Sú Birkenstocks vhodné na turistiku? [Let’s Get Right Into The Guide]

Pri turistike v horúcom letnom počasí vám turistická obuv určite spôsobí problémy. Nohy sa vám príliš zahrejú a spotia a topánky budete chcieť čo najskôr vyzuť. To isté nemôžem povedať o turistických sandáloch – v lete sú tou najlepšou alternatívou turistických topánok.

Vždy, keď si spomeniem na ľahké letné topánky a sandále, prvé, čo mi napadne, sú Birkenstocks. Všetky možnosti, ktoré Birkenstocks ponúka, sú skvelé: kožené sandále alebo topánky s pohodlnou podrážkou a nadčasovým dizajnom. Napriek tomu by ste mali pamätať na to, že tieto sandále nie sú celkom vhodné na turistiku.

Tento návod budem venovať Birkenstockom a poviem vám, kde ich môžete použiť, kde by ste ich nikdy nemali používať a ktoré by ste si mali zaobstarať. Dúfam, že keď sa dostanete na koniec tohto návodu, budete vedieť, či sú niektoré modely Birkenstock dobré na turistiku alebo nie. Poďme teda priamo do sprievodcu a diskutujme o všetkom o týchto sandáloch!

Viac…

turistika v sandáloch birkenstock

Sú sandále Birkenstocks vhodné na turistiku?

Sú teda Birkenstock dobré na turistiku? Ako už bolo spomenuté v úvode tohto sprievodcu, sandále Birkenstock nie sú najlepšou voľbou na turistiku. Existuje na to niekoľko dôvodov, preto ich poďme diskutovať podrobnejšie:

Pohodlie

Po prvé, Birkenstocks sú pohodlné sandále len pri chôdzi po hladkom teréne a na jednodňových túrach. Nie sú najvhodnejšie na dlhé pešie túry po nerovnom teréne. Ak ich vezmete na príliš dlhé cesty, unavia vaše nohy a spôsobia značné nepohodlie.

Odporúčam vám, aby ste si Birkenstocks vzali ako alternatívnu možnosť na výlety s batohom alebo kempingom. Počas prestávky alebo užívania si kempingu tak môžete nechať ťažké turistické topánky a obuť si Birkenstocks. Po dlhom výlete sú to najlepšie, čo si môžete obliecť.

Čítať  Prečo mi pri turistike opúchajú ruky? [Explained]

Ochrana

Po druhé, Birkenstocky neponúkajú veľkú ochranu. To platí pre prsty na nohách, klenbu chodidla, ako aj členky. S Birkenstocks budú vaše nohy voľné a budú sa ľahko kĺzať. To môže byť dobré, ak budete chodiť po bežných dláždených uliciach, ale nebude to najlepšie pri turistike alebo batohu.

Pri turistike budete musieť mať nohu v jednej polohe, obmedziť všetok pohyb v topánke a eliminovať kĺzanie. Pomohlo by, keby ste mali topánky s dobrou podporou klenby, aby boli vaše nohy pohodlnejšie. Zároveň je dôležité mať oporu členku, pretože si na výlete nechcete členok poraniť.

Riskujete zranenie, ak nemáte obuv, ktorá tesne prilieha k vášmu členku a chodidlu. Ak sa počas turistiky zraníte, budete musieť zavolať horskú záchrannú službu a nechať si ju pomôcť. Namiesto toho, aby ste prešli všetkými týmito problémami a bolesťami, zvážte nákup obuvi, ktorá je vhodná na turistické chodníky.

Vodeodolnosť

Birkenstocky tiež nie sú odolné voči vode – ich dizajn je dosť otvorený, takže vaše nohy môžu rýchlo premočiť. Sú vhodné, keď potrebujete prejsť do potokov, ale na ďalší čas už také skvelé nie sú.

Je to preto, že vložka môže byť šmykľavá, keď je mokrá, čím sa znižuje pohodlie a podpora, ktorú získate od sandálov. Všetko to pošmyknutie bude bolieť vaše nohy a unaví ich, pričom na nohách môžete nájsť aj nejaké pľuzgiere.

Čo sa týka podrážky sandálov, môžu sa tiež šmýkať za mokra alebo pri používaní na skalách či nerovnom teréne. Budete si musieť zaobstarať obuv s lepšou priľnavosťou a oveľa lepšou trakciou ako Birkenstocks. Takže, zvážte to, keď na trhu pre pár turistických topánok alebo sandálov.

Sú Birkenstock dobré na prechádzky na dlhé vzdialenosti?

Birkenstocks sú vhodné na prechádzky na dlhé vzdialenosti, ale iba ak chodíte po bežných uliciach alebo hladkom teréne. Tieto sandále sú nevhodné na dlhé pešie alebo trekingové výlety, preto ich v takýchto situáciách neodporúčam používať. Sú lepšie na bežné prechádzky, krátke výlety, voľný čas alebo dokonca do kancelárskeho pracovného prostredia.

Čítať  Funguje hydroizolačný sprej skutočne na stany?

Existujú rôzne druhy turistických sandálov, ktoré táto spoločnosť ponúka. Niektoré sú vyrobené z olejovanej nubukovej kože, iné sú vegánske sandále a vybrať si môžete z mnohých iných typov sandálov. Ak si chcete zaobstarať sandále na prechádzky na dlhé vzdialenosti, uistite sa, že majú dobrú podporu klenby, podporu členku, čo najväčšiu trakciu a majú dobré a bezpečné remienky.

Okrem sandálov si môžete pozrieť aj iné typy topánok, ktoré táto spoločnosť ponúka. Majú turistické topánky, tenisky a bežné topánky pre mužov, ženy a deti. Nepochybujem, že nájdete pár, ktorý budete radi nosiť, ale bez ohľadu na typ topánok, ktoré si vyberiete, uistite sa, že sú pre vás najvhodnejšie.

Je dôležité nájsť obuv, ktorá najlepšie sedí vašim nohám, pretože obuv by nemala byť o nič väčšia ani menšia. Ak si vyberiete topánky v nesprávnej veľkosti, budete mať na nich pľuzgiere a nohy budú tiež dosť nepríjemné.

Sú teda Birkenstock dobré na turistiku? Ak ste predtým nevedeli odpoveď, dúfam, že teraz už áno. Všetky sandále a topánky od tejto spoločnosti môžu byť skvelé, ak viete, kedy a kde ich použiť!

Zabaliť

Ďakujem, že ste si prečítali moju príručku o všetkom Birkenstock. Dúfam, že ste sa dozvedeli veľa cenných informácií o obuvi spoločnosti. Pamätajte, že zatiaľ čo sandále nie sú úplne vhodné na turistiku, vždy môžete ísť s teniskami alebo topánkami od Birkenstocks.

Už ste niekedy vlastnili pár sandálov Birkenstock? Ako sa vám páčili a odporučili by ste ostatným, aby si zaobstarali ten alebo iný? Dajte mi vedieť svoje skúsenosti a myšlienky na túto tému zdieľaním komentára v komentári nižšie!