Viete hrať hokej s obsadením?

Zranenie na ihrisku je riziko, ktoré podstupujete zakaždým, keď si šnurujete kopačky na pozemný hokej. Chvíľu ste boli na vedľajšej koľaji, ale teraz ste na náprave. Dokážete sa vrátiť do hry aj napriek tomu, že sa vám nezmizol?

Hrať hokej s obsadením nie je dobrý nápad. Mohli by ste sa znova zraniť a vymazať tak všetok svoj pokrok v liečení. Navyše, vo väčšine pravidiel pozemného hokeja je použitie odliatku považované za nebezpečné vybavenie, a preto je zakázané hrať.

V dnešnom článku si povieme ďalej o tom, prečo je hranie hokeja s obsadením zlý nápad a ako dlho by ste mali čakať na obnovenie hry. Poskytneme vám aj tipy na predchádzanie budúcim zraneniam, takže pokračujte v čítaní!

Prečo by ste nemali hrať hokej s obsadením

Keď si dáte zápästie alebo ruku do sadry, cesta k uzdraveniu sa ešte len začína. Spočiatku môžete byť trpezliví. Koniec koncov, nosenie sadry, keď ju chcú podpísať všetci vaši priatelia a hokejoví spoluhráči, je istou novinkou.

S pribúdajúcimi týždňami sa však táto novinka stráca. Stále viac a viac začínate pociťovať nutkanie znova hrať hokej. Nemáš až takú bolesť, takže vieš, čo to môže bolieť, však?

Hrať hokej v obsadení môže spôsobiť oveľa viac škody ako úžitku. Tu je niekoľko veľmi presvedčivých dôvodov, prečo sa zdržať hrania, kým sa úplne nevyliečite.

Riziko opätovného zranenia je príliš vysoké

V nasledujúcich dvoch častiach si povieme viac o hokejových zraneniach a ich príslušných časoch na zotavenie, ale väčšina zranení si vyžaduje, aby ste si dali poriadne voľno.

Mohli by ste stráviť mesiace liečením zranenia v sadre a potom sa rozhodnúť hrať hokej predtým, ako vám lekár zloží sadru. Ak vás v obsadení zasiahne chybný puk alebo lopta, sadra sa môže rozbiť.

Odliatky sú odolné voči sklolaminátovej alebo sadrovej konštrukcii, ale nie sú určené na drsné aktivity. Pokazená sadra bude vyžadovať, aby ste prestali hrať, čo je opak toho, čo chcete.

Navyše ste mohli ešte viac poškodiť hojacu sa zlomeninu alebo trhlinu. Aj tak budete musieť navštíviť lekára, aby vám dal novú sadru, a kým tam budete, prehliadne vás.

Keď váš lekár posúdi vaše zranenie, môže vám povedať, že budete musieť začať s procesom hojenia odznova, pretože ste zhoršili svoje zranenie. Teraz sa váš čas na zotavenie môže zdvojnásobiť alebo strojnásobiť v porovnaní s tým, čo bolo kedysi.

Aj keď je to srdcervúca správa, resetovanie vášho zotavenia je najlepším scenárom. Vo vážnejších prípadoch si môžete spôsobiť také vážne zranenie, že už možno nebudete môcť hrať hokej.

Váš obsadenie môže byť klasifikované ako nebezpečné vybavenie

Pravidlá hokeja Hokej USA stanovuje pravidlá hrania hokeja v obsadení v časti 3, pravidlo 305 – Nebezpečné vybavenie.

Čítať  Sú loptičky na pozemný hokej duté?

Podľa pravidla 305, „…Nosenie sadry alebo dlahy vyrobených z tvrdých alebo nepoddajných materiálov je zakázané, aj keď sú vystužené, pokiaľ to písomne ​​nenariadi licencovaný lekár.“

Inými slovami, musíte požiadať lekára, aby schválil vašu žiadosť o opätovné hranie hokeja, kým ste stále v sadre. To nebude ľahké. Váš lekár bude chcieť, aby ste sa úplne zotavili skôr, ako vám dajú zelenú vrátiť sa na ihrisko.

Bez tohto súhlasu by vás vstup na hokejový zápas v sadre buď potrestal, alebo by vás vyhodili. Vášmu tímu teraz chýba jeden hráč. Možno ste si mysleli, že pomáhate svojmu tímu skorým návratom k akcii, ale robíte pravý opak.

Povedzme, že ste dostali povolenie od lekára nosiť sadru počas hokejového zápasu. Aj potom pravidlo 305 stále vyžaduje, aby ste dodržiavali niektoré špecifické pravidlá.

Tu sú výrazy: „Takéto odliatky alebo dlahy musia byť na všetkých vonkajších povrchoch pokryté nie menšou ako ½ palca hrubým polyuretánom s uzavretými bunkami s vysokou hustotou alebo iným materiálom s rovnakou maximálnou hrúbkou a podobnými fyzikálnymi vlastnosťami na ochranu pred zranením. .“

Nebudete hrať najlepšie

Pamätáte si, kedy ste prvýkrát začali s hokejom? Sotva ste mohli premiestniť palicu medzi ľavou a pravou rukou, nehovoriac o švihnutí alebo prihrávke. Pokúšať sa hrať hokej s obsadením bude v tých prvých dňoch znova ako tápanie.

Nosenie paže alebo zápästia výrazne znižuje vašu flexibilitu, a to je niečo, čo pri hraní hokeja veľmi potrebujete. Celý váš prístup k hre sa bude musieť zmeniť.

Nebudete hrať tak dobre ako ostatní hráči vo vašom tíme alebo v tíme súpera, ktorí nemajú na sebe odliatky. Len budete brániť svojmu tímu.

Aké sú najčastejšie hokejové zranenia?

Ako každý šport, aj hokej môže byť dosť škodlivý. Tu sú niektoré zo zranení, ktoré môžete utrpieť pri hraní tejto hry.

Dislokácia ramena

Keď kosť v hornej časti paže vyskočí z miesta, máte vykĺbené rameno.

Ak ste príliš horlivý hráč, ktorý dáva príliš veľa svojej hornej časti tela do úderov alebo prihrávok, môžete si takto vykĺbiť rameno. Fyzické dopady iných hráčov môžu tiež spôsobiť vykĺbenie ramien, rovnako ako slabá forma hokeja.

Napätie svalov

Napäté svaly sú prepracované a unavené. Hoci natiahnutie svalov nie je vážne hokejové zranenie, natiahnutie môže byť stále veľmi bolestivé. Liečba svalového napätia zvyčajne zahŕňa odpočinok, teplo, ľad a možno aj niektoré NSAID na potlačenie bolesti.

Roztrhnutie alebo napätie MCL

MCL je skratka pre mediálny kolaterálny ligament, čo je väzivo kolenného kĺbu. Ak vezmete príliš veľa hokejových loptičiek alebo pukov do dolnej polovice, môžete si zaťažiť MCL. Pokračovaním v hraní hokeja s poškodeným MCL by sa mohol príliš natiahnuť a nakoniec roztrhnúť.

Čítať  Rybolov na ľade v blízkosti Madison, Wisconsin

Trhliny MCL môžu byť čiastočné alebo úplné a to druhé je oveľa závažnejšie.

Otras mozgu

Hokejisti síce nosia ochrannú výstroj hlavy, no aj tak sa môže stať, že dôjde k otrasom mozgu. Príznaky otrasu mozgu zahŕňajú zábudlivosť, pocit a omráčený vzhľad, nezrozumiteľnú reč, pocit oparu, citlivosť na hluk a svetlo, problémy s rovnováhou, vracanie a nevoľnosť a tlak alebo bolesť hlavy.

Otrasy mozgu sú neuveriteľne vážne zranenia, pretože viacnásobné otrasy môžu zmeniť štruktúru vášho mozgu.

Zlomená kľúčna kosť

Ak vás hokejový puk alebo loptička zasiahne tak akurát, môžete si zlomiť kľúčnu kosť. Úder bludnou palicou tu môže tiež viesť k rozbitiu. Nie je to tak, že by vám lekár mohol dať sadru na kľúčnu kosť, ale popruh by vám mohol pomôcť.

Roztrhnutie alebo napätie ACL

Váš predný skrížený väz alebo ACL je ďalší kolenný kĺb, tentoraz bližšie k stredu kolena. Podobne ako sa MCL môže napnúť a prípadne roztrhnúť, to isté môže platiť pre ACL.

Ako dlho by ste si mali dať pauzu od hokeja so zranením?

Práve ste mali stretnutie so svojím lekárom a diagnostikovali vám jedno alebo viacero z vyššie uvedených zranení. Ako dlho si budete musieť dať od hokeja pauzu?

Je to na rozhodnutí vášho lekára, ale tu vám môžeme poskytnúť všeobecné časové harmonogramy.

Vykĺbenie ramien sa zvyčajne lieči pomocou závesov a vyžaduje si 12 až 16 týždňov hojenia. Pravdepodobne budete musieť vynechať celú hokejovú sezónu.

Ako sme už spomenuli, svalové napätie nie je vážne. Minimálne týždeň po zranení by ste sa mohli vrátiť do hry. Ak je vaše svalové napätie silnejšie, môžete vynechať mesiac alebo dva hry.

Kmene MCL a ACL vyžadujú rovnaký čas na zahojenie. Ak sa však tieto väzy roztrhnú, možno budete potrebovať niekoľko mesiacov pauzu. V niektorých prípadoch si tieto zranenia vyžadujú operáciu, najmä ak si väz úplne roztrhnete. Potom by ste sa pozerali na dobu zotavenia 9 až 12 mesiacov.

Napriek vážnosti otrasov mozgu, ak si nájdete čas na okamžitú liečbu svojho, môžete začať hrať hokej už za týždeň.

Zlomené kosti, ako sú kľúčne kosti, môžu potrebovať 10 alebo 12 týždňov na úplné zahojenie.

Tipy na prevenciu hokejových zranení

Môžete ovládať iba to, čo robíte pri hraní hokeja, nie svojich spoluhráčov alebo súperov. Preto hra nikdy nebude úplne bez rizika. To znamená, že môžete minimalizovať svoje šance na zranenie dodržiavaním týchto tipov.

Čítať  7 dôvodov, prečo vás beh robí šťastnými

Pred hraním sa natiahnite

Fyzická aktivita sa najlepšie vykonáva pomocou pružných svalov, väzov a šliach. Či už cvičíte v posilňovni, trénujete na ihrisku alebo hráte svoj doteraz najväčší hokejový zápas, zvyknite si predčasne natiahnuť strečing. Nebudete sa cítiť stuhnutí a to môže byť prospešné pre vaše hranie!

Noste ochranné vybavenie

Zoznam ochranných hokejových výstrojov, ktoré váš tréner vyžaduje, je pre vaše dobro. Uistite sa, že vaše vybavenie je kvalitné, má správnu veľkosť a správne sa nosí. Z akéhokoľvek dôvodu si na ihrisku nevyzliekajte hokejový výstroj.

Nastavte si cvičebný program

So svojím lekárom by ste si mali sformulovať cvičebný program, ktorý funguje pre vašu váhu a zdravie. Môžete stráviť 30 minút aeróbnymi cvičeniami, ako je eliptikal, jazda na bicykli alebo beh. Môžete tiež robiť hody a otočky medicinbalom, ako aj drepy na jednej nohe, aby ste posilnili spodnú polovicu. Túto rutinu by ste opakovali niekoľkokrát týždenne.

Neignorujte otravnú bolesť

Bolesť nie vždy naznačuje zranenie, ale skôr slabosť niekde v tele. Tým, že to sprísňujete a predstierate, že to necítite, všetko, čo robíte, je, že sa postihnutá oblasť cíti ešte horšie.

Pamätajte, že to, čo začína ako kmeň ACL alebo MCL, sa môže stať roztrhnutým väzom počas pokračujúceho hrania. To môže byť rozdiel medzi tým, keď si vezmete pár týždňov voľna a vynecháte zvyšok sezóny.

Keď máte bolesti, navštívte lekára alebo fyzioterapeuta. Aj keď je váš zdroj bolesti v konečnom dôsledku veľmi malý, budete radi, že ste išli!

Netlačte sa k vyhoreniu

Nezáleží na tom, aký šport hráte. Nemali by ste trénovať a cvičiť každý jeden deň. Musíte si vziať voľno, aby ste si oddýchli. Tieto obdobia nečinnosti umožňujú vašim svalom zotaviť sa.

Zotavte sa z čoho, pýtate sa? Cvičenie a hranie hokeja spôsobuje veľmi malé trhliny vo svalovom tkanive. To je normálne a môže to dokonca pomôcť pri budovaní svalov. No čím viac na seba tlačíte, tým väčšie sú svalové trhliny, a tak skončíte s otravnou bolesťou alebo zranením.

Žiadny člen vášho hokejového tímu nehrá každý jeden deň, takže by ste nemali ani vy!

Záverečné myšlienky

Ak máte hokejové zranenie, ktoré si vyžaduje sadru, nesnažte sa aj tak presadiť a hrať. Vaša sadra by sa mohla zlomiť, čo môže zhoršiť vaše zranenie. Navyše, hokejové pravidlá zakazujú používanie sadry na ihrisku bez písomného povolenia od lekára.

Najlepší spôsob, ako zvládnuť zranenie, je vziať si potrebné voľno, oddýchnuť si, podstúpiť fyzickú terapiu, ak vám to lekár navrhne, a potom sa pomaly vrátiť k hokeju. Uistite sa, že začnete strečing pred každou hrou!