Toto sú najlepšie kajaky na rybolov

Iste, niektorí z vašich rybárskych kamarátov uprednostňujú použitie motorového člna na hliadkovanie na rieke alebo jazere, ale vy radi pádlujete na kajaku. Užívate si fyzickú námahu; plus, bez motora sa nemusíte báť, že by ste rybu vyplašil (aj keď kajaky môžu byť motorizované). Hľadáte svoju ďalšiu loď, aký je teda najlepší rybársky kajak?

Tu je 9 najlepších kajakov na rybolov:

  • Bonafide EX123
  • Doživotný Tamarack Angler 100
  • Zlom vnímania 10
  • Slnečná cesta delfínov
  • Staromestský športovec 106
  • BKC TK181
  • Postreh Pescador 10
  • Sevylor Coleman Colorado
  • Kajak Intex Excursion Pro

V tomto sprievodcovi najlepšími rybárskymi kajakmi vám poskytneme všetky podrobnosti a špecifikácie, ktoré potrebujete na kvalifikované rozhodnutie o kúpe. Pokračujte v čítaní funkcií, cien a ďalších informácií o každom z týchto 9 skvelých kajakov!

9 najlepších rybárskych kajakov

Bonafide EX123

Začiatok nášho zoznamu je mimoriadne pôsobivý Bonafide EX123 rybársky kajak.

Bonafide nazýva EX123 „SUV kajakov“. Meria 12 stôp, tri palce na dĺžku a 29,5 palca na šírku s výškou paluby 15,5 palca. Hmotnosť trupu je 50 libier, ale so sedadlom váži EX123 67 libier. Jeho nosnosť je 375 libier.

Trup Bonafide HyCat je ľahký, ale pevný tam, kde ho potrebujete. Štadiónové sedadlo QuickClick je umiestnené vysoko na kajaku, takže môžete ľahko vidieť nad vodou. Podporné popruhy vám umožňujú nastaviť napätie, zatiaľ čo podpora dolnej časti chrbta je skvelým ergonomickým prvkom.

Dvojité zapustené držiaky prútov sú ideálne na lov osamote alebo s kamarátom. EX123 sa tiež môže pochváliť množstvom úložného priestoru, ako napríklad zadný poklop HatchWell s vylisovanou vaničkou a tlmiacou šnúrou so sťahovacími popruhmi na uloženie suchého vybavenia.

Integrovaná MiniTub slúži na uschovanie kľúčov, peňaženky, smartfónu a ďalších drobností. Súčasťou MiniTub je dokonca aj vstavaný stojan na selfie, ktorý vám umožní odfotiť sa s týmto veľkým úlovkom na vašich samostatných rybárskych výpravách.

V hlavnej konzole EX123 sú zabudované dvojité držiaky na poháre, pridržiavacie gombíky a vrecká. Na hlavnú konzolu môžete pridať svoj vyhľadávač rýb a ďalšie držiaky prútov, pretože je tu miesto pre tieto zariadenia.

Ostatné funkcie EX123 sú trakčné podložky paluby, klzné dosky, tesnenie kormy a držadlá Fat Grip pre ľahkú prepravu.

Bonafide EX123 sa predáva za viac ako 1 000 dolárov. Dodáva sa v dvoch farbách, Top Gun Grey (kamo zelenošedá) a Venom (neónová zelená).

Doživotný Tamarack Angler 100

Ak by ste uprednostnili oveľa lacnejší rybársky kajak, potom Doživotný Tamarack Angler 100 môže byť to, čo hľadáte.

Tento rybársky kajak s pevným plášťom je vyrobený z polyetylénu vysokej hustoty s UV ochranou. Pre stabilitu má kajak bradlové lišty. Spodná časť Angler 100 je tiež plochá pre zvýšenie odolnosti.

Dvojité zapustené držiaky rybárskych prútov spolu s horným držiakom rybárskych prútov sa prispôsobia vášmu rybárskemu nastaveniu.

T-rukoväte v zadnej a prednej časti kajaku uľahčujú manipuláciu. Keď ste na vode a hľadáte ryby, hlboké sledovacie kanály trupu Angler 100 umožnia optimálnu kontrolu a manipuláciu.

Popruhy tlmičov vzadu a vpredu udržia všetko v bezpečí, najmä v 6-palcových odkladacích priestoroch. Jedna z týchto priehradiek je v strede lode a druhá v zadnej časti. Súčasťou nákupu je aj držiak pádla.

Čítať  Čo potrebujete vedieť o svojom srdci a behaní

Lifetime Tamarack Angler 100 sa dodáva v jednej farbe, hnedej.

Zlom vnímania 10

Potrebujete na rybárskom kajaku veľa miesta? The Zlom vnímania 10jeden z dvoch kajakov Perception na tomto zozname, má dĺžku 10 stôp!

Crank 10 je široký 35 stôp a má výšku paluby 12,5 palca. Kajak váži 87 libier a pojme až 350 libier.

Vďaka pevnému aerodynamickému telu je Crank 10 vhodný na kajakovanie v rybníku a jazere, ako aj na pokojnú plavbu po pobrežných vodách. Je dobrý pri jazde v pomaly sa pohybujúcich potokoch a riekach a dokonca aj na otvorenom oceáne.

Zadná nádrž na nádrž je obzvlášť veľká na uloženie vášho chladiča, tackleboxu alebo iného rybárskeho vybavenia. Trup má odtokový snímač na uchytenie vášho vyhľadávača rýb.

V prednej časti Crank 10 je ešte viac úložného priestoru. Bungee uväzovanie udrží všetok váš úložný priestor v bezpečí, takže sa nemusíte báť, že sa na vašej lodi posunie.

Kapitánske kreslo, ktoré je vaším čestným miestom, sa skladá a je odnímateľné, keď sa nepoužíva. Pokojne si upravte sedenie tak, ako sa vám páči. Vstavaný držiak nápojov vedľa sedadla uľahčuje udržiavanie hydratácie.

Crank 10 funguje pomocou pedálového pohonu. Namiesto toho, aby ste sa pri pohybe spoliehali na kajakárske pádlo, môžete šliapať do pedálov. Je to skvelý prostriedok na cvičenie, ktorý udrží vaše ruky a paže voľné na rybolov!

Ďalšími funkciami tohto kajaku Perception sú pevné rukoväte, bočné odkladacie priehradky, výsuvné kormidlo a klzná doska.

Perception Crank 10 je k dispozícii v dvoch farbách, Grasshopper (neónová zelená) alebo Dapper (šedo-modrá).

Slnečná cesta delfínov

Za menej ako 1 000 dolárov Slnečná cesta delfínov je skvelý rybársky kajak na zváženie.

Odporúčaný pre plavbu na riekach a jazerách, Journey je kajak s pevným plášťom vyrobený z polyetylénu Fortiflex s vysokou hustotou a UV stabilizáciou. Jeho otvorený kokpit umožňuje rýchly vstup a výstup.

Pre rybárov je potešením zahrnutie otočného držiaka prútu a dvoch zapustených držiakov prútov. Čalúnené sedadlo podporuje vaše pohodlie, takže v kajaku Journey môžete sedieť a loviť celé hodiny.

Sedadlo je nastaviteľné, rovnako ako priložené výstuhy na nohy, takže si môžete prispôsobiť strih Journey.

Úložné priehradky zahrnuté v tomto kajaku Sun Dolphin využívajú PAC alebo prenosný nosič príslušenstva na maximalizáciu vášho úložného potenciálu.

Navyše s rukoväťami na prenášanie, chráničmi stehien a samovypínaním má tento kajak pre jedného viac toho, čo potrebujete.

Sun Dolphin Journey je dostupný v jednej farbe, olivovo zelenej.

Staromestský športovec 106

Odporúča sa pre začínajúcich rybárov aj skúsenejších profesionálov Staromestský športovec 106 je impozantný rybársky kajak skrz na skrz.

Sportsman 106 je 10 stôp, šesť palcov dlhý a 34,5 palca široký a váži 73 libier. Jeho nosnosť je 440 libier.

Jeho trup DoubleU pripomína pontón, ale nemá objem. Trup DoubleU sľubuje lepšiu ovládateľnosť, väčšiu presnosť a stabilitu pri každej jazde.

Čítať  Boli snehové gule?

Máte tri možnosti držiakov rybárskych prútov, dva, ktoré sú nasmerované dozadu a zapustené, a jeden, ktorý je nasmerovaný dopredu.

Zadná nádrž na nádrž je v Sportsman 106 navrhnutá väčšia, takže máte všetok priestor, aby ste si mohli priniesť prepravku na náčinie, vedro s návnadou alebo chladič. Kajak je dodávaný s vlastným tackleboxom, na ktorý má priestor aj zadná nádrž. Bungee šnúrky udržia všetko na svojom mieste.

Poklop na prove je utesnený pre možnosť suchého skladovania a máte prístup aj k bočným vreckám a úložnému priestoru pod sedadlom. Na tomto rybárskom kajaku nebudete chcieť sklad, to je isté.

Sedadlo dodávané s člnom je vybavené textilnou sieťovinou, ktorá je dvojvrstvová pre priedušnosť. Bedrová opierka je zabudovaná do sedadla, aby sa znížila bolesť chrbta. Snap-lock ortézy na chodidlá vám umožnia pádlovať celé hodiny bez toho, aby ste sa cítili nepohodlne.

Čo tak viac funkcií? Sportsman 106 tiež obsahuje odpružené podlahové podložky a vlastné koľajničky na príslušenstvo.

Pre Old Town Sportsman 106 si môžete vybrať z dvoch farieb, Ember Camo (čierna a oranžová) alebo Photic Camo (zelenomodrá a čierna).

BKC TK181

Jeden z najväčších rybárskych kajakov na tomto zozname je nepochybne BKC TK181čo je 12,5-metrový rybársky kajak pre dvoch.

TK181 je široký 34 palcov a váži 68 libier. Jeho nosnosť je veľmi štedrých 595 libier.

Jeho tvrdý obal je vyrobený z jedného kusu rotačne lisovaného HDPE s UV ochranou, odolnosťou proti oderu a tlmením nárazov. Trup je plochý a široký, aby sa znížilo riziko prevrhnutia. Na kajaku pôjdete s istotou aj v oceáne, riekach a jazerách.

Sedadlo TK181 obsahuje operadlo, ktoré sa dá nastaviť do niekoľkých polôh, takže môžete pri rybolove sedieť vzpriamene alebo sa medzi tým trochu oprieť.

Keď už hovoríme o rybolove, TK181 má sedem držiakov na prúty, takže vy a váš rybársky kamarát môžete mať každý tri. Tri z držiakov rybárskych prútov sú kĺbové a ďalšie štyri sú zapustené.

Nákladný priestor smerom k zadnej časti obsahuje bungee šnúry, ktoré udržia vaše vybavenie pekné a bezpečné. Dva vodotesné úložné prielezy tiež zabraňujú premočeniu vášho vybavenia.

Zvyšnými funkciami tohto rybárskeho kajaku sú dvojité paddle parky pre vaše kajakárske pádla, dva vodotesné poklopy a dve hliníkové pádla s úpravami.

BKC TK181 je k dispozícii za menej ako 1 100 dolárov. Dostupné farby sú Blue Camo, Green Camo, Grey Camo a červená so žltou.

Postreh Pescador 10

Cenovo dostupný kajak za menej ako 1 000 dolárov Vnímanie Pescador 10 je zároveň druhým kajakom Perception, ktorý odporúčame na rybolov.

Pescador 10 meria 10 stôp, 6 palcov na dĺžku a 32 palcov na šírku a váži 57 libier. Jeho maximálna nosnosť je 325 libier.

Pescador 10 má polyetylénový obal, ktorý je podľa Perception nepriepustný. Pevná jednodielna škrupina je navrhnutá tak, aby bola nadnášanejšia ako iné kajaky, vďaka čomu je vhodná aj pre začiatočníkov.

Ozubené pásy zabudované v kajaku vám umožňujú jednoducho vybaviť Pescador 10 vyhľadávačom rýb a iným rybárskym príslušenstvom. Dvojité držiaky prútov sú zalisované priamo do kajaku, takže sa nemusíte starať o ich montáž na miesto.

Čítať  Kde pripevniť Bobber na rybársky vlasec

Komfortný systém sedadiel je vybavený flexibilným operadlom sedadla s možnosťou nastavenia, ako aj čalúnením a ventiláciou. Pohodlným prvkom je držiak nápojov na boku sedadla.

Pescador 10 má dostatok úložného priestoru. V zadnej časti je otvorený úložný priestor, ktorý využíva bungee viazanie. Poklop okolo prednej časti obsahuje uzatváracie veko, aby ste mohli udržiavať telefón v suchu.

Perception Pescador 10 sa dodáva v jednej farebnej schéme s názvom Funkadelic, ktorá zahŕňa odtiene bielej, neónovo ružovej, fialovej a modrozelenej.

Sevylor Coleman Colorado

Čo tak nafukovací rybársky kajak? The Sevylor Coleman Colorado je nafukovací kajak strednej ceny (to je menej ako 500 dolárov) pre dvoch.

Jeho odolné 18-gauge PVC telo so zosilneným dnom v štýle plachty a 840-denierovým nylonovým exteriérom robí Coleman Colorado tak odolným ako niektoré rybárske kajaky s tvrdou škrupinou. Vzduchové komory zabraňujú vyfúknutiu celého kajaku, ak jedna z komôr zhasne.

Držiaky prútov Berkley Quick-Set sa nastavujú, takže môžete svoje rybárske prúty nakláňať presne tak, ako ich chcete. Súčasťou sú aj držiaky pádla.

Na nafúknutie alebo vyfúknutie kajaku Coleman Colorado sú zahrnuté dvojzávitové ventily Boston. Prevážanie okolo tohto kajaku je asi také jednoduché, ako sa dá vzhľadom na to, že váži 37 libier.

Nafukovací kajak Sevylor Coleman Colorado sa dodáva v jednej farebnej schéme, tmavej a svetlozelenej.

Kajak Intex Excursion Pro

Posledný rybársky kajak, ktorý odporúčame, je Intex Excursion Pročo je tiež produkt Amazon’s Choice.

Toto je ďalší nafukovací rybársky kajak, ktorý je súčasťou profesionálnej série Intex. Dvojsedadlo s hmotnosťou 43,64 libier dokáže naraz pojať až 400 libier.

Excursion je vyrobený z trojvrstvového nafukovacieho materiálu s odolnosťou proti oderu a nárazu a má podlahu s nosníkom I a tri vzduchové komory pre dlhú životnosť. Jeho integrovaná vypúšťacia zátka a pružinové vysokotlakové ventily robia plnenie a vyprázdňovanie tohto kajaku rýchle a efektívne.

Na rybolov má Excursion dva držiaky na udice. Montážna konzola vám umožní udržať vaše rybárske príslušenstvo v bezpečí.

Keď chcete sedieť, môžete pridať dve nafukovacie sedadlá, ktoré sú dodávané s operadlom. Jedno sedadlo má odnímateľný posilňovač, aby ste mohli vo svojom kajaku dosiahnuť určitú výšku. Pod nohami sú nastaviteľné aj opierky nôh.

Smerový skeg vás udrží na správnej ceste aj v plytkej vode.

Kúpou získate aj množstvo skvelého príslušenstva, vrátane manometra, tašky na prenášanie, vysokovýkonnej pumpy a dvoch lopatiek. To nie je zlé za menej ako 500 dolárov!

Intex Excursion Pro sa dodáva v jednej farebnej schéme, šedej a jasne červenej.

Záverečné myšlienky

Rybolov na kajaku je úžasný zážitok, najmä ak si vyberiete jeden z 9 úžasných kajakov na tomto zozname. Kajaky, ktoré sme dnes preskúmali, sa môžu pochváliť dostatkom priestoru, plyšovými sedadlami a množstvom držiakov na rybárske prúty. Pre každý rozpočet je tu pre vás rybársky kajak!