Zákony pre vodné skútre v Utahu: Jednoduchý cheat so všetkým, čo potrebujete vedieť

Vodné skútre sú skvelý spôsob, ako tráviť čas na vode v lete a zažiť nezabudnuteľné chvíle s rodinou a priateľmi. Aby ste si užili skvelý čas, budete potrebovať poznať zákony pre jazdu na vodnom skútri podľa štátu, v ktorom bývate. Pravidlá a predpisy sa môžu v jednotlivých štátoch líšiť a je potrebné ich vedieť, aby ste môcť si užiť čas na vode.

Ktokoľvek vo veku 12 až 15 rokov (pod dohľadom osoby staršej ako 18 rokov) môže ovládať vodné skútre po absolvovaní kurzu vodáckeho vzdelávania, ktorý poskytuje štátne parky Utah. Certifikát musí byť vo vlastníctve používateľa.

Je dôležité poznať nasledujúce nariadenia a zákony týkajúce sa jazdy na vodnom skútri v štáte Utah. Tým sa zodpovedne riadite zákonom a to vám zaručí dobrodružný a bezstresový čas na vodnom skútri s rodinou a priateľmi.

Základy

Vekové obmedzenia

Ak chcete získať osvedčenie o bezpečnosti plavby, musíte urobiť nasledovné:

 • Vodný skúter môže ovládať každý vo veku 12 až 15 rokov a starší (pokiaľ naň dohliada osoba staršia ako 18 rokov) s osvedčením o vodáckom vzdelaní.
 • Vodný skúter môže ovládať každý vo veku 16 až 17 rokov s vyplneným osvedčením o bezpečnosti plavby. Počas PWC ho musia mať tiež vo vlastníctve
 • Plachetnice a motorové člny môžu prevádzkovať osoby mladšie ako 16 rokov, pokiaľ sú pod zodpovedným dohľadom 18-ročnej osoby.

Obsluhovať vodné skútre môže bez vodáckeho vzdelania alebo dozoru ktokoľvek vo veku od 18 rokov.

Presadzovanie

Úradníci na ochranu vodných ciest majú právomoc a právomoc zastaviť a otestovať prevádzkovateľa plavidla, ak na to majú dostatočný dôvod. Aby ste sa vyhli prípadným pokutám, postupujte podľa nasledujúcich pokynov:

Noste kartu: Každý, kto prevádzkuje PWC a absolvoval kurz vodáckeho vzdelávania, musí mať pri sebe kartu, ktorú dostal, kým je na PWC. Je to preto, aby ho mali k dispozícii, ak by ich zastavil na kontrolu dozorný úradník

  Ako dlho vydržia batérie RV pri suchom kempovaní?

Pokuta: Ak si so sebou na palubu nevezmete preukaz vodáckeho vzdelania a zastavia vás, je možné, že dostanete pokutu od dôstojníka.

Utahské lodné zákony

Zneužívanie alkoholu a drog

V štáte Utah je zakázané prevádzkovať PWC alebo loď pod vplyvom. Je dokonca nezákonné mať na palube vášho PWC akýkoľvek alkoholický nápoj.

Byť pod vplyvom pri prevádzke akejkoľvek vodnej nádoby môže mať za následok zhoršenú rovnováhu, rozmazané videnie, zlú koordináciu, pomalý reakčný čas a zhoršený úsudok.

Všetko, čo môže viesť k vážnemu ublíženiu sebe a ostatným okolo vás.

Každý, kto má menej ako 21 rokov a má alkohol v systéme, má zakázané riadiť PWC.

Štát Utah vyhlásil, že človek sa plaví na lodi pod vplyvom, ak áno

 • mať alkohol v krvi alebo dychu 0,08 gramu alebo viac
 • ak ich koncentrácia alkoholu v dychu znemožňuje bezpečné používanie nádoby na vodu

Ak vás pristihnú pri plavbe pod vplyvom, môžete byť vystavení väzeniu, vysokým pokutám a zrušeniu poistenia vášho plavidla.

Policajt vás môže zastaviť, ak sa domnieva, že má dostatok informácií, aby mohol predpokladať, že sa plavíte pod vplyvom, musíte sa podrobiť skúške na alkohol. Odmietnutie tak urobiť môže mať za následok súdne stretnutie a stratu vodičského preukazu motorového vozidla.

Registrácia vodného skútra v Utahu

Požiadavky na titulkovanie:

 • Názov – Plavidlo z roku 1985 alebo novšie bude musieť mať názov, ak bude prevádzkované v štáte Utah (okrem kanoe a nafukovacích plavidiel, ktoré sú poháňané prívesným motorom s výkonom 25 koní alebo menej). Plavidlu, ktoré je z roku 1984 alebo staršie, nebude potrebné vydať titul, ale stále môže byť potrebná registrácia.
 • Formulár TC-656V, Žiadosť o plavidlo o titul Utah
 • Kontroly VIN, ak dávate titul na vodný skúter v Utahu prvýkrát
 • Na novom titule musí byť meno
  Čo je to lukostreľba? (Jednoduchý sprievodca s obrázkami)

Požiadavky na registráciu:

Výnimky z registrácie:

 • Lodný záchranný čln
 • Plavidlá oslobodené od divízie parkov a rekreácie
  • Plachetnice
  • Nafukovacie plavidlá bez motora
 • Plavidlo vo vlastníctve vlády Spojených štátov amerických
 • Plavidlo, ktoré je z inej krajiny alebo sa dočasne zdržiava v Utahu
 • Plavidlo, ktoré nebude štátom dlhšie ako 60 dní a je vo vlastníctve nerezidenta

Jednotné poplatky za vodné skútre

Vek vodných skútrov Modelové roky Jednotný celoštátny poplatok podľa veku
Menej ako 3 roky 2019-2017 55 dolárov
3 alebo viac rokov, ale menej ako 6 rokov 2016-2014 45 dolárov
6 alebo viac rokov, ale menej ako 9 rokov 2013-2011 35 dolárov
9 alebo moe rokov, ale menej ako 12 rokov 2010-2008 25 dolárov
12 a viac rokov 2007 a staršie 10 dolárov

Pravidlá a predpisy pre osobné vodné skútre

Každá osoba musí nosiť osobné plávacie zariadenie, ktoré je schválené americkou pobrežnou strážou. Na palube PWC musia nosiť svoje osobné plávacie zariadenie. Nafukovacie osobné plávacie zariadenie nie je povolené na palube PWC.

Typy osobných flotačných zariadení

Typ 1 Záchranné vesty na mori Táto vesta môže človeka v bezvedomí vo vode obrátiť tvárou nahor vo vode. Bol vyrobený pre drsné vody a pre situácie, kde záchrana môže trvať dlho.
Typ 2 Near-Shore vesty Táto vesta je vhodná pre pokojnejšie vody a rýchlejšie záchrany. Ak by ste si ho obliekli v bezvedomí, možno by vás vo vode nedokázal otočiť tvárou nahor.
Typ 3 Flotačné pomôcky Táto vesta môže byť aj bunda s celými rukávmi a je skvelá na pokojné vody a rýchle záchrany. To vás v rozbúrených vodách rozhodne neotočí tvárou nahor. To sa zvyčajne nosí pri vodných športoch.
Typ 4 Vrhacie zariadenia Tento typ flotačného zariadenia napr. vankúšové alebo kruhové bóje a zvyčajne sa používajú na hádzanie na niekoho v problémoch. Nie sú vyrobené tak, aby vydržali dlhé hodiny vo vodách, ani neplavci, ani v bezvedomí.
Typ 5 Zariadenia na špeciálne použitie Tento typ plávacieho zariadenia bol vyrobený pre aktivity, ako je jazda na kajaku, vodné lyžovanie. Zvyčajne vyzerajú ako vesty na divokej vode, palubné obleky a hybridy osobných plávacích zariadení.
  Dokáže pozemný hokejový brankár chytiť loptu?

Aj keď tento údaj nie je zo zákona povinný mať na svojom PWC, dôrazne sa odporúča každému, kto môže používať PWC, aby mal zapaľovanie v štýle šnúrky, aby bolo bezpečne pripevnené k osobe.

Musíte zostať aspoň 150 stôp od akéhokoľvek vodného skútra, člna, osoby alebo štartovacej plochy, ak používate PWC, ktorý je nad voľnobežnou rýchlosťou.

Nepoužívajte PWC medzi západom a východom slnka. Svoje PWC môžete používať medzi hodinami od východu do západu slnka.