Vodné skútre Tigershark: Sprievodca značkou s recenziami a spoľahlivosťou

Ak ste prežili 90. roky, určite si pamätáte, že ste na vode videli vodné skútre Tigershark. Dnes je veľmi vzácne takého vidieť a možno sa pýtate prečo. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o vodných skútroch Tigershark.

Kto vytvoril vodné skútre Tigershark?

Spoločnosť Arctic Cat vytvorila vodný skúter Tigershark. Táto spoločnosť je známa najmä svojimi snežnými skútrami. Rovnako ako spoločnosť Polaris, aj Arctic Cat sa stali hlavnými výrobcami snežných skútrov, zimného oblečenia, vodných skútrov a štvorkoliek.

Počas celého života Arctic Cats experimentovali s predajom vodných skútrov, snehových fréz, mini bicyklov, generátorov, vozidiel s pohonom dvoch kolies atď. Experimentovali takmer so všetkým, na čo si spomeniete, no dnes predávajú snežné skútre, štvorkolky a bočné vedľa seba.

V roku 2017 spoločnosť Arctic Cat získala spoločnosť Textron za 247 miliónov dolárov. Modely side-by-side a terénne vozidlá boli preznačené spoločnosťou Textron a modely snežných skútrov sú stále pod Arctic Cat.

Kedy boli vyrobené?

V snahe zachrániť podnik pred bankrotom, Arctic Cat prišiel s vlastným modelom vodného skútra: Tigershark v roku 1993. Hoci mali tvrdú konkurenciu s Kawasaki, Yamaha a Sea-Doo, predsa len zaútočili. Pokračovali v experimentovaní so svojimi vodnými skútrami počas 90. rokov av roku 1997 urobili niekoľko veľkých krokov správnym smerom.

S Tigershark podnikali 6 rokov a ich predaj bol veľmi nepredvídateľný. Niekedy boli v predaji vyššie, inokedy klesali. Žiaľ, v roku 1999 museli zatvoriť svoje podnikanie na vodných skútroch, keď ich konkurenti prekonali a boli blízko bankrotu. Celkovo bol ich výtvor Tigershark malý úspech.

Z čoho sú vyrobené?

Neexistuje záznam o presných materiáloch, z ktorých Arctic Cat vyrábal svoje modely vodných skútrov, ale vieme len to, že ich vodné skútre boli skutočne ľahké a malé. Použili čo najmenej materiálu, aby to mohli urobiť lacným. Nemajú žiadne špeciálne príslušenstvo a sú také jednoduché, ako to len ide.

  Čo je muškársky vodca?

Vodné skútre Tigershark sú niečo ako mladší, slabší a škaredší bratranec vodného skútra Sea-Doo. Nemajú na sebe nič zvláštne a rozpadajú sa naozaj ľahko. Rovnako ako núdzny malý bratranec potrebujú veľa pozornosti a stoja veľa peňazí, aby boli šťastní a normálne fungovali.

Koľko stoja?

Hoci boli tieto vodné skútre známe svojou lacnosťou v porovnaní s inými vodnými skútrami, musíte počítať s nákladmi na neustále opravy. Z vodných skútrov Tigershark je známe, že majú problémy s ložiskami čerpadla, štartérom, olejovým čerpadlom, uvoľnenými maticami a skrutkami atď.

Takže hľadáte PWC, kde sa toto leto zabavíte. Idete na Craigslist a uvidíte použitý vodný skúter Tigershark za 1 000 dolárov. Stojí táto úžasná cena za kúpu Tigershark?

Moja odpoveď je nie. Ak skutočne chcete jazdiť na vodnom skútri bez toho, aby ste sa museli obávať, že sa veci zlomia vľavo a vpravo, NEKUPUJTE Tigershark. Jeden z mála ľudí, ktorých poznám a ktorí milujú svojho Tigershark, je mechanik, ktorý rád opravuje staré staré veci, keď sa pokazia.

Ak nechcete mať veľké bolesti hlavy z nikdy nekončiaceho projektu, potom by som odporučil investovať do Sea-Doo alebo Yamahy. Lacnejšie neznamená vždy lepšie alebo spoľahlivejšie a v tomto prípade by bolo rozumné zvoliť spoľahlivejšiu značku PWC, než sú modely Tigershark od Arctic Cat.

Recenzie a spoľahlivosť

Rovnaké veci, ktoré priťahovali ľudí vtedy na vodné skútre Tigershark, priťahujú ľudí aj dnes. Tigershark’s sú známe tým, že sú agilné, malé a najznámejšie LACNÉ.

Vodné skútre Tigershark vyžadujú viac údržby ako iné značky vodných skútrov. Povesť, ktorú mali počas 90. rokov, bola nespoľahlivá.

V roku 1997 sa spoločnosť pokúsila začať odznova a urobila veľa zmien na svojich vodných skútroch. Zmenili konštrukciu vodného skútra a zmenili aj názvy modelu.

  Najlepšie snehové topánky do 150 dolárov

Nanešťastie bolo príliš neskoro na to, aby si dali nové meno, pretože aj s vylepšeniami, ktoré urobili, sa nedali porovnať s inými značkami vodných skútrov a boli vyradení z konkurencie.

Hlavným dôvodom, prečo Tigershark skončil s obchodom, bol nedostatok predaja, ale okrem predajov sa objavujú aj nejaké povesti o iných dôvodoch. Hovorí sa, že medzi Tigershark a Yamaha došlo k súdnemu sporu, pretože Tigershark používal patenty Yamaha.

Tým sa misky váh prevrátili a v roku 1999 sa museli vypnúť. Je nešťastné, čo sa stalo, pretože Arctic Cat práve získaval podstatu toho, čo by vodný skúter mal mať.

Vodné skútre Tigershark vyrobené v rokoch 1997, 1998 a 1999 boli najlepšími a najkupovanejšími modelmi. Ak dnes vidíte niekoho jazdiť na Tigershark, pravdepodobne ide o model z konca 90-tych rokov, pretože bol spoľahlivejší ako tie skoré.

Po preskúmaní názorov ľudí, ktorí vlastnili alebo vlastnia vodné skútre Tigershark, som dospel k záveru, že nie sú stabilné, spoľahlivé a ani vodné skútre s plynulou jazdou.

Pokiaľ nie ste najlepší kamarát s opravárom PWC alebo ním nie ste vy, držal by som sa ďalej od vodných skútrov Tigershark.

Poznám opravárov, ktorí povedali, že vodné skútre Tigershark mali byť zošrotované hneď, ako boli na rysovacej doske. Nikto nechce vodný skúter, ktorý v 80 % prípadov nefunguje správne.

Model vodného skútra Tigershark nie je vyrobený na ľahké jazdenie. Vďaka dizajnu trupu sa plavidlo veľmi ľahko prevráti. Väčšinu času sa musíte postaviť a držať sa riadidiel, aby ste to vyvážili. Toto je skôr cvičenie a musíte sa spoliehať na svoju rovnováhu, aby ste sa udržali nad vodou.

Ďalšia vec, ktorú treba mať na pamäti, je, že „suchý box“ neudrží vaše cennosti suché. Ak a keď sa váš Tigershark prevráti do vody, všetko sa premočí, vrátane vnútra vášho plavidla.

  Vonkajšie solárne svetlá na pohyb po kabíne po zotmení

Je to VEĽKÁ bolesť dostať všetku vodu z vášho vodného skútra vždy, keď spadne. Kto chce stráviť leto starostlivosťou o poškodený vodný skúter? Som si istý, že nie.

Celkovo neodporúčam kupovať a dokonca ani jazdiť na vodnom skútri Tigershark. Najdôležitejšia je vaša bezpečnosť a vodné skútre Tigershark nie sú ani zďaleka bezpečné.

Toľko vecí sa môže pokaziť a ak ste vonku na vode, budete musieť vynaložiť veľa práce, aby ste sa dostali späť na pevninu a odniesli ho do obchodu. Nikto nechce platiť tisíce dolárov za PWC, ktoré ani nefunguje. Zaobchádzajte so svojimi peniazmi rozumne a investujte do vodného skútra, ktorý vám poskytne veľa hodín zábavy, nie stresu.

Vždy sa nájde 1 % ľudí, ktorí tvrdia, že so svojim Tigershark nikdy nemali problémy, no pri pohľade na štatistiky by som do modelov vodných skútrov Tigershark od Arctic Cat nevložil veru ani peniaze.