Zmenšujú sa bundy Columbia? [Here Is The Answer]

Bundy Columbia sú z nejakého dôvodu také obľúbené. Táto spoločnosť existuje už nejaký čas a vytvorila veľa skvelých návrhov. Ak vám napadne situácia, v ktorej by ste potrebovali bundu, je pravdepodobné, že Columbia má bundu, ktorá by sa k nej hodila!

Môžem dodať, že táto spoločnosť má skvelé bundy, ktoré môžete získať za veľmi prijateľnú cenu? Nezáleží na tom, či potrebujete bundu do dažďa, nepremokavú bundu, páperovú bundu, páperovú bundu, alebo či hľadáte jednu z Columbia Omni-heat bund. Všetky sú skvelé, ale vyžadujú si špeciálnu starostlivosť a údržbu.

Niektoré správy hovoria, že niektoré bundy od tejto spoločnosti sa po vypraní alebo vysušení scvrkli. Aby som zistil, či je za týmito správami nejaká pravda, pustil som sa do experimentov a výskumu.

Takže dnes vám chcem povedať všetko o týchto bundách, o tom, ako zabrániť ich krčeniu a ako sa o ne čo najlepšie starať. Zostaňte naladení, ak sa chcete dozvedieť viac o téme!

Viac…

turistika s bundou Columbia

Zmenšujú sa bundy Columbia?

Bez ohľadu na to, aké skvelé sú niektoré odevy, môžete ich zraziť, ak sa o ne nebudete správne starať. To isté platí pre bundy z Columbie. Ich bundy nie sú známe ako bundy, ktoré sa dajú ľahko zraziť, ale v niektorých prípadoch sa to môže stať.

Preto vždy odporúčam, aby si ľudia pred praním alebo sušením oblečenia pozreli návod na pranie. Možno si ani neuvedomujete, že robíte niečo zlé, niečo, čo by poškodilo vaše oblečenie. Pre istotu by ste si mali vždy skontrolovať štítky na oblečení, aby ste videli odporúčaný spôsob starostlivosti oň.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa bunda z Columbie môže zraziť – jeden je celý o praní a druhý o sušení!

Ak plánujete prať bundu v práčke, vždy by ste to mali robiť na jemnom cykle. Mali by ste umývať studenou vodou a jemným čistiacim prostriedkom, ktorý neobsahuje bielidlá. Tiež by ste v tomto prípade nemali používať aviváž.

Ak sa pýtate, ako bundu po vypraní vysušiť, odporúčam vyhnúť sa sušičkám a držať sa sušenia na vzduchu. Vo väčšine prípadov je to preferovaná metóda, s výnimkou sušenia páperových búnd. V takom prípade môžete bundu sušiť v sušičke, ale pri nízkej teplote.

Čítať  Je merino vlna teplejšia ako bežná vlna? [Explained]

Ako teda vidíte, pri správnej údržbe zohráva úlohu veľa faktorov. Ak si neprečítate štítok na odeve, niektoré z týchto vecí vám môžu uniknúť. To povedie k poškodeniu alebo dokonca zmršteniu bundy. Uistite sa, že vždy viete, čo musíte urobiť s bundami alebo inými kusmi oblečenia predtým, ako ich hodíte do práčky alebo sušičky!

Môžem svoju bundu Columbia vložiť do práčky?

Predtým, ako vám poviem, ako najlepšie prať bundu Columbia, chcem vás upozorniť na túto skutočnosť – spoločnosť predáva veľa rôznych búnd. Ak navštívite ich stránku, zistíte, že majú viac ako 10 rôznych druhov búnd. V týchto kategóriách nájdete množstvo rôznych vzorov vyrobených z rôznych materiálov.

To by vám malo povedať, že nie je len jeden spôsob prania všetkých týchto búnd. V závislosti od typu bundy, ktorú máte, môžete nájsť preferovaný spôsob prania. Napriek tomu vám dám niekoľko tipov, ktoré vám uľahčia pranie bundy bez toho, aby ste ju zničili.

Použite práčku

Ujasnime si to – Bundu Columbia môžete prať v práčke! Môžete ju hodiť do práčky bez ohľadu na to, o aký typ bundy ide. Berte na vedomie, že by to mala byť práčka s predným plnením a nie zhora.

Skvelý je aj cyklus ručného prania, ktorý vám však môže veľa vziať. Veľa času, veľa úsilia a veľa vecí, ktoré možno nemáte k dispozícii. Ak máte čas a ste ochotní umývať ho ručne, pokračujte. Ak to nechcete urobiť, nikto vám to nevyčíta.

Pripravte bundu na pranie

Predtým, ako bundu vložíte do práčky, mali by ste ju pripraviť. Mám tým na mysli zapínanie všetkých zipsov a zapínanie všetkých vreciek a iných otvorov. Keď už ste pri tom, uistite sa, že vrecká sú prázdne.

Čítať  Sú sandále Teva vodotesné? – Podrobný sprievodca

Potom by ste mali bundu obrátiť hore nohami a vyprať ju tak. To všetko sú veci, ktoré ochránia bundy a pomôžu vám vyhnúť sa treniu alebo žmolkovaniu.

Zistite, aký typ pracieho prostriedku potrebujete

Väčšina dnešných pracích prostriedkov obsahuje agresívne chemikálie alebo toxické čistiace rozpúšťadlá. Pri praní čohokoľvek neodporúčam používať tento typ pracieho prostriedku, nieto ešte bundu. Mali by ste používať jemný čistiaci prostriedok, najlepšie netoxický.

Pri praní páperovej bundy alebo bundy Omni-heat môžete použiť jemný prací prostriedok. Postačí akýkoľvek jemný čistiaci prostriedok. Pri praní páperovej bundy odporúčam použiť špeciálny tekutý prací prostriedok pre tento druh bundy. Pri praní bundy do dažďa môžete použiť práškový prací prostriedok.

Nie sú potrebné žiadne zmäkčovače

Bez ohľadu na to, akú bundu máte, nemusíte používať žiadne aviváže. Zároveň majte na pamäti, že by ste sa mali vyhýbať používaniu všetkého, čo obsahuje bielidlo. Takéto pracie prostriedky môžu poškodiť iba vaše oblečenie a bundy.

Poznajte odporúčané nastavenia stroja

Pri praní akejkoľvek bundy musíte stroj prepnúť na jemný cyklus. Bundu tiež musíte oprať studenou vodou – nikdy nie horúcou. To pomôže bunde zostať v najlepšom možnom stave.

Nezabúdajte ani na to, že by ste mali oddeliť množstvo bielizne. Pri praní bundy sa držte pri praní samotnej bundy alebo pridajte ďalšie podobné bundy. Bundu by ste nemali miešať s inými odevmi, ktoré vyžadujú iné spôsoby prania.

Keď sa budete cítiť pripravení, vložte bundu do práčky, pridajte odporúčaný prací prostriedok a uistite sa, že máte zapnutý jemný cyklus. Ešte raz skontrolujte, či máte stroj nastavený na studenú vodu. Ak je všetko nastavené, môžete spustiť prací cyklus!

Môžem dať svoju bundu Columbia Jacket do sušičky?

Ak chcete vedieť, či sa bundy Columbia dajú sušiť v sušičke, odpoveď je nie. Aspoň pre väčšinu búnd. Bezpečnejšie je nechať bundy sušiť vzduchom a za každú cenu sa vyhnúť sušičkám.

Čítať  Rozdiel medzi turistikou a trekingom [What’s The Difference?]

Po vypraní môžete bundu sušiť na vzduchu alebo na slnku. Ak idete s týmto typom sušenia, nezabudnite bundu pred zložením nechať úplne vyschnúť. Ak necháte bundu s niektorými mokrými škvrnami, môže to viesť k vzniku plesní alebo plesní na týchto miestach. Ak sa tak stane, môžete bundu vyhodiť do odpadu.

Zatiaľ čo proces sušenia vzduchom alebo zavesením je vo väčšine prípadov skvelý, na páperových bundách nefunguje dobre. Predpokladajme, že máte spodnú bundu od Columbie alebo iného výrobcu. V takom prípade bude lepšie, ak ho budete sušiť v sušičke. Pomôže vám to načechrať bez toho, aby ste to museli robiť ručne.

Keď sušíte páperovú bundu v sušičke, uistite sa, že ste ju dali na nízku teplotu a zapli ju na krátky cyklus sušenia. Pridajte niekoľko tenisových loptičiek, ktoré pomôžu s nadýchaním. Ak bunda po prvom sušení nie je suchá, pokojne sa pustite do druhého alebo tretieho. Je bezpečné opakovať proces toľkokrát, koľkokrát je potrebné.

Môžete skúsiť sušiť v sušičke iné typy búnd, ak je na štítku uvedené, že je to bezpečné. Zistil som, že Columbia neodporúča používať sušičky bielizne, žehliť bundy ani ich chemicky čistiť. Ak teda chcete byť v bezpečí a uchovať si bundu dlhšie neporušenú, odporúčam postupovať podľa uvedeného návodu.

Zabaliť

Ďakujem, že sa so mnou držíte tohto sprievodcu o bundách Columbia a všetkých veciach súvisiacich s ich údržbou. Kedykoľvek potrebujete vyprať alebo vysušiť jednu z búnd tejto značky, postupujte podľa vyššie uvedených pokynov, aby ste to urobili správnym spôsobom. Nezabudnite tiež skontrolovať štítok na vašom odeve a postupujte podľa pokynov výrobcov.

Dajte mi vedieť v komentároch nižšie, ak ste niekedy mali problém s niektorými bundami Columbia. Zmenšili sa niekedy niektoré z vašich odevov Columbia a podarilo sa vám ich vrátiť do pôvodnej veľkosti? Rád by som o tom všetko vedel, tak sa so mnou neváhajte podeliť o svoje skúsenosti!