Tieto šnúrky do topánok bez viazania sú najlepšie pre bežcov

Buďme skutoční, keď beháte, posledná vec, ktorú chcete, sú topánky s tradičnými šnúrkami. Je tu nepríjemnosť, že sa topánky môžu rozviazať, nehovoriac o tom, že šnúrky sa môžu pri behu zašpiniť. Najdôležitejšie je, že by ste mohli zakopnúť o šnúrky a spôsobiť si tak vážne zranenie. Chceli by ste prejsť na šnúrky bez zaväzovania, ale ktoré sú pre bežcov najlepšie?

Tu je zoznam šnúrok bez viazania, ktoré by bežci určite mali zvážiť:

 • Laceez
 • Oumers
 • Xpand
 • Zamykacie šnúrky
 • Nathan
 • RJ Sport
 • HOMAR
 • Caterpy Run
 • FootMatters
 • IMAKER
 • HICKIES

Ďalej budeme podrobnejšie diskutovať o každej z týchto 11 značiek šnúrok bez viazania. Niektoré šnúrky sú určené pre deti, iné pre dospelých a niektoré dokonca pre obe. Či už beháte sólo alebo s celou rodinou, nebudete sa musieť báť, že vám spadne cez šnúrky oveľa dlhšie!

11 šnúrok bez viazania pre bežcov

Laceez

Náš prvý navrhovaný produkt je Laceez detské šnúrky do topánok bez zaväzovania. Tieto vysoko hodnotené šnúrky, ktoré sa dodávajú v dvoch baleniach, sú dostupné v piatich veľkostiach, takže vždy máte tie správne šnúrky do topánok vašich detí, aj keď sa ich veľkosť topánok rýchlo mení, keď rastú.

Každá súprava Laceez má aglety v červenej ochrannej známke značky, ktoré držia šnúrky na svojom mieste. Vaše deti môžu ísť s vami behať alebo dokonca nosiť svoje Laceez do školy a nemusia sa báť, že sa im rozviažu topánky. Laceez sú umývateľné vodou a jemným mydlom, ale nehádžte ich do práčky.

Laceez sa dodávajú v bielej, čiernej s bielou alebo čiernej.

Oumers

Hoci sú predávané pre deti, Oumers sú dostupné aj pre dospelých bežcov. Tieto šnúrky bez zaväzovania môžete nakupovať po štyroch baleniach, čím získate dostatok šnúrok pre celú rodinu!

Elastické silikónové šnúrky sú netoxické, takže aj keď sa vaše mladšie deti rozhodnú svoje Oumers radšej maškrtiť, ako ich správne používať, nemusíte sa ako rodičia báť. Konštrukcia týchto šnúrok bez zaväzovania ich robí odolnými voči špine a vode, takže vaše šnúrky vyzerajú dlhšie.

Budete milovať farebné možnosti pre Oumers, ktoré zahŕňajú celú čiernu, celú sivú, celú bielu alebo viacfarebnú s neónovou zelenou, žltou, oranžovou, ružovou, svetlomodrou a tmavomodrou.

Xpand

Xpand’s šnúrky do topánok sa vyrábajú v jednej veľkosti pre deti, dospievajúcich a dospelých bežcov. Systém šnurovania Xpand, ktorý táto značka používa, zahŕňa ukotvenia čipky na udržanie elastických šnúrok na mieste, keď šnúrky nastavíte tak, ako chcete.

Prispôsobený strečový strih zvyšuje pohodlie vašej obuvi, takže sa môžete viac sústrediť na beh a menej na to, ako sa vaše topánky cítia. Samotné šnúrky sú vyrobené z elastického materiálu, takže nikdy nestrácajú napätie, aj keď si topánky skĺznete a potom si ich mnohokrát obujete. Xpand hovorí, že ich šnúrky bez viazania vydržia veľmi horúce a dokonca aj teploty pod bodom mrazu.

  Prečo majú teplovzdušné balóny dieru na vrchu?

Môžete si tiež vybrať takmer akúkoľvek farbu pod slnkom pre vaše šnúrky Xpand bez viazania. Niektoré z vašich možností zahŕňajú žltú, modrozelenú, detskú modrú, žltohnedú, oceľovo sivú, pastelovo fialovú, citrónovú/limetkovú, čiernu a červenú. Niektoré verzie šnúrok Xpand sú tiež reflexné na beh v noci.

Zamykacie šnúrky

Ďalej máme Zamykacie šnúrky. Tieto najpredávanejšie šnúrky bez viazania využívajú elastickú a plastovú sponu na šnúrku, ktorú si môžete počas behu nastaviť. Elastické šnúrky sú vyrobené zo šesťvláknového vlákna určeného pre vaše pohodlie, podporu a flexibilitu. Každá čipka začína na dĺžke 48 palcov, ale v prípade potreby sa môže natiahnuť až na 72 palcov.

Lock Laces sú vyrobené pre deti aj dospelých a ich jednotná veľkosť by mala pasovať na bežecké topánky od jednociferných až po dvojciferné. Šnúrky sú vodeodolné, čo však neznamená to isté ako vodeodolné FYI. Napriek tomu by ste mali byť dostatočne dlho chránení pred vodou, než budete musieť premýšľať o výmene šnúrok.

Môžete si kúpiť Lock Laces vo všetkých druhoch zábavných farieb, ktoré sú ideálne na to, aby ste počas behu vynikli. Vaše možnosti zahŕňajú bielu, kráľovskú modrú, červenú, fialovú, oranžovú, žiarivo žltú, tmavomodrú, ružovú, neónovú zelenú, sivú, hnedú a čiernu.

Nathan

Uprednostňujete reflexné šnúrky na topánkach, aby ste boli viditeľní pri behu v zahmlených, zamračených a tmavých podmienkach? Okrem šnúrok Xpand, Nathan je ďalšia dobrá značka, ktorú si treba pozrieť. Ich elastické šnúrky bez zaväzovania sú reflexné bez ohľadu na to, akú farbu si vyberiete.

Tieto bezpečné, priľnavé šnúrky obsahujú vlastný upevňovací systém Nathan na udržanie pevnosti a napätia vašich šnúrok. Teraz by mali zostať v bezpečí na vašich tréningoch a dokonca aj na nadchádzajúcom maratóne.

Rovnako ako Lock Laces vyššie, Nathanove reflexné šnúrky bez viazania obsahujú plastovú úchytku, ktorú potiahnete, aby ste nastavili napätie. Vaše farebné možnosti sú biela, tmavo modrá, oceľovo šedá, bezpečnostná žltá (neónová žltá), fialová, ružová, modrozelená a čierna. Všetky farby čipky obsahujú reflexné biele pásiky.

RJ Sport

Tu je ďalšia dobrá možnosť, ktorú by ste mali zvážiť pri hľadaní šnúrok bez viazania: RJ Sport’s šnúrky. Tieto elastické šnúrky bez viazania sú odolné pre súťaž v triatlone, beh na vyčerpávajúcich trasách a všetko medzi tým. Kompresiu nastavíte stlačením plastového tlačidla na šnúrkach a môžete začať!

RJ Sport hovorí, že ich šnúrky nevyvíjajú extra tlak na vaše chodidlá, takže beh môžete ukončiť s menšou bolesťou a nepohodlím. Jedna veľkosť je vhodná pre deti aj dospelých. Podľa výrobcu by ich šnúrky bez zaväzovania mali vydržať tak dlho ako vaše topánky, možno aj dlhšie.

Ako by ste očakávali, svoje šnúrky do topánok RJ Sport si môžete objednať v rôznych farbách, vrátane hnedej, tmavohnedej, fialovej, čiernej, námorníckej, svetlomodrej, vojenskej zelenej, ružovej, červenej, tmavošedej a pevnej. biely. Aj keď sú niektoré šnúrky so vzorom, nie sú reflexné.

  Ako vysoko môžu paramotory lietať?

HOMAR

Ďalším známym výberom je HOMAR, pretože ich šnúrky bez viazania sú pre deti aj dospelých. Vyrobené z pružného silikónu, HOMAR tvrdí, že ich šnúrky boli testované 10 000-krát natiahnutím a stále si zachovávajú svoju elasticitu.

Uchytenie na oboch koncoch vašich šnúrok udrží šnúrky HOMAR bez zaväzovania vo vašej topánke. V strede šnúrok chýbajú tlakové body, takže vás pri celodennom používaní nebolí chodidlá. Silikón je možné prať ručne pomocou vlhkej handričky a mydla. HOMAR tiež hovorí, že ich šnúrky sú úplne vodeodolné, čo je lepšie ako vodeodolné.

K dispozícii v rôznych veľkostiach s až 20 šnúrkami v balení, získate všetky farebné možnosti, ktoré by ste mohli chcieť, vrátane zelenej, tmavomodrej, oranžovej, neónovo ružovej, jasne fialovej, žltej, nebesky modrej, bielej, červenej a čiernej. Pre informáciu, v tomto prípade je rozdiel medzi veľkosťou pre deti a veľkosťou pre dospelých, takže objednávajte opatrne!

Caterpy Run

Tiež by sme odporučili Caterpy Run pridať do svojho zoznamu šnúrok bez zaväzovania. Tieto topánky fungujú trochu inak ako ostatné možnosti, ktorými sme sa doteraz zaoberali. Šnúrky Caterpy Run obsahujú elastické hrbolčeky, ktoré umožňujú, aby očká vašej bežeckej obuvi primeranejšie udržali napätie.

V závislosti od toho, ako je každý elastický hrbolček napnutý, budú vaše šnúrky viac alebo menej napnuté. Ak elastické hrbole vyzerajú ako guľa, potom sú uvoľnené s malým alebo žiadnym napätím. Ak sú trochu roztiahnuté, vaše šnúrky priliehajú, čo by malo byť ideálne na beh. Ak potrebujete ešte väčšie napätie, elastické hrbole budú vyzerať úplne natiahnuté. V tom momente sú šnúrky tak pevné, ako sa len dá.

Bezzaväzovacie šnúrky Caterpy Run sú dostupné vo farbách ako čierna, sivá, biela, svetlá a neónovo ružová, červená, oranžová, svetlá a neónovo žltá, neónovo zelená, modrozelená, tmavomodrá a fialová. Môžete si dokonca zaobstarať šnúrky vo vzoroch ako zebra alebo tie-dye. Aké zábavné!

FootMatters

FootMatters‘ šnúrky na topánkach bez zaväzovania vynikajú svojím vzhľadom podobne ako Caterpy Run. Tieto kučeravé šnúrky sa špirálovito vyťahujú, aby udržali šnúrky na mieste bez toho, aby ste ich museli zaväzovať. Vyrobené z poddajného elastického materiálu, môžete napnúť každú kučeru pre prispôsobenie.

Podľa FootMatters môže používanie ich šnúrok spôsobiť, že beh a chôdza budú menej bolestivé a nepríjemné. Môžete si tiež všimnúť, že máte menší tlak, keď sú vaše topánky zaistené týmito šnúrkami.

Šnúrky FootMatters si môžete kúpiť v dvoch baleniach alebo dokonca po 10 baleniach v takých odtieňoch ako sivá, žltá, jasne zelená, oranžová, biela, červená a neónovo ružová.

IMAKER

Ak stále zvažujete možnosti bez zaväzovania, IMAKER môže byť to, čo hľadáte. Tieto šnúrky pre deti a dospelých sú vyrobené z potravinárskeho silikónu, ktorý sa tiahne ako elastický. Konce šnúrok sú v tvare T, takže sa zachytia do očiek bežeckých topánok a len tak ľahko nevyskočia.

  Aké druhy rýb môžete chytiť s Bobberom?

Ak chcete do topánok pridať šnúrky bez viazania INMAKER, stiahnite koniec šnúrky a potom ju prevlečte cez očko. Možno budete potrebovať pinzetu alebo kliešte na topánky s obzvlášť malými očkami, hovorí výrobca.

Leštená farebná časť bezzaväzovacích šnúrok INMAKER by mala vyhovovať vkusu detí aj dospelých. Medzi vaše možnosti patrí čierna, žltá, biela, modrá, hnedá, námornícka, šedá, elektrická zelená, oranžová, červená, fialová alebo neónová dúha.

HICKIES

V neposlednom rade máme HICKIES. Tieto šnúrky bez viazania sa dodávajú v jednej veľkosti pre všetky druhy užívateľov, vrátane detí. V balení dostanete 14 remienkov alebo šnúrok. Originálna technológia použitá v šnúrkach bez zaväzovania HICKIES zahŕňa elastickú pamäťovú konštrukciu pre podporu chodidla, pohodlie a prispôsobenie.

Výrobca tvrdí, že šnúrky bez zaväzovania HICKIES musíte zapnúť iba raz a mali by zostať bezpečné zakaždým, keď si obujete bežecké topánky. Vďaka dizajnu týchto šnúrok budú aj vaše topánky vyzerať chladnejšie!

Ak chcete svoje HICKIES v jednej farbe, môžete si ich kúpiť v odtieňoch ako biela, fialová, oranžová, olivovo zelená, neónovo žltá, neónovo ružová, námornícka, mätová, sivá alebo čierna. Tieto šnúrky bez viazania si môžete kúpiť aj v čiernej farbe s inou farbou uprostred.

Záverečné myšlienky

Šnúrky bez zaväzovania vám ušetria drahocenný čas pred behom a ešte lepšie je, že sa môžete vydať na cestu bez toho, aby ste sa museli obávať, že vám šnúrky na topánkach zakopnú. 11 šnúrok bez zaväzovania, na ktoré sme dnes upozornili, sú lacné, no zároveň inteligentné riešenia pre bežcov všetkých vekových kategórií. Dúfame, že ste našli pár, ktorý sa vám páči, pretože šnúrky bez zaväzovania skutočne zmenia váš zážitok z behu k lepšiemu!

Súvisiaci obsah

Pri behu sú topánky, ktoré nosíte, všetkým. Mohli by ste mať najväčšiu výdrž a výdrž na svete, no ak vás bolia nohy od zle padnúcej obuvi, váš výkon bude negatívne ovplyvnený. Výber bežeckých topánok by vtedy nemal byť ľahkovážnym rozhodnutím. Namiesto toho si chcete nájsť čas a urobiť si prieskum. Čo by ste mali hľadať v perfektnej bežeckej obuvi?

Nedávno ste sa rozhodli začať behať. Milujete slobodu, ktorú cítite, keď ste dosiahli svoj krok, nehovoriac o tom, ako fit vás robí beh. Vaším cieľom je zúčastniť sa pretekov skôr ako neskôr a už ste sa začali pripravovať. Váš bežecký kamarát navrhol, aby ste si v rámci tréningu kúpili nejaké bežecké ponožky, no nie ste si tým istý. Oplatí sa bežecké ponožky?