Zákonný vek na jazdu na vodnom skútri v Utahu

V Utahu je veľa krásnych jazier a člnkovanie je tam jednou z najobľúbenejších letných aktivít. Skôr ako vyrazíte do vody, uistite sa, že viete, kto môže a kto nemôže ovládať váš vodný skúter. Utah má niektoré iné zákony ako iné štáty a sú uvedené nižšie.

Osoby vo veku 12 až 15 rokov môžu riadiť vodný skúter, ak absolvovali kurz bezpečnostného vzdelávania na lodi v Utahu, majú svoj preukaz so sebou na palube a sú pod priamym dohľadom osoby staršej ako 18 rokov.

Osoby vo veku 16 a 17 rokov môžu pracovať za rovnakých podmienok, ako sú uvedené vyššie, bez potreby dozoru. Tí, ktorí majú 18 rokov a viac, nepotrebujú k prevádzke preukaz o vzdelaní.

Kroky, ako sa stať operátorom

V prípade, že máte od 12 do 17 rokov a žijete v Utahu, budete potrebovať certifikát Utah Boater Education, aby ste mohli viesť vodný skúter.

Našťastie proces získania certifikátu nebol nikdy jednoduchší, pretože ho môžete dokončiť online. Tu je to, čo musíte urobiť, aby ste získali svoj bezpečnostný certifikát pre plavidlá v Utahu:

 1. Získajte fyzickú kópiu bezpečnostného manuálu vodákov v Utahu alebo sa prihláste na online kurz. Po preštudovaní a dokončení knihy alebo kurzu ste pripravení na ďalší krok
 2. Budete musieť zložiť záverečnú skúšku a úspešne získať 80 % alebo viac. Neexistuje žiadny limit, koľkokrát môžete skúšku absolvovať. Skúška zahŕňa informácie v kurze bezpečnosti vodákov v Utahu
 3. Po absolvovaní skúšky si môžete okamžite vytlačiť dočasnú kartu a začať jazdiť! Výsledky vašich testov budú zaslané štátu a následne vám bude poštou zaslaný váš trvalý certifikát

Jedna úžasná vec na vodáckej karte je, že vydržia celý život… to je pravda! Nikdy si ho nemusíte obnovovať ako pri vodičskom preukaze. Je to šikovný nápad absolvovať kurz bezpečnosti bez ohľadu na váš vek alebo požiadavky vášho štátu, pretože vám to môže ušetriť peniaze na vašom poistení.

  Ako používať tip-Up na rybolov na ľade (úplná príručka pre začiatočníkov)

Ak sa vám stane nehoda a nemáte osvedčenie o bezpečnostnom vzdelaní vodáka, bude to mať viac následkov. 77 % nehôd sa stane tým, ktorí neabsolvovali bezpečnostný kurz a nedostali svoju bezpečnostnú kartu. Štatistiky neklamú! Ukázalo sa, že 6 hodín strávených online kurzom bezpečnosti znižuje možnosť nehôd na vode.

Pochopenie pravidiel plavby v Utahu

 • Predtým, ako vyjdete na vodu, je dôležité uistiť sa, že váš vodný skúter je správne zaregistrovaný a poistený
 • Z bezpečnostných dôvodov by ste si mali vytvoriť plavákový plán. Toto je plán, ktorý zanecháte dôveryhodnému členovi rodiny alebo priateľovi a ktorý obsahuje popis vášho vodného skútra (alebo člna), kto je s vami na palube, kam plánujete ísť a trasu, ktorou sa chystáte ísť. ako sa tam dostať a kedy plánujete odísť. Ide o dodatočné bezpečnostné opatrenie pre prípad, že by sa niečo pokazilo. Osobe, ktorej zveríte svoj plán, môžete povedať, že ak sa nevrátite v primeranom čase, môže o tom informovať pobrežnú stráž s vašimi informáciami.
 • Každá osoba na palube vášho plavidla musí mať záchrannú vestu, ktorá mu vyhovuje a je schválená Pobrežnou strážou USA. Nechajte si nejaké ďalšie záchranné vesty pre prípad, že by sa objavilo viac hostí a chceli by si s vami zajazdiť
 • PWC musí mať na palube aspoň jeden hasiaci prístroj typu Bl pre prípad núdze
 • Na palube musí byť zariadenie vydávajúce zvuk, ako je píšťalka, klaksón alebo zvonček pre prípad núdze.
 • Na palube je potrebné jedno vrhateľné plávacie zariadenie
 • V prípade núdze sú na vodnom skútri potrebné lapače plameňa
 • Ak má váš vodný skúter kľúč na odrezanie alebo zabitie, budete musieť mať kľúč pripojený k šnúrke, ktorá je spojená s vašim zápästím alebo záchrannou vestou. To je v prípade, že operátor spadne, takže motor sa zabije, akonáhle je vodič odpojený
 • Pitie alkoholu počas jazdy na vodnom skútri alebo člne je v rozpore so zákonom a rovnaké tresty ako požitie alkoholu a jazda na ceste: pozastavenie platnosti bezpečnostnej karty vodáka, možný pobyt vo väzení a pokuty
 • V niektorých oblastiach jazera sú rýchlostné limity a ich dodržiavanie je zákonné. Pri prevádzke v oblasti s pomalým bdením musíte ísť rýchlosťou maximálne 5 míľ za hodinu. Keď ste do 150 stôp od inej lode, vodného skútra, osoby, vodného lyžiara, brehu, doku atď., musíte spomaliť na „voľnobežnú rýchlosť“, ktorá nie je väčšia ako 5 míľ za hodinu.
 • Nemôžete prekročiť počet osôb, ktoré výrobca odporúča na palube. To zahŕňa ľudí, ktorých ťaháte, takže na to pamätajte. Nikto nemôže sedieť na mieste na PWC, kde by mohol spadnúť cez palubu; osoby na palube musia sedieť na sedadle, keď sa plavidlo pohybuje
 • Pri ťahaní osôb za vodným skútrom nemôžete robiť žiadne riskantné zákruty ani príliš rýchlo zrýchľovať. Musíte mať určitú formu komunikácie s odťahovanými. Jednou z foriem sú bočné zrkadlá na vašom vodnom skútri, aby vodič videl a mohol komunikovať s tými, ktorí sú ťahaní. Druhou možnosťou je mať dozorcu, ktorý má aspoň 8 rokov a sleduje odťahovaných po celú dobu odťahovania.
 • Tí, ktorí prevádzkujú vodné skútre, nemôžu fungovať v noci (medzi západom a východom slnka)
  Ako vysoko môžu paramotory lietať?

Presadzovanie predpisov v Utahu

Aby ste dodržali zákon, musíte mať na palube vždy pri sebe svoju kartu bezpečnostného vzdelania pre vodákov. Nie je nezvyčajné, aby policajt žiadal o nahliadnutie do vášho bezpečnostného certifikátu, takže sa uistite, že je vždy k dispozícii.

Ak vás pristihnú pri prevádzke PWC alebo lode bez vášho bezpečnostného osvedčenia pre jachtárov, vaše práva môžu byť pozastavené a môžu vám byť udelené pokuty. Na ten papier určite nezabudni! Je dôležité mať so sebou na vode.

Požiadavky na certifikáciu bezpečnosti člnov pre obyvateľov iných štátov

Ak ste na návšteve Utahu a chcete si zajazdiť na vodnom skútri na jednom z krásnych jazier, môžete, ak máte so sebou osvedčenie o vzdelaní v oblasti bezpečnosti vodákov z vášho domovského štátu.

Pokiaľ sa v Utahu nezdržíte dlhšie ako 2 až 3 mesiace, bude vyhovovať váš certifikát vodcu z vášho štátu. Ak ste v Utahu dlhšie, možno budete musieť absolvovať kurz bezpečnosti v Utahu a zložiť skúšku, aby ste získali bezpečnostnú kartu vodáka v Utahu.

Pravidlá prenájmu v Utahu

Pokiaľ máte 18 a viac rokov, môžete si v Utahu požičať vodný skúter. Ak si chcete prenajať PWC, budete im musieť ukázať svoju kartu bezpečnostného vzdelania vodáka a platnú identifikačnú kartu.