Sú zložené luky v New Yorku legálne?

Pre cestujúceho lukostrelca je dôležité poznať zákony o zbraniach na rôznych miestach, kam cestuje. To platí najmä vtedy, ak uprednostňuje zložený luk, ktorý pri prechode cez röntgenový prístroj pravdepodobne upúta pozornosť bezpečnostného dôstojníka.

Takže, čo ak cestujete do New Yorku? Sú tam legálne? Zložené luky sú v New Yorku legálne, ale to neznamená, že ich nosenie vo Veľkom jablku nepritiahne pozornosť úradov. Zákony týkajúce sa používania zložených lukov v NYC sú zložité, ale v podstate sa nepovažujú za zbrane, pokiaľ ich majiteľ nezamýšľa použiť na to, aby niekomu ublížil.

Je zrejmé, že je to dosť nejednoznačný štandard na definovanie zbrane a môže byť ťažké povedať, či niekto skutočne zamýšľal niekomu ublížiť alebo nie. Ak sa chystáte priniesť svoje vybavenie do NYC, ale nechcete skončiť na policajnej stanici kvôli nesprávnej komunikácii, tu je niekoľko tipov, ako zabezpečiť, aby vaša návšteva prebehla podľa plánu.

Uistite sa, že váš zložený luk je legálny v NYC

Zákony mesta New York stanovujú, že luk môže byť klasifikovaný ako „nebezpečný nástroj“ a úradníci určia, či je váš nástroj nebezpečný alebo nie, hlavne na základe toho, ako s ním zaobchádzate.

Pretože sú zodpovední za udržiavanie bezpečnosti verejnosti, pravdepodobne vás budú považovať za bezpečnostné riziko, ak vás uvidia nosiť luk akéhokoľvek druhu, najmä zložený. To je dôvod, prečo väčšina právnych obmedzení v New Yorku súvisí so správnym utajovaním.

Jedným z najlepších spôsobov, ako dať jasne najavo, že sa nesnažíte nikoho ohroziť, je bezpečne skryť svoj luk v nepopísateľnom prípade. Je dosť ťažké ohroziť ľudí kusom plastu. Dokonca si ho môžete uložiť do batožiny. Pokiaľ to nie je ľahko dostupné (napríklad v ruke), mali by ste byť schopní cestovať s lukom bez štikútania.

  Ako používať Baitcasting Rod

Ak chcete urobiť niečo navyše, nosenie luku bez výpletu je skvelý spôsob, ako ukázať všetkým podozrivým policajtom, že nemáte v úmysle použiť svoj luk na verejnosti.

Čo sa týka šípov, aj tu zvyčajne platí pravidlo skrytia. Úrady žiadajú, aby ste skryli svoje šípy a niekedy dokonca odpojili hlavy. Ak vás o to požiada dôstojník, je najlepšie vyhovieť a láskavo vyhovieť.

Ak ste v New Yorku dlhší čas alebo sa tam chcete presťahovať, môže byť tiež dobrý nápad zúčastniť sa kurzov bezpečnostných školení, o ktorých sa môžete dozvedieť viac na bowhunter-ed.com

Kde môžem legálne používať svoj zložený luk v NYC?

Najlepšie je strieľať z luku na lukostreľnici, ale ak hľadáte iné miesto na streľbu, New York má niekoľko obmedzení, o ktorých by ste mali vedieť. Tu sú miesta/podmienky, v ktorých sa nachádza nezákonné strieľať zo strelnej zbrane, luku alebo kuše:

  • ak šípka prechádza ponad verejnú cestu
  • do 150 stôp od školy, ihriska alebo obsadenej továrne či kostola
  • do 150 stôp od obydlia, farmárskej budovy alebo stavby, ktorá je obývaná alebo používaná, pokiaľ ju nevlastníte alebo neprenajímate alebo nie ste najbližším rodinným príslušníkom alebo zamestnancom vlastníka alebo nemáte ich povolenie
  • môžete loviť vodné vtáctvo do 500 stôp od obydlia alebo verejnej stavby, pokiaľ nie je do 150 stôp od smeru, ktorým mierite lukom

Ak potrebujete objasnenie niektorej z uvedených štruktúr alebo chcete viac informácií o pravidlách lovu v New Yorku, nájdete ich na dec.ny.gov

Pri rezidenčnej streľbe, povedzme, na svojom dvore budete musieť byť mimoriadne opatrní, aby ste nezamierili na žiadne stavby, ktoré nevlastníte. Aj keď máte povolenie suseda, veci sa môžu ľahko pokaziť a priviesť vás k súdnemu sporu.

  Ako sa dostať do kanoe (bez toho, aby ste ju prevrátili, spadli a vyzerali hlúpo)

Ak nemáte vnútorný priestor alebo veľkú záhradu s dostatkom miesta na streľbu, radšej si nájdite lukostreľnicu, kde si precvičíte svoje lukostrelecké schopnosti.

Existujú vekové obmedzenia na používanie luku v NYC?

Nie je jasné, či má NYC zákony obmedzujúce, koľko rokov musí mať človek niesť zložený luk, ale zákon štátu New York hovorí, že lovci musia mať aspoň 12 rokov. Ministerstvo ochrany životného prostredia v New Yorku ponúka aj vzdelávací kurz lovca lukov, pre ktorý je minimálny vek 11 rokov.

Poľovníci mladší ako 12 rokov môžu sprevádzať oprávnených poľovníkov, ale nemôžu sa lovu žiadnym spôsobom zúčastniť.

Potrebujem licenciu na nákup luku v NYC?

Zložené luky sa dajú kúpiť v obchode a online bez licencie, ale ak chcete strieľať v New Yorku, potrebujete na to licenciu. Na získanie licencie je potrebné absolvovať dva kurzy: vzdelávací kurz lovca lukov a schválený kurz vzdelávania lovca. Tento druhý kurz vám má pomôcť zoznámiť sa so špecifickými zákonmi o love lukom v New Yorku a oba kurzy môže absolvovať online ktokoľvek starší ako 11 rokov.

Na absolvovanie týchto online kurzov nemusíte mať bydlisko v New Yorku, ale na dokončenie každého z nich budete potrebovať približne šesť hodín.

Počet, koľkokrát môžete kurz absolvovať, nie je obmedzený a po jeho absolvovaní musíte zaplatiť iba poplatok 30 USD.

Keď máte licenciu, uistite sa, že ste oboznámení so zákonmi o love lukom, ktoré New York presadzuje. Lov voľne žijúcich živočíchov je nezákonný:

  • na alebo v motorovom vozidle bez príslušného povolenia
  • pomocou svetiel vozidla
  • na verejnej ceste alebo z nej
  • S lukom vybaveným akýmkoľvek mechanickým zariadením, ktoré je pripevnené k luku (okrem tetivy) na natiahnutie, držanie alebo uvoľnenie tetivy, s výnimkou osoby s telesným postihnutím, ktorá má modifikované oprávnenie na dlhý luk (zložené luky sú legálne)
  • So šípom s výbušnou hlavicou alebo násadou
  • S akýmkoľvek zariadením navrhnutým alebo určeným na podávanie liekov zvieraťu

Uvedomte si tiež, že váš poľovný lístok vám neumožňuje loviť žiadne druhy voľne žijúcich živočíchov. Existujú zoznamy chránených a nechránených voľne žijúcich živočíchov a iba nechránené môžu byť kedykoľvek odstrelené alebo odchytené bez obmedzenia. Patria sem dikobraz, veverička obyčajná, svišť lesný, chipmunk, anglický vrabec, škorec, holub skalný a dážďovník mníšsky.

V New Yorku sú chránené mnohé druhy, najmä ohrozené. Patria sem okrem iného spevavé vtáky, jastraby a sovy.

V prípade druhov zveri, ako je jeleň, sa môže loviť alebo strieľať iba počas poľovníckych sezón alebo podľa zhrnutia poľovníckych sprievodcov. Pri odchyte zveri v povolených odstrelných revíroch musia poľovníci dodržiavať predpisy stanovené strelnicou.

  Funguje nočný rybolov na ľade?