Rybolov s kukuricou je nezákonný: Odpoveď pre všetkých 50 štátov

Len máloktorá nástraha je lepšia na chytanie rýb ako kukurica. Kukurica bola vždy populárnou a cenovo výhodnou rybárskou návnadou, ale zdá sa, že každé rybárske fórum je zahltené diskusiami o legálnosti jej používania, čo vedie k mnohým zmätkom.

Je rybolov s kukuricou skutočne nezákonný? Vo väčšine štátov je úplne legálne používať háčik s návnadou s kukuricou na miestach, kde je povolená návnada. Zatiaľ čo väčšina štátov povoľuje kukuricu ako návnadu, nie je vždy legálne prilákať ryby kukuričným kúskom.

Každý štát má zákony, ktoré upravujú povolený typ návnad a miesta, kde sú niektoré návnady zakázané. Je zodpovednosťou každého rybára pochopiť a dodržiavať pravidlá, ale naším cieľom bolo urobiť väčšinu náročného výskumu za vás.

Strávili sme hodiny prehľadávaním rybárskych predpisov každého štátu, aby sme prišli s našimi najlepšími výkladmi zákonov týkajúcich sa rybolovu s kukuricou. Výsledný zoznam odpovedá na otázku pre všetkých 50 štátov.

Výklad štátnych zákonov

Mnohé štáty obmedzili a vysušili politiku týkajúcu sa používania kukurice ako návnady. Iní sa konkrétne nezmieňujú o kukurici, ale uvádzajú nezákonné metódy rybolovu, ako aj definície typov návnad.

Aby sme vám ušetrili čas a námahu, vytvorili sme tabuľku, v ktorej sú uvedené pravidlá každého štátu týkajúce sa rybolovu a miešania s kukuricou.

Prvé tabuľky obsahujú všetky štáty s jednoznačnou odpoveďou „Áno“ alebo „Nie“ v predpisoch.

Definitívna zákonnosť

Je legálne používať kukuricu ako návnadu?

ÁNO NIE
Aljaška
Arizona
Arkansas
Kalifornia
Colorado
Connecticut
Florida
Gruzínsko
Havaj
Idaho
Kansas
Kentucky
Maine
Maryland
Michigan
Missouri
Montana
Nebraska
Nevada
New Hampshire
New Jersey
Nové Mexiko
New York
Severná Karolina
Severná Dakota
Oklahoma
Oregon
Pennsylvánia
Južná Karolína
Južná Dakota
Tennessee
Texas
Utah
Virginia
Washington
Wisconsin
Wyoming
ostrov Rhode

Je legálne používať kukuricu ako kamarát?

ÁNO NIE
Aljaška1
Arizona
Arkansas
Kansas
Maryland
Missouri
Nebraska
Nové Mexiko
New York
Virginia
Washington

1 nelegálne kamarátiť sa v Bristolskom zálive

Kalifornia1
Colorado
Havaj
Idaho
Kentucky
Maine
Michigan
Minnesota
Nevada2
Severná Dakota
Oregon
ostrov Rhode
Južná Karolína
Utah3
Vermont

1 legálne v Salton Sea
2 legálne v Lake Mead
3 legálne v Lake Powell

Druhá sada tabuliek obsahuje štáty, v ktorých sa nám nepodarilo nájsť žiadne konkrétne informácie o love kukuricou. Hoci bez priamej zmienky o zákaze kukurice a na základe individuálnych definícií „zákonných“ návnad v každom štáte, sme mohli s istotou predpokladať odpoveď áno.

Predpokladaná zákonnosť

Legálne používať kukuricu ako návnadu v… Legálne používať kukuricu ako kamarát v…
Alabama
Delaware
Illinois
Indiana
Iowa
Louisiana
Massachusetts
Minnesota
Mississippi
Ohio
Vermont
Západná Virgínia

Alabama
Connecticut
Delaware
Florida
Gruzínsko
Illinois
Indiana
Iowa
Louisiana
Massachusetts
Mississippi
Montana
New Hampshire
New Jersey
Severná Karolina
Ohio
Oklahoma
Pennsylvánia
Južná Dakota
Tennessee
Texas
Západná Virgínia
Wisconsin
Wyoming

*Vylúčenie zodpovednosti* Tieto zoznamy sú založené na našich najlepších interpretáciách predpisov pre každý štát. Odporúčame, aby ste si pred rybolovom vždy overili miestne predpisy a ak máte pochybnosti, zavolajte na oddelenie pre ryby a voľne žijúce zvieratá, aby si to potvrdili.

Toto členenie kategorizuje predpisy pre každý štát ako celok, nie pre jednotlivé oblasti.

Napríklad chumming je povolený na jazere Powell v Utahu, ale inde v štáte je to nezákonné. Preto je Utah uvedený v stĺpci „Nie“, pretože väčšina štátu nie je povolená.

Ako môžete vidieť, Rhode Island je osamelý štát, kde je naďalej nezákonné používať kukuricu ako návnadu na háčiku.

Je kukurica škodlivá pre ryby

Najčastejšia mylná predstava, ktorú počúvame, je, že kukurica škodí rybám a môže poškodiť ich tráviaci trakt.

Dokázalo sa málo dôkazov, že ryby umierajú po konzumácii kukurice. Podľa priamej citácie z Utah Fishing Guidebook z roku 2019,

„Štúdie ukázali, že nemá žiadne škodlivé účinky na ryby alebo ich tráviace procesy.“

Majte však na pamäti, že lov s kukuricou by sa nemal používať na lov chyť a pusť. Pstruh a iné ryby ľahko prehltnú háčik s návnadou z kukurice a pokus o odstránenie háčika z jeho čriev pravdepodobne spôsobí smrť ryby.

Dobrým pravidlom je, že by ste si mali naplánovať držanie rýb ulovených s akoukoľvek návnadou, vrátane kukurice, ak je to legálne. Ak plánujete loviť a pustiť, používajte háčiky bez protihrotu iba na umelé nástrahy.

Je spájanie s kukuricou škodlivé pre životné prostredie

Niet pochýb o tom, že chumming s kukuricou priťahuje ryby do vašej lokality. Pre tých z vás, ktorí nepoznajú pojem „chumming“, to znamená rozložiť veľké množstvo atraktantu vo vode okolo vášho miesta na lov.

Mali by ste sa stýkať iba tam, kde to povoľuje zákon a iba v prípade potreby. Aj keď je klapanie s kukuricou v mnohých štátoch legálne, je odsudzované, pretože zanecháva nevzhľadnú podstielku, ktorej biodegradácia môže trvať až mesiac.

Nespotrebovaná kukurica môže zostať pozadu, aby ju našli a zjedli iné zvieratá. Pre niektoré zvieratá môže byť kukurica škodlivým zdrojom potravy.

Odporúčame vám, aby ste sa vo väčšine situácií vyhýbali kukuričnému miešaniu, najmä v potokoch a riekach. Namiesto toho zamerajte svoje úsilie na to, aby ste sa naučili, ako nájsť štruktúru a podmorskú topografiu, kde sa ryby stretávajú a plávajú.

Aký druh rýb môžete chytiť s kukuricou

Kukurica je účinná návnada pre mnohé druhy rýb. Niektoré ryby však túžia po sladkých jadierkach viac ako iné.

Najobľúbenejšími rybami, na ktoré sa používa kukurica, sú pstruhy alebo panfish, ako sú crappie, ostriež a bluegill. Nastavenie je jednoduché. Ak lovíte pstruhy z brehu, použite buď posuvný náväzec, alebo háčik zavesený pod bobberom na ryby v plytkej vode.

Ak je vaším primárnym cieľom pstruh, prečítajte si náš článok o ako ľahko chytiť pstruha z brehu a môžeme vám zaručiť, že túto sezónu chytíte ryby s kukuricou.

Kukurica je tiež mimoriadne účinná pri love kokanee. Väčšina skúsených rybárov používa nejaký druh sušenej a farbenej kukurice na nastavenie kokanee trollingu a ryby sa z toho zbláznia. Na nalákanie na sústo netreba veľa.

Chcete sa dozvedieť viac o rybolove kokanee? Prečítajte si náš populárny článok o najlepšie nastavenie kokanee trollingu.

Medzi ďalšie druhy bežne lovené s kukuricou patria sumec a kapor. Zaveste kukuricu na háčik tesne pri dne a môžete ísť.

Najlepšie druhy kukurice na návnadu

Kukuričné ​​zrná sú dostupné v mnohých formách a niektoré tvoria lepšiu návnadu ako iné. Pozrime sa na rôzne druhy kukurice na návnadu, aby ste si mohli vybrať ten najlepší pre váš zamýšľaný štýl rybolovu.

Suchá kŕmna kukurica

Pre tých, ktorí chcú kupovať najúspornejšiu kukuricu, to už lacnejšie nebude. Suchú kŕmnu kukuricu je potrebné pred lovom najskôr uvariť alebo namočiť do vody. Kŕmna kukurica má menšiu vôňu ako sladká kukurica, preto odporúčame pridať dochucovadlá alebo vlastné vône, ktoré zodpovedajú vášmu cieľovému druhu.

Shoepeg kukurica

Táto sladká kukurica z plechovky je obľúbená medzi rybármi. Je ideálny na kokanee a pekne drží na háčiku. Plechovka kukurice na vešiakoch do topánok má dlhú cestu, pretože na zakrytie háčika potrebujete iba niekoľko zŕn.

Môžete si tiež kúpiť kukuricu shoepeg sušenú farbivami a vôňami, ktoré skutočne poháňajú ryby. Jednu z najúčinnejších kukurice na trhu vyrába Pautzke Bait Company. Radi používame Pautzke Ohnivá kukurica z Amazonu. Dostupné sú aj iné farby a vône.

Farbená a sušená kukurica

Obyčajná, konzervovaná alebo mrazená kukurica dokáže chytať ryby dobre, ale pre väčšiu lovnú silu použite kukuricu sušenú farbením. Môžete si vyrobiť svoj vlastný alebo si ho kúpiť vopred vyrobený v obchode s náčiním.

Vyrobiť si vlastnú sušenú kukuricu je jednoduché. Kukuričné ​​farbivá a vône Pro-Cure robia z obyčajnej plechovky kukuričného kolíka do topánok úžasnú návnadu.

Niekedy vyberavé ryby uprednostňujú jeden druh kukurice pred druhým a mať po ruke niekoľko možností nikdy nezaškodí.

Ďalšie možnosti návnady

Niekedy kukurica nie je najlepšou voľbou pre návnadu. Chuťové ryby, ktoré vidia veľa kukurice pohadzujúcej sa cestou alebo lenivé veľhady, ktoré sa pevne držia, aby sa prikryli, môžu potrebovať viac povzbudenia, aby udreli.

Ak sa vám zdá, že kukurica nefunguje, tak sa v každom prípade prispôsobte situácii a vyskúšajte nejaké alternatívne návnady.

Červy

Naozaj to nie je o nič lepšie ako červy ako alternatíva ku kukurici. Dajú sa ľahko nájsť, sú lacné a krútia sa na háku. Ryby ich milujú a my s nimi radi lovíme. Nightcrawler sú najlepšie a dokonca ich môžete nájsť vo svojom vlastnom dvore s niekoľkými základnými tipmi, ktoré zdieľame v našom článku o nočnom prehľadávači.

Hmyz

Hmyz ako cvrčky a chrobáky tvoria veľkú časť potravy rýb. Živý kriket na vašej línii je spoľahlivý spôsob, ako prilákať ďalšie údery. Ak je ich chytanie príliš náročné, kúpte si ich v miestnom obchode s návnadami. Môžete dokonca nájsť lacné cvrčky v obchodoch s domácimi zvieratami vo veľkom. Sú určené na kŕmenie žiab alebo jašteríc, ale obľubujú ich aj ryby.

Múčne červy

Múčne červy sa bežne používajú na rybolov na ľade, ale nenechajte sa tým zastaviť. Keď sa veci spomalia, napojte návnadu alebo jug s niekoľkými malými múčnymi červami. Toto chutné malé sústo môže byť len trikom, ako obrátiť sústo späť.

Minnows

Niekedy ryby chcú niečo, čo sa pohybuje ako ich prirodzená korisť. Čo môže byť lepší spôsob, ako získať viac uhryznutí, ako použiť živé mreny na háčiku. Ak je to legálne na mieste, kde lovíte, použite malú sieť na naberanie malých miech, ktoré visia okolo plytkej konštrukcie pozdĺž okrajov jazera.

Powerbait

Powerbait je najpopulárnejšia dostupná návnada v obchode. Dokonca sa vyrovná kukurici. Dodáva sa v rôznych farbách, vôňach a príchutiach. Radi máme po ruke niekoľko téglikov na chytanie naskladnených pstruhov v deň otvorenia.

Sušené lososové vajcia

Sušené lososové vajcia sú obzvlášť účinné pre pstruhy v pare. Napodobňujú prirodzenú potravu dostupnú pre kŕmenie pstruhov a sú dostupné vo väčšine obchodov, ktoré predávajú rybárske náčinie.

Umelé návnady a mušky

Keď je vonná návnada zakázaná, najlepšie urobíte, ak použijete umelé návnady alebo mušky. Existuje úžasná škála druhov návnad, ktoré sa zameriavajú na všetko od ostriežov po mreny a pstruhy.

Pre pstruhové vody je našou hlavnou návnadou 1/8 unce čierny a strieborný Kohút chvost. Kohútie chvosty skvele fungujú aj v jazerách a potokoch.

A čo zlatá rybka ako návnada

Nie ste jediný, kto sa niekedy pýta, či sa zlaté rybky dajú použiť ako návnada. Mnoho rybárov tvrdí, že niektoré z ich najväčších rýb boli ulovené živými zlatými rybkami.

Než pôjdete von a kúpite si vrecúško zlatých rybiek z miestneho obchodu s domácimi zvieratami, musíte poznať zákony. Pozrite si náš hlavný článok, ktorý odpovedá na túto otázku: Je rybolov so zlatými rybkami nezákonný?

Záver

Vo väčšine prípadov je legálne a bezpečné používať kukuricu ako návnadu tam, kde je povolená návnada. Ak ste nikdy neskúšali loviť s kukuricou, skúste to. Možno budete prekvapení, ako dobre to funguje.

Len si pamätajte, že predtým, ako pôjdete na ryby, si vždy skontrolujte miestne predpisy. Pravidlá sa často menia, takže majte prehľad o všetkých zmenách každú sezónu.

Čítať  Štátny rekord Bluegill pre všetkých 50 štátov