Sú ulice Side-by-Sides v Utahu legálne?

Ahoj! Zaujala vás možnosť jazdiť bok po boku po ceste? Potrebujete dostať svoje vozidlo na cestu blízko, ale nechcete ho naložiť do prívesu, len ho znova vyložiť? Alebo možno, len si chcete ísť vziať mlieko z obchodu vo veľkom štýle? To všetko sú dôvody, prečo by ste vy nadšenci UTV mohli chcieť jazdiť na ich ceste bok po boku.

Sú teda ulice vedľa seba v Utahu legálne? V Utahu sú side-by-side legálne, ak majú titul a sú registrované v štáte. Keď používatelia jazdia na svojom UTV, musia dodržiavať všetky dopravné pravidlá, absolvovať kontrolný test a mať poistenie.

To znamená, že budete musieť urobiť nejaký prieskum, aby ste zistili, aké miestne zákony a mestské nariadenia ovplyvnia vaše používanie side-by-side v Utahu. V tomto článku vám pomôžem dozvedieť sa viac čo sa vyžaduje aby ste mohli byť vedľa seba legálni v Utahu a potom vám pomôžeme začať s prieskumom zákonov vašej miestnej jurisdikcie.

Všeobecné pravidlá

Po prvé, mali by ste poznať tieto všeobecné pravidlá o prevádzke vedľa seba v Utahu. Je nezákonné prevádzkovať vedľa seba na akejkoľvek ceste, pokiaľ to vedľa seba nebolo upravené tak, aby bolo legálne pre ulice. Utah DMV stanovil nasledujúce požiadavky, aby boli vedľa seba legálne ulice:

1) Bezpečnostná kontrola

Kontrola bezpečnosti musí byť vykonaná pred prvou registráciou. Počas kontroly sa ubezpečia, že boli splnené všetky požiadavky na legalizáciu vedľajšej ulice.

2) Registrácia

Vozidlo musí byť zaregistrované ako každé iné legálne vozidlo. Registrácia bude spoplatnená ako každé iné legálne vozidlo a vaše bok po boku bude mať poznávaciu značku Utah ako každé iné vozidlo na ceste.

3) Poistenie

Side-by-side prevádzkované na ulici musia mať poistné krytie ako každé iné vozidlo na ulici.

  Rybolov na ľade v blízkosti Salt Lake City, Utah

4) Vodičský preukaz

Keď jazdíte na ulici legálne vedľa seba na ceste, musíte mať rovnaký typ vodičského preukazu, aký by ste potrebovali na riadenie bežného auta na ceste.

5) Bezpečnostné vybavenie

Existuje určité bezpečnostné vybavenie, ktoré musia mať všetky vedľa seba, aby mohli byť prevádzkované na ceste. Tieto bezpečnostné prvky sú súčasťou bezpečnostnej kontroly, ktorú vykoná štát predtým, ako budete môcť zaregistrovať svoje zariadenie vedľa seba. Ak tieto položky nevyhovujú inšpektorovi, nebudete môcť zaregistrovať svoje vozidlo vedľa seba na použitie na ulici.

Ak váš side-by-side momentálne nemá tieto funkcie, potom sa dá zvyčajne veľmi ľahko upraviť. Niektoré miestne podniky dokonca predávajú súpravy, ktoré si môžete nainštalovať sami, aby ste získali legálnu ulicu vozidla!

Toto sú požiadavky na vybavenie:

 • Roh
 • Svetlomety
 • Zadné svetlá
 • Miesto pre osvetlenú ŠPZ (s bielym svetlom)
 • Červené zadné odrazky
 • Brzdové svetlá
 • Smerovky. Predné signály musia byť oranžové a zadné môžu byť oranžové alebo červené.
 • Brzdy
 • Tlmič
 • Spätné zrkadlá
 • Predné sklo
 • Podsvietený rýchlomer
 • Opierka nôh a držadlo pre každého cestujúceho
 • Bezpečnostný pás pre každého cestujúceho, na ktorého je vozidlo navrhnuté.
 • Maximálna šírka vozidla je 70 palcov, merané v najširšom bode.

Zákony

Existuje niekoľko ďalších vecí, ktoré je potrebné mať na pamäti, keď prevádzkujete pouličnú legálnu vedľa seba. Aj keď je váš bok po boku teraz legálny na ulici, existujú iné zákony, ktoré upravujú ich používanie. Majte na pamäti, že okrem celoštátneho môžu existovať aj miestne zákony jedničky, a že štátne právo sa môže zmeniť bez varovania. Pamätajte, že ste zodpovední za to, aby ste vždy poznali zákony, a pred jazdou by ste si mali urobiť vlastný prieskum.

  Paramotor Quad vs Trike: Čo je pre vás to pravé?

To znamená, že základné zákony sú dosť jednoduché. S registrovaným, poisteným a poisteným vedľa seba môžete jazdiť na všetkých uliciach a akýchkoľvek diaľniciach, ktoré majú jeden jazdný pruh v každom smere. Diaľnice s dvoma alebo viacerými jazdnými pruhmi sú zakázané.

Diaľnica s jedným jazdným pruhom v každom smere, ktorá má dočasný prechodný pruh, sa stále považuje za dvojprúdovú diaľnicu.

Bez ohľadu na to, kde jazdíte, vaša rýchlosť je obmedzená na 45 míľ za hodinu alebo povolenú rýchlosť, podľa toho, ktorá je nižšia.

Ak jazdíte po diaľnici, ktorá má rýchlostný limit vyšší ako 45 mph, musíte jazdiť na krajnej pravej strane cesty a nainštalovať odrazku alebo reflexnú pásku. V zákone je zahrnuté aj ustanovenie, že nemôžete jazdiť vedľa seba po diaľnici, ktorá patrí pod jurisdikciu Salt Lake County.

Miestne jurisdikcie

Zákony Utahu ponechávajú veľa priestoru pre mestské a okresné vlády, aby stanovili pravidlá týkajúce sa používania UTV a ATV na ich cestách. To vytvára zaujímavú plejádu zákonov, ktorým musíte pred jazdou porozumieť.

Napríklad v Salt Lake City je ich používanie vôbec zakázané. Mimo Salt Lake City ich nájdete veľa líšiace sa zákony a miestne nariadenia, ktoré sa dotýkajú fungovania side-by-side. Tu je niekoľko nápadov, ktoré vám pomôžu začať s hľadaním informácií:

 • Skontrolujte webovú stránku svojho mesta a okresu. Vzhľadom na rastúcu popularitu side-by-sides majú pravdepodobne nejaké informácie o tom, čo je legálne a čo nie.
 • Informujte sa u Lesnej služby. Môžu mať svoje vlastné pravidlá pre jazdu vedľa seba v rámci národných lesov alebo národných parkov.
 • Informujte sa v štátnych parkoch Utah. Štátne parky podobne môžu mať osobitné pravidlá pre jazdenie.
 • Informujte sa na miestnom policajnom oddelení. Koniec koncov, sú to ľudia, ktorí vám budú kupovať lístky, ak nebudete dodržiavať zákon.
 • Informujte sa u právnika alebo priateľa právnika. Keďže aj tak vždy pracujú so zákonmi, môžu poznať zákony pre vašu oblasť z hlavy. Prinajmenšom by vás mohli nasmerovať správnym smerom.

Vďaka za prečítanie! Teraz viete, aké ľahké je zaregistrovať sa vedľa seba v štáte Utah.

Dúfajme, že máte lepšiu predstavu o tom, čo sa bude vyžadovať, a budete sa môcť lepšie rozhodnúť, či je získanie pouličnej certifikácie pre vás to pravé. Tiež dúfam, že tieto myšlienky vás nasmerujú správnym smerom, aby ste mohli pochopiť zákony, ktoré riadia ich fungovanie. Pamätajte, že vašou úlohou je poznať zákon! Ďakujeme za prečítanie a prajeme veľa šťastia pri legalizácii ulíc!

Súvisiace otázky:

Je bezpečné jazdiť bok po boku na ceste? Jazda na koni vedľa seba na ceste je menej bezpečné ako auto. Mali by ste mať na pamäti, že side-by-side nie sú skonštruované tak, aby reagovali a chránili ľudí počas nárazov vo vysokej rýchlosti. To je dôvod, prečo by ste mali dodržiavať rýchlostný limit 45 mph na bokoch.

Bude potrebná emisná skúška? Testovanie emisií v Utahu je komplikované a na registráciu môže byť potrebný test side-by-side. Ak žijete v okrese, ktorý vykonáva testovanie emisií, potom budete pravdepodobne musieť absolvovať emisný test každý druhý rok po tom, ako bude vozidlo staré dva roky.

  Kde loviť lososa Kokanee v Idahu (so súradnicami GPS!)