Vône, ktoré odpudzujú medvede? [Smells Can Deter Bears]

Medvede vedia byť poriadne desivé. Sú veľké a silné a môžu vás vystrašiť, ak sa rozbehnú vašim smerom. Ak kráčate v krajine medveďov, budete musieť byť ostražití, pretože pravdepodobne narazíte na medveďa. Ale môžete tomu zabrániť, ak poznáte pachy, ktoré odpudzujú medvede, a ak to použijete proti medveďom.

Medvede sa môžu zdať desivé, ale nie je pravdepodobné, že by sa zapojili do niečoho, čo súvisí s ľudskými bytosťami. Môžu byť priťahované k niektorým pachom, ktoré zanechávajú, ale nie je pravdepodobné, že by ublížili ľuďom, aj keď sa k nim priblížia. Napriek tomu je múdre vedieť, ako odpudzovať medvede.

Poviem vám všetko o najlepších pachoch odpudzujúcich medvede, aby ste sa naučili, ako držať medvede od vás na ďalšom kempingu. Uistite sa, že sa budete držať zoznamu vôní a ďalších informácií, ktoré vám poskytnem nižšie. Som pripravený, keď ty si!

Viac…

Čo vonia, čo odpudzuje medvede

Vône, ktoré odpudzujú medvede

Mnoho pachov môže prilákať medvede, ale len málo pachov ich dokáže odradiť. Pri stanovaní musíte urobiť všetko pre to, aby ste boli počas cesty v bezpečí. To bude zahŕňať použitie vône alebo spreja, ktorý odpudzuje medvede. Pozrime sa, ktoré veci sú najúčinnejšie pri držaní medveďov od vás:

Neem vôňa

Neem je druh stromu, ktorý nájdete v niektorých regiónoch. Celý strom a jeho plody a semená majú silnú vôňu. Je bežné, že ľudia extrahujú olej zo semien neem a premieňajú ho na esenciálny olej.

Množstvo neemového oleja nájdete v určitých zubných a vlasových výrobkoch. Ale tento olej sa používa aj v pesticídoch alebo produktoch, ktoré držia škodcov čo najďalej. Ukazuje sa, že aj medvede odpudzuje zápach ako škodcov. Takže, ak chcete udržať medvede preč, použite túto vôňu okolo seba a všetko bude pripravené!

Čítať  Ako skladovať vajcia na kempovanie? [Useful Tips]

Borovicová vôňa

Vôňa borovice je rovnako účinná ako vôňa neem, ak nie ešte účinnejšia. Keďže medvede žijú v lesoch, dalo by sa očakávať, že budú milovať vôňu borovice. Ale nie je to tak; ľudské bytosti to môžu využiť vo svoj prospech.

Skúste si vyrobiť borovicový olej doma, pretože sa môže ukázať ako celkom účinný pri držaní medveďov od vás. Ak si ho nemôžete vyrobiť sami, zaobstarajte si hotový sprej s vôňou borovice, ktorý môžete použiť kedykoľvek to bude potrebné. Týmto spôsobom môžete použiť sprej okolo kempingu a udržať medvede ďaleko.

Medvedí sprej

Medvedí sprej je skvelou voľbou, keďže medvede odpudzuje. Postačí akýkoľvek druh medvedieho korenia. Sprej sa dodáva vo veľkej plechovke, ktorú môžete použiť na sprejovanie medveďov, kedykoľvek budete potrebovať. Rozsah striekacieho čerpadla je pomerne veľký, takže pivo môžete striekať, keď sú od vás vzdialené až 30 stôp.

Napriek tomu musíte byť opatrní pri používaní tohto repelentu, pretože môže byť dosť nebezpečný. Za žiadnych okolností ho nepoužívajte na seba ani na iné ľudské bytosti. Tiež nezneužívajte silnú vôňu spreja a použite ho na zvieratá, keď to nie je potrebné. Krajina medveďov je ich domovom, takže k tomu musíme byť ohľaduplní.

Lysol

Každý, kto cítil čistiaci a dezinfekčný prostriedok Lysol, vie, že má silný zápach. Väčšinu zvierat by zápach odpudzoval, vrátane medveďov. Lysol si na výlet pravdepodobne nezoberiete, ale ak máte podozrenie, že sa vo vašej oblasti vyskytnú medvede, možno by ste ho mali zvážiť.

Nenávidia medvede vôňu octu?

K vyššie spomínaným pachom treba dodať, že pri odpudzovaní medveďov je vždy účinná ešte jedna vôňa. To je vôňa obyčajného alebo jablčného octu. Jablčný ocot zvykne voňať najsilnejšie, takže väčšinu medveďov určite odpudí.

Čítať  Sú sandále Teva vodotesné? – Podrobný sprievodca

Môžete si vziať fľašu s rozprašovačom a zmiešať do nej trochu octu a vody. Potom ho môžete nastriekať na celý stan, oblečenie a všetko ostatné, čo máte. Vďaka tomu budú vaše veci smiešne voňať, ale medvede sa od nich budú držať ďalej.

Pokiaľ ide o túto tému, rád by som sa podelil o niekoľko tipov na veci, ktoré by ste mali urobiť, aby ste sa vyhli prilákaniu medveďov. Medvede napríklad láka vôňa jedla. Ak ste na dlhšom výlete, budete mať so sebou veľa jedla. To môže byť dosť nebezpečné, pretože medvede v určitom momente musia číhať.

Uistite sa, že ste z kempingu odstránili jedlo. Najlepšie by bolo jedlo pripevniť na strom alebo niečo ďaleko od kempingu, ale nemalo by byť na priamom slnku. Vaše jedlo sa tak nepokazí a medvede sa k nemu nijako nedostanú.

Ďalšia vec na zapamätanie je, že medvede priťahujú ostré pachy. To zahŕňa čokoľvek od moču a menštruačnej krvi až po skutočné parfumy. Ak potrebujete ísť na toaletu v divočine, uistite sa, že to urobíte čo najďalej od vášho kempingu, inak by ste mohli prilákať divokú zver.

Počas celej cesty sa tiež uistite, že nepoužívate žiadne silné deodoranty, parfumy, vône alebo dokonca telové mlieka. Viem, aké úžasné je stále pekne voňať, ale všetky tieto vône dokážu prilákať divokú zver vrátane medveďov. Takže odporúčam nechať všetky tie silné vône doma.

Ak máte veľa odpadu alebo zvyškov jedla, umiestnite ich ďaleko od svojho tábora. Ak jedlo obsahuje ovocie, zeleninu a varené mäso, ktoré sa nepokazilo, môžete ním nakŕmiť zvieratá a urobiť ich o niečo šťastnejšími. Dbajte na to, aby ste jedlo nechali ďaleko, aby medvede neprilákali späť do kempu.

Čítať  Chacos vs Tevas – Ktoré sandále sú lepšie na turistiku?

Všetky tieto veci vám pomôžu zostať v bezpečí počas vašich ciest. Nikto nechce dostať návštevu nevítaného hosťa, nieto ešte veľkého, roztomilého (ale nebezpečného) klbka srsti. Takže to neriskujte! Urobte všetko, čo je vo vašich silách, aby ste udržali medvede od vás. Ak budete postupovať podľa vyššie uvedených tipov, určite uspejete.

Zabaliť

Ďakujem, že sa so mnou držíte tohto sprievodcu o všetkom odpudzovaní medveďov! Ak chcete držať medvede ďaleko od svojho tábora, nezabudnite si vziať nejakú neemovú alebo borovicovú arómu, lysol, ocot alebo dokonca plechovku medvedieho spreja. Nezabudnite tiež odstrániť všetky pachy, ktoré môžu prilákať medvede do vášho kempingu, hneď ako sa utáboríte.

Stretli ste sa už niekedy s medveďom alebo iným divokým zvieraťom? Čo ste urobili, aby ste odohnali zviera? Rád by som o tom všetko vedel. Takže neváhajte a podeľte sa o svoje skúsenosti v sekcii komentárov nižšie!