Vonkajšie solárne svetlá na pohyb po kabíne po zotmení

Keď kempujem na odľahlom mieste, úplne očakávam, že kedykoľvek sa budem chcieť v noci obísť, budem potrebovať baterku. To je fér. Ale keď som hore vo svojej kajute a potrebujem sa dostať do prístavku, nechce sa mi tápať a hľadať baterku. A nemusím, pretože mám jednoduché, ale úžasné nastavenie solárnych svetiel, ktoré mi automaticky svietia na cestu.

Ak chcete osvetliť vonkajšok svojej kabíny v noci, nainštalujte solárne svetlá, prípadne tie so svetelnými a pohybovými senzormi, alebo môžete okolo týchto tmavých rohov použiť LED svetlá napájané z batérie.

Vonku nastavte osvetlenie, ktoré osvetlí bežne cestované oblasti

Existujú určité miesta, na ktoré pravdepodobne budete musieť ísť v noci. V skutočnosti je zvyčajne len pár vecí, pre ktoré sú ľudia ochotní vstať z postele, keď je vonku ešte tma. Nainštalujte si svetlá tak, aby osvetľovali tieto oblasti a cestu k nim.

Tu je niekoľko miest, ktoré by ste mohli chcieť rozsvietiť.

Cesta do prístavku. Ak nemáte vnútorné inštalatérske práce na chate alebo na pozemku mimo siete, pravdepodobne používate prístavok. Hľadanie v tme, aby ste našli prístavok, môže byť skutočne frustrujúce, najmä keď naozaj potrebujete ísť. Nehovoriac o tom, že snaha držať baterku počas jazdy má svoje vlastné problémy. V závislosti od toho, ako ďaleko je vaša kajuta od prístavku, pravdepodobne stačia jedno alebo dve svetlá, ktoré osvetlia cestu a poskytnú bezpečnú cestu do prístavku. Koniec koncov, v tejto situácii máte na mysli dôležitejšie veci ako žmúrenie do zeme, aby ste sa vyhli zakopnutiu o korene stromov.

Hromada dreva. Jedným z mála prípadov, kedy sme ochotní vstať v noci z postele, je, keď je na spánok príliš chladno. A ak je vaša chata vykurovaná krbom alebo pecou na drevo, chcete sa uistiť, že môžete rýchlo dostať viac paliva do ohňa, dokonca aj v tme. Aj keď vo vnútri často nechávame malý hromádok dreva, nie je až tak nezvyčajné, že v chladnej noci dôjdeme von, čo znamená výlet na hromadu dreva. Majte ho blízko a zapáľte ho. Budete radi, že ste to urobili.

  7 super lacných šípov, ktoré strieľajú priamo

Vaša pitná voda. Veľa z nás s chatkami má vodu vo vnútri chatky, takže to nie je až taký problém. Ale ak ste v počiatočnej fáze budovania svojej chaty a stále máte nastavenie základného tábora, alebo ak máte rustikálnejšiu chatu bez tečúcej vody, potom možno skladujete vodu vonku. Ak je to tak, ako to bolo u nás v našom základnom tábore, potom sa uistite, že vaša „kuchynka“ je v noci osvetlená, aby ste mohli nájsť cestu k vode.

Bezprostredne okolo kabíny. Zvyčajne nie je veľa iných dôvodov, prečo vstať uprostred noci z postele a ísť von, inak ako vtedy, keď počujete hluk a máte obavy zo zvierat alebo votrelcov. Inštalácia nejakého osvetlenia okolo vonkajšej strany kabíny, najmä v blízkosti vchodov, môže byť skutočne užitočná. Najmä ak používate pohybové svetlá, ktoré vám pred vystúpením dajú vedieť, či tam niekto alebo niečo nie je.

Na jednoduchú inštaláciu mimo siete použite solárne svetlá

Inštalácia osvetlenia všade v exteriéri môže byť obrovská bolesť, ak sa snažíte všade viesť káble. V situácii mimo siete možno túto možnosť ani nemáte. Dokonca aj keď máte generátor, nechcete, aby ste museli spustiť generátor, aby ste rozsvietili svetlá vonku.

Batériové svetlá majú aj veľké nevýhody. Pokiaľ nemajú veľkú batériu, dokonca aj LED diódy napájané z batérie bývajú naozaj slabé. Preto je mojou obľúbenou možnosťou solárne osvetlenie.

Solárne svetlá, samozrejme, stále potrebujú batériu. Inak by v noci nepracovali. Skvelé však je, že namiesto používania batérií veľkosti C alebo D, ako to robí veľa batérií napájaných z batérií, môžu používať internú lítium-iónovú batériu, ktorá dokáže vyprodukovať oveľa viac energie ako tradičné alkalické batérie. Výsledok? Viac svetla. Skombinujte to s moderným LED osvetlením, ktoré spotrebuje oveľa menej energie ako žiarovka, a získate skvelé osvetlenie bez káblov.

To znamená, že väčšina solárnych svetiel, ktoré som videl, má stále tendenciu byť skutočne slabá. Myslím, že je to preto v v snahe byť kompaktné a nízkoprofilové, majú tendenciu mať malé batérie aj malé solárne panely. Takže dostanete skratka výdrž batérie a slabé osvetlenie. Preto sa mi páči toto slnečné svetlo dostupné na Amazone, ktorý má solárny panel oddelený, nehovoriac o oveľa väčšom paneli ako väčšina solárnych svietidiel.

  Najlepší rybársky sprievodca rybárskymi návnadami

Ďalšou skvelou výhodou samostatného panelu od samotného svetla je, že solárny panel môžete namontovať v smere, kde bude počas dňa dostávať najviac priameho slnečného svetla. Zatiaľ čo svetlá s pripevneným panelom majú zvyčajne panel nasmerovaný jedným smerom a vy máte len veľmi malý vplyv na to, kam panel smeruje.

Keď nainštalujete toto svetlo a panel, môžete ho namontovať na strom, na kabínu alebo kdekoľvek to dáva najväčší zmysel a nasmerovať svetlo tam, kde ho potrebujete. Potom získate trochu káblov, ktoré vedú k panelu, aby ste mohli panel namontovať a nasmerovať kdekoľvek potrebujete.

Pozrite sa zblízka a uvidíte, ako sme namontovali svetlo na prístavok, ale panel umiestnite na strom neďaleko.

Používajte svetlá so svetelnými a pohybovými senzormi

Tieto solárne svetlá sú skvelé, ale ich batérie stále nevydržia večne. V skutočnosti na plné nabitie vydržia len asi 6 hodín. Nemôžete ich teda púšťať neustále celú noc. Pravdepodobne však nechcete, aby celá vaša kabína svietila celú noc. Preto milujem mať na vonkajších svetlách svetelný senzor aj pohybový senzor.

Svetelný senzor to robí tak, že sa zapínajú len vtedy, keď je vonku tma. Pokiaľ ich nezapnete, nezapnú sa, kým je vonku svetlo.

Pohybový senzor vám umožňuje zapnúť svetlá len vtedy, keď ich potrebujete. To znamená, keď sa prechádzate v tme. Jednoduché a dômyselné. Jedna vec, ktorá sa mi páči na pohybových svetlách, ktoré používame, je, že môžeme nastaviť citlivosť pohybového senzora, takže nezachytí našu chôdzu, keď sme v noci pri ohnisku, ale zachytí nás tak, ako sme. kráčam späť do kabíny.

Môžete ich tiež zapnúť alebo vypnúť. Takže ak ich chcete mať možnosť len tak zapnúť na 30 minút alebo vypnúť pri táboráku, uistite sa, že ich nenamontujete tak vysoko, aby boli mimo dosahu.

  5 najlepších prútov Kokanee na použitie s downriggerom

Svetlo, ktoré používame, nájdete na Amazone kliknutím na tento odkaz.

Dajte do prístavku malú LED diódu napájanú batériou

Ešte jeden malý tip pre vnútro prístavku. Použite LED diódu pohybového senzora napájaného z batérie, aby ste sa trochu osvetlili.

Na týchto malých LED diódach napájaných z batérie sa mi páči to, že sú lacné. Za cenu dvoch solárnych svetiel môžem získať balenie 6 kvalitných LED svetiel, ktoré môžem použiť kdekoľvek ich potrebujem. A keďže tu nie je solárny panel, nie je tu absolútne žiadna kabeláž. Sú malé a ľahké, takže ich môžete umiestniť kdekoľvek.

Nie sú také jasné, že by som ich použil na vonkajšie osvetlenie. Chcem na to niečo trochu svetlejšie. Ale na používanie kúpeľne poskytujú dostatok svetla.

Tiež sa mi veľmi páči, že snímajú pohyb. Môžete minúť menej a nájsť také, ktoré stačí stlačiť a zapnúť. Ale páči sa mi myšlienka, že sa automaticky zapnú, keď vojdem do prístavku. Sú tiež skvelé na schody alebo iné nebezpečenstvá zakopnutia, ak ich máte vo svojej kabíne alebo dokonca vo svojom dome.

Ako som už povedal, tieto typy svetiel sú v podstate vždy oveľa slabšie ako vonkajšie osvetlenie so solárnymi panelmi, ktoré som vám ukázal vyššie. Takže počas dňa, keď je vonku jasno, bude vnútro prístavku trochu šero. Vaše oči sa však rýchlo prispôsobia a budete môcť robiť to, čo potrebujete. V noci, keď je vonku tma, však bude dosť jasné bez toho, aby to oslepovalo. A ak jeden nevyžaruje dostatok svetla, stačí namontovať druhý.

Jedna skvelá možnosť pre tento druh svetla je tento na na Amazone. Dodáva sa so 6 svetlami, takže ich budete mať niekoľko, ktoré môžete nalepiť na iné miesta v kabíne, kde v noci potrebujete svetlo.