Sú Side-by-Sides Street legálne v Colorade?

Hej ty tam! Chcete si zajazdiť bok po boku v Colorade? Zaujíma vás, čo s ním môžete legálne robiť na cestách v Colorade? Nehľadajte ďalej, pretože máme vaše odpovede!

Sú ulice vedľa seba v Colorade legálne? Side-by-side nie sú v Colorade vo všeobecnosti legálne pokiaľ cesta bola špecificky určená pre terénne vozidlá (OHV). Tieto cesty sú zvyčajne prítomné v menších mestách, hoci na niektorých cestách National Forest je legálne jazdiť aj vedľa seba alebo na iných vozidlách.

Zložitá otázka

Doposiaľ sa Colorado nepripojilo k šialenstvu štátov, ktoré sa usilujú o to, aby boli vedľa seba legálne ulice. A z dobrého dôvodu. Tieto vychytávky sú v teréne zábavné, ale veľmi nebezpečné, keď jazdíte po chodníku s veľkými, rýchlymi a ťažkými autami a nákladnými autami.

Tiež predstavujú problém s rýchlosťou. Z týchto a ďalších dôvodov sa teda Colorado rozhodlo, že terénne vozidlá by mali ostať prevažne mimo cesty.

Kľúčové slovo je tu väčšinou. Niekoľko horských komunít sa roky sťažovalo, že zákaz OHV poškodzuje ich ekonomiky letného cestovného ruchu. Ak by ľuďom nebolo umožnené prísť bok po boku po okresných cestách cez hory, argumentovali, bolo by menej pravdepodobné, že prísť a navštevovať ich malé mestá a míňať hotovosť.

Niektoré okresy dokonca legalizovali používanie OHV na svojich okresných cestách napriek štátnemu zákonu (medzi ne patria okresy San Juan, San Miguel, Ouray a Hinsdale).

Takže ešte v roku 2016 zákonodarný orgán štátu zmenil zákon, aby dal krajom právomoc rozhodnúť, či povolia OHV na svojich okresných cestách. To umožnilo malým horským komunitám, ako je Silverton, legálne povoliť OHV vo svojich uliciach a na okolitých malebných horských okresných cestách.

To všetko znamená, že pokiaľ ide o otázku, či vám bude dovolené jazdiť na vedľajšom alebo inom OHV na ulici v Colorade, budete si musieť najprv urobiť prieskum.

Ako zistiť, kde môžete jazdiť

Ak máte záujem jazdiť vedľa seba na okresnej ceste v Colorade, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je overiť si u miestnej jurisdikcie, čo sa rozhodli povoliť.

  Môžu byť malé domy použité na komerčné kancelárske priestory?

Väčšinou to budú vidiecke miesta s ohľadom na cestovanie v horách alebo na poľnohospodárske účely, aby sa umožnilo používanie OHV na cestách. Prevládajú najmä na cestách National Forest, ktoré sú takmer uprostred ničoho.

Ak bola cesta označená ako vhodná pre OHV, bude mať značky, že OHV sú povolené. Bez značiek je takmer isté, že váš vedľa seba na tú cestu nesmie.

Ak chcete jazdiť po ceste Forest Service, mali by ste sa predtým, ako pôjdete, poradiť s miestnou kanceláriou Forest Service. Každý okres Lesnej správy, rovnako ako každý kraj a mesto, bude spravovať veci tak, ako je to pre nich najlepšie, a neexistuje jednotné pravidlo pre to, čo tvorí cestu, ktorá je vhodná na používanie OHV.

V rámci cestného systému Lesnej služby existuje veľa ciest, ktoré sú otvorené na súbežné použitie, ale mali by ste vedieť, že to nie je každá cesta. Niektoré sú uzavreté z dôvodu vysokej návštevnosti alebo z iných dôvodov.

Takže si to dopredu skontrolujte a plánujte podľa toho. Mapy a ďalšie informácie o tom, na ktorých cestách majú OHV povolené, zvyčajne nájdete na ich webovej stránke.

Pamätajte, že hlavnou hnacou silou umožnenia vedľajšej jazdy na cestách bolo v prvom rade umožniť rozvoj cestovného ruchu. V týchto úžasných horských mestách sú pamiatky, ktoré môžete vidieť a kam ísť! A existujú požičovne, ktoré vám pomôžu urobiť to správne.

Niektoré z najvyšších hôr v Spojených štátoch amerických sú tu prístupné ATV alebo UTV. Miesta ako Silverton a Ouray majú požičovne, kde si môžete prenajať vedľa seba a nemusíte sa obávať, že ho tam budete ťahať.

Čo potrebujete na jazdu bok po boku v Colorade

Povedzme, že ste sa rozhodli ísť do toho a jazdiť bok po boku v Colorade po cestách, ktoré sú autorizované OHV. Úžasné! Teraz však musíte urobiť ďalší prieskum.

  Zákonný vek na jazdu na vodnom skútri v Utahu

Colorado áno nie vydávať diaľničné poznávacie značky vôbec pre akékoľvek OHV okrem motocyklov a rozhodnutie o tom, aká úroveň súbežného používania bude povolené a čo bude potrebné na ich prevádzkovanie v danom meste alebo okrese, je úplne závislé od miestnej jurisdikcie.

Colorado áno nie vydávať diaľničné poznávacie značky vôbec na akékoľvek OHV.

Váš side-by-side nebude musieť byť zaregistrovaný v tradičnom zmysle, s poznávacou značkou a tým všetkým, ale musíte si kúpiť nálepku za 25 dolárov, aby ste mohli fungovať kdekoľvek v štáte, ktorý nie je súkromným majetkom. To platí bez ohľadu na to, kde sa nachádzate.

Tieto nálepky sú štvorcové (ako Colorado) a ich platnosť vždy vyprší 31. marca po ich zakúpení. Uistite sa, že sú umiestnené na dobre viditeľnom mieste, napríklad na rovnom plastovom povrchu.

Pri registrácii na čiastočný rok nie je žiadna zľava, vždy je to 25 dolárov za nálepku, ktorá je dobrá až na rok. Jeho platnosť končí vždy 31. marca.

Pri prevádzke na verejných komunikáciách sa veci trochu skomplikujú. Colorado v rámci zákona dalo na uváženie aj miestnym samosprávam, či budú vyžadovať poistenie OHV na verejných komunikáciách alebo nie. Miestne samosprávy môžu tiež rozhodnúť, či vodičský preukaz bude potrebný alebo nie.

To znamená, že sa musíte poradiť s miestnou samosprávou a mali by ste si urobiť vlastný prieskum v meste, ktoré navštívite.

Skvelým miestom na začiatok je webová stránka s názvom Stay The Trail. Túto webovú stránku vytvorila kombinácia vládnych agentúr a obsahuje zostavený zoznam miest a okresov, ktoré sa rozhodli povoliť prístup k OHV, vrátane UTV. Majú tiež uvedené, aké požiadavky má každý z nich (vodičský preukaz, poistenie, rýchlostné limity atď.). Ten zoznam sa dá nájsť tu.

  Ako chytiť lososa Kokanee bez lode

Ak prinášate svoje vlastné bok po boku, potom sa budete musieť starať o všetky tieto veci. Ale ak si prenajímate od a miestne požičovňa, mali by mať všetky svoje vozidlá plne licencované, registrované a poistené.

Zákony o cestnej premávke

Počas jazdy na akejkoľvek verejnej ceste budete musieť dodržiavať všetky bežné dopravné predpisy a dávať prednosť chodcom a bicyklom. Ak sa pohybujete pomalšie ako iná premávka, potom budete, samozrejme, musieť zastaviť čo najviac nabok, aby vás ľudia predbehli bez toho, aby ste sa zbláznili.

Toto je zákon, ale aj spravodlivý trezor a pekná vec. Coloraďania nie sú láskaví k ľuďom, ktorí jazdia pomaly v horách…

Ako už bolo spomenuté, bude na každej miestnej samospráve, aby rozhodla, či potrebujete vodičský preukaz alebo nie. V Colorade je pri normálnej prevádzke vedľa seba všeobecným pravidlom, že môžete legálne jazdiť vedľa seba, keď máte 16 rokov alebo ako 10 rokov, ak ste pod priamym dohľadom dospelej osoby.

Na ceste to budú rovnaké požiadavky, pokiaľ miestna župa nebude presadzovať nejaké špecifické pravidlá. Väčšina z nich má viac požiadaviek (kto by si myslel, že je to dobrý nápad pre a 10 ročný jazdiť po mestskej ceste??), takže si znova overte v meste, ktoré navštívite, ich vek alebo pravidlá pre vodičský preukaz.

Súvisiace otázky

Je možné získať dočasné poistenie, ktoré bude trvať len počas trvania mojej cesty? Zvyčajne nemôžete získať dočasné poistenie pre vedľajšiu službu, ale špecifiká sa líšia od jedného poskytovateľa k druhému. Ak chcete jazdiť v meste, ktoré si vyžaduje poistenie, môžete si prenajať vozidlo typu side-by-side, ktoré je už poistené.

Sú OHV povolené na cestách Forest Service v Colorade? Vo všeobecnosti sú na cestách lesných služieb povolené OHV, vrátane vedľajších. Ak nie sú, cesty budú označené tak, aby to bolo jasné.