Sú v Keni nejaké tímy zimných športov?

Dokonca aj tí najbežnejší diváci olympijských hier vedia, že kenskí športovci často vynikajú v behoch na dlhé trate, ktoré si vyžadujú vytrvalosť, osobné nasadenie a súťažnú intenzitu. Mohli by však tieto výkony zopakovať na ľade? Šestnásť mužov trénuje v hoteli Panari v Nairobi, ktorý vlastní jediné klzisko v krajine (a vlastne aj v celej východnej a strednej Afrike). Tvrdo pracujú na vytvorení prvého národného hokejového tímu Kene a dúfajú, že sa kvalifikujú na zimné olympijské hry v roku 2022 v čínskom Pekingu. Keňskí športovci pracujú na splnení svojho olympijského sna najmä s vybavením, ktoré darovali tímy tradičných hokejových veľmocí ako Kanada a Rusko. „Pred šiestimi rokmi sa nám ľudia smiali,“ povedal kapitán tímu Benard Azegere. „Veríme v seba. Môžeme sa tam dostať ».

Nový míľnik pre kenských športovcov:

Na zimných olympijských hrách sa zúčastnilo niekoľko krajín s tropickým podnebím, ale žiadny z nich nikdy nezískal medailu. Ako prví súťažili Filipíny, ktoré vyslali na hry v Sappore 1972 dvoch alpských lyžiarov.
V roku 1988 veľké množstvo tropických krajín vyslalo na hry športovcov, vrátane pamätného jamajského bobového tímu presláveného Cool Runnings. V rokoch 2006 a 2010 získal jamajský bob Lascelles Brown striebornú a bronzovú medailu, pričom reprezentoval Kanadu.
Keňania sa už zúčastnili na zimných olympijských hrách. V rokoch 1998 až 2006 bývalý bežec na stredné trate Philip Boit reprezentoval svoju krajinu v behu na lyžiach. A v roku 2018 prvá kenská zimná olympionička, alpská lyžiarka Sabrina Simader, súťažila v obrovskom slalome žien a super-G.

  Aké je vnútorné pravidlo letu?