Rybolov so zlatými rybkami je nezákonný: Zákony pre všetkých 50 štátov

Rybári sú kreatívna partia. Dokážeme vyrobiť divé návnady z kovu a plastu, postaviť rybárske prúty pre každý druh a prísť na to, ako použiť akúkoľvek návnadu na prilákanie štrajku. Nie je teda žiadnym prekvapením, že niekoho napadlo použiť zlatú rybku zo zverimexu ako živú návnadu. Musím priznať, že je to zaujímavý nápad, ale je to legálne?

No, je rybolov so zlatými rybkami nezákonný? Vo väčšine štátov je nezákonné používať živé zlaté rybky ako rybársku návnadu, aby sa zabránilo úniku inváznych druhov, ktoré môžu poškodiť pôvodné ekosystémy. Existujú však niektoré štáty, ktoré stále umožňujú používanie mŕtvych alebo živých zlatých rybiek pri rybolove.

Nájdenie každého obmedzenia návnady a pravidiel rybolovu zaberie veľa času, preto sme ťažkú ​​prácu urobili za vás. Ak ste niekedy premýšľali, či je používanie zlatej rybky ako návnady legálne, pozrite sa na túto tabuľku, kde nájdete odpoveď.

Je legálne používať zlatú rybku ako návnadu?

Štát Áno Nie Žiadna referencia
Alabama X
Aljaška X
Arizona X
Arkansas X
Kalifornia X
Colorado X
Connecticut X
Delaware X
Florida X (iba mŕtvy)
Gruzínsko X
Havaj X
Idaho X
Illinois X
Indiana X
Iowa X
Kansas X
Kentucky X
Louisiana X
Maine X
Maryland X
Massachusetts X
Michigan X
Minnesota X
Mississippi X
Missouri X
Montana X
Nebraska X
Nevada X
New Hampshire X
New Jersey X
Nové Mexiko X
New York X
Severná Karolina X
Severná Dakota X (iba mŕtvy)
Ohio X
Oklahoma X
Oregon X
Pennsylvánia X
ostrov Rhode X
Južná Karolína X
Južná Dakota X
Tennessee X
Texas X
Utah X
Vermont X
Virginia X
Washington X
Západná Virgínia X (iba mŕtvy)
Wisconsin X
Wyoming X

Aby sme určili zákony pre každý štát týkajúce sa používania zlatých rybiek ako návnady, pozreli sme sa na všetkých 50 nariadení o sladkovodnom rybolove, ktoré sú v súčasnosti zverejnené. Niektoré štáty výslovne uvádzajú zlatú rybku, zatiaľ čo iné nie. Tabuľka odráža naše najlepšie interpretácie zákonov.

Niekoľko štátov vrátane Delaware, Havaja, Louisiany a Severnej Karolíny sa nezmieňuje o zlatých rybkách ani nedefinuje legálnu návnadu dostatočne dobre na to, aby sme mohli urobiť výklad zákona. V týchto prípadoch je najlepšie predpokladať, že je to nezákonné.

Pozor, nie sme znalci zákona, ale ako skúsení rybári sme urobili všetko, čo bolo v našich silách, aby sme objasnili zákonnosť používania zlatých rybiek ako návnady. Je však vašou zodpovednosťou poznať miestne zákony.

*Vždy si prečítajte miestne rybárske predpisy a v prípade pochybností zavolajte dôstojníka pre voľne žijúce zvieratá. Aj keď sú zákony mätúce, je najlepšie urobiť to, čo hovorí dôstojník, pretože sú to oni, ktorí píšu lístky.

Prečo používať zlatú rybku ako návnadu

Určite dokážem oceniť príťažlivosť použitia zlatej rybky ako návnady. Počul som o ňom už roky, takže musí fungovať pri chytaní rýb. Poďme sa pozrieť na to, prečo by ľudia používali zlatú rybku ako návnadu.

  • Ľahko sa dajú kúpiť: Nie je vždy ľahké nájsť dobrý obchod s návnadami a náčiním vo vašej oblasti. Zlaté rybky sú však ľahko dostupné vo väčšine obchodov s domácimi zvieratami a dokonca aj v niektorých Walmartoch. Väčšina veľkých miest má obchody so zvieratami.
  • Sú cenovo dostupné: Tento je diskutabilný. Živé mienky na rybolov zvyčajne v priemere 3 až 5 dolárov za dva tucty. Zatiaľ čo feeder zlaté rybky z veľkého obchodu s domácimi zvieratami sú zvyčajne 3 doláre za 12 rýb. Videl som ich už za 15 centov za kus. Je to stále lacné, ale nie o nič lacnejšie ako iné živé návnady.
  • Zlaté rybky sú odolné: Znesú veľa stresu a prežijú dlhý čas vo vedre s návnadou, ak ich kŕmite. Dlho vydržia aj na háčiku. Väčšina ostatných bežne používaných druhov čerešní len zriedka prežije niekoľko dní rybolovu.
  • Svetlé farby priťahujú dravcov: Rovnako ako umelé návnady, žiarivé oranžové, žlté a biele farby na zlatých rybkách sú lákavým občerstvením pre veľkých dravcov. Zdá sa tiež, že poskytujú dobrú akciu na háčiku rovnako ako iné bežné návnady.
Čítať  Kompletný rybársky sprievodca lovom Walleye Shore

Aj keď sa výhody zlatej rybky ako návnady môžu zdať skvelé, musíte si položiť otázku, či stojí za to spôsobiť potenciálne poškodenie rybolovu, ktorý máte radi. Väčšina oddaných rybárov by súhlasila s tým, že existujú lepšie možnosti návnady.

Sú zlaté rybky škodlivé pre životné prostredie

Aj keď zlaté rybky tvoria dobrú návnadu, majú vážny potenciál poškodiť pôvodné ekosystémy v jazerách a riekach.

Zdá sa nemysliteľné, že by sa drobná zlatá rybka z obchodu s domácimi zvieratami mohla stať dominantným druhom v jazere naplnenom dravými pstruhmi, boleňami alebo ostriežmi, ale stáva sa. Zlaté rybky sa každú sezónu rozmnožujú niekoľkokrát, kladú tisíce vajíčok, pričom zároveň požierajú hlbokú dávku pôvodných rybích ikier.

Keď sú podmienky správne, tieto prerastené zlaté rybky (niektoré dosahujú niekoľko kilogramov) dokážu zlikvidovať takmer každú loveckú rybu, až kým jazero nebude pripomínať preplnené jazierko s koi.

To je dôvod, prečo väčšina štátov s neporušenou populáciou voľne žijúcich rýb zakázala používanie zlatých rybiek ako návnady. Stačí niekoľko zlatých rybiek, ktoré vykĺznu z háčika alebo ich neopatrne vypustia do vody, aby spôsobili veľký problém.

Odstránenie zlatých rybiek zo zamoreného jazera je takmer nemožné a vo väčšine prípadov sa populárna lovná ryba nikdy nezotaví bez drahého zásahu, ako je hromadné zasieťovanie, úplné vyhubenie rotenónom alebo vypustenie nádrží.

Zlaté rybky tiež prechovávajú parazity a choroby, ktoré môžu vyhubiť iné druhy, ktoré voči nim nie sú imúnne.

Celkovo, aj keď je legálne loviť so zlatými rybkami, nezdá sa, že by to stálo za to. Možno je len o niečo lepšie loviť s mŕtvymi zlatými rybkami. V skutočnosti, Florida, Severná Dakota a Západná Virgínia povoľujú zlaté rybky ako návnadu iba vtedy, ak sú mŕtve.

Čítať  Ako vyrezať dieru na rybolov v ľade bez závitovky

Aký druh rýb jedia zlaté rybky

Pre tých z vás, ktorí žijú v štátoch, ktoré povoľujú používanie zlatých rybiek ako návnady, sa možno pýtate, aké ryby sa dajú ľahko oklamať, aby zaútočili na zlaté rybky.

So zlatými rybkami sa dá chytiť takmer každá ryba, ktorá sa živí populáciami nástražných rýb. Väčšina zlatých rybiek je dlhá 2 až 3 palce, takže veľké dravé ryby sú férovou zverou.

Tu sú najobľúbenejšie druhy na zacielenie:

  • Bas (veľký a maloústy)
  • Sumec
  • Crappie
  • Pstruh
  • Walleye

Alternatívy návnad

Existuje veľa alternatív k použitiu zlatých rybiek ako návnady, ktoré chytia ryby rovnako dobre, ak nie lepšie. Nájdite si čas na zlepšenie svojich schopností pomocou iných návnad a možností návnad a vylovíte každého, kto používa zlatú rybku.

Tu sú niektoré z našich obľúbených návnad, ktoré prekonávajú zlaté rybky a ušetria vám starosti s privedením vášho domáceho maznáčika k jazeru.

Červy

Áno, klasický nightcrawler je základná návnada na lov všetkých druhov rýb. Bolo to po generácie a z dobrého dôvodu. Nikdy nezlyhá chytiť veľa rýb. Takmer každý druh (sladkovodný alebo slaný) sa dá chytiť pomocou červov.

Použite ich pod bobber alebo nahoďte háčik vašej obľúbenej návnady pomocou červa, aby ste pridali vôňu. Je to hlúpa návnada a naša prvá voľba pred zlatými rybkami každý deň. Ak chcete zbierať svoje vlastné, prečítajte si náš populárny článok o Chytanie Nightcrawlerov.

Powerbait

Blízky beh na červy a ideálna voľba pre rybárov na lov pstruhov. Množstvo farieb, vôní a štýlov vám pomôže nájsť to, čo funguje v ktorýkoľvek deň v týždni.

Odrody návnad s plávajúcim cestom sú ideálne pre štýl rybolovu Carolina, ktorý udrží vašu návnadu priamo v zóne útoku pstruhov.

Kukurica

Jedna z najlacnejších a najúčinnejších návnad, aké môžete nájsť. Kukurica je ideálna pre pstruhy, panfish a kokanee. Dodáva sa farbením s lákavými vôňami alebo môžete použiť bežnú konzervovanú kukuricu. Tak či onak, veľa rýb vezme návnadu. Niektorí rybári sa spájajú aj s kukuricou.

Čítať  Potrebujete rybársky lístok na súkromnom pozemku?

Chcete zistiť, či je rybolov a kopanie s kukuricou legálne tam, kde žijete? Prečítajte si náš článok o lov s kukuricou aby ste sa naučili všetko, čo potrebujete vedieť.

Zachovalé smaragdové leštidlá

Živé mienky sú výzvou na udržanie sviežosti a živosti. Nechajte tieto ťažkosti za sebou a zvážte použitie konzervovaných solených čističov. Sú skvelé, keď sa skoro na jar chytajú za tŕňmi a hltajú ich mohutné ostrieže. Naším jediným problémom s nimi je ich životnosť na háku. Mäkké telá sa po jednom alebo dvoch zásahoch rýb rozpadnú.

Imitácie zlatých rybiek

Stále ste presvedčení, že zlaté rybky sú tou najlepšou vstupenkou? Vyskúšajte návnady imitujúce zlatú rybku. Na Amazone nájdete veľa možností a Al’s Original Goldfish Spoon je vynikajúcou návnadou na pstruhy v jazerách aj riekach.

Záver

Bez ohľadu na zákony by ste mali vždy premýšľať o dopadoch vášho výberu návnad. Zlaté rybky sa môžu zdať ako skvelá voľba, ale predstavujú skutočné nebezpečenstvo pre naše obľúbené herné rybolovy.

Používajte zlaté rybky len tam, kde je to legálne a keď všetko ostatné zlyhá. Odporúčame ich nepoužívať vôbec, ale to je náš názor. Len to nestojí za riziko zavlečenia inváznych druhov.

Existuje množstvo ďalších možností návnad, ktoré fungujú rovnako dobre, ak nie lepšie, a nemusíte sa obávať, že spôsobíte problémy. Pamätajte, že pred použitím akéhokoľvek typu návnady si vždy skontrolujte miestne rybárske predpisy.