Zoznamka 101: Choďte na rybárske rande

Randenie môže byť ťažké. Nepríjemné ticho, zlé jedlo a hlúpy vtip vyrozprávaný práve v nesprávnu chvíľu. Existuje mnoho spôsobov, ako to celé pokaziť.

Namiesto klišé rande do kina a na večeru skúste ísť na rybačku, kde sa trápne ticho môže maskovať ako rozmotanie vlasca a čerstvý vzduch inšpiruje k hlbšiemu spojeniu s partnerom. Nikdy neviete, možno sa vám podarí urobiť ten najlepší úlovok svojho života!

Prečo ísť na rande na rybačku

Všetko, čo vytvára romantické rande, sa dá začleniť do dňa rybolovu, ak sa to urobí správne. Pre začiatok je ťažké prekonať krásne prostredie pri jazere alebo potoku. Kyticu poľných kvetov si môžete natrhať na romantickej prechádzke pri oddychu od rybárčenia. Môžete si dokonca naplánovať piknikový obed alebo večeru, ktorá môže konkurovať najlepším 5-hviezdičkovým reštauráciám. Najmä preto, že pohľad na vašu jedáleň bude ťažké vyrovnať.

Hlavná vec je, že rande nie je len o rybolove. Môžete to urobiť tak zvláštne a romantické, ako chcete. Pravdepodobne to bude dokonca stáť menej ako bežné rande v meste.

Majte správne očakávania

Či už to bude prvé rande alebo desiate, nezabudnite sa len baviť. Nestresujte sa tým, že chytíte veľa rýb.

Očakávajte, že budete dobrým učiteľom – alebo študentom. Môžete byť lepším rybárom, ale vyhnite sa tomu, aby ste boli vševediaci. Na osobu, s ktorou ste, zapôsobí viac vaša trpezlivosť a pokorný prístup. Vaše rande vás pravdepodobne aj tak vyloví.

Zábava je v zážitku a ani jeden z vás nemusí byť odborníkom. Naplánujte si pomalý rybolov tak, že budete mať aktivity, aby ste udržali veci zaujímavé, keď je záber vypnutý. Choďte na prechádzku, hádžte si frisbee alebo dokonca hoďte pár kameňov do vody. Len sa bavte!

Čítať  Ako uloviť ružového lososa: 10 tipov na lov pugetov

Kedy by ste mali ísť

Dohodnite si dátum rybolovu počas dňa, keď ryby hryzú. Vrelo odporúčam večer pred rannými rande. Ak je prvý dojem dôležitý, potom prebúdzanie sa na úsvite nemusí byť ideálne. Ranný dych a hlava postele len ťažko vystrčia svoju najlepšiu nohu dopredu. Myslite aj na svojho partnera. Bude sa cítiť a vyzerať čo najlepšie v chladné tmavé ráno? Pravdepodobne nie.

Večerné rande je to najlepšie z oboch svetov. Všetci sú dobre oddýchnutí a popoludňajšie teploty sú vyššie. Ryby budú počas večera tiež celkom dobre hryzať. Stačí si priniesť bundu a baterku, ak všetko pôjde dobre a rande bude po zotmení.

Dôležité je aj ročné obdobie. Ak je vaše rande uprostred zimy, možno budete chcieť prehodnotiť svoju stratégiu. Pokiaľ samozrejme nie je rybolov na ľade realizovateľný tam, kde žijete. Zvyšok roka, od jari do jesene, poskytuje nádherné príležitosti na lov. Len sa uistite, že viete, aké sú zákonné rybárske sezóny pre vašu destináciu.

Kam by ste mali ísť

Začnite s miestom, ktoré poznáte. Rybolov tam, kde viete, čo môžete očakávať, či už ide o chytanie rýb alebo plánovanie, je rozumné. Vyhnite sa návšteve miesta, kde ste nikdy neboli. Vaše plány na romantický piknik alebo príjemnú prechádzku môžu byť pokazené, ak prídete k jazeru úplne obklopenému orobincami a močiarom.

Vyberte si miesto s menším počtom rybárov. Nie je nič horšie ako mrzutý starý rybár, ktorý si pri vašej piknikovej večeri klope na stoličku a otvára svoje štipľavé, doma uvarené lososové vajíčka, zatiaľ čo vy si spolu vychutnáte jedlo.

Odporučil by som pokojné jazero s malou lodnou dopravou, ktoré má tiež neďaleké miesto na piknik. Park pri jazere nemusí mať najlepší rybolov, ale môžu tam byť turistické chodníky a trávnaté plochy, kde si môžete hodiť frisbee, ak je rybolov pomalý.

Čítať  Osvedčené tipy na zníženie úskalí pri rybolove

Pre ešte romantickejšie a pokojnejšie miesto vyskúšajte pokojný úsek rieky. Rieky ponúkajú príležitosti na objavovanie brehov s cieľom nájsť nové rybárske diery a menej ľudí bude rušiť váš spoločný čas.

Kamkoľvek pôjdete, buďte flexibilní a prispôsobte sa bez toho, aby ste na rande pridali stres.

Čo by ste si mali priniesť

Rande na rybolove vyžaduje o niečo viac vecí ako typická večera a film. Tieto náležitosti vám zabezpečia zábavný a pohodlný večer.

Prineste pár skladacích stoličiek. Tieto stoličky sú relatívne lacné a udržia vášho partnera dlhšie v zábere. Sedenie na blatistom brehu alebo státie na nerovnom teréne celý deň spôsobí, že si obaja budete priať, aby sa deň skončil.

Zabaľte si piknikový obed alebo večeru. Túto časť si môžete vyrobiť tak, ako chcete. Fľaša vína a nejaké chutné predjedlá môžu byť práve na mieste. Alebo to môžete nechať ležérne a poskytnúť sendviče, ovocie a hranolky. Tak či onak, nezabudnite si zbaliť deku na sedenie a všetky pomôcky, poháre a obrúsky. Deka tiež poskytuje príležitosť maznať sa pod hviezdami, keď sa večer ochladí! Dezinfekčné obrúsky na ruky sú dobrým nápadom, ak ste manipulovali s rybami a návnadou.

Vezmite si so sebou základné, ľahko použiteľné rybárske vybavenie. Ak lovíte s náčiním, ktoré si vyžaduje príliš veľa sústredenia a zručností, možno nebudete môcť spolu tráviť kvalitný čas. Jednoduché nastavenie bobberu s červom zaveseným dole môže byť všetko, čo potrebujete na zábavné rybárske dobrodružstvo.

Uistite sa, že obaja máte platné rybárske licencie pre oblasť, v ktorej lovíte. Vo väčšine štátov sú všetci dospelí povinní zakúpiť si rybársku licenciu. Náklady sa v jednotlivých štátoch líšia. Pozrite si moju stránku so zdrojmi Ryby a hry, aby ste sa dostali na webovú stránku svojho štátu s pravidlami a predpismi o rybolove. Oddelenie Fish and Game pre väčšinu štátov ponúka online nákupy licencií. Väčšina obchodov so športovými potrebami bude predávať rybárske lístky aj cez pult.

Čítať  Môžete lietať s obyčajným rybárskym prútom

Ak minúť peniaze za rybárske lístky pre dvoch neprichádza do úvahy, mám dobrú správu. Mnoho štátov ponúka bezplatný rybársky deň alebo víkend, kde môže každý loviť zadarmo. Ak chcete vidieť, kedy má váš krk v lese voľný rybolov, pozrite si môj príspevok „Choďte na ryby zadarmo v roku 2019!

Keď je rybolov pomalý, pekná prechádzka alebo hádzanie frisbee môže udržať rande v chode. Prineste si so sebou čokoľvek, čo vám obom zabráni pozerať sa do svojich telefónov alebo sa nudiť a volať tam deň.

Len sa bavte

Bez ohľadu na to, kde alebo kedy idete na rybárske rande, nikdy sa nezabudnite len baviť. S trochou plánovania a primeraných očakávaní sa váš deň s výnimočným človekom stane vzácnou spomienkou namiesto rozprávky o tom, čo ušiel.

Veľa štastia!