Zákonný vek na jazdu na vodnom skútri v Tennessee

Každý štát si môže vytvoriť vlastné zákony o plavbe a Tennessee má niekoľko jedinečných predpisov. Zákonný vek na prevádzkovanie vodného skútra a všetky vaše ďalšie otázky týkajúce sa zákonov Tennessee PWC sú zodpovedané nižšie.

Zákonný vek na prevádzkovanie vodného skútra v Tennessee je 12 rokov. Tí, ktorí majú 12 rokov alebo viac, musia mať osvedčenie o vzdelaní vodákov v Tennessee. Tí, ktorí sú mladší ako 12 rokov, môžu operovať, AK existuje supervízor, ktorý má 18 rokov alebo starší s ich certifikátom pre vodákov v Tennessee.

Tí v Tennessee, ktorí sa narodili po 1. januári 1989, musia mať svoj bezpečnostný certifikát Tennessee Boating, aby mohli prevádzkovať vodné skútre alebo akékoľvek iné plavidlo.

Kroky, ako sa stať operátorom

Ak chcete získať svoju vzdelávaciu kartu vodáka v Tennessee, stačí vykonať tieto tri jednoduché kroky:

 1. Keď budete mať 12 rokov alebo viac, môžete začať študovať kurz bezpečnej plavby v Tennessee. Môžete buď získať fyzickú príručku a prečítať si ju, alebo sa môžete prihlásiť na kurz bezpečnej plavby online. Môžete ísť do boaterexam.com prihlásiť sa na online kurz.
 2. Po štúdiu nasleduje cvičná skúška, ktorú môžete absolvovať na tej istej webovej stránke uvedenej vyššie. Obsahuje 60 otázok s možnosťou výberu z viacerých odpovedí a je okamžite ohodnotená, aby ste si mohli skontrolovať svoje odpovede.
 3. Keď budete mať istotu pri cvičných testoch, môžete si rezervovať záverečnú skúšku, ktorá musí byť v triede tento web a výber regiónu, v ktorom žijete. Akonáhle zložíte záverečnú skúšku na 80 percent alebo lepšie, dostanete certifikát.

Získanie osvedčenia o bezpečnosti plavby je ako získanie vodičského preukazu v tom, že na získanie osvedčenia musíte prejsť testom a zložiť ho. Jedna skvelá vec na vašom vodáckom certifikáte je, že si ho nemusíte obnovovať, keď ho získate, vydrží vám celý život.

  Aká je najlepšia dĺžka muškárskeho prútu pre začiatočníka?

Pochopenie pravidiel plavby v Tennessee

 • Všetky osoby, ktoré sú na palube, musia mať oblečenú záchrannú vestu, ktorá sa hodí a je schválená Pobrežnou strážou USA
 • Vždy sa uistite, že na palube je záchranný kruh pre prípad, že by niekto preliezol cez palubu a potreboval by ho zachrániť
 • Vodný skúter musí mať na palube vždy minimálne 1 hasiaci prístroj typu Bl pre prípad núdze
 • Na svojom PWC musíte mať nejakú formu navigačných svetiel pre prípad, že ste na vode medzi západom a východom slnka alebo keď je vaša viditeľnosť obmedzená. Niektoré z týchto svetiel, z ktorých si môžete vybrať, zahŕňajú bočné svetlá, zadné svetlo, stožiarové svetlo alebo biele svetlo. Každý z nich má svoje vlastné špeciálne umiestnenie na vašom PWC, takže si prečítajte viac o každom z nich, aby ste zistili, ktorý z nich sa najlepšie hodí pre váš vodný skúter.
 • Väčšina PWC nemá brzdy, preto je dôležité byť mimoriadne opatrný pri spomaľovaní alebo zastavovaní. Budete si musieť dať viac času na úplné zastavenie a tiež viac priestoru medzi ostatnými vozidlami a predmetmi
 • Vyžaduje sa, aby obsluha vodného skútra mala na sebe lano, ktoré je pripojené k bezpečnostnému spínaču, ktorý je potom pripojený k jeho zápästiu. Len v prípade, že operátor prekročí palubu, lano automaticky vytiahne kľúč a vypne motor
 • Skontrolujte, či na zadnej strane vodného skútra nie je nálepka, ktorá ukazuje, akým spôsobom sa má vodný skúter prevrátiť, ak sa vo vode prevráti. Ak ho prevrátite nesprávnym spôsobom, môžete poškodiť PWC. Ak tam nie je nálepka, pozrite si pokyny v príručke používateľa
 • PWC musí byť prevádzkované iba počas dňa
 • Je nezákonné robiť čokoľvek z nasledovného: skákať po bezprostrednej brázde iného PWC alebo plavidla, preplietať sa preplnenou vodnou dopravou, smerovať k inej osobe alebo objektu vo vode a uhýbať v poslednej možnej chvíli, aby sa predišlo nehode, ovládať PWC v blízkosti lodných rámp, dokov alebo pobrežia rýchlosťou vyššou ako voľnobeh, prenasledujte alebo obťažujte divokú zver pomocou vodného skútra
  7 tipov, ako nosiť zlaňovanie

Presadzovanie predpisov v Tennessee

Ak máte 12 rokov alebo viac, musíte mať bezpečnostný certifikát vodákov v Tennessee a nosiť ho so sebou na palube. Orgány činné v trestnom konaní majú právo kedykoľvek vidieť váš certifikát, takže sa uistite, že je k dispozícii, keď ste na vode.

Ďalšia vec, ktorú treba mať na pamäti pred vzlietnutím, je nechať plavecký plán u dôveryhodného priateľa alebo člena rodiny. Toto je plán, ktorý vás ochráni v prípade núdze. Zabezpečuje, že máte niekoho, kto si je vedomý vašich plánov, aby ste sa uistili, že idú podľa plánu.

Plavákový plán obsahuje popis vášho plavidla vrátane registračných čísel, dĺžky, značky vodného skútra, výkonu a typu motora. Zahrňte do plánu, kam idete, trasu, ktorou sa tam dostanete, a očakávaný čas návratu. Budete musieť uviesť mená, adresy a telefónne čísla tých, ktorí sú s vami na palube, a ich núdzový kontakt.

Požiadavky na certifikáciu bezpečnosti člnov pre obyvateľov iných štátov

Povedzme, že ste na návšteve Tennessee a zobrali ste si so sebou vodný skúter. Je pre vás legálne prevádzkovať svoje PWC vo vodách Tennessee, pokiaľ máte na palube osvedčenie o bezpečnosti plavby na lodi vášho domovského štátu. Pokiaľ navštívite Tennessee len na krátky čas, môžete pracovať s certifikátom bezpečnosti plavby vo vašom domovskom štáte.

Pravidlá prenájmu v Tennessee

Keď budete mať 16 rokov, môžete si v Tennessee prenajať vodný skúter. Pri prenájme musíte mať platný preukaz totožnosti s fotografiou. Každý, kto má menej ako 18 rokov, musí mať podpísané zrieknutie sa práva od rodiča alebo opatrovníka, ktorý má 18 rokov alebo viac. Ceny sa líšia, pokiaľ ide o to, koľko stojí prenájom vodných skútrov vo vašej oblasti.

Všeobecná cena za hodinu, ktorú máte, je okolo 90 USD, ale opäť, ak chcete vedieť konkrétnu cenu, mali by ste zavolať a požiadať o cenovú ponuku na prenájom vo vašej blízkosti.

  Koľko vážia karavany? S 20 príkladmi