Sú Side-by-Sides Street legálne v Michigane?

Side-by-Sides sa objavujú všade, na menších plochách sa objavili aj v uliciach. Keď cestujem so svojou rodinou, zdá sa mi, že každý štát má iné zákony a predpisy o šoférovaní vedľa seba. Je dôležité vedľa seba poznať zákony jednotlivých štátov o pouličnom práve.

Side-by-side môžu byť ulice legálne v štáte Michigan, ak budete postupovať podľa správnych nariadení a úprav, o ktorých sa diskutuje v návrhu zákona, ktorý schválila snemovňa v roku 5639.

Ide o nový zákon schválený štátom, takže mnoho dlhoročných jazdcov, ktorí cestujú vedľa seba (alebo UTV, čo znamená úžitkové terénne vozidlo), musí vykonať rozsiahle úpravy na svojom vozidle, ak ho chcú používať na spevnených mestských cestách. .

Aké sú predpisy v Michigane?

Každý UTV musí byť pripravený dodržiavať všetky zákony, ktoré vyžaduje priemerný vodič na cestách. To zahŕňa používanie smerových svetiel, keď šoférujú alebo majú štátom vydanú poznávaciu značku spojenú s jednotlivcom. Touto zmenou dostane každý UTV VIN od štátu.

Pneumatiky

Priemerný UTV má na vozidle terénne kolesá, ktoré majú na pneumatike hrubší a agresívnejší dezén. Pre štátne cesty to nebude skvelá voľba, ministerstvo dopravy (alebo ministerstvo dopravy) má zoznam pneumatík, ktoré sú schválené štátom.

Hlavnou požiadavkou je, aby sa o ne dobre starali bez odhalených kordov, aby nedochádzalo k žiadnemu oddeleniu behúňa a aby mali behúň 2/32 palca. Keď nájdete tieto pneumatiky, overte si u spoločnosti, či sú schválené Ministerstvom dopravy Spojených štátov amerických.

Nárazníky

Nárazníky sa vzťahujú iba na vozidlá, ktoré prepravujú cestujúcich, mali by byť vo výške 14 – 22 ″ od zeme. (keď to nie je v pohone všetkých štyroch kolies) Nárazníky sú pomerne jednoduchou úpravou a mnoho spoločností UTV dáva viac nárazníkov na svoje vozidlá.

Bezpečnostné pásy/Bezpečnostné prvky

Väčšina vašich UTV bude mať nejaké bezpečnostné pásy aspoň pre vodiča a spolujazdca, ale každá osoba vo vozidle musí byť pripútaná. Existujú rôzne typy bezpečnostných pásov, ktoré môžete použiť, vrátane základného pásu až po kompletné postroje, ktoré sa skvele používajú.

  Ako urobiť práškový sneh lepkavým

Na zadnú stranu UTV budete musieť pridať stojan na taniere (nemusíte ho mať na prednej strane).

Zrkadlá

Budete potrebovať nejaké zrkadlá vedľa seba. To zahŕňa vaše dve spätné zrkadlá, ktoré vám umožnia vidieť protiidúcu premávku, ale zahŕňa aj vaše vnútorné spätné zrkadlo na cúvanie vášho vozidla. Je dobré ich mať na akomkoľvek outdoorovom vozidle, aj keď ich nepoužívate na ulici a len na trailové jazdy.

Svetlá a signály

Existuje niekoľko úprav osvetlenia, ktoré budete musieť vykonať, UTV teraz prichádzajú s prednými svetlami na jazdu po chodníkoch v zle osvetlených oblastiach, ale teraz budete potrebovať svetlá, zadné svetlá, brzdové svetlá a smerovky.

Smerové svetlá budú najjednoduchšie na inštaláciu, namontovaním štyroch malých LED alebo žiaroviek a niekoľkých základných častí vrátane blikača, rezistora a spínača.

Väčšina novších UTV bude mať brzdové svetlá, ktoré signalizujú, keď spomaľujete. Budete potrebovať, aby bola osvetlená aj vaša poznávacia značka.

Čelné sklá

Čelné sklo nemôže byť len základným plexisklom, ktoré je teraz tak obľúbené u UTV. Vaše čelné sklo musí byť z bezpečnostného skla ako vaše tradičné vozidlá. Musí mať aj stierače čelného skla a musí mať schopnosť automaticky čistiť čelné sklo.

Brzdy

Prestávky musia byť v súlade s kódom a musia mať svetlá pracovných prestávok.

Horn

Musí existovať klaksón, aby ste mohli byť oprávnení na pouličnú legálnosť. Tiež vám len odporúčam, aby ste si ho mali bez ohľadu na to, či chcete, aby vaše vozidlo bolo na cestách. Dokonca aj na prašných cestách sú dokonca aj UTV relatívne malé a roztržití vodiči vo veľkých autách ich môžu nevidieť.

Liscenčný štítok

Je zrejmé, že ak máte legálnu ulicu vášho vozidla, budete potrebovať identifikáciu. Budete musieť dostať VIN číslo od štátu, potom si môžete svoje UTV zaregistrovať v štáte ako svoje tradičné vozidlá.

  Ako sa trenie podieľa na sánkovaní a lyžovaní (dokonalá odpoveď!)

Voliteľné úpravy

Existujú aj ďalšie úpravy, ktoré môžete urobiť, aby ste boli s UTV tak v bezpečí, ako môžete byť na ulici. Dvere sú prvé, ktoré vás napadnú, len majú dodatočnú ochranu vášho vozidla.

Dvere

Existuje toľko možností pre dvere, že môžete urobiť skladové dvere, polovičné dvere alebo moje odporúčanie sú úplne uzavreté dvere. Touto úpravou sa otvára možnosť pridať kúrenie a klimatizáciu do vášho vozidla. To vytvára viac pocit ako z auta, navyše je v Michigane dosť chladno. Jazda bez dverí, okien alebo strechy rýchlosťou 30 míľ za hodinu. Bude zima a veterno.

Strecha

Čo ma privádza k ďalšiemu odporúčaniu, získajte strechu. Nie je to len základný nylon, ktorý môžete odtrhnúť za pár sekúnd, odporúčam vám namontovanú strechu buď z hliníka alebo z polykarbónu.

Bezpečnostný pás

Vráťme sa k bezpečnostným pásom, pásy cez brušné pásy sú v poriadku, ale odporúčam mať celotelové bezpečnostné pásy. V UTV nie sú vždy airbagy a táto dodatočná vrstva ochrany je skvelá na to, aby vás ochránila pred poranením krčnej chrbtice pri menších nehodách.

Posilňované riadenie

Ak vaše vozidlo nemá posilňovač riadenia, určite by som vám odporučil, aby ste sa na to pozreli. Bezpečnostné výhody sú nespočetné a pri jazde po spevnených uliciach a obytných zónach je najlepšie mať schopnosť čo najrýchlejšie reagovať. Výzvy sú iné ako základné trailové jazdenie.

Výbava

V štáte Michigan je povinné, aby všetci pasažieri mali pri jazde v UTV prilbu a ak vaša prilba nemá masku na tvár, budete musieť mať aj ochranné okuliare. Nepatria sem vozidlá so strechou.

Na uliciach a v súkromnom vlastníctve sú pravidlá o výstroji odlišné a zvyčajne si nevyžadujú používanie okuliarov a prilieb.

Licencovanie

Normálne by ste potrebovali povolenie ORV (Off-road Vehicle) na jazdu na chodníkoch. Ale keď jazdíte na pouličnej legálnej jazde bok po boku, nie je to povinné, budete potrebovať iba váš základný preukaz triedy C na prevádzku vozidla na štátnych cestách, dokonca aj na normálnych cestách, nebudete ho potrebovať, ak zostanete v 2- pohon kolies. Existujú určité okolnosti, ktoré by si vyžadovali získanie licencie ORV, ale s ročným poplatkom okolo 25 dolárov sa to nezdá byť príliš skľučujúce.

  Ako môžu plytké basové člny jazdiť?

Celkové náklady

Všetky tieto rôzne úpravy sa môžu rýchlo sčítať, dokonca ani nezahŕňajú poplatky, ktoré začínajú len prijatím čísla VIN. Rôzni majitelia vedľa seba uviedli, že minuli viac ako 1 500 dolárov na legálnu ulicu svojho vozidla. Táto cena bude samozrejme závisieť od schopnosti jednotlivca vykonať úpravy svojpomocne, alebo či bude musieť zaplatiť niekomu, kto to urobí za neho.

Niektorí sa zdajú byť veľmi nadšení týmto posledným návrhom zákona, ktorý podpísal guvernér Synder, a iní to považujú za príliš veľké nepohodlie na vykonanie potrebných zmien. Je to niečo, čo je potrebné zvážiť pri rozhodovaní o legálnosti ulice vášho vozidla alebo o jeho kúpe.

Súvisiace otázky?

Ktoré štáty sú vedľa seba legálne? Arizona, Utah, Nevada, Texas, Minnesota, Wyoming, Idaho, Indiana, Kansas, Montana, Severná a Južná Dakota, Washington, Michigan, Kentucky, Nebraska, Ohio, Vermont, Wisconsin, New Hampshire, Tennessee a Colorado sú všetky štáty, ktoré urobili side-by-side legálne, ale všetky majú svoje vlastné predpisy, aby bolo vozidlo legálne na používanie na ulici.

Aké sú najlepšie UTV pouličné právne súpravy? Existuje veľa rôznych súprav, ktoré vám poskytujú nástroje na legálnosť vašej ulice UTV, ale nie všetky súpravy budú mať všetko pre každý štát. Jeden odporúčam, ktorý je vo všeobecnosti dobrý, je Značka Tusk ktorý je univerzálny pre mnohé značky UTV.