Rybolov na ľade v blízkosti Madison, Wisconsin

Vďaka chladným zimám a množstvu jazier je Wisconsin ideálnym štátom pre tých, ktorí milujú rybolov na ľade, a hlavné mesto štátu Madison je tiež niečo ako raj pre rybolov na ľade. Ak hľadáte miesta na rybolov na ľade v blízkosti Madisonu, nebudete musieť ísť ďaleko. V tomto príspevku vás prevediem reťazcom jazier, ktoré susedia s mestom.

Jazero Mendota

Jazero Mendota je najväčšie z jazier, ktoré nájdete pri Madisone. To si nemôžete nechať ujsť. Jazero má rozlohu 9 842 akrov. Jeho maximálna hĺbka je 83 stôp.

Jazero je obľúbeným miestom na lov ostriežov. Pri rybolove tu môžete nájsť nejakého jumbo ostrieža, niektoré merajú cez 12 palcov.

Mendota je veľké jazero, takže niektoré časti budú lepšie ako iné na rybolov na ľade. Niektoré oblasti, ktoré miestni obyvatelia v minulosti odporúčali, zahŕňajú oblasť Governers Island, „Four Doors“ pri Nelson State Park na severnom brehu jazera, Mendota County Park na severozápadnej strane, Second Point na južnom brehu a Picnic. Bod aj na južnej strane.

Tieto oblasti sú skvelými miestami na parkovanie vášho auta. Potom budete musieť prejsť kúsok, aby ste sa dostali k samotnému jazeru, v niektorých prípadoch až kilometer. Samozrejme, okolo jazera je veľa pristávacích člnov, takže každé, ktoré nájdete, vám poskytne miesto na prístup do Mendoty.

Aby ste sa k jazeru dostali naozaj ľahko, je dobré použiť snežný skúter alebo štvorkolku. Takto ušetríte všetku energiu na rybolov.

Denný limit pre ostrieže na Mendote je 25, takže si domov donesiete pomerne veľa jedla. Len tie malé nezabudnite hodiť späť.

Rybári tu často chytajú aj boleňa. Tiež je tu dobrá populácia crappies a bluegills.

Všimnite si, že Mendota často nemrzne až do januára, takže nebuďte príliš netrpezliví, aby ste sa tam dostali. Je to posledné jazero, ktoré v tejto oblasti zamrzlo, takže ak ste nedočkaví, pozrite sa na jedno z ďalších jazier. Nechcete sa dostať do nebezpečnej situácie tým, že vstúpite na tenký ľad.

Znalý rybár môže použiť a obrysová mapa poskytnutá Wisconsinom poznať tvar jazera a nájsť najlepšie miesta na chytanie rýb.

  Ako chytiť lososa Kokanee bez lode

Jazero Mendota je fantastické jazero s bohatou populáciou rýb a množstvom rôznych miest, z ktorých si môžete vybrať.

Vďaka tento zdroj pre informácie, ktoré som použil pre túto sekciu.

Jazero Monona

Juhovýchodne od jazera Mendota, medzi ktorými sa nachádza Štátny kapitol, sa nachádza jazero Monona. Toto je druhé najväčšie z Madisonského reťazca piatich jazier.

Monona má rozlohu 3359 akrov s maximálnou hĺbkou 74 stôp. Na prístup k jazeru môžete využiť 5 prístavísk lodí. V okruhu 1000 stôp od jazera je tiež 18 verejných pozemkov alebo parkov, ako aj 7 pláží. S toľkými miestami vytvorenými pre ľudí, aby si toto jazero užili, je pomerne jednoduché dostať sa naň a začať loviť na ľade.

Najbežnejším druhom rýb, ktoré tu nájdete, je panfish, vrátane crappie a ostrieža. Tieto ryby sa obzvlášť dobre chytajú v zime, takže počítajte s tým, že v dobrý deň ich stretnete s mnohými. Bežné, aj keď nie také hojné ako panfish tu, sú tiež ostriež veľkoústy, šťuka severná a bolehlav.

Menej časté v jazere, ale stále sú prítomné, sú pižmo, ostriež, jeseter a sumec.

Ak to použijete, môžete na tomto jazere robiť veľmi strategický rybolov podrobná vrstevnicová mapa. Ak ste nováčikom v rybolove, možno sa vám táto mapa bude zdať ťažko čitateľná, ale s praxou a radami od iných rybárov ju môžete použiť na identifikáciu miest, kde sa ryby pravdepodobne zhromažďujú.

Zjednodušene povedané, mapa tiež poskytuje podrobnosti o okolitej krajine, v prípade, že potrebujete ďalšiu pomoc pri zisťovaní, kde sa môžete dostať k jazeru.

Lake Monona je ďalšie veľké jazero priamo v srdci Madisonu. Z jazera môžete skutočne vidieť Kapitol. Ako človeku, ktorý vyrastal v oveľa suchších západných Spojených štátoch, je pre mňa trochu cudzí pojem mať mestá a jazerá tak blízko seba. Musí to urobiť zimu zábavnejšou pre tých, ktorí tu žijú.

Každopádne, nenechajte si ujsť Mononu, ak ste zvedaví, ktoré jazerá v meste navštíviť na ľadový rybolov.

Jazero Waubesa

Cestujeme trochu ďalej na juh od jazera Monona, aby sme dorazili k jazeru Waubesa, ktoré je tiež štvrtým najväčším jazerom v tomto reťazci.

  Prečo motor môjho rybárskeho člna dymí?

Waubesa je jazero s rozlohou 2 074 akrov s maximálnou hĺbkou 38 stôp, takže aj keď je o niečo menšie ako to, na čo sme sa doteraz pozerali, stále je dosť veľké.

K tomuto jazeru sa dostanete buď cez 4 prístaviska lodí, 1 pláž alebo 11 verejných pozemkov/parkov v jeho blízkosti. Napríklad Goodland County Park na juhozápadnej strane jazera alebo Lake Farm Park na severozápadnej strane.

Podobne ako v jazere Monona, aj v tomto jazere sa hojne vyskytujú panfish. Počítajte s tým, že chytíte veľa rakov, ktoré sú skôr aktívne v zime. Mali by ste nájsť aj ostrieža. Okrem pancierových je v tomto jazere bohato zastúpený aj zubáč veľkoústy.

Nájdete tu aj šťuku severnú a boleňa. Sú bežné, ale ich populácia nie je taká veľká ako panfish alebo tolstolobik. Nechýba ani pižmoň, ostriež maloústy a sumec.

A obrysová mapa je k dispozícii pre strategického rybára. Môžete ho použiť, aby ste zistili, aká hlboká je voda cez jazero, a môžete ísť na miesta, kde sa ryby zvyknú zhromažďovať.

Jazero Waubesa vyzerá v lete ako celkom pekné miesto, no v zime sa stáva výborným miestom na chytanie rôznych druhov rýb. Pri rybolove na ľade by ste si to určite mali vyskúšať, ak máte možnosť.

Jazero Kegonsa

Už sa trochu vzďaľujeme od Madisonu, ale cesta z Madisonu k jazeru Kegonsa trvá menej ako 30 minút a len asi 15 míľ. Môžete vidieť, prečo je rybolov na ľade v Madisone obľúbenou aktivitou: na takú krátku vzdialenosť je na výber toľko jazier.

Kegonsa leží juhovýchodne od jazera Waubesa. Je to 3200 akrov a má maximálnu hĺbku 32 stôp. Toto je tretie najväčšie jazero v reťazci, hoci nie je až také hlboké.

Pri tomto jazere je štátny park, aj keď tam nemusíte ísť, aby ste sa dostali na ľad. V blízkosti sú 4 prístavy lodí a 4 parky. Nachádza sa tu aj 1 pláž.

Podobne ako v iných blízkych jazerách tu s najväčšou pravdepodobnosťou nájdete panfish. Menej hojné, ale stále bežné sú ostriež veľkoústy, šťuka severná a bolehlav. Muskie nájdete aj tu.

  Najlepšie kempingové hojdacie siete, ktoré môžete zavesiť na stromy

A obrysová mapa je k dispozícii. Takéto mapy sú často zabudované do elektronických vyhľadávačov rýb, ale ak žiadnu nemáte, nemusí vám to brániť v tom, aby ste lovili trochu strategickejšie.

Jazero Kegonsa možno nie je v srdci Madisonu, ale to znamená, že ho cez víkend pravdepodobne nájdete o niečo menej preplnené ako jazerá, ktoré sú. Je to určite miesto na návštevu, ak hľadáte ľadové ryby.

Jazero Wingra

Oveľa menšie jazero ako ostatné štyri v Madisonskom reťazci, jazero Wingra má rozlohu iba 336 akrov a má maximálnu hĺbku 14 stôp. To však neznamená, že to nie je dobré pre rybolov na ľade.

Toto jazero nájdete východne od jazera Monona a južne od jazera Mendota. Krásny, veľký park susedí s jeho južnou stranou. Celkovo sú v blízkosti 4 parky. Pristáva len jedna loď a je na severnej strane.

Vo Wingra opäť s najväčšou pravdepodobnosťou nájdete panfish. V skutočnosti sa zdá, že Muskie je tu bežnejší ako pri iných jazerách, ktoré som spomenul, takže toto je dobré miesto, kam ísť, ak ich hľadáte. Bežný je zubáč veľkoústy a šťuka severná a mreny sú prítomné, ale menej časté.

Môžete nájsť a obrysová mapa tohto jazera, ale keďže ide o také malé a relatívne ploché jazero, nemá veľa detailov.

Keďže ide o také malé jazero, nebola by to moja prvá voľba, kam ísť na ľadový rybolov v Madisone. Stále sa to však oplatí skontrolovať. Ak by som chcel počas voľného zimného dňa loviť na ľade viac neformálne, vôbec by mi nevadilo sem prísť. Keďže ide o také malé jazero, nebola by to moja prvá voľba, kam v Madisone ísť na ľad. Stále sa to však oplatí skontrolovať. Ak by som chcel vo voľný zimný deň loviť ľadovejšie, vôbec by mi nevadilo sem ísť.

Madison, Wisconsin je vynikajúcim miestom pre rybolov na ľade. S piatimi jazerami na výber v tesnej blízkosti mesta a ešte viac, som nespomenul, ak chcete cestovať ďalej, nie je núdza o možnosti rybolovu na ľade.

Štatistika pre tento príspevok pochádza z dnr.wi.gov.