Rybolov surferov v južnej Kalifornii: 5 pláží, ktoré môžete vyskúšať

Čo sa vám nepáči na južnej Kalifornii? Teplý piesok, nádherné západy slnka a kilometre pláží tichomorského pobrežia v spojení s nespočetnými druhmi rýb. Možnosti rybolovu pozdĺž pobrežia SoCal sú nekonečné a nič sa nevyrovná zábave pri love surfperchov.

Primárne druhy ostriežov pozdĺž južných úsekov Kalifornie zahŕňajú ostriež, striebristý a ostriež. Barred surfperch sú odvážni bojovníci a je ľahké ich chytiť, keď sa kŕmia medzi burácajúcimi vlnami pozdĺž pláže. V priemere dosahujú 1 až 2 kilá a chutia lahodne.

Je ťažké vybrať si zlú pláž na surfovanie v južnej Kalifornii. V tomto článku sa snažíme poukázať na 5 destinácií, ktoré by nemali chýbať na rybačke, ktoré by mali byť na zozname každého rybára. Načasujte si návštevu pláže správne a surfovanie môže byť horúce ako kalifornské slnko.

Tu je 5 skvelých miest na lov surferov v južnej Kalifornii, ktoré môžete vyskúšať:

  1. Štátna pláž El Capitan
  2. Pláž Zuma
  3. South Carlsbad State Beach
  4. Misijná pláž
  5. Pláž Coronado

1. Štátna pláž El Capitan

Naša prvá zastávka pozdĺž pobrežia južnej Kalifornie je El Capitan State Beach. Táto pláž sa nachádza len 20 minút severne od Santa Barbry a je vystavená značnému miestnemu rybárskemu tlaku. Nenechajte sa tým však zastaviť. V oceáne pláva veľa rýb a krátka prechádzka smerom k El Capitan Creek na juh vás dostane z davu.

Priamo pred parkoviskom a smerom na sever sa piesočná pláž mierne zvažuje do príboja. Rybajte medzi prvým a druhým ističom, keď sa prepracujete po pláži a budete hľadať húfy kŕmiacich sa surferov.

Väčšina pláže je piesočná, ale miesto je prevažne skalnaté pri pobreží. Rybolov pozdĺž okrajov môže byť plodný, ale ak si nedáte pozor, je ľahké sa zavesiť do skál.

Radi zameriavame surferov s ľahkými nadväzcami Carolina. Piesočné kraby sú na tejto pláži hojné, preto ich niekoľko vykopajte a použite ich ako návnadu. Veľké ostrieže, ktoré plávajú v týchto vodách, ich milujú. V hlbšej vode je tiež šanca chytiť skalné ryby a občas aj halibuta.

Čítať  Môžete použiť červy na rybolov na ľade (crawlery a wigglery)

Ubytujte sa v jednom zo 132 kempingov, aby ste mali ľahký prístup na pláž, keď vstanete skoro ráno alebo keď sa zdržíte neskoro na ryby. Ďalšie možnosti ubytovania sú dostupné v meste Santa Barbra. Pre zmenu miesta je v blízkosti niekoľko malých rybárskych pláží. Pláž Refugio je ďalšou obľúbenou destináciou na surfovanie.

2. Pláž Zuma

Ďalšia krásna pláž v južnej Kalifornii, táto pláž Malibu, sa nachádza len pár minút jazdy od LA, takže počas letných víkendov nebudete sami. Našťastie, september až máj je najlepší čas na lov surferov. Neskorá jeseň a skorá jar sú oveľa znesiteľnejšie a s kilometrami piesočnatej pláže je ľahké nájsť dobré miesto na rybolov.

Obrovská parkovacia plocha vám dáva predstavu o popularite pláže Zuma. Príďte skoro cez víkendy alebo cez týždeň a budete to mať takmer pre seba. K dispozícii sú toalety a vodné fontány.

Pozdĺž tohto piesočnatého pobrežia prevládajú surferi. Hľadajte trhavé prúdy a hlboké korytá, ktoré sústreďujú aktivitu rýb. Za ostriežmi nebudete musieť chodiť ďaleko, ale dávajte si pozor na surfistov a plavcov.

Môže byť dobrý nápad zaparkovať na oboch koncoch hlavnej pláže a prejsť sa na jednu z menších okolitých pláží, kde sú davy tenšie. Takmer všade, kde budete hádzať, bude surfperch, takže nájdite svoje miesto a začnite hádzať.

V okolí je dostatok ubytovania a občianskej vybavenosti.

3. South Carlsbad State Beach

South Carlsbad je jednou z mnohých pláží okresu San Diego, ktorá poskytuje vynikajúce príležitosti na surfovanie. V hojnom počte sa vyskytuje ostriež morský, ale môžete tiež očakávať, že ulovíte korbinu, chrapkáča a občas aj žraloka.

Táto relatívne strmá pláž má minimálnu štruktúru, takže hľadajte ryby sústredené v korytách a dierach. Počas odlivu získajte výhľad z vrcholu útesu a nájdite pravdepodobné miesta. Zistíte tiež, že jednoduché rozhadzovanie vejárov na veľkej ploche je skvelým spôsobom, ako pokryť vodu a nájsť hejnové ryby.

Čítať  Čo robiť, ak chytíte svetovú rekordnú rybu (5 užitočných krokov)

Špičkový surfový rybolov nájdete na juhu ako Ponto Jetty. Ústie rieky je uzavreté pre rybolov, ale skalné móla sú dobrým miestom na chytanie rýb.

Prenocujte v kempingu South Carlsbad Campground, ktorý sa nachádza len 4 minúty od I-5. Kemp má 223 kempingov na vrchole útesov s piknikovými stolmi a ohnivými kruhmi. Zakončite skvelý deň surfovania pri útulnom táboráku a kochajte sa výhľadom na vlniace sa vlny. Nezabudnite si rezervovať včas, pretože stránky sa často zapĺňajú mesiace vopred.

Pláž sa tu okamžite zvažuje od strmých piesočnatých útesov až po príboj. Existuje šesť schodísk/ramp, ktoré vedú z útesu na pláž. Vždy sledujte príliv, pretože medzi každým východom na sever od kempu je 0,4 míle. Schody na juh od kempu sú bližšie k sebe.

4. Misijná pláž

Pláž Mission Beach, ktorá tvorí pobrežný okraj zálivu Mission Bay, vedie pozdĺž severného konca San Diega. Táto dlhá, úzka pláž nakoniec prechádza do Pacific Beach. Skoré ráno a neskoré večerné hodiny vám poskytnú viac priestoru pre seba. Je to veľmi obľúbená piesočnatá pláž a davy ľudí sú tu po celom jej úseku husté.

K dispozícii sú dve verejné parkoviská, ktoré obsluhujú túto pláž; Mission Beach a South Mission. Parkovisko Mission Beach sa nachádza vedľa parku Belmont, v ktorom sú obchody so suvenírmi, jedlo, požičovne na pláži a horská dráha.

Južný koniec tejto pláže sa nazýva South Mission a má trávnatý park s dostatočným parkoviskom a toaletami. Ak je toto parkovisko plné, prechádzka z parkoviska Mission Beach je len niečo málo cez 0,6 míle. Užite si cvičenie a rybačku po ceste.

Na South Mission je do príboja vyčnievajúce dlhé skalné mólo, ktoré drží mnoho druhov surfových rýb. Prejdite sa po nej a skúste loviť na oboch stranách v závislosti od vĺn.

Čítať  7 skvelých pláží na šplhanie v Puget Sound

Ak chcete loviť v piesočnatých oblastiach pozdĺž pláže, lovte počas prichádzajúceho prílivu, ktorý rozprúdi potravu a rozprúdi kŕmenie. Surfperch na Mission Beach má tendenciu byť väčší ako priemer, ale stále nájdete dobré množstvo rýb pozdĺž celého úseku.

5. Pláž Coronado

Posledný záznam na tomto zozname tvorí dlhý výbežok zeme v zálive San Diego. Pláž Coronado je miestom, kde sa môžete vydať na jeden z najlepších lovcov surferov v tejto oblasti. Len málokedy odídu rybári domov s prázdnymi rukami.

Pri rybolove na tejto plochej piesočnatej pláži skúste načasovať svoj výlet s prichádzajúcim prílivom skoro ráno alebo tesne pred súmrakom. To vám tiež pomôže zmeškať veľké davy ľudí. Je ťažké bezpečne nahodiť vlasec do príboja s ľuďmi, ktorí sa brodia a plávajú všade naokolo.

Jediná forma stavby na tejto pláži je na juh pred hotelom del Coronado. Malé mólo veľkých balvanov sa vinie do príboja a poskytuje tak skvelé miesto pre ryby na hľadanie potravy, keď je príliv. Častým úlovkom sú halibut a corbina.

September až máj sú vrcholnými mesiacmi pre surfpercha v južnej Kalifornii. Keď sa zimné mesiace valia a ostatné pláže sa začali spomaľovať, táto pokračuje v produkcii.

Záver

Pre každú pláž na tomto zozname existuje tucet ďalších, ktoré stoja za to, aby ste ich lovili. Surfperch patrí medzi naše obľúbené ryby na zdolávanie, ale nikdy neviete, aký druh rýb zatiahnete, keď surfujete v južnej Kalifornii. Užite si slnko, krásne pláže a neprekonateľný rybolov.

Máte záujem vydať sa na sever? Tiež sme vyhoveli 5 najlepších surferských pláží v severnej Kalifornii a 11 najlepších pláží v Oregone a Washingtone. Pozrite si tieto články a naplánujte si dobrodružstvo pri love surfperov pozdĺž celého západného pobrežia!