Sú legíny vhodné na beh

Či už trénujete na nadchádzajúcu sezónu alebo si udržiavate kondíciu medzi zápasmi, beh môže byť základom pre udržanie dobrej úrovne kardio vytrvalosti. Ak beháte ako súčasť svojej kondičnej rutiny, možno budete chcieť vyskúšať legíny – konkrétne kompresné legíny. Tu je dôvod:

Legíny sú dobré na behanie a hranie pozemného hokeja z niekoľkých dôvodov, ako napríklad:

  • Zvýšený prietok krvi do svalov
  • Zníženie zranenia
  • Znížený opuch
  • Rýchlejší čas na zotavenie
  • Pridané pohodlie
  • Sú módne

Ako môžete povedať, z jednoduchých úzkych legín môžete získať veľa výhod. Je to niečo ako obliekanie si druhej kože, ktorá vám pomôže zbaviť sa časti záťaže z vášho tela. Vlastne je to presne tak.

Aj keď určite nie sú tajnou zbraňou na získanie formy alebo jej udržanie, legíny sú jednoduchým doplnkom vašej súpravy a oplatí sa do nich investovať. Poďme sa bližšie pozrieť na to, čo robí legíny skvelou voľbou nielen na behanie.

Prečo by ste mali nosiť legíny

Prvá vec, ktorú si človek môže všimnúť, keď si oblieka legíny, je, že naozaj stláčajú. Sú tesné a o to ide. Keď si nasadíte kompresné legíny, zníži sa chvenie, ktoré je výsledkom nárazového pohybu. Aj keď je to pekný estetický bonus, robí to aj dôležitú prácu.

Znížením prirodzeného kolísania vášho tela uvoľňujete metabolickú energiu, ktorú možno lepšie využiť v iných oblastiach tela. A nie je to len také jednoduché, tu rozoberieme rôzne výhody legín.

Zameriavame sa na výhody, ktoré získate z behu. Kompresné legíny skutočne žiaria pri aeróbnych tréningových metódach, ako je beh. Pri zdvíhaní a silovom tréningu jednoducho neuvidíte rovnaké výhody. Okrem toho, o tom tento článok ani tak nie je. Čo robí legíny dnes obľúbenými u športovcov?

Pomáhajú vašim svalom pracovať

Keď bežíte po akomkoľvek povrchu, či už tvrdom alebo mäkkom, spôsobujete vibrácie vášho tela. Najmä ak robíte rýchlostné cvičenia, ktoré zahŕňajú rýchlejšie, tvrdšie dopady alebo prudké obraty.

  Najlepšie kempingové hojdacie siete, ktoré môžete zavesiť na stromy

Keď nosíte tesné legíny alebo akýkoľvek typ kompresného vybavenia, pomáha znižovať tieto vibrácie tým, že držíte všetko tesnejšie. To uľahčuje vašim svalom prejsť ich metabolickými procesmi a míňať menej energie na boj proti tejto vibrácii.

Legíny nielenže znižujú vibrácie, ale pomáhajú zvyšovať prietok krvi do nôh a následne do zvyšku tela tým, že znižujú zaťažujúce účinky cvičenia. S kompresiou proti svalstvu nohy sa krvný tlak o malé množstvo zvýši, čo zase umožní vášmu srdcu utiecť a trochu menej pracovať na pumpovaní krvi späť do svalov.

Môžu chrániť pred zranením

Kyselina mliečna sa hromadí v našich svaloch počas namáhavého tréningu, a práve vtedy cítime ten intenzívny pocit pálenia, ktorý nás núti nadýchnuť sa. Alebo si dokonca niekedy zobrať koleno. Nosenie kompresného vybavenia môže pomôcť nášmu telu lepšie pracovať pri vykonávaní dynamických cvičení, ako je šprint alebo cvičenie.

To znamená, že môžeme cvičiť lepšie a dlhšie bez pocitu „pálenia“. Je to dobré nielen na tréning, ale aj na hranie, ale môže nám to pomôcť odvrátiť zranenie preťažovaním svalov.

Okrem toho môžu legíny pomôcť pri problémoch s flexibilitou. Nedovolia vám okamžite urobiť rozchody. Ale vďaka pridanej kompresii na kĺby a svaly na nohách sa môžete pohybovať o niečo voľnejšie a cítiť väčšiu silu pri naťahovaní. Pridaním podpory je menej pravdepodobné, že podľahnete nepríjemnému zraneniu z pohybu na ihrisku.

Legíny dokážu bojovať proti opuchom

Opuchy môžu byť problémom najmä členkov a dolných končatín každého, kto behá. A všetci vieme, že boj s bolesťou opuchov môže skutočne skrátiť tréning a hru. Tým, že legíny napomáhajú prietoku krvi, znižujú hromadenie kyseliny mliečnej a kontrolujú vibrácie, môžu tiež znížiť opuchy, ktoré sa vyskytujú po tréningu.

  Ako sa trenie podieľa na sánkovaní a lyžovaní (dokonalá odpoveď!)

Pomáhajú teda nielen počas cvičenia, ale môžu pomôcť aj urýchliť vaše zotavenie po ňom. Čím menej opuchov musí vaše telo tolerovať, tým viac zdrojov môže použiť na lepšie veci, ako je budovanie svalov, vytrvalosť a regenerácia.

Môžete sa zotaviť rýchlejšie

Opäť je to všetko o tlaku. Kompresia a krvný tlak. Legíny môžu využiť tieto aspekty na skrátenie času na zotavenie medzi behmi, tréningami a hracími dňami.

Zvýšením prietoku krvi do svalov zvýšením krvného tlaku, ktorý sa zúčastňuje, je vaše telo lepšie schopné prejsť procesmi, ktoré opravujú tkanivá natrhnuté počas cvičenia.

S ďalšími výhodami nižšieho opuchu, menšieho počtu zranení a menšej celkovej námahy to môže byť prínosom pre športovca aj pre nešportovcov.

Výhody nosenia kompresných legín pretrvávajú aj po skončení behu. Znížením negatívneho vplyvu vášho cvičenia môžete tráviť viac času s výhodami, ktoré získate z vykonávania práce.

Nesmieme zabudnúť na pohodlie

Tu je jedna z fyziologických výhod nosenia legín na beh. Pomáha to dokonca aj v deň hry alebo v telocvični. Legíny vám môžu pomôcť cítiť sa pohodlnejšie. Niekedy sa vaše vnútorné stehná jednoducho nemôžu držať od seba.

Zabudnite na chvíľu na zranenia súvisiace s tréningom. Keď máte čo do činenia so situáciou trenia triedy A, nebudete na tom najlepšie. Legíny vám môžu pomôcť zvládnuť to tak, že odrežú juggle a pridajú bariéru zo syntetického materiálu na pomoc pri trení a nepohodlie.

A vďaka dostupným priedušným materiálom vám pomôžu zostať v suchu pri behu aj po ňom. Šport, cvičenie, tréning, beh… všetky sa môžu trochu sústrediť na „žiadnu bolesť, žiadny zisk“. Myšlienkové nastavenia. Ale keď sa budete cítiť pohodlnejšie, budete môcť bežať ďalej, trénovať tvrdšie a hrať čo najlepšie. Celkom dobré na nohavice, však?

Vyzerá dobre na ihrisku aj mimo neho

Na konci zoznamu je móda. Vyzerať sviežo na ihrisku neprináša žiadne priame fyziologické výhody, no vyzerať dobre určite nemá žiadne nevýhody. Okrem toho ste na tom tele tvrdo pracovali, nemali by ste ho trochu ukázať? Potichu ukážte výsledky tých mŕtvych ťahov. Slyly zobraziť výsledky týždňov šprintov do kopca. Zapnite 5k.

  Ako ísť sánkovať, ak nemáte sánkovanie (použite toto!)

Legíny sú nielen šikovnou pomôckou na zvýšenie výkonu, ale sú aj skvelým doplnkom vášho šatníka.

Stojí legíny za to?

Áno – áno sú. Na beh, šprint, jogging a akýkoľvek spôsob dynamického tréningu sú legíny kusom oblečenia, ktorý sa oplatí vlastniť. Za malú investíciu získate množstvo výhod, ktoré vám pomôžu bežať dlhšie a viac cvičiť, keď si obujete trenažéry.

Legíny vám neprinesú rovnaké výhody pri silovom tréningu a vzpieraní, ale pokiaľ ide o beh, tieto výhody stoja za to. Pridaný komfort nám umožňuje zostať na ihrisku dlhšie a umožňuje nám lepšiu kontrolu nad silou vôle. A nakoniec, nezabúdajme, že vyzerať dobre počas behu je rovnako dôležité ako tréningové časy na zotavenie.

Súvisiaci obsah

Pri behu sú topánky, ktoré nosíte, všetkým. Mohli by ste mať najväčšiu výdrž a výdrž na svete, no ak vás bolia nohy od zle padnúcej obuvi, váš výkon bude negatívne ovplyvnený. Výber bežeckých topánok by vtedy nemal byť ľahkovážnym rozhodnutím. Namiesto toho si chcete nájsť čas a urobiť si prieskum. Čo by ste mali hľadať v perfektnej bežeckej obuvi?

Nedávno ste sa rozhodli začať behať. Milujete slobodu, ktorú cítite, keď ste dosiahli svoj krok, nehovoriac o tom, ako fit vás robí beh. Vaším cieľom je zúčastniť sa pretekov skôr ako neskôr a už ste začali s prípravou. Váš bežecký kamarát navrhol, aby ste si v rámci tréningu kúpili nejaké bežecké ponožky, no nie ste si tým istý. Oplatí sa bežecké ponožky?