Udrží lano na zemi hady preč?

Hady sú pre mnohých ľudí najstrašidelnejšie zvieratá. Väčšina ľudí nemá rada byť v ich blízkosti, či už sú hady jedovaté alebo nie. Ak patríte k ľuďom, ktorí chcú držať hady čo najďalej, ste na správnom mieste.

Robil som výskum v nádeji, že sa dozviem viac o hadoch a o tom, čo ich odpudzuje. Medzi vecami, ktoré som sa naučil, bol jeden vzrušujúci príbeh o lanách používaných na udržanie hadov. Uvedomil som si, že to zaujíma mnohých ľudí, a tak som sa rozhodol na to pozrieť bližšie.

Po dôkladnom preskúmaní problému som dospel k záveru o účinnosti lán ako odpudzovačov hadov. Našiel som aj niekoľko ďalších metód, ktoré vám pomôžu udržať hady preč. Ak sa teda chcete o tejto téme dozvedieť viac, zostaňte pri celej tejto príručke!

Viac…

užovka

Prekoná had lano? Je to mýtus alebo pravda?

Hneď ako som sa pozrel na tému laná odpudzujúce hady, našiel som veľa príbehov o tom, že túto metódu používali kovboji alebo dokonca vojaci. Dychtivo som chcel zistiť, aké účinné je lano pri odpudzovaní hadov a ako pomáha odpudzovať hady. Bol som prekvapený, keď som zistil, že lano nemá na hada žiadny skutočný odpudzujúci účinok!

Ak sa bojíte, že by sa vo vašom okolí mohli vyskytovať hady, radšej túto oblasť opustite, než aby vás chránilo lano. Lano hady nijako neodradí – väčšina z nich po ňom bez rozmýšľania prelezie. Nezáleží ani na tom, aké lano používate – môže to byť konopné lano, konské lano, pletené lano alebo lano zo škrabavých syntetických vlákien.

Tento príbeh sa teda ukazuje ako mýtus. Museli ho šíriť ľudia už pred rokmi. Kedysi nemali žiadne prostriedky proti jedu, odpudzovacie spreje a dokonca ani ohrady proti hadom. Museli sa spoľahnúť na iných, takže niektorí mohli dúfať, že laná im pomôžu.

Ale zistil som, že to nie je vždy tak. Počas vašej ďalšej cesty môžete experimentovať tak, že okolo oblasti nastavíte lano a uvidíte, či sa k nej hady pri hľadaní potravy priblížia. Potom budete môcť povedať, či je to iba mýtus alebo niečo, čo sa vo vašom prípade ukázalo ako pravdivé.

Ako chráni lano pred hadmi?

Aj keď som zistil, že lano nedokáže udržať väčšinu druhov hadov preč, lano môže byť v niekoľkých prípadoch trochu užitočné. Po prvé, lano môže chrániť pred hadmi ak je príliš pichľavý na to, aby sa po ňom had plazil. Po druhé, lano vás môže chrániť pred hadmi, ak ste blízko neho.

  Ako získať okamžitý kemping s horúcou vodou?

Pozrime sa na prvý prípad.

Ukazuje sa, že hady bez váhania prejdú cez laná. Teda pokiaľ nemajú podozrenie, že im lano môže v niektorých prípadoch ublížiť. Napríklad, ak im ich zmysly povedia, že lano je pre ich telo príliš pichľavé, môžu sa začať plaziť iným smerom.

Ich brušká sú totiž citlivé na niektoré materiály. Hady sa možno nebudú báť konského vlásia alebo konopných povrazov, no nebudú sa chcieť plaziť po drsnejších syntetických materiáloch. Keď sa k nim priblížia a zistia, že nie sú v bezpečí, otočia sa a plazia sa iným smerom alebo vedľa lana, ale nie cez neho.

To je dobré, pretože vám to dá predstavu o typ lana chcete získať, ak vyskúšate túto metódu. Uistite sa, že vaše lano môže poškriabať alebo pichnúť čokoľvek, čo po ňom prejde. Potom ho hady nebudú mať ako prejsť.

Teraz sa pozrime na druhý prípad.

Väčšina ľudí si to neuvedomuje, ale hady sa nás boja. Nechcú sa priblížiť k osobe, pretože osoba predstavuje bezprostredné nebezpečenstvo. Ak im ich zmysly povedia, že je v ich blízkosti nejaký človek, zo všetkých síl sa mu budú snažiť vyhnúť. Teda pokiaľ nelovia niečo blízke osobe.

Takže to môžete využiť vo svoj prospech. Umiestnite lano blízko stanu alebo spacieho vaku v nádeji, že udrží týchto záludných predátorov ďaleko od vás. Napriek tomu musím povedať, že to nie je najlepšia metóda odpudzovania, takže ju celkom neodporúčam. Môžete ho použiť, ale iba ak ho spárujete s niektorou z ďalších metód uvedených nižšie. Takže sa uistite, že ste si vyskúšali aj tieto metódy.

Naozaj pomáha lano udržať hady preč?

Lano hady neodradí; Doteraz som to pokryl. Napriek tomu mnohí ľudia prisahajú na túto metódu odpudzovania. Pozrime sa, aká logika sa skrýva za týmto presvedčením.

Uvedomil som si, že laná vyzerajú ako hady – sú dlhé a tenké, pričom ich často nájdete ležať na zemi. Takže had si môže myslieť, že lano je ďalší had a nechce sa k nemu priblížiť zo strachu, že by mohol byť napadnutý.

Toto dáva zmysel. Boja sa však hady iných hadov?

Ukazuje sa, že hady sa neboja iných hadov. Neboja sa priblížiť k nim, pretože had môže použiť svoje zuby na rozdrvenie lebky druhého hada a viesť ho k smrti. Nie je teda dôvod, aby sa k tomu nechceli priblížiť.

Ešte jedna vec, ktorú treba zvážiť, je, že hady majú silné zmysly. Ich vízia nemusí byť najlepšia, no na míľu cítia vôňu iného svojho druhu. Takže budú vedieť, či im v ceste stoja zvieratá alebo iné veci. To im pomôže určiť, či chcú pokračovať v plazení po tejto ceste alebo nie.

  Je Marmot dobrá značka?

Ďalšia vec, ktorú treba vedieť, je, že ak had zacíti jedlo, teda skutočné jedlo alebo nejaké menšie zviera, prekoná akýkoľvek typ lana, na ktorý natrafí. Vôňa ich jedla bude taká silná, že budú v plnom predátorskom režime. Potom im nebude vadiť prechod cez lano – urobia to bez rozmýšľania.

Lano teda nepomáha udržať hady preč. Nezabudnite na to, ak navštívite oblasť, ktorá je známa výskytom hadov. Zaobstarajte si okrem lana silnejší repelent alebo iné odpudzovacie zariadenie, aby ste ochránili seba a svojich blízkych.

Ochráni vás lano okolo spacieho vaku pred hadmi?

Lano okolo spacieho vaku vás pred hadmi neochráni. Aspoň nie je veľmi pravdepodobné. Vaša prítomnosť udrží hady preč, pretože hady sa neradi približujú k ľuďom. Tak ako sa bojíme hadov, oni sa boja aj nás!

Existuje niekoľko prípadov, keď sa hady odvážia priblížiť sa k ľuďom. Hladné hady sa napríklad neboja priblížiť k človeku. Ak máte okolo spacáku jedlo alebo odpadky, prípadne vás obiehajú nejaké hlodavce, had sa priplazí.

Hady sa tiež môžu odvážiť priblížiť sa k ľuďom, ak sa snažia niečomu uniknúť. Napríklad dravce ako vtáky alebo väčšie zvieratá môžu loviť hady. Takže ak sa had pokúsi uniknúť predátorovi, môže sa priblížiť k vám.

Je však nepravdepodobné, že by sa hady plazili na otvorených priestranstvách alebo v oblastiach, kde nie sú vysoké trávy. Uistite sa teda, že svoj stan postavíte v takejto oblasti a budete môcť ísť. Vždy je dobrý nápad mať záložnú možnosť odpudzovania, takže zvážte, či si vezmete niečo, čo hady odpudí, ak sa k vám odvážia priblížiť.

Aké sú ďalšie spôsoby, ako udržať hady preč

Aké sú ďalšie spôsoby, ako udržať hady preč, keď spíte na zemi?

Vedieť, ako sa chrániť, je nanajvýš dôležité, ak sa chystáte na výlet do prírody. Budete potrebovať veci na svoju ochranu, či už ide o hmyz, hady, alebo aj divú zver.

Už som vám povedal, že žiadne lano nie je účinné ako odpudzovač hadov. Nezáleží na tom, či máte kvalitné konopné lano, pletené lano alebo lano z konského vlásia – hady ho prekonajú. Existuje však niekoľko ďalších možností odpudzovania, ktoré nebudú môcť ignorovať. Pozrime sa na ne bližšie a uvidíme, o čom sú:

Použite odpudzovač hadov

Existujú spreje na odpudzovanie hadov a nie sú také drahé. Chemikálie používané v spreji sú také silné, že ovplyvnia zmysly hadov a udržia ich mimo oblasti. Sprej dostanete v spreji, ktorý môžete použiť v akejkoľvek oblasti, ktorú chcete.

  Ako naraziť kolíky do skalnatej pôdy? [Need to Know]

zľava

Výber deratizátora – Ochranný sprej proti hadom – 32 uncí – Prírodný, netoxický repelent proti hadom – Rýchla a jednoduchá kontrola škodcov – Bezpečný v blízkosti detí a domácich zvierat
Výber deratizátora – Ochranný sprej proti hadom – 32 uncí – Prírodný, netoxický repelent proti hadom – Rýchla a jednoduchá kontrola škodcov – Bezpečný v blízkosti detí a domácich zvierat

  • Držte jedovaté a nejedovaté hady ďaleko od vašich záhrad, dverí, okien a ďalších.
  • Používajte vo vnútri aj vonku s našou prirodzene odvodenou netoxickou receptúrou, ktorá je bezpečná pre váš dvor a rodinu (ak sa používa podľa návodu).
  • Odpudzujte najbežnejšie druhy hadov vrátane podväzkových hadov, štrkáčov, medených hlavíc a mnohých ďalších.

Ak nemôžete nájsť hotový odpudzujúci sprej, môžete si vyrobiť svoj vlastný. Ľudia uviedli, že čpavok, naftalín, síra, červená paprika alebo dokonca citrónový čistiaci prostriedok fungujú skvele ako odpudzovače hadov. Môžete zmiešať dve alebo viac týchto ingrediencií a použiť ich na to, aby ste hady držali ďalej od vás.

Trávu skrátiť

Keď prídete do svojho kempu, uistite sa, že ste ho vyčistili. V oblastiach s vysokou trávou je väčšia pravdepodobnosť výskytu hadov, pretože hady sa radi schovávajú v tráve. Ale aby sa v tejto oblasti neliezli, mali by ste sa pokúsiť kosiť trávu čo najkratšie.

To isté platí pre váš dvor, nielen pre odľahlé kempingy. Udržujte trávu krátku, ak chcete udržať hady preč. Pri kosení trávy však buďte opatrní – ak sa tam práve nachádza had, môžete ho nahnevať a uhryznúť vás.

Pridajte hadí plot

Hadie ploty sú tiež celkom účinné, pretože ich dáte hlboko do zeme a idú dosť vysoko do vzduchu. To znemožňuje, aby ich hady prekročili. Ale hadie ploty nie je také ľahké postaviť v kempingoch. Nie sú teda vždy platnou možnosťou.

LAN JIA 1/4 Hardware handrička 36' x 100' 23 Gauge žiarovo pozinkované po zváraní Kurací drôt Vyvýšený záhradný záhon Rastlina podporuje sieťovinu pre hydinu Hadí plot
LAN JIA 1/4 Hardware handrička 36″ x 100′ 23 Gauge žiarovo pozinkované po zváraní Kurací drôt Vyvýšený záhradný záhon Rastlina podporuje sieťovinu pre hydinu Hadí plot

  • ⭐【VLASTNOSTI 1】 Štvrťpalcová hardvérová tkanina je vyrobená z čierneho žíhaného oceľového drôtu, po zváraní opäť galvanizovaná, super antikorózna a antikorózna. Kartónové balenie a preprava.
  • ⭐【VLASTNOSTI 2】 Hardvérová tkanina sa vyrába metódami šetrnými k životnému prostrediu podľa globálnych jednotných noriem. Pod zemou môže fungovať mnoho rokov, nemusíte ho vymieňať každý…
  • ⭐【APLIKÁCIE】 Pozinkované drôtené pletivo má štvorcové otvory 1/4 palca, 36 palcov x 100 stôp, vhodné pre gopher stráž, hadí plot, kryt kurníku, pletivo na zvieratá, zváraný drôt z klietky, drôtený plot,…

Vyčistite neporiadok a odpadky

Hady prejdú cez laná, aby sa dostali do oblasti s neporiadkom alebo odpadkami. Radi sa plazia v tieni neporiadku, najmä ak je oblasť tiež chladná. Majú radi odpadky aj preto, že v nich hľadajú potravu.

Pri kempovaní sa teda uistite, že okolo stanu alebo spacieho vaku nenechávajte neporiadok alebo odpadky. Udržujte odpadky preč od seba a zároveň sa snažte udržiavať úhľadný kemping.

Zabaliť

Ďakujem, že ste sa pri mne držali tohto sprievodcu. Pamätajte, že hady križujú laná, takže lano nie je najlepším typom odpudzovania hadov, ktorý môžete použiť.

Zvážte vyskúšanie niektorých ďalších metód odpudzovania uvedených v tejto príručke a dajte mi vedieť, či ich považujete za účinné alebo nie. Nemôžem sa dočkať, až si prečítam všetky vaše skúsenosti!