Smiem loviť na golfovom ihrisku?

Minule ste boli na golfe s niekoľkými kolegami z práce, keď ste narazili na nádherný rybník. Na rozdiel od niektorých ostatných na tomto ihrisku to nebolo človekom, ale prirodzenou vlastnosťou. Dokonca ste si mysleli, že ste pod hladinou videli bublať nejaké ryby. Môžete si v duchu urobiť poznámku, aby ste sa sem vrátili a chytali ryby neskôr? Je legálne loviť na golfových ihriskách?

Golfové ihriská sú z veľkej časti považované za súkromný majetok, a preto na nich nemôžete loviť, pokiaľ vám to vlastník pozemku alebo správca areálu výslovne nepovolí. Vzdanie sa tohto povolenia a rybolov by sa v každom prípade považoval za vniknutie do súkromného majetku.

Tento článok bude vaším sprievodcom pri navigácii v zložitej situácii, ktorou je rybolov na golfovom ihrisku. Ďalej sa porozprávame o tom, kedy sú golfové ihriská verejné alebo súkromné, ako môžete získať rybársky prístup na golfové ihrisko a čo sa stane, ak sa ocitnete na nesprávnej strane zákona.

Začnime!

Môžete ísť rybárčiť na golfové ihrisko?

Takže chcete ísť rybárčiť na golfové ihrisko. Nie ste zďaleka jediný rybár, ktorý mal tento nápad, ale či je to povolené, závisí od stavu golfového ihriska vo vašom okolí.

Golfové ihriská môžu byť verejné, súkromné ​​alebo polosúkromné. Poďme si vysvetliť viac a čo to znamená pre vaše rybárske túžby.

Súkromné ​​golfové ihriská

Súkromné ​​golfové ihrisko zvyčajne vyžaduje členstvo na vstup do areálu. Toto sú uzavreté ihriská, vďaka ktorým sa budete cítiť ako VIP, ak budete mať to šťastie, že vkročíte na prah.

Keďže v areáli majú povolený vstup len vybraní členovia, môžete sa uistiť, že golfové ihrisko nebude nikdy príliš preplnené.

Ihrisko je navyše zvyčajne čisto udržiavané, keďže vzhľad ihriska musí zodpovedať členským príspevkom, ktoré platia golfisti.

Ako sme sa dotkli v úvode, súkromné ​​golfové ihrisko je skutočne v súkromnom vlastníctve. Keďže ste mali to šťastie, že ste boli pozvaní na golf na súkromné ​​ihrisko, možno poznáte majiteľa pozemku. Ak áno, možno budete môcť ísť na ryby, ak ich prinútite súhlasiť s vaším návrhom.

Ak ste však získali prístup k súkromnému kurzu iba prostredníctvom priateľa priateľa (alebo kolegu kolegu), museli by ste sa stretnúť s vlastníkom pozemku a požiadať o rybárske privilégiá.

Čítať  Je rybolov s WD-40 nezákonný? Funguje to vôbec?

Polosúkromné ​​golfové ihriská

Ďalším typom golfového ihriska je polosúkromné ​​ihrisko. Všetky tieto kurzy sú verejné a súkromné.

Inými slovami, verejnosť môže hrať golf na polosúkromnom ihrisku voľne, ale tí, ktorí chcú prístup k exkluzívnejším výhodám, môžu zaplatiť členský poplatok.

Vďaka dodatočným finančným prostriedkom, ktoré polosúkromné ​​golfové ihrisko dostáva od platiacich členov, si personál môže dovoliť udržiavať ihrisko v dobrom vzhľade. Stav ihriska nebude taký pekný ako na plne privátnom golfovom ihrisku, ale nebude ani hrozný.

Keďže tieto golfové ihriská sú len polosúkromné, niekto je pravdepodobne zapojený do vlastníctva. Ešte raz, ak dúfate, že budete loviť na polosúkromnom golfovom ihrisku, budete musieť nájsť majiteľa.

Verejné golfové ihriská

Posledným typom golfového ihriska je verejné golfové ihrisko. Ako už názov napovedá, tieto kurzy sú otvorené pre verejnosť.

Ľudia sa tu stretnú od začínajúcich golfistov až po skúsenejších profesionálov, pretože golf na verejnom ihrisku je lacnejší ako na polosúkromnom a najmä súkromnom.

Stav ihriska nebude taký dobrý kvôli veľkým davom, ktoré verejné golfové ihrisko prijíma. Okrem toho môže byť financovanie riedke. Napriek tomu, ak máte pohľad na jazero alebo rybník na verejnom ihrisku, nemusí vám vadiť stav jeho zvyšku.

Aj keď nie je určený vlastník, ako je to v prípade polosúkromných a súkromných golfových ihrísk, verejné ihrisko má stále správcu. Museli by ste nimi prejsť, kým by ste mohli začať loviť.

Ako získať povolenie na rybolov na golfovom ihrisku

Teraz už viete, že bez ohľadu na to, o akom type golfového ihriska hovoríme, nemôžete naň len tak vliezť s rybárskym výstrojom a očakávať, že budete loviť bez následkov. Potrebujete povolenie. Tu je návod, ako ho môžete získať.

Opýtajte sa správnych strán

Prvá vec je prvá, a to nájdenie tých správnych strán, ktoré sa budú pýtať, či môžete ísť na ryby.

Aby som to zhrnul z poslednej časti, ak ide o golfové ihrisko v súkromnom vlastníctve, musíte nájsť vlastníka pozemku. To môže byť pravda o polosúkromnom kurze, ale môžete sa tiež porozprávať so správcom areálu.

Ak je kurz aj vo verejnom vlastníctve, radšej prejdite cez správcu areálu.

Tu je ďalší spôsob, ako zvážiť. Ak golfové ihrisko susedí s radom domov, existuje slušná šanca, že jedna z nehnuteľností majiteľa domu prekrýva ihrisko. Ak áno, a ak je táto časť jazera alebo potoka na pozemku majiteľa domu, môžete požiadať majiteľa domu o povolenie ísť na ryby.

Čítať  Priemerná hmotnosť obytných áut triedy C

Stále odporúčame, aby ste mali zelenú aj od správcu pozemku alebo vlastníka pozemku. Koniec koncov, ak dôjde k bitke o hranice vlastníctva medzi vlastníkom pôdy a vlastníkom domu, budete chcieť, aby boli vaše základne pokryté.

Ako nájdete ľudí, ktorí vlastnia alebo spravujú golfové ihrisko? Začnite od svojho priateľa alebo kolegu, ktorý vás na kurz dostal. Koho poznajú?

Ak vám nevedia pomôcť, začnite sa pýtať, kým nenájdete správnu osobu, na ktorú sa môžete obrátiť. Aj keď máte ich informácie, nesiahajte a nežiadajte o povolenie na rybolov. Namiesto toho strávte nejaký čas oboznámením sa s nimi, trochu ich namažte maslom a potom zadajte svoju požiadavku.

Získajte prácu na golfovom ihrisku

Alebo, ak by ste radšej preskočili všetky zdvorilosti, niektorí obzvlášť oddaní rybári začali pracovať na golfovom ihrisku. Byť zamestnancom na kurze má svoje výhody, a to môže zahŕňať povolenie loviť na kurze, kde chcete.

Dobre, ale čo ak už máte prácu na plný úväzok? Potom pracujte na kurze na čiastočný úväzok alebo dokonca dobrovoľne! Nesnažíte sa tu o kariérny posun. Len chcete ísť na ryby na golfové ihrisko.

Čo sa stane, ak budete loviť ryby na golfovom ihrisku bez povolenia?

Niektoré zdroje odporúčajú, aby ste počkali až po zotmení a vplížili sa na ihrisko s rybárskym vybavením. Nikdy to nenavrhneme, pretože je to nezákonné!

Iste, možno sa nechytíte, najmä preto, že ani správcovia areálu nezostávajú na golfovom ihrisku večne. Ale čo ak vás chytia?

Potom by ste boli obvinení z vniknutia na súkromný pozemok za predpokladu, že golfové ihrisko je súkromné ​​alebo polosúkromné.

Mimochodom, hoci o tom nie je tak často počuť, k vlámaniu môže dôjsť aj na obecný majetok.

Porušenie často znamená, že vstúpite do nehnuteľnosti, ktorá vám nepatrí. V mnohých častiach krajiny sa stále považuje za prekročenie, ak vás vlastník požiada, aby ste odišli, ale vy to odmietnete.

Čo sa vám teda v tom momente stane? To závisí od toho, aký čistý je váš register trestov. Tu sú niektoré z trestov, ktoré môžete dostať.

Čítať  Mám piť kávu pred behom?

Pokuty

Ak je to váš prvý trestný čin a zároveň vaše prvé porušenie, pokuta je pravdepodobne jediným trestom, ktorý by ste v tejto chvíli museli čeliť. To platí aj v prípade, že máte záznam v registri trestov, ale doteraz ste tento majetok nenarušili.

Výška pokuty závisí od toho, kde v krajine žijete, a od povahy trestného činu. Prinajmenšom môže byť potrebné zaplatiť niekoľko stoviek dolárov, ale v iných prípadoch to môže byť niekoľko tisíc dolárov.

Okrem pokút, ktoré musíte zaplatiť za vniknutie do súkromného alebo verejného majetku, vám budú účtované aj súdne trovy, najmä ak sa váš prípad dostane na súd. Súdne náklady pokrývajú peniaze, ktoré musí prokurátor alebo súd zaplatiť, aby sa zabezpečilo, že súdny systém bude môcť hrať vo vašom konkrétnom prípade.

Je pravda, že súdne trovy nie sú vo väčšine prípadov prehnane drahé a často stoja niekoľko stoviek dolárov. Napriek tomu sú ďalším zaťažením vašej peňaženky.

Probácia

V prípadoch zasahovania do verejného alebo súkromného majetku, ktoré sú považované za závažnejšie, by ste mohli mať podmienečný trest za nezákonný rybolov na golfovom ihrisku. Skúšobná doba je v priemere 12 mesiacov, ale nie je neobvyklé, že skúšobná doba trvá dlhšie.

Tí, ktorí sú v skúšobnej dobe, musia dodržiavať osobitné pravidlá počas trvania skúšobnej doby. Zvyčajne budete musieť okrem skúšobnej doby zaplatiť aj súdne trovy a pokuty. Taktiež sa od vás očakáva, že počas skúšobnej doby neporušíte žiadne ďalšie zákony.

Ak porušíte zákon, prekročíte hranice alebo inak, môžete sa dostať do väzenia a/alebo vám môže byť skúšobná doba predĺžená ešte viac.

Čas väzenia

Ak ste recidivista alebo máte vážny trestný čin, môžete byť za svoj zločin uväznený. Tresty za prekročenie trestu zvyčajne nie sú príliš dlhé, nanajvýš niekoľko mesiacov. Napriek tomu vo vašom zázname čas väzenia nevyzerá dobre!

Záverečné myšlienky

Na golfové ihrisko nemôžete ísť chytať ryby bez toho, aby ste sa najprv porozprávali s majiteľom pozemku, správcom pozemku alebo dokonca s majiteľom blízkeho domu. Hrubé nerešpektovanie pravidiel a porušenie zákona by mohlo viesť k pokutám, podmienečným trestom a dokonca aj väzeniu, preto najprv získajte správne povolenia.

Alebo, ešte lepšie, nájdite miesto, kde môžete loviť bez právnych dôsledkov!