Ročné náklady na údržbu basového člna: Koľko bude stáť držať krok?

Pri veľkom nákupe, akým je napríklad loď, je dôležité nielen vedieť, koľko to bude stáť vopred, ale koľko to bude stáť ročne po prvom nákupe. Možno si môžete dovoliť počiatočné náklady, ale možno si nebudete môcť dovoliť nasledujúce ročné účty, ktoré sa nahromadia pri vašom novom cenenom majetku. Poďme sa teda pozrieť na tieto ročné náklady a rozobrať ich, aby sme zistili, či je pre vás ten správny čas na kúpu basovej lode vašich snov.

Takže, koľko to bude stáť každý rok udržiavanie vašej basovej lode? Očakávajte, že zaplatíte 4 % až 8 % z maloobchodnej ceny lode za ročné náklady na údržbu. Hoci existuje veľa rôznych vecí, ktoré určujú, koľko peňazí bude potrebné minúť každý rok, toto pravidlo je dobrým miestom, kde začať.

Takže to môže byť dobré pravidlo, ale každý majiteľ lode je iný, a čo je dôležitejšie, každá loď je iná. Každá loď bude mať svoje vlastné okolnosti a situácie, ktoré spôsobia rôzne potreby ročnej údržby a rôzne ročné náklady. Poďme sa ponoriť a pozrieť sa na niektoré z rôznych ročných nákladov!

Ročná údržba a náklady

Tí z vodáckej komunity vedia, čo loď naozaj znamená, a to je, samozrejme, Break Out Another Thousand. Lode majú tendenciu sa kaziť, potrebujú údržbu a neustále majú nové potreby. Ako už bolo povedané, je dôležité naplánovať si známe ročné náklady na loď do svojho rozpočtu, pretože to pomôže vytvoriť trochu hniezda pre splnenie vašich snov plných peňazí.

Každoročne si vyžaduje pozornosť viac vecí, ako ste si pôvodne uvedomovali. Tak to bolo aspoň u mňa! Medzi plynom, registráciou, licenciami, daňami, servisom a oveľa viac sa tieto ročné náklady môžu nahromadiť, ak nie sú započítané.

Blog z Webová stránka mincovne (čo je rozpočtová spoločnosť) má článok od Julie Scottovej, ktorý skvele rozoberá rôzne ceny vecí, za ktoré je potrebné zaplatiť pri vlastníctve lode. Tvrdí, že približný odhad priemerných ročných nákladov na vlastníctvo lode je okolo 4 300 dolárov, čo predstavuje približne 358 dolárov mesačne. Toto rozdelenie nákladov skutočne pomáha ľuďom poskytnúť vzorec, ktorý im pomôže zistiť ich mesačné náklady, aby zistili, či si to skutočne môžu dovoliť.

  Prečo môj snežný skúter stále zaplavuje?

Veľa ročných a mesačných nákladov závisí od toho, kde bývate. Všade platia iné zákony a ceny plynu, preto je dôležité nebrať tieto odhady ako čistý fakt, ale skôr ako príklad, ktorý vám pomôže zistiť vaše celkové náklady.

Podľa Boat.com, existujú tri druhy daní, ktoré súvisia s loďami. Existuje daň z predaja, daň z používania a daň z osobného majetku. Niektoré štáty niektoré z nich nemajú. Napríklad Rhode Island nemá daň z obratu na lode.

Existuje aj poistenie, ktoré je potrebné zaplatiť. Julia z mincovne uvádza, že priemerná cena poistenia je cca 1,5 % z poistnej hodnoty lode.

“[Insurance] miery sú vyššie v oblastiach náchylných na hurikány.

Julia Scottová

Sadzby za registráciu budú úplne závisieť od štátu, v ktorom ich platíte. Niektoré štáty vám účtujú len malý poplatok, zatiaľ čo iné vás stoja ruku a nohu. Uistite sa, že preskúmate svoj štát a nájdite cenu svojho štátu. Webová stránka „Signs“ obsahuje veľké množstvo informácií o formalitách a cenách za registráciu lodí pre každý štát. Určite si pozrite ich stránku tu a nájdite svoj štát!

Náklady na údržbu alebo servis majú tendenciu stáť približne 10% maloobchodnej ceny a musí k tomu dôjsť aspoň každý rok. Aj keď môže byť nákladné platiť túto cenu každý rok, je to oveľa lacnejšie ako opravovať alebo opravovať veci na lodi. Je lepšie zaplatiť niekomu, aby veciam predchádzal a opravoval, kým sú problémy ešte malé.

Rôzne možnosti, ktoré ovplyvnia náklady

Nová loď alebo použitá loď

Aj keď sa snažíte ušetriť na peniazoch, ktoré by ste mohli pritiahnuť k použitej lodi, z hľadiska ročných nákladov na údržbu sú nové lode v skutočnosti oveľa lacnejšie.

Pri prvom nákupe lode sa musíte rozhodnúť, či chcete úplne novú basovú loď alebo tú, ktorá bola použitá. Kúpa novej lode bude určite drahšia ako kúpa použitej lode. Ale ojazdené člny už mali svoj život predtým, ako sa dostali do vašich rúk, čo znamená, že je pravdepodobnejšie, že sa pokazia a budú mať väčšie prekvapenia ako nová loď. A ťažko povedať, či bolo o jazdenú loď postarané tak, ako sa malo.

  Ako používať Baitcasting Rod

S novými člnmi stratíte tento rizikový faktor a získate pohodlie, keď viete, že bude oveľa menej náchylné náhodne vyskočiť a pýtať si pár tisíc dolárov.

Kotvenie vs

Ďalšou možnosťou, ktorú máte pri rozhodovaní o tom, ako sa starať o svoju loď, je, či zaplatíte za jej držanie v prístave (úväzisko) alebo zaplatíte za príves na čln, ktorý prepraví vašu loď z vášho domu na vodu.

Podľa Lepšia loď, kotvenie vašej lode bude jednoduchšie, ale drahšie, zatiaľ čo preprava lode s prívesom na loď bude presný opak; lacnejšie, ale ťažšie. Všetko závisí od toho, koľko úsilia chcete vynaložiť, možností, ktoré máte na uloženie svojej lode, a oveľa viac.

Náklady na kotvenie vašej lode sú dosť veľké v závislosti od rôznych situácií a okolností. Better Boat uvádza, že to môže stáť kdekoľvek od 3 000 do viac ako 15 000 dolárov ročne. Presun z čakacej listiny do skutočného prístavu pri platbe za kotvenie môže tiež trvať naozaj dlho. Na druhej strane, príves na čln stál len asi 2 000 až 5 000 dolárov (a vydrží vám oveľa dlhšie ako len rok).

Náklady na zazimovanie

Zazimovanie vašej lode môže zahŕňať rôzne veci v závislosti od toho, kde žijete. Mnoho ľudí na fórach z miest, ako je Florida alebo Havaj, vtipkuje, že zimovanie pre nich znamená bundu, keď sa plavíte loďou. Ale so všetkou vážnosťou je kľúčové zazimovať svoju loď tak, ako je to potrebné. Bez ohľadu na to, či vaša loď môže stáť celé mesiace bez použitia, alebo či môže zamrznúť, musia sa stať veci, aby bola zaistená bezpečnosť lode.

Aby bolo možné loď zazimovať, treba ju vytiahnuť z vody, vyčistiť, usporiadať, zmrštiť, pozrieť mechanikom a potom uskladniť na zimu.

  Aké je najlepšie počasie na stavbu snehuliaka?

Mnoho ľudí v komunite lodí tvrdí, že všetky tieto veci sa dajú urobiť sami a niektorí áno! Čln možno určite vytiahnuť z vody a vyčistiť a uskladniť bez pomoci profesionála. Niektorí dokonca zmršťujú a kontrolujú systémy sami! Z väčšej časti je však nákladovo efektívnejšie zaplatiť niekomu, kto tieto veci urobí za vás.

Len so zmršťovacou fóliou môžete zaplatiť niekomu v okolí 8 až 18 dolárov nohu, aby vyšiel k člnu a zmrštil ho za vás, alebo si môžete kúpiť všetko vybavenie a zozbierať potrebné ruky a urobiť to sami.

Najmä pokiaľ ide o vypúšťanie alebo výmenu palív a olejov alebo o zabezpečenie toho, aby potrubia a drôty nekorodovali alebo nezamŕzali, môže byť upokojujúce, že vašu loď pripraví profesionál, a nie vy sami.

Julia Scott uvádza odhad na zazimovanie okolo 2 000 dolárov ročne, ale toto, možno viac ako ktorákoľvek iná kategória, sa bude značne líšiť v závislosti od veľkosti lode, typu lode a miesta, kde žijete.

Súvisiace otázky

Koľko v priemere stojí nová basová loď? Podľa Rýchle liate tyče, priemerná cena novej basovej lode sa bude pohybovať od 17 000 do 70 000 dolárov. Tento sortiment je taký veľký, pretože existuje veľa vecí, ako je veľkosť, rok, model a vybavenie, ktoré ovplyvňujú, koľko bude loď stáť.

Ako často by som si mal nechať opraviť svoju basovú loď? Je dôležité, aby bola vaša loď zdravá a šťastná, pretože to zníži budúce náklady na opravu. Odporúčame, aby ste každých 12 mesiacov alebo každých 100 hodín vykonali servis vašej lode, podľa toho, čo nastane skôr.