Úplné porovnanie: Flasher vs. Fish Finder pre rybolov na ľade

Zo všetkých vychytávok, ktoré spôsobili revolúciu v modernom rybolove na ľade, žiadna nedala rybárom výhodu ako elektronika. Blikače a vyhľadávače rýb pomohli rybárom na všetkých úrovniach dôsledne chytiť viac rýb.

Rovnako ako všetko ostatné je však trh zaplavený množstvom modelov ľadových lovcov rýb. To robí výber toho správneho mätúcim. Ak dokážete čítať rozhovory a ignorovať spamové recenzie a falošné nákupné príručky, výber najlepšej elektroniky na rybolov na ľade nemusí byť ťažký.

Jedným z najťažších rozhodnutí je, či potrebujete na lov pod ľadom blikačku alebo vyhľadávač rýb. Túto ťažkú ​​voľbu som musel urobiť sám a našťastie som už urobil všetok výskum a prácu na nohách, takže teraz už nemusíte.

Tu sú všetky informácie, ktoré budete potrebovať na úplné porovnanie blikačov a vyhľadávačov rýb. Teraz môžete urobiť kvalifikované a informované rozhodnutie a vybrať si najlepšiu elektroniku pre váš štýl rybolovu na ľade.

V čom je rozdiel

Či už použijete vyhľadávač rýb alebo blikačku, cieľ je rovnaký. Obe vám ukážu hĺbku, prítomnosť alebo neprítomnosť rýb a ako ryby reagujú na vašu návnadu. Navyše oba ponúkajú sonar v reálnom čase (RTS), ktorý vám dá vedieť, čo sa deje v každom okamihu pod ľadom.

V čom je teda rozdiel?

Displej

Najväčším rozdielom je, samozrejme, displej a skutočne záleží na vašich preferenciách.

Blikače majú zjednodušený ciferník s viacfarebnými svetlami, ktoré predstavujú všetko, čo sonar pod vami zaznamená, vrátane dna, prítomnosti rýb a pohybu vašej nástrahy.

Zarytí fanúšikovia blikačov majú vo všeobecnosti radi zobrazenie na blikačkách, pretože môžu byť jemne vyladené, aby vám ukázali každý detail. Všetko od veľkosti rýb až po spôsob, akým sa pozerajú na návnadu, je možné vidieť pomocou blikača. Použite funkciu priblíženia, aby ste videli, ako sa to všetko deje, dokonca aj v centimetroch od spodnej časti.

Väčšina rybárov potrebuje trochu praxe, aby interpretovali ciferník blikačov. Nie sú také intuitívne, najmä preto, že vodný stĺpec je namiesto vertikálneho zobrazenia znázornený v kruhu.

Grafy vyhľadávača rýb majú tú výhodu, že sú ľahšie pochopiteľné. Ak ste niekedy používali vyhľadávač rýb na otvorenej vode, musíte sa naučiť o jednu funkciu menej.

Displej väčšiny nových vyhľadávačov rýb má napravo od rolovacieho grafu okno RTS, ktoré zobrazuje históriu toho, čo sa stalo pred chvíľou. To je obzvlášť pekné, ak na sekundu odvrátite zrak, keď ryba pláva cez kužeľ sonaru. Na blikačke vám to môže chýbať, ale história posúvania to zaznamenáva.

Pre vyhľadávače rýb bez okna RTS je detekcia a sledovanie pohybu rýb zložité, pretože od okamihu, keď sa niečo stane, dochádza k značnému oneskoreniu, keď sa zaznamenáva na graf sonaru.

Oba typy elektroniky majú neuveriteľné detaily a oddelenie. Obe sa dajú s trochou praxe pomerne ľahko interpretovať. Blikač má výhodu, pokiaľ ide o informácie v reálnom čase, ale vyhľadávači rýb prešli dlhú cestu v zásobovaní rybárov na ľade.

Čítať  Potrebujete tip na muškárenie?

Porovnaná výdrž batérie

Jednou z primárnych nevýhod pri používaní vyhľadávača rýb na rybolov na ľade je slabá výdrž batérie. Jasné LCD obrazovky vysajú veľa šťavy a výdrž batérie tým trpí. Jas displeja môžete kedykoľvek znížiť, ale potom je počas jasných dní ťažké vidieť.

V závislosti od modelu a veľkosti batérie môžete očakávať 4 až 12 hodín používania na jedno nabitie. To je najlepší prípad. Ak je zapnuté GPS alebo je teplota extrémne nízka, budete ťažko prežiť ranné sústo.

Blikače majú na druhej strane jednoduché displeje, ktoré sŕkajú iba z batérie. S blikačkou môžete loviť celý víkend bez starostí s dobíjaním. Väčšina jednotiek vydrží pri plnom nabití 18 hodín alebo viac.

GPS a mapovanie

Rybolov na ľade je o hľadaní správnych miest, kde sú ryby v najvyššej koncentrácii. Vyhľadávače rýb so zabudovaným mapovaním a GPS to značne uľahčujú. Väčšina moderných vyhľadávačov rýb má základné mapy jazier spolu s podrobnými obrysovými mapami. Všetko, čo musíte urobiť, je použiť vstavané GPS a mapy na umiestnenie vašich dier cez ponorené body, hrbole alebo útesy.

S blikačmi bude hľadanie nových horúcich miest pod ľadom vyžadovať trochu viac plánovania a možno aj pomoc ručného GPS.

Viacsezónne využitie

Ďalšou výhodou použitia vyhľadávača rýb v porovnaní s blikačom je jeho použiteľnosť počas sezóny otvorených vôd. Humminbird a Lowrance vyrábajú viacsezónne vyhľadávače rýb, ktoré sa dodávajú s oboma prevodníkmi, jedným pre ľad a jedným pre člny. Obrazovky s dvojitou funkciou umožňujú prispôsobiteľné blikanie alebo zobrazenie grafu a mapovanie.

Žiaľ, blyskáče sa najlepšie využívajú na rybolov na ľade. Je však možné použiť blikač vo voľnej vode, ale jeho použitie je dosť obmedzené. Vo všeobecnosti fungujú vyhľadávače rýb počas pohybu a blikače sú špecifické pre vertikálny a stacionárny rybolov.

náklady

Je ťažké urobiť akýkoľvek veľký nákup bez zohľadnenia ceny. Väčšina z nás by sa radšej vyhýbala zbytočnému míňaniu peňazí, takže tu je náš názor na túto záležitosť.

Vysoko kvalitný ľadový blikač bude stáť najmenej 300 až 750 USD a kvalitný vyhľadávač rýb na rybolov na ľade bude stáť medzi 250 a 700 USD (pozri náš zoznam najlepšie hodnotených vyhľadávačov rýb nižšie).

Ak už máte vyhľadávač rýb, môže byť lacnejšie kúpiť si nový prevodník a napájací zdroj namiesto nákupu blikača špecifického pre ľad. Za približne 200 dolárov môžete získať prevodník a batériu. Vytvorenie prenosného balíka si však bude vyžadovať trochu DIY.

Ak kupujete prvýkrát, porozmýšľajte nad kúpou viacsezónneho vyhľadávača rýb. Sú vhodné pre rybárov, ktorí plánujú loviť väčšinou z člna, ale môžu ísť na ľad niekoľkokrát do roka. Tieto jednotky môžu byť pre špičkové modely drahé, ale stále sú lacnejšie ako samostatné zariadenia na otvorenú vodu a ľad.

Keď žijete a dýchate rybolov na ľade, blesk je nevyhnutnou súčasťou vybavenia.

Stále sa ťažko rozhodujete medzi blikačkou a vyhľadávačom rýb na lov na ľade? Dúfajme, že táto praktická tabuľka vám pomôže vybrať si, ktoré funkcie sú pre vás najdôležitejšie.

Čítať  Rybolov na ľade pre Muskie: Tu je to, čo potrebujete vedieť

Fish Finder vs. Flasher

Vyhľadávače rýb Blikače
Životnosť batérie Slabé (4-12 hodín) Skvelé (18+ hodín)
Typ zobrazenia LCD s históriou v reálnom čase a sonaru Viacfarebná LED dióda v reálnom čase
Jas obrazovky Ťažko vidieť v jasnom svetle Veľmi jasné za akýchkoľvek podmienok
Hĺbková schopnosť CHIRP pre hlbokú vodu (200+ stôp) Rozsah priblíženia od 0 do 160+ stôp
Oddelenie cieľa Priemerný až dobrý Výborne
Uhly prevodníka Variabilné alebo pevné Variabilné alebo pevné
Viacsezónne Áno Nie
GPS a mapovanie Áno Nie
Jednoduchosť použitia Viac komplexné Jednoduché
Prenosnosť Nutné dokúpiť samostatný nosný systém Vysoko prenosný
náklady $$ – $$$ $$ – $$$

Najlepšie hodnotené blikače pre rybolov na ľade

Všeobecne možno povedať, že svetu blikačov dominujú 3 spoločnosti; Vexilar, MarCum a Humminbird. Všetky tri vytvárajú vynikajúce blikače s najpokročilejšou dostupnou technológiou.

Každá spoločnosť má zostavu od rozpočtových modelov až po „Cadillaky“ sonarov na rybolov na ľade. Teraz si prejdeme najlepšie hodnotené modely, ktoré sa sezónu čo sezónu osvedčili.

Vexilárny FL-18 (Náš výber!)

Na ľade je viac jednotiek Vexilar ako ktorákoľvek iná značka. Ponúkajú jednoduché a intuitívne displeje s presne tým, čo potrebujete, aby ste boli úspešní na ľade. V rade Vexilar ponúka FL-18 dokonalú rovnováhu medzi cenou a funkciou.

 • 1/2” oddelenie terča, ktoré vám pomôže vidieť tie najmenšie detaily
 • 12 stupňový uhol prevodníka
 • 10 nastavení rušenia
 • Funkcia priblíženia na výber detailov v spodných 6 stôp
 • Sonar funguje vo vzdialenosti 0 až 200 stôp

MarCum M3

MarCum je jednou z najinovatívnejších spoločností na rybolov na ľade na svete. Vedia osloviť požiadavky rybárov na ľade. Vynikajúca technológia v spojení so správnym množstvom pozornosti venovanej detailom vytvorila elitný blesk pre každého seriózneho rybára na ľade.

 • 1” separácia cieľa
 • 20 stupňový uhol snímača pre širšiu oblasť vyhľadávania
 • Prispôsobiteľný rozsah zoomu v akejkoľvek hĺbke vodného stĺpca
 • Ľahko použiteľné rameno kábla prevodníka namiesto plaváka
 • Sonar funguje vo vzdialenosti 0 až 160 stôp

Humminbird Ice 45

Humminbird je už dlho známy tým, že vyrába špičkové sonarové jednotky pre otvorenú vodu aj ľad. Ich zostava blikačov určite poteší aj tých najnáročnejších rybárov. Ice 45 je perfektná jednotka pre rybárov s nízkym rozpočtom bez obetovania kvality a funkčnosti.

 • 2,5-palcové oddelenie cieľa (najnižšie v zozname, ale dostatočné pre väčšinu aplikácií)
 • Uhol duálneho prevodníka 9 a 19 stupňov
 • Vstavaný digitálny displej hĺbky
 • Nastaviteľný zoom sonaru
 • Sonar funguje vo vzdialenosti 0 až 200 stôp

Najlepšie hodnotené vyhľadávače rýb na lov na ľade

Existuje viac možností pre viacsezónne vyhľadávače rýb ako kedykoľvek predtým. Keď všetko, čo chcete, je jedno riešenie pre celoročný rybolov, je ťažké poraziť vyhľadávače rýb.

Čítať  Kompletný sprievodca čistením rybárskeho výstroja

Lowrance a Humminbird tvoria vynikajúce jednotky, ktoré by mali vyhovovať mnohým rybárom, ktorí sa chcú dostať na ľad. Tieto modely sa osvedčili ako všestranná elektronika, ktorá funguje rovnako dobre na ľade ako aj na otvorenej vode.

Humminbird Ice Helix 5 (Náš výber!)

Viacsezónne vyhľadávače rýb Humminbird patria medzi tie najlepšie pre rybárov, ktorí chcú vyraziť na ľad po skončení sezóny na otvorených vodách. Helix 5 je nabitý pokročilou technológiou na vyhľadávanie rýb a prispôsobeným softvérom, aby zodpovedal tomu, čo chcú rybári na ľade, čo z neho robí víťaznú kombináciu.

 • 2,5” vzdialenosť medzi terčom
 • Dva uhly prevodníka 20 a 60 stupňov
 • Zabudované základné mapy pre viac ako 10 000 jazier
 • Vybavený GPS
 • Nastaviteľný zoom sonaru
 • Odmietnutie rušenia
 • Prevodník pre montáž na loď pre skutočné viacsezónne použitie

Stroj na ľad Lowrance Hook2 7

Ťažkým kandidátom na Humminbird je Lowrance’s Hook2 7 stroj na výrobu ľadu. Rozhodovanie medzi týmito dvoma je ťažké, ale s Lowrance sa nemôžete pokaziť. Ľahká navigácia v ponukách so sonarom s vysokým rozlíšením prenesie cez ľad toľko rýb ako z člna.

 • Zabudované základné mapy
 • Vybavený GPS
 • Nastaviteľný zoom sonaru
 • Prevodník pre montáž na loď pre skutočné viacsezónne použitie

Môžete použiť bežný vyhľadávač rýb na rybolov na ľade

Stále sa ma pýtajú, či môžete alebo nemôžete použiť bežný vyhľadávač rýb a štandardný prevodník na montáž na loď na rybolov na ľade. Jednoduchá odpoveď je áno. Získate to najlepšie z oboch svetov, viacsezónne použitie bez toho, aby ste míňali príliš veľa peňazí. Nie je to však bez nevýhod, takže si pozrite nášho komplexného sprievodcu ako prinútiť bežného vyhľadávača rýb fungovať na ľade.

Spodný riadok

Či už ste rybárom na ľade raz za rok alebo patríte medzi oddaných, elektronika vám môže pomôcť zlepšiť vašu rybársku hru. Môže to byť skľučujúca úloha triediť cez všetky rôzne typy a značky vyhľadávačov rýb a blikačov, aby ste našli ten, ktorý je pre vás najvhodnejší.

Pomáha urobiť krok späť a položiť si otázku, čo skutočne potrebujete pre svoj štýl rybolovu. Ak chcete rýchlo preskakovať z diery na dieru a mať bezproblémové riešenie na nájdenie ďalších rýb, potom stojí za seriózne zváženie blikač. Ak však potrebujete univerzálnu možnosť pre celoročný potenciál, určite sa pozrite na to, čo ponúkajú vyhľadávače rýb.

Bez ohľadu na to, ktorý si vyberiete, pravdepodobne už nikdy nebudete chcieť loviť bez elektroniky.

A keď už hovoríme o elektronike, nezabudnite na podvodné kamery! Medzi bleskami a fotoaparátmi, ktorý z nich vám pomôže chytiť viac rýb? Nebojte sa, dostali sme vás aj do tejto témy. Prečítajte si naše do hĺbky porovnanie blikačov verzus podvodné fotoaparáty ktoré vám pomôžu zúžiť vaše dokonalé elektronické nastavenie na lov na ľade.

Chcete zo sezóny rybolovu na ľade vyťažiť maximum? Pozrite si našu e-knihu Tajomstvo rybolovu na ľade v štáte Washington. Naša kniha vyzdvihuje 10 najlepších jazier na rybolov na ľade v štáte Washington so skutočnými súradnicami niektorých z našich najproduktívnejších dier. Navyše dôkladne pokryjeme všetko od výberu výbavy, taktiky a plánovania cestovania. Okrem toho získate informácie o ďalších 41 jazerách s vynikajúcim rybolovom na ľade! Pozrite si to skôr, ako vás prejde sezóna rybolovu na ľade!

Skontrolovať to