Zákonný vek na jazdu na vodnom skútri na Floride

Keď vodný skúter na deň vyveziete von, možno vás napadne, kto ho môže a nemôže legálne prevádzkovať. Všetky zákony o plavbe na Floride sú uvedené nižšie, takže môžete byť pripravení dodržiavať zákony a byť tam vonku v bezpečí.

Každý, kto má 21 rokov alebo mladší, musí mať pri prevádzke PWC preukaz o bezpečnosti plavby na Floride a preukaz totožnosti s fotografiou. Ľudia vo veku 14 a viac rokov môžu riadiť vodný skúter s vodákom a preukazom totožnosti s fotografiou.

Koľko rokov musím mať, aby som si prenajal PWC na Floride

Musíte byť 18 alebo staršie na prenájom alebo prenájom vodného skútra na Floride. Je legálne, aby 14-ročný človek prevádzkoval prenajaté PWC, pokiaľ si ho prenajal od osoby staršej ako 18 rokov.

Je dôležité si uvedomiť, že je nezákonné (prečin druhého stupňa) umožniť dieťaťu mladšiemu ako 14 rokov prevádzkovať PWC.

Ako získať kartu bezpečnostného vzdelávania na Floride Boater

Ak máte 21 rokov alebo menej, je zákonné, aby ste si pred nárazom do vody a prevádzkovaním člna alebo PWC zaobstarali kartu bezpečnostného vzdelávania. Na získanie karty budete musieť vykonať niekoľko krátkych a jednoduchých krokov:

 1. Absolvujte schválený kurz vodáckeho vzdelávania na Floride. Na dokončenie kurzu môžete použiť niekoľko možností. Môžete si vybrať zo schválených online kurzov, možnosť triedy, ktorá je ponúkaná za 50 USD, alebo absolvovať kurz domáceho štúdia. Akýkoľvek spôsob kurzu je v poriadku, ale najobľúbenejšou možnosťou je bezplatný online kurz ponúkaný na stránke boatus.org/florida/.
 2. Po absolvovaní kurzu budete potrebovať zložiť skúšku získaním aspoň 80 percent.
 3. Keď prejdete testom, budete musieť zaslať certifikát po vyplnení vaše meno, adresu, telefónne číslo a dátum narodenia na oddelenie presadzovania práva, sekciu bezpečnosti plavby. Ich adresa je 620 South Meridian Street, Tallahassee, Florida, 32399. Potom vám bude zaslaná bezpečnostná karta vodáka.
  Môžu sa rybárske návnady vziať na let ako príručná batožina?

Prevádzka vodných skútrov na Floride

 • Každý na palube PWC musí mať na sebe schválenú nenafukovaciu záchrannú vestu. Na vodných skútroch nie sú povolené nafukovacie záchranné vesty.
 • Vodič vodného skútra si k sebe musí pripevniť lano.
 • Na palube akéhokoľvek plavidla s dĺžkou 16 stôp alebo viac musí byť aspoň jedno vrhateľné zariadenie typu IV.
 • Navigačné svetlá je potrebné zapnúť od západu do východu slnka
 • Vodné skútre nemožno jazdiť na vode 30 minút po západe slnka až 30 minút pred východom slnka.
 • Za priestupky prvého stupňa sa považuje ktorýkoľvek z nasledujúcich priestupkov: 1. Manévrovanie s PWC prepletaním sa preplnenou lodnou dopravou, 2. preskakovanie brázdy iného plavidla, keď je príliš blízko alebo keď je viditeľnosť obmedzená, 3. vybočenie v poslednom možnom momente. zabrániť zrážke.
 • Je nezákonné prevádzkovať PWC alebo akékoľvek iné plavidlo pod vplyvom alkoholu alebo drog. V prípade podozrenia sa prevádzkovateľ plavidla musí podrobiť skúške triezvosti a ak je hladina alkoholu v krvi alebo dychu vyššia ako 0,08 percenta, považuje sa to za opitého a môže dôjsť k porušeniu.
 • Pokiaľ nie je núdzová situácia, je v rozpore so zákonom pripevniť alebo priviazať svoje plavidlo k regulačnej značke navigačnej pomôcky alebo ju ukotviť v blízkosti značky.
 • Je nezákonné obťažovať, loviť, chytať alebo zabíjať akéhokoľvek morského cicavca vrátane lamantínov. Za obťažovanie zvierat akéhokoľvek druhu hrozí vysoká pokuta.
 • Ak vaše PWC riadi niekto iný, uistite sa, že vie, že má rovnakú zodpovednosť ako ktorýkoľvek iný vodič.
 • Dovoľte začiatočníkom, aby si svoju prvú jazdu zajazdili v nepreplnenom priestore.
 • Uistite sa, že každý, kto bude na palube, vie, ako na vodný skúter po páde znova nastúpiť.

Je nezákonné, aby sa PWC, vzducholode alebo akékoľvek odťahovacie aktivity uskutočňovali v rámci troch národných úkrytov v Lower Keys: Národné útočisko jeleňa Key, Národné útočisko volavky veľkej a Útočisko Key West. Ak chcete zobraziť mapu zakázaných oblastí, kliknite na tento odkaz fws.gov/southeast/pubs/nkdgen.pdf a prejdite na strany 20 a 21.

  Sú loptičky na pozemný hokej duté?

Aby sa predišlo rušeniu voľne žijúcich živočíchov a hniezdisk vtákov, je zakázané jazdiť v zapadákove (ostrovy, ktoré nie sú prepojené americkou diaľnicou 1). Môžete jazdiť pozdĺž pobrežia paralelne s americkou Highway One. Toto je na prepravu a nič iné.

Výnimky z karty bezpečnostného vzdelávania vodákov

Sú tam ľudia, ktorí nepotrebujú mať vodácku bezpečnostnú vzdelávaciu kartu:

 • Ľudia, ktorí majú licenciu od americkej pobrežnej stráže ako kapitán plavidla
 • Ľudia, ktorí pôsobia na súkromnom jazere alebo rybníku
 • Ľudia, ktorí prevádzkujú plavidlo do 90 dní od nákupu a majú na palube kúpnu zmluvu
 • Ak je váš domovský štát niekde inde ako na Floride, stále budete musieť spĺňať požiadavky na plavbu vo vašom domovskom štáte.

Bezpečnosť PWC

Florida bola vždy štátom, ktorý má najviac úmrtí PWC. V roku 2015 mala Florida 671 nehôd na rekreačných člnoch, čo bolo viac ako 369 v Kalifornii alebo 154 v Texase. Pokiaľ ide o úmrtia, v roku 2015 bolo na Floride 52, čo nie je prekvapivo najvyšší počet v celých USA!

Aby sa tieto drastické čísla znížili, od ľudí mladších ako 21 rokov sa vyžaduje, aby absolvovali bezpečnostný kurz a získali vzdelávaciu kartu vodáka predtým, ako budú môcť prevádzkovať PWC na Floride.

3 najväčšie chyby, ktoré vodiči PWC robia, sú:

 • Jazda príliš blízko iného PWC alebo objektu. PWC dokážu zmeniť smer v okamihu a keď ste príliš blízko k inému vodnému skútri, s najväčšou pravdepodobnosťou to povedie ku kolízii vo vysokej rýchlosti. DRŽUJTE VEĽKÚ VZDIALENOSŤ MEDZI VÁMI A OSTATNÝMI PLAVIDLAMI.
 • Otáčanie bez pozerania. Pretože PWC robia také prudké zákruty, je dôležité, aby ste sa vždy pozerali za seba a vedľa seba, kým zabočíte. Ak je za vami ďalší vodný skúter a vy odbočíte bez toho, aby ste sa obzreli, mohlo by dôjsť k vážnej kolízii a na vašej hlave… NÁHLE ZATOČENIE V OBLASTI, KDE SÚ OSTATNÉ PLAVIDLÁ BLÍZKO, JE PORUŠENÍM ZÁKONA FLORIDY.
 • Pokúša sa otočiť bez napájania. Ak sa chystáte zraziť, vašou prirodzenou tendenciou bude znížiť výkon na plyn a zatáčať tak silno, ako len dokážete, ale pri vodných skútroch to nefunguje. Po uvoľnení plynu sa nebudú vôbec otáčať. Vodné skútre potrebujú silu na pohyb a zatáčanie. UDRŽUJTE BEZPEČNÚ VZDIALENOSŤ OD OSTATNÝCH ĽUDÍ A PREDMETOV.
  Ako zabrániť roztopeniu snehovej gule

Miesta, kde nemôžete prevádzkovať svoje PWC na Floride

Urobme z Floridy bezpečnejšie miesto a vzdelávajme sa v tom, čo robiť, keď ste vo vode, aby ste predišli viacerým nehodám a úmrtiam. Je dôležité, aby ste presne vedeli, ako váš vodný skúter funguje: ako ho efektívne otočiť, akým smerom ho otočiť, keď sa prevráti vo vode, ako zakotviť atď. čo robiť v prípade núdze. Buďte múdri a používajte svoju myseľ tam vonku.