Rozdiel medzi vlnou Merino a bežnou vlnou [+Similarities]

Vždy, keď premýšľate o niečom útulnom na nosenie, jedna z prvých vecí, ktoré vás napadnú, musia byť tie nadrozmerné vlnené svetre. Aj keď nie je svetrové počasie, vyzerajú tak dobre a nadýchané, že si ich chcete obliecť. Viete však, aký typ vlny je pohodlný a najjemnejší?

Áno, existuje veľa rôznych možností vlny. Bežná vlna je len jednou z nich – je to kašmírová vlna, panenská vlna, vlna z alpaky, ťavia vlna, angorská vlna a mnoho ďalších druhov. Jedna však prevláda nad všetkými vďaka komfortu a mäkkosti – merino vlna.

V dnešnom návode vám chcem povedať viac o vlastnostiach bežnej a merino vlny. To vám pomôže určiť najvýznamnejšie rozdiely a podobnosti medzi týmito dvoma, čo vám umožní vybrať si ten, ktorý sa vám najviac páči, bez toho, aby ste pochybovali o svojom rozhodnutí. Takže, ak sa chcete dozvedieť viac o tejto téme, vyzývam vás, aby ste zostali!

Viac…

Rozdiel medzi vlnou Merino a bežnou vlnou

Je Merino vlna lepšia ako bežná vlna?

Ľudia, ktorí nosili odevy z merino vlny aj z bežnej vlny, vedia povedať, ktoré sa im zdá lepšie. Na túto otázku neexistuje správna alebo nesprávna odpoveď. Všetko závisí od preferencií, ako aj od toho, na čo vlnu potrebujete.

Vezmite si ako príklad obyčajnú vlnu. Ľudia radi nosia oblečenie z tradičnej vlny, pretože sú výnimočne teplé. Izolačné vlastnosti vlnenej tkaniny sú úžasné a nič sa im nepribližuje. Ale izolácia nie je jedinou skvelou vlastnosťou tejto vlny.

Tradičná vlna je tiež známa svojou odolnosťou a pružnosťou. Môžete ho použiť na akýkoľvek typ odevu a môžete si byť istí, že odev zostane v špičkovej forme aj roky po jeho kúpe. Okrem toho má tento typ vlny schopnosť odvádzať vlhkosť a je antimikrobiálny.

  Kempingové postieľky verzus nafukovacie matrace [Which One To Choose?]

To všetko sú skvelé vlastnosti, no niektoré z nich má aj merino vlna. Napríklad merino vlna je tiež pružná a skvele odvádza vlhkosť. Je extra priedušná, nepotrebuje žiadnu špeciálnu údržbu a nezachytáva vaše telesné pachy. To všetko z neho robí skvelú voľbu pre rôzne typy odevov.

Ako teda vidíte, bežná aj merino vlna má mnoho prívlastkov. Ak hľadáte látku, ktorá vás udrží v teple a pohodlí, mali by ste siahnuť po bežnej vlne. Môžete tiež siahnuť po merino vlne, ak chcete mäkkosť a priedušnosť.

V konečnom dôsledku, bez ohľadu na váš výber, neurobíte chybu. Vyzývam vás, aby ste pred konečným rozhodnutím dali šancu obom typom vlnených vlákien. Môžem zaručiť, že nebudete sklamaní ani jednou z možností!

Je merino vlna odlišná od bežnej vlny?

Merino vlnu od bežnej vlny odlišuje niekoľko vecí. Zatiaľ čo som spomenul niektoré vlastnosti oboch typov vlnených vlákien, chcem sa bližšie dostať k ich rozdielom. Začnime najprv tým zrejmým:

Vlnené vlákna

Pokiaľ ide o vlnené vlákna, bežná vlna má hrubšie vlnené vlákna, ktoré vás udržia v pohodlí, ale budú vás aj trochu svrbieť. Niektorí ľudia sa kvôli svrbeniu vyhýbajú noseniu vlneného oblečenia bez toho, aby mali pod sebou čokoľvek. Pre niektorých ľudí, ktorí sa chcú v zimnom oblečení cítiť pohodlne, to teda môže byť veľký problém.

Práve tu môže upriamiť pozornosť merino vlna a jej jemnejšie vlákna. Plemeno merino dáva veľmi jemné, jemné vlákna, ktoré sú väčšinu času pohodlné a mäkké. Aj keď máte odev z merino vlny a svrbí vás, môžete ho párkrát vyprať a svrbenie bude dávno preč.

Všestrannosť

Dôležitým rozdielom medzi merino vlnou a vlnou z bežných oviec je všestrannosť. S tradičnou vlnou si môžete vyrobiť rôzne odevy na zimu, vrátane ponožiek, svetrov, čiapok, rukavíc atď.

  Sú Birkenstocks vhodné na turistiku? [Let’s Get Right Into The Guide]

Čo sa týka merino vlny, všestrannosť je ešte väčšia. Oblečenie z merino vlny je nielen pohodlné a mäkké, ale je vhodné aj na zimu a leto. Niektorých to môže zmiasť, keďže vlna nie je prvou voľbou pre letné odevy. Ale mali by ste to vyskúšať a uvidíte, aké je to úžasné.

Merino vlna sa často používa na vytvorenie základnej vrstvy odevov a iného outdoorového vybavenia. Keďže tento typ vlny je ľahký, odvádza vlhkosť, priedušný, vodeodolný a rýchloschnúci, je skvelý pre aktívnych ľudí. Neprijíma pachy, takže ho môžete nosiť bez obáv, že budete zapáchať.

Takže všestrannosť merino vlny nie je niečo, čo by ľudia mali prehliadať. Predpokladajme, že hľadáte všestranné oblečenie do každého počasia. V tom prípade je merino vlna materiál, na ktorý by ste sa mali zamerať.

Je merino vlna taká teplá ako bežná vlna?

Merino vlna je veľmi teplá. Odevy vyrobené z tohto druhu vlny sú vhodné nielen na zimu, ale aj na leto. Regulujú teplotu a môžu vám pomôcť zostať chránení za každého počasia.

Napriek tomu je bežná vlna známa tým, že má najlepšie izolačné vlastnosti zo všetkých rôznych druhov vlny. Vysoká hrejivosť, ktorú tento druh vlny poskytuje, bude príjemným prekvapením pre tých, ktorí tento materiál ešte nikdy nenosili.

Aj keď sú oba materiály hrejivé, obyčajná vlna je teplejšia. Takže ju odporúčam cez merino vlnu ľuďom, ktorí chcú získať čo najviac tepla.

Je Merino vlna drahšia ako bežná vlna?

Merino vlna je drahšia ako bežná vlna. Aj keď bežné vlnené odevy môžu byť tiež dosť drahé, merino vlna je vo všeobecnosti drahšia.

Je to preto, že vlny pochádzajú z rôznych plemien oviec. Aj keď existuje veľa oviec s vlnou, nie všetky sú ovcami merino. Ovce Merino sú pomerne zriedkavé a žijú len v niektorých regiónoch. Väčšina týchto oviec žije v Austrálii a na Novom Zélande, takže firmy musia získavať merino vlnu odtiaľ.

  Ako načechrať bundu? [Quick Tips For You]

Aj keď môže byť získanie merino vlákien drahé a časovo náročné, stojí to za to. Mäkkosť, ľahkosť a priedušnosť materiálu – všetky tieto vlastnosti stoja za námahu. Niektorí dokonca hovoria, že merino vlna je lepšia ako kašmír!

Takže, aby ste zistili, či je na týchto tvrdeniach niečo pravdy, choďte von a zaobstarajte si oblečenie z merino vlny. To je jediný spôsob, ako potvrdiť alebo vyvrátiť tvrdenia.

Zabaliť

Vlnené oblečenie je najlepšie – nikdy neprekonáte teplo vlnených ponožiek alebo pohodlie vlnených svetrov. Obyčajná vlna je skvelá, ale odporúčam pustiť sa do plemena merino, aby ste z oblečenia získali ešte viac skvelých vlastností.

Zažili ste už niečo z bežnej vlny alebo merino vlny? Ako sa vám páčili odevy – čo sa vám na nich páčilo a čo sa vám najviac páčilo? Ak ste ich ešte nevyskúšali, dajte mi vedieť, ktorý by ste chceli vyskúšať. Nemôžem sa dočkať, až si prečítam všetky vaše komentáre!