Sú ulice Side-by-Sides v Ohiu legálne?

Snom je mať možnosť jazdiť bok po boku. Je to taký zábavný zážitok, najmä počas leta. Ale ak žijete v Ohiu, musíte prejsť procesom, aby ste získali certifikáciu svojho vozidla na používanie na ulici.

Sú teda ulice vedľa seba v Ohiu legálne? Side-by-side sú legálne na ulici v Ohiu po tom, čo prejdú požadovanou kontrolou na získanie titulu a registrácie. Na to, aby táto kontrola prešla, môže byť potrebné vykonať určité zmeny, ale o tom, kedy a kde sa môže použiť vedľa seba, v konečnom dôsledku rozhodujú miestne orgány.

Budete musieť prejsť niekoľkými krokmi, aby ste získali legálnu ulicu vedľa seba. Tento proces nemusí trvať príliš dlho a ja vás prevediem požiadavkami a krokmi uvedenými nižšie.

Zákonné zákony na ulici Ohio vedľa seba:

Keď šoférujete tvoj bok po boku po meste, nechcete riskovať, že vás zastaví polícia a dostanete pokutu a lístok.

Musíte pochopiť Ohio zákony pre bok po boku. Zákony sú v každom štáte iné, takže by ste nemali predpokladať, že budú platiť rovnaké pravidlá, ak ste sa práve presťahovali odinakiaľ.

Požiadavky na získanie pouličného zákona vedľa seba:

 • Majte aspoň jeden svetlomet. Svetlomet by mal mať dostatočný jas, aby osvetlil akúkoľvek osobu alebo predmet pred vaším vozidlom vo vzdialenosti najmenej sto stôp. Tento rozsah by mal fungovať počas nočných hodín alebo v čase slabého osvetlenia a viditeľnosti (ako je dážď a hmla).
 • Majte aspoň jedno červené zadné svetlo. Toto zadné svetlo by malo mať dostatočný jas na to, aby bolo vidieť do päťsto stôp za vozidlom. Je to tak, že tí, ktorí jazdia na ceste okolo vás, budú môcť zaznamenať vašu stranu vedľa seba. Pomôže to zvýšiť vašu bezpečnosť a bezpečnosť ostatných vodičov vo vašom okolí.
 • Majte systém tlmiča výfuku. Tento systém tlmiča musí byť schopný zabrániť emisii dymu alebo výfukových plynov. Mal by tiež obmedziť hlučnosť motora.
  Tieto šnúrky do topánok bez viazania sú najlepšie pre bežcov

Budete potrebovať každú z týchto položiek, aby ste získali vedľa seba legálnu ulicu. Bez ktorejkoľvek z týchto položiek môžete ohroziť bezpečnosť z všetci na ceste.

Bolo by také pekné, keby sa váš bok po boku dal použiť všade. Nešťastnou pravdou však je, že existujú určité zákazy, kde na ňom môžete jazdiť.

Len preto, že ste bok po boku sú legálne na ulici, neznamená to, že sa môžete úplne slobodne pohybovať kdekoľvek chcete.

Niektoré zo zákazov na vašej ulici zákonne vedľa seba v Ohiu sú:

 • Nepoužíva sa na diaľniciach alebo diaľniciach s obmedzeným prístupom. Toto pravidlo je vyňaté z akéhokoľvek núdzového dôvodu. Riaditeľ verejnej bezpečnosti vám môže poskytnúť možnosť núdzového cestovania.
 • Žiadna prevádzka na súkromnom pozemku. Toto pravidlo neplatí, ak máte povolenie od vlastníka nehnuteľnosti.
 • Žiadna prevádzka na súši alebo vodách kontrolovaných štátom. Ak môžete, budú tam cedule s uvedením vášho príspevku. Bez toho však predpokladajte, že nemáte povolený vstup na pozemok štátu.
 • Žiadna prevádzka na tratiach žiadnej prevádzkovanej železnice. Aj tak nebudete chcieť jazdiť bok po boku cez žiadne trate. Zákon však tiež hovorí, že nemôžete.
 • Žiadna operácia medzi západom a východom slnka bez zapnutých svetiel. Ak chcete mať vedľa seba legálnu ulicu, budete musieť dodržiavať pravidlá cestnej premávky. Ak je vonku tma, budete potrebovať a chcieť mať zapnuté svetlá.

Ďalšia vec, na ktorú si treba dávať pozor, keď šoférujete vedľa seba v Ohiu, je zákon o veku. Nesmiete jazdiť vedľa seba, ak máte menej ako 16 rokov, pokiaľ nejazdíte po súkromnom pozemku a nemáte dohľad dospelej osoby (18+).

Pamätajte na pravidlá cestnej premávky a budete mať skvelú jazdu cez mesto Ohio. Len sa vopred uistite, že poznáte zákony.

Získanie zákona o uliciach vedľa seba:

Aj keď je v Ohiu toľko miest, kde sa nebudete musieť starať o legálnu ulicu vedľa seba, stále je dobrý nápad ju mať. Získavanie seba samého včasná certifikácia môže zabrániť problémom v budúcnosti.

  Ako často by ste si mali urobiť prestávku pri jazde na snežnom skútri?

Predtým, ako získate osvedčenie o vlastníctve a registrácii, budete potrebovať, aby vás vedľa seba skontrolovali miestne orgány činné v trestnom konaní.

Tento proces bude pomerne jednoduchý, ak ste pripravení s tým, čo potrebujú.

Aby ste prešli kontrolou, uistite sa, že máte tieto veci.

 1. Adekvátne brzdy a brzdový systém.
 2. správne fungujúce brzdové svetlá, predné svetlákoncové svetlá a smerovky.
 3. Správne fungujúci mechanizmus riadenia.
 4. Predné sklo.
 5. Spätné zrkadlo.
 6. Vhodné pneumatiky bez veľkých nerovností, vydutín, zlomov alebo akýchkoľvek podmienok, ktoré by mohli spôsobiť nebezpečné podmienky.

Ak vedľa seba zahŕňate všetky tieto prvky, potom by ste mali byť ľahko schopní mať vedľa seba legálnu ulicu.

Spolu so všetkými vecami, ktoré bude váš vedľa seba potrebovať, budete musieť mať aj pár vecí po ruke, keď vchádzate do kancelárie po kontrole

Uistite sa, že si tieto veci vezmete so sebou.

 1. Dokončená kontrola od miestnych orgánov činných v trestnom konaní.
 2. Formulár žiadosti o vydanie osvedčenia o vlastníctve k motorovému vozidlu.
 3. Doklad o vlastníctve (môže to byť výrobný preukaz o pôvode, pridelený titul z tohto štátu, kúpna zmluva z maloobchodu atď.)
 4. Daň z predaja z kúpnej ceny.
 5. Platba poplatkov za vlastníctvo vrátane zápisu držiteľa záložného práva.

So všetkými týmito vecami by ste mali ľahko získať titul a registráciu. Možno sa to nestane veľmi rýchlo, ale všetky dobré veci si vyžadujú čas!

Výnimky pre program poľnohospodárskej úžitkovej hodnoty:

Kvôli počtu farmárov v Ohiu existuje zákon s názvom Aktuálna hodnota poľnohospodárskeho využitia alebo CAUV. Ide o daň z nehnuteľnosti. Je exkluzívny pre komerčné poľnohospodárstvo.

Týka sa to vašej ulice vedľa seba v štáte Ohio, pretože to nie je predmetom tohto zákona. Vďaka tomuto zákonu nebudete potrebovať registráciu ani preukaz na jazdu vedľa seba na ulici.

  Je rybolov dobrý po daždi?

Pokiaľ používate vy bok po boku na poľnohospodárske účely, nebudete musieť získať ulicu legálne vedľa seba prostredníctvom bežného procesu.

Existuje však niekoľko vecí, ktoré budete potrebovať pre tento program. Ak chcete získať pouličné právo vedľa seba podľa tohto zákona, musíte splniť jednu alebo viacero z týchto požiadaviek počas 3 rokov pred podaním žiadosti.

 1. Mať desať alebo viac akrov určených výhradne na komerčné poľnohospodárske využitie.
 2. Majú menej ako desať akrov určených výlučne na komerčné poľnohospodárske využitie, ale produkujú priemerný ročný hrubý príjem najmenej 2 500 dolárov.

Ak splníte niektorú z týchto požiadaviek, budete môcť legálne jazdiť vedľa seba bez vášho titulu a registrácie.


Bez ohľadu na to, na aký účel získate vedľa seba legálnu pouličnú licenciu, zaručene si ju užijete. Na základe vlastnej skúsenosti môžem povedať, že stojí za to jazdiť po meste bok po boku.

Najmä v Ohiu, kde je príroda taká krásna, chcete čo najviac využiť možnosti bok po boku.

Užite si úžasný zážitok.

Súvisiace otázky:

V ktorých štátoch sú legálne ulice vedľa seba? Vo väčšine štátov existujú zákony a požiadavky v závislosti od štátu. Bude to závisieť od miestnych zákonov a od toho, čo vyžadujú. Po splnení požiadaviek a vykonaní kontroly sa však váš bok po boku môže stať legálnou ulicou v ktoromkoľvek štáte.

Môže byť John Deere Gator legálny na ulici? John Deere Gator sa môže stať legálnym po pridaní niekoľkých ďalších častí. Tieto časti pozostávajú z čohokoľvek, od zrkadiel až po smerovky. Pre každý štát platia iné požiadavky. Najprv musíte splniť miestne špecifikácie DOT.

Sú ulice vedľa seba v Kalifornii legálne? V Kalifornii je možné získať pouličný zákon vedľa seba. Proces je však oveľa intenzívnejší ako v iných štátoch. Trvá to oveľa viac času. V Kalifornii to nie je veľmi bežné, pretože je tu toľko veľkých miest.