Sú Side-by-Sides Street legálne na Floride?

Podľa floridských zákonov nemôže byť side-by-side alebo ROV, ako to štát opisuje, legálne prevádzkované na žiadnej verejnej ceste, ulici alebo diaľnici. Jedinou výnimkou z tohto zákona je, ak je cesta nespevnenou verejnou vozovkou, kde je rýchlostný limit stanovený na 35 míľ za hodinu alebo menej a počas dňa.

Mnoho ľudí miluje jazdu bok po boku vonku po chodníkoch, v lese alebo dokonca v piesočných dunách. Niektorí ľudia, ktorí žijú v blízkosti týchto oblastí, by však boli radi, keby ich mohli vziať na cesty a cez ich mestá.

Predtým, ako to urobíte, je dôležité poznať rôzne zákony z rôznych štátov týkajúce sa fungovania side-by-side, pretože sa mení od štátu k štátu a niekedy aj od okresu k okresu.

Jazda vedľa seba nie je úplne nezákonná všade, kam idete. Federálna vláda umožňuje štátom, aby sa rozhodli, ako budú rozhodovať o tom, či budú môcť alebo nebudú môcť riadiť vaše terénne vozidlo po uliciach, a mnohé štáty idú ešte ďalej, pokiaľ ide o to, aby toto rozhodnutie pripadlo miestnym okresom.

Niektoré štáty ako Utah, Idaho, Indiana a iné sú dosť laxné vo svojich zákonoch o vozidlách pre bok po boku a umožňujú celkom jednoduchý proces premeny vašich vedľa seba na potrebné prílohy, aby bola ulica vášho vozidla legálna.

Iné štáty sú však prísnejšie v tom, či môžete alebo nemôžete prestavať svoje vozidlo vedľa seba s pridanými prílohami, čo umožní pouličnú legalizáciu vozidla.

Pochádzam z Indiany a momentálne žijem v Idahu, takže to mám celkom jednoduché. Je mi ľúto, že musím povedať, že tí z vás, ktorí žijú na Floride, sa tak skoro nebudú môcť dostať bok po boku na verejnú cestu. Z akéhokoľvek dôvodu to Florida jednoducho nedovolí.

Nezáleží na tom, či máte klaksón zapojený vedľa seba, ak máte zrkadlá, ŠPZ, čelné sklá alebo dokonca plné dvere a okná, štát Florida zakazuje akékoľvek ROV (rekreačné terénne vozidlo) na verejné cesty alebo diaľnice.

Ak ste dostatočne opatrní s definíciami, môžu sa vyskytnúť malé medzery. Tým chcem povedať, že to, čo štát Florida považuje za ROV, technicky nepopisuje každý jeden vedľa seba. V skutočnosti ich veľa ponecháva mimo popisu.

  Zákony o vodnom skútri v Missouri: Jednoduchý cheat so všetkým, čo potrebujete vedieť

Pozrime sa teda vedľa seba na niektoré z rôznych zákonov štátu Florida spolu s ich popismi a kódmi, aby ste sa mohli sami rozhodnúť, či patríte do určitých kategórií a máte chuť riskovať alebo tiež, samozrejme podľa vlastnej vôle.

Čo je to Side-by-Side podľa Floridy?

Predtým, ako sa dostaneme k tomu, či môžeme alebo nemôžeme, bolo by múdre najprv pochopiť, čo nádherný stav slnečného svitu vlastne považuje za „side-by-side“, pretože to nám pomôže pochopiť, či spadáme alebo nespadáme pod tieto rôzne kódy. alebo nie.

„ipsa scientia potestas est“ (vedomosti sám je moc‚)

Francis Bacon

Existuje pomerne veľa rôznych článkov a stránok, ktoré skutočne nesprávne citovali prúd Zákony štátu Florida týkajúce sa vedľa seba, ich definícií a ich dostupného použitia.

Nechápte ma zle, moje tvrdenie na začiatku článku stále platí, ROV, ako ho definuje štát, stále nemôže legálne jazdiť po žiadnej spevnenej vozovke, ulici alebo diaľnici.

Je dobré vedieť, ako štát vlastne definuje vedľa seba alebo ROV, ako to nazývajú, aby ste si sami určili, či vaše konkrétne vedľa seba spadá pod popis štát.

Pod Stanovy Floridy z roku 2019 v kapitole 261 s názvom „BEZPEČNOSŤ A REKREÁCIA VOZIDIEL MIMO DÁLE“ je popis ROV definovaný takto.

(Časť 8) „ROV“ znamená akékoľvek motorizované rekreačné terénne vozidlo so šírkou 80 palcov alebo menej, ktoré má suchú hmotnosť 2 500 libier alebo menej, je určené na jazdu na štyroch alebo viacerých nediaľničných pneumatikách a je vyrobené na rekreačné použitie jednej alebo viacerých osôb. Tento pojem nezahŕňa golfový kočík definovaný v ss. 316,003 a 320,01 alebo vozidlo s nízkou rýchlosťou, ako je definované v ods. 320,01.

Takže ak váš bok po boku má šírku 80 palcov alebo menej a suchú hmotnosť 2 500 libier a používa nediaľničné pneumatiky alebo pneumatiky DOT, ako sa často nazývajú, potom váš bok po boku skutočne spadne. pod popisom štátu Florida pre ROV.

  10 vecí nebezpečnejších ako parasailing

Je dôležité poznamenať, že na mnohých iných stránkach sú v súčasnosti staré zákony a sochy zverejnené pre popis ROV na Floride, čo bolo, ak malo vaše vozidlo 60 palcov alebo menej a suchú hmotnosť 1 500 libier alebo menej.

Ako vidíte, informácie sú zastarané a už neplatia. Vyššie uvedený popis tučným písmom predstavuje aktuálny zákon a štatút, ktorý v súčasnosti platí v roku 2019.

Skôr ako pôjdete povedať „dobre, čo je a diaľničné vozidlo?“ len vedzte, že profesionálni právnici berú konkrétne definície veľmi vážne a už vás porazili.

V tej istej kapitole sa v oddiele 5 uvádza, že „terénne vozidlo“ znamená akúkoľvek štvorkolku, štvorkolku pre dvoch jazdcov, ROV alebo OHM, ktorá sa používa mimo ciest alebo diaľnic tohto štátu a ktorá nie je registrovaná a licencovaná na používanie na diaľnici podľa kapitola 320.“

Takže ak si chcete pozrieť kapitolu 320 podľa stanov Floridy z roku 2019 a zistiť, či tam nenájdete medzeru, buďte mojim hosťom, ale myslím si, že je nepravdepodobné, že by ste niečo také našli.

Domnievam sa, že môžem s istotou povedať, že Florida pri vytváraní presných právnych definícií pokryla všetky svoje základy, aby sa zaistilo, že nikto nemôže ísť bok po boku na ulicu alebo diaľnicu cez nejakú medzeru v definícii.

Ďalšie užitočné pravidlá vedľa seba

Zatiaľ čo podstatou tohto článku bolo v prvom rade určiť, či môžete alebo nemôžete legálne jazdiť bok po boku na ulici, čo nemôžete, môže byť užitočné poznať niektoré ďalšie predpisy, ktoré má Florida predtým, ako pôjdete a vezmete si výlet tam a nevedomky porušiť zákon.

Mať aspoň 16 rokov

Ak jazdíte vedľa seba verejné pozemky potom sa na vás budú vzťahovať nasledujúce zákony.

V kapitole 261 v časti 2 to uvádza floridský zákon „Každá osoba, ktorá prevádzkuje terénne vozidlo povolené v tomto odseku a ktorá nedosiahla 16 rokov, musí byť pri riadení terénneho vozidla pod dohľadom dospelej osoby.

  Ako ťažký môže byť sneh?

Takže ak sa chystáte na výlet na Floridu a plánujete ísť von do niektorých štátnych parkov alebo verejného majetku a jazdiť vedľa seba, musíte mať 16 alebo viac rokov.

Ak žijete na Floride a chcete tento zákon obísť, existuje spôsob. Podľa oddielu 3 tej istej kapitoly, ak máte menej ako 16 rokov, môžete získať „osvedčenie preukazujúce uspokojivé ukončenie schváleného kurzu bezpečnosti vozidiel v teréne v tomto štáte alebo inej jurisdikcii.

Týmto spôsobom budete môcť pracovať bok po boku bez toho, aby ste museli dovŕšiť 16. narodeniny. Uvedomte si tiež, že tieto vekové obmedzenia platia iba vtedy, ak ste na verejnosti pôda.

Ak ste na návšteve u priateľa alebo člena rodiny a majú kopu nehnuteľností, na ktorých môžete ísť a jazdiť, nemusíte mať na to 16 rokov.

Noste správnu ochranu

Toto platí len vtedy, ak máte menej ako 16 rokov, avšak zákon stanovuje, že „Pre osobu, ktorá nedosiahla 16 rokov, riadiť terénne vozidlo bez ochrany očí, topánok nad členky a ochrannej prilby, ktorá je schválená Ministerstvom dopravy Spojených štátov amerických alebo Snell Memorial Foundation. “

Zákaz pitia

Porušujete zákon, ak „…riadiť terénne vozidlo pod vplyvom alkoholu, kontrolovaných látok alebo akéhokoľvek lieku na predpis alebo voľnopredajného lieku, ktorý zhoršuje zrak alebo motorický stav.“

Žiadni ďalší cestujúci

Ide o porušenie zákona“Na prepravu väčšieho počtu cestujúcich na terénnom vozidle, než na ktoré je stroj špeciálne navrhnutý výrobcom.“

Žiadna bezohľadná jazda

Ak ty „…prevádzkovať terénne vozidlo neopatrným alebo bezohľadným spôsobom, ktorý ohrozuje alebo spôsobuje zranenie alebo škodu inej osobe alebo majetku,“ potom porušujete aj štátny zákon.

Ak porušíte alebo porušíte tento zákon akýmkoľvek spôsobom alebo formou, môžete byť potrestaní pokutou vo výške najmenej 100 dolárov a môžete mať svoje privilégium prevádzkovať vedľa seba na verejnom pozemku zrušené. Takže sa bavte, ale buďte opatrní.