Sú Keen sandále vhodné na turistiku? [Are They Really Good For Hike?]

Koho napadlo vytvoriť turistické sandále, zaslúži si medailu. Turistické sandále sú dar z nebies – sú také ľahké a pohodlné, že turistiku v nich budete milovať. A čo viac, tiež chránia vaše nohy, pričom nespôsobujú potenie a nepohodlie. Ak máte pár turistických sandálov, nie sú potrebné žiadne hrubé ponožky ani tesné topánky!

Napriek tomu budete musieť preskúmať najlepšie turistické sandále pre vás. Keďže v dnešnej dobe je množstvo skvelých firiem, ktoré vyrábajú tieto sandále, budete mať na výber pomerne veľa modelov. Odporúčam pozrieť sa do spoločnosti Keen, pretože majú jedny z najlepších, ale lacných turistických sandálov.

Ak sa chcete o týchto sandáloch dozvedieť viac, ste na správnom mieste. Pred kúpou páru vám poviem všetko, čo o nich potrebujete vedieť. Takže sa držte, aby ste sa dozvedeli viac o ich vlastnostiach, výhodách a nevýhodách. Poďme rovno do sprievodcu!

Viac…

turistika v lete

Je Keen dobrá značka?

Keep je vynikajúca značka s dlhou tradíciou. Začalo to ako rodinný podnik, ktorý sa rozrástol na slávnu značku predávanú po celých USA. Ich topánky nájdete vo väčšine obchodov s outdoorovým vybavením. Ešte dodám, že sa dá nájsť pomerne veľa kvalitných modelov za polovičnú cenu oproti modelom konkurencie.

Ak navštívite webovú stránku spoločnosti, zistíte, že majú pomerne veľa kategórií, ktoré môžete preskúmať. Existujú topánky pre ženy, mužov a deti. Nájdete ich rozdelené do niekoľkých kategórií. Môžete sa poobzerať po turistickej obuvi, turistickej obuvi, turistických sandáloch, obuvi na voľný čas atď. Môžete sa tiež poobzerať po množstve doplnkov, ktoré ponúkajú, a ktoré sa vám môžu hodiť pri výletoch do prírody.

Celkovo vzaté, Keen je značka, ktorá si zaslúži vašu pozornosť. Ak hľadáte nejaký typ turistickej obuvi, môžete navštíviť ich predajne alebo webovú stránku a vyhľadať model, ktorý sa vám najviac páči. Môžete si byť istí, že získate kvalitu, pohodlie, podporu a ochranu, ktorú spoločnosť inzeruje na svojich webových stránkach. Keenove topánky sa dajú opísať tak, že nie sú nič iné ako úžasné!

Horúce sandále na turistiku? Áno alebo nie?

Ak sa ma spýtate, či sú sandále Keen vhodné na turistiku, povedal by som ÁNO! Sú výbornou voľbou a odporúčam ich všetkým, ktorí chcú ísť na túru v horúcom počasí. Namiesto ťažkých topánok a spotených nôh budete v sandáloch Keen v pohodlí a chránení.

Aby som bol úprimný, turistické sandále sú perfektnou alternatívou k turistickým topánkam a topánkam. Áno, existuje niekoľko vecí, na ktoré si treba dávať pozor, ale vždy si môžete prečítať sprievodcov, ako je tento, a buďte pripravení, keď budete musieť ísť na nejakú túru.

Na čo si teda treba dať pozor? Pri Keen a všetkých ostatných typoch turistických sandálov je strih nevyhnutný. Môžete nájsť ľudí, ktorí hovoria, že na turistickej obuvi alebo topánkach môžete ísť o polovicu alebo o jednu veľkosť, ale to isté neplatí pre turistické sandále. Musíte mať pár, ktorý dokonale sadne vašej nohe.

Čítať  Ako nafúknuť nafukovaciu bundu? (Tipy a triky)

Predtým, ako vyrazíte do obchodov, nezabudnite si zmerať nohy doma. Skontrolujte ich presnú dĺžku a šírku. Nebuďte prekvapení, ak zistíte, že sú rôznej veľkosti alebo šírky – to je normálne, ale rozdiel by nemal byť výrazný. Keď ich budete merať, nezabudnite si ich zapísať a vziať do obchodu.

Ak sa chystáte do špecializovanej predajne outdoorového vybavenia, môžete požiadať aj zamestnancov, aby vám pomohli zmerať nohy. To vám pomôže určiť najlepšiu veľkosť sandálov pre vašu nohu. Pozrite sa do sandálov so zatvorenými a otvorenými špičkami. Obe sú skvelé možnosti, pričom prvá je lepšia na náročnejšie trasy.

Keď nájdete model, ktorý sa vám najviac páči a veľkosť, ktorá vám najlepšie sedí, nebojte sa doň investovať. Bude to stáť za to, najmä ak v lete často chodíte na turistiku. Po obúvaní sandálov môžete dokonca častejšie chodiť na túry. V sandáloch sa budete cítiť tak pohodlne, že už nikdy nebudete musieť riešiť unavené nohy!

Na čo sú dobré sandále Keen?

Povedzme si úprimne, je veľa vecí, na ktoré sú sandále Keen skvelé. Najdôležitejšie zo všetkého je, že sú skvelé na turistiku. Aby ste sa dozvedeli viac o týchto skvelých turistických sandáloch, poskytnem vám zoznam najlepších vlastností týchto sandálov. Poďme rovno do toho:

Sú skvelé na letné túry – Jedna z najlepších celkových turistických sandálov je sandále Keen. Je vytvorený len s použitím tých najlepších materiálov; pri výrobe sa nepoužívajú žiadne škodlivé materiály. Väčšina modelov môže byť skvelá pre bežných turistov a trailových bežcov, takže si ich môžete zaobstarať aj vtedy, ak chcete behať turistické chodníky.

Poskytujú dobrú podporu – ochrana a podpora chodidiel po veľmi dôležitom. Keďže väčšina outdoorových sandálov Keen má materiál až po členok, môžu poskytnúť vynikajúcu podporu členku a podporu klenby. To je vždy dôležité, najmä ak máte tendenciu chodiť po kamenistých chodníkoch.

Sú ľahké – Keen vytvára jedny z najlepších ľahkých turistických sandálov. Pri nosení týchto sandálov nikdy nebudete cítiť žiadnu bolesť. Sú také ľahké, že sa budete cítiť ako v oblakoch. Niektorí ich prirovnávajú k Chaco Z Cloud, no ja považujem sandále Keen za lepšiu možnosť.

Môžu rýchlo schnúť – kto chce mať mokré nohy na túrach? Ak je vaša odpoveď nie, potom sú pre vás turistické sandále Keen ideálne. Keďže všetky materiály sú také, že rýchlo schnú, vaše sandále budú suché za pár minút, aj keď vstúpite do potoka alebo do vody. Je neuveriteľné, ako rýchlo dokážu vyschnúť a stať sa úplne novým!

Sú sandále Keen vodotesné?

Nemusia to byť najlepšie sandále na hydroizoláciu, ale sandále Keen určite dokážu obstáť. Ich vodotesnosť je dostatočne dobrá na to, aby zabezpečila, že vaše nohy nezostanú celý deň v mokrých sandáloch.

Čítať  Ako prať Fuzzy North Face Jacket? [Explained]

To všetko vďaka fantastickému drenážnemu systému a lamelovej podrážke. Drenážny systém zaisťuje, že všetka prebytočná voda bude mať voľnú cestu, aby mohla ísť von z topánky. Lamelová podrážka slúži ako poistka, že budete mať výbornú trakciu.

Budete potrebovať dobrú priľnavosť, ak plánujete nosiť sandále vo vode. Nechcete sa pošmyknúť a spadnúť, najmä ak máte v ruke smartfón alebo drahý fotoaparát. Namiesto toho, aby ste riskovali, zaobstarajte si topánky s dobrou trakciou a zostaňte v bezpečí pri chôdzi na všetkých typoch terénu.

Mal by som tiež spomenúť, že niektorí turisti sa rozhodnú nosiť ponožky, keď nosia sandále Keen. Ak z nejakého dôvodu nosíte ponožky, uistite sa, že s nimi nejdete do vody. Zatiaľ čo sandále môžu rýchlo schnúť, to isté sa nedá povedať o väčšine ponožiek. Buď ich teda vyzlečte, alebo zvoľte alternatívnu trasu, ktorá nezahŕňa vodu.

Čím sú topánky Keen také výnimočné?

Ako už bolo spomenuté, sandále Keen majú veľa vynikajúcich vlastností. To isté by som mohol povedať o všetkých ich topánkach, nenechajúc bokom sandále ako špeciálnu skupinu. Zatiaľ čo predchádzajúci klady odkazovali na sandále, tieto sa budú týkať všetkých typov topánok, ktoré táto spoločnosť vytvára. Okrem kladov spomeniem aj najvýraznejšie nevýhody, takže sa na to tiež držte!

Pros

Tu sú najvýznamnejšie klady:

Široké modely – Nikto nerobí turistickú topánku pre široké chodidlá ako Keen. Majú široké topánky, ako aj topánky so širokými špičkami. Ak si chcete zaobstarať nejaké široké turistické sandále s otvorenou špičkou, pár párov nájdete na webovej stránke spoločnosti. Ak chcete väčšiu ochranu prstov, vyberte si široké sandále s uzavretou špičkou.

Veľký komfort a ochrana – Môžete si byť istí, že všetky topánky Keen vám poskytnú skvelú podporu klenby a podporu členkov. Každý model ich topánok má tieto vlastnosti. Dokonca si môžete zaobstarať turistickú topánku vhodnú pre ploché nohy. Nie všetky topánky poskytujú pohodlie a ochranu plochým nohám, ale Keens určite áno!

Skvelé na každodennú turistiku – Ak máte tendenciu chodiť na krátke túry, ktoré nie sú také náročné, môžete si vziať turistické topánky, topánky alebo bežecké topánky Keen. To všetko sú skvelé možnosti na denné túry. Napriek tomu si treba uvedomiť, že samostatné turistické topánky sú vhodné na dlhšie a náročnejšie výlety. Tie si žiadajú investíciu, pričom ich musíte nosiť aj s kvalitnými turistickými ponožkami.

Poskytnúť podporu – Či už máte úzke alebo široké chodidlá, topánky od tejto spoločnosti vám vždy poskytnú potrebnú oporu. Všetky modely sú navrhnuté s maximálnou starostlivosťou a zmyslom pre detail. To je dôvod, prečo sú topánky Keen tak obľúbené a milované začiatočníkmi aj skúsenými turistami.

Čítať  Dva páry ponožiek pri turistike? [Advantages & Disadvantages]

Zápory

Ako vo všetkom v živote, aj tu môže byť priestor na zlepšenie. To isté platí pre Keen a ich úžasné topánky. Koniec koncov, sú úžasné, ale vždy môžete namietať, že sa dajú urobiť lepšie. Pozrime sa teda, na čo sa musí spoločnosť pozrieť:

Priemerná kvalita – Väčšina modelov, ktoré táto spoločnosť ponúka, má v porovnaní s konkurenciou nižšie ceny. Ak ste ochotní zaplatiť extra peniaze, možno budete môcť nájsť topánky, ktoré sú kvalitnejšie. S Keen sa budete musieť spoľahnúť na topánky s priemernou kvalitou. Vyzývam spoločnosť, aby urobila maximum pre zlepšenie svojich topánok alebo vytvorenie nových modelov s lepšou kvalitou.

Priemerná hydroizolácia – Už som spomínal, že tieto topánky majú dobrú vodeodolnosť, no v žiadnom prípade nie je najlepšia. Na turistickú obuv a topánky sa budete môcť spoľahnúť, že vaše nohy budú v suchu, no bežecké topánky to isté neurobia. Najmä tie, ktoré majú vpredu sieťovinu, absorbujú vodu a udržia vaše nohy vlhké, kým si topánky nevyzujete.

Nie pre pokročilé turistické chodníky – Väčšina turistických topánok od tejto spoločnosti si poradí aj na pokročilých turistických chodníkoch. To isté sa nedá povedať o zvyšku ich topánok. Hodia sa skôr na denné túry po kratších, menej náročných trasách. Majte to teda na pamäti pri ďalšej príprave na turistický chodník.

Kde sa vyrábajú turistické topánky Keen?

Turistická obuv Keen sa vyrába v USA – konkrétne v Portlande v Oregone. Namiesto montáže obuvi v zámorí sa táto spoločnosť rozhodla vytvoriť jednu z najmodernejších amerických tovární. Používajú továreň na výrobu všetkých typov topánok uvedených v tejto príručke. Takže môžete získať niektoré z najlepších turistických sandálov bez toho, aby ste sa spoliehali na zámorskú dopravu!

Spoločnosť pochádza z Portlandu a stále sa primárne zameriava na Portland, aj keď je už niekoľko desaťročí celkom úspešná. To je dobrá vec, pretože existuje veľa turistov, ktorí chcú podporiť miestne americké značky. Ak ste jedným z týchto ľudí, Keen môže byť pre vás ideálnou spoločnosťou, do ktorej môžete investovať.

Zabaliť

Niekoľko spoločností je tak dobrých ako Keen, pokiaľ ide o turistickú obuv. Keen vám pomôže, či už hľadáte sandále s otvorenou špičkou, sandále s uzavretou špičkou, trailové bežecké topánky, turistické topánky alebo akýkoľvek iný typ topánok. Sandále vhodné na turistiku a každodenné nosenie získate za polovičnú cenu oproti konkurenčnej obuvi ako sú sandále Teva alebo sandále Chaco.

Takže neváhajte a získajte pár Keensov. Ak ste už niekedy nosili sandále tejto značky, dajte mi prosím vedieť, aké máte skúsenosti. Podeľte sa o svoje príbehy v komentároch a ja si ich čo najskôr prečítam!