Priťahuje krmivo pre psov ryby?

Váš pes vždy kňučí a kňučí, ak ho necháte doma na svojich rybárskych výletoch. Dnes ráno to bol takmer rovnaký príbeh, takže si zbalíte kanister suchého krmiva pre psov, vezmete si rybársky výstroj a idete s Fidom v závese. Ale krmivo pre psov je len pre psov, však? Alebo sa s ním dajú chytať ryby?

Áno, krmivo pre psov láka ryby, najmä sumce, panfish a kapry. Väčšina rybárov používa suché granulované krmivo pre psov, buď samotné, alebo v kombinácii s múkou, vodou a kukuričným škrobom, aby bolo vláčnejšie. Mokré krmivo pre psov je ďalšou možnosťou, aj keď je to oveľa komplikovanejšie!

V tomto článku vám povieme všetko, čo potrebujete vedieť o používaní krmiva pre psov na ulovenie väčšieho množstva rýb, vrátane tipov, ako namotať svoje obľúbené druhy rýb. Pokračujte v čítaní, pretože nikdy neviete, kedy budete potrebovať alternatívu k umelej a dokonca živej návnade!

Môžete použiť krmivo pre psov na chytanie rýb?

V priebehu rokov ste vyskúšali veľa možností výberu návnad, aby ste namotali viac rýb, najmä keď prechádzate obdobím sucha. Použili ste dokonca jedinečné umelé návnady, ako sú spinnerbait alebo mäkké plastové červy.

Všetky návnady, ktoré ste vyskúšali, sú určené na ryby. Nemôžete pochopiť, že krmivo pre psov – mokré alebo suché – pre ryby. Koniec koncov, látka je určená pre psov, však?

Áno, je, ale krmivo pre psov je životaschopnou možnosťou na chytanie rýb. Ak sa spýtate svojich priateľov rybárov, skôr či neskôr narazíte na niekoho, kto sa ochotne prizná, že na naplnenie chladničky rybami používa krmivo pre psov.

Niektorí rybári používajú krmivo pre psov samostatne. Iní ho kombinujú so syrom alebo chlebom, aby vytvorili super zmes, ktorej zdanlivo neodolá žiadna ryba. Ešte viac to urobí cesto s kukuričným škrobom a ďalšími prísadami (o tom neskôr!).

Hlavná otázka, ktorú si môžete položiť, keď začínate používať krmivo pre psov ako návnadu pre ryby, je, či by ste mali siahnuť po mokrom krmive v konzerve alebo po suchom krmive v peletách. Môžete použiť buď alebo!

Je zrejmé, že mokré jedlo bude z týchto dvoch možností zložitejšie, a preto sa vám bude hodiť gáza alebo pančuchové nohavice.

Psie granule môžu začať suché, ale keď sú vo vode príliš dlho, môžu napučiavať a stávajú sa šupinatými a drobivými. Obe možnosti teda majú svoje nevýhody. Zvážte svoje možnosti pred výberom typu krmiva pre psov, ktoré chcete.

Čítať  Ako pristávajú parasails?

Zdá sa, že nezáleží na tom, akú značku krmiva pre psov si vyberiete. Môžete sa ponoriť do zásob svojho psa, ale uistite sa, že ho dopĺňate. Ak váš pes žerie drahé krmivo a vy by ste ním radšej neplytvali, vždy si môžete kúpiť lacné krmivo pre psov na lov rýb.

Najdôležitejšie je, aby krmivo pre psov bolo chutné. Ak to bude jesť váš pes, určite by to malo stačiť na miestne ryby!

Ktoré ryby priťahuje krmivo pre psov?

Ak používate krmivo pre psov ako návnadu pre ryby, ktoré druhy rýb môžete očakávať, že sa dostanú na šnúru? Ktorákoľvek z nasledujúcich možností je životaschopná, ak tieto druhy žijú vo vodných útvaroch vo vašej blízkosti.

Sumec

Jeden druh rýb, ktorý je na krmivo pre psov najcitlivejší, je nepochybne sumec. Niektorí ľudia s domácimi sumcami ich kŕmia krmivom pre psov. Vraj to môže byť dlhodobé pre zdravie rýb.

Avšak aj keď chytáte a púšťate sumce, jeden prípad kŕmenia sumca nejakým krmivom pre psov by nemal spôsobiť žiadne nepriaznivé účinky. Ak lovíte, aby ste si udržali a zabili svoje ryby, potom nezáleží až tak na tom, čím ich kŕmite.

Pýtate sa, prečo sú sumce také vnímavé na krmivo pre psov? Ako sme už na blogu hovorili, sumce si s radosťou šúchajú takmer na všetkom, čo je čo i len trochu jedlé. To platí pre krmivo pre ľudí, ako je slanina alebo syr, rovnako ako krmivo pre psov, granulované a mokré krmivo pre psov.

Bluegills

Bluegill – ktorý je tiež známy ako pleskáč alebo slnečnica – je ďalším druhom rýb, ktorý uhryzne jedlo pre psov. V Spojených štátoch nájdete modrúce s najväčšou pravdepodobnosťou v západnom New Yorku, západnej a severnej Minnesote, západnom Texase, pobreží Floridy, Virginie a východných Skalistých hôr.

Dokonca aj na iných vodných plochách po celých Spojených štátoch sa môžete motať v borievke. Použitie krmiva pre psov ako návnady na ryby je dobrý spôsob, ako priviesť viac tejto panfish. Ich zvyčajne nevýrazná strava plná hmyzu je oživená prítomnosťou iného jedla, ako sú psie granule.

Kapor

S aspoň 10 druhmi sa stavíme, že vo vašom obľúbenom jazere alebo rieke plávajú nejaké kapry.

Čítať  Môžem použiť papriku ako návnadu na ryby?

V USA v porovnaní s inými časťami sveta nie sú kapry tak milované, ale my hovoríme, prečo to neskúsiť? Pri love kaprov budete mať menšiu konkurenciu ako iné druhy rýb. Navyše máte v rukáve trik, ako použiť krmivo pre psov ako návnadu pre ryby!

Konzumácia kapra je celkom zaujímavý zážitok. Hladká textúra rýb v kombinácii s jemnou chuťou a bielym mäsom znamená, že aj tí, ktorí nemajú radi morské plody, si môžu sadnúť a vychutnať si jedlo z vareného kapra.

Tipy na chytanie rýb s krmivom pre psov

Zistíte, že výmenou za to, že si so sebou vezmete svojho psa na rybársky výlet, mu nebude vadiť, že použijete trochu ich jedla na návnadu na ryby. Teraz, keď sa chystáte vyskúšať túto známu možnosť návnady, tu je niekoľko tipov na úspech.

Zabaľte mokré jedlo a potopte ho

Mokré krmivo pre psov je nielen chaotické, ale má tendenciu plávať. Aby ste dostali potravu do takej hĺbky, že ryby budú hrýzť, odporúčame porciu vlhkého krmiva pre psov zaviazať do gázy alebo dokonca pančuchových nohavíc. Zahrňte kameň alebo malú kotvu s provizórnym viazaním a potom to celé hoďte do mora.

Krmivo pre psov začne klesať v dôsledku hmotnosti kameňa. V tejto hĺbke ryby uvidia návnadu a pôjdu za ňou. Konajte rýchlo a dnes večer môžete mať na tanieri sumca alebo modrú!

Zmiešajte suché jedlo alebo ho použite samostatne

Niektorí rybári používajú suché krmivo pre psov priamo z vrecka. Iné, ako sme povedali, robia krmivo pre psov ešte trvanlivejším tým, že ho zmiešajú s inými prísadami. Všetko, čo potrebujete, je kukuričný škrob, múka a voda.

Keď skombinujete tieto tri produkty s krmivom pre psov, výsledok by mal byť ako cesto. Cestovitá návnada sa lepšie prilepí na váš rybársky háčik. Na rozdiel od samotného suchého krmiva pre psov sa vám ani cesto nezačne nafukovať a rozpadávať.

Hádzajte suché jedlo na povrch ako návnadu pre vašu návnadu

Môžete tiež použiť suché krmivo pre psov ako návnadu alebo ako prostriedok, ako povedať rybám, že áno, ste tu. Do vody hoďte za hrsť suchého krmiva pre psov. Niektoré ryby, ako sú sumce, vystúpia na hladinu vody, aby sa nakŕmili, ak je tam hore dostatok ich obľúbeného jedla. Majte pripravený vlasec, ako by ste mohli namotať veľký!

Čítať  Najlepšie lukostreľnice v krajine

Iné krmivo pre ľudí, ktoré môžete použiť ako návnadu na ryby

Na blogu sme veľa hovorili o tom, že by ste mali dať svoje feferónky alebo slaninu rybe ako návnadu, no toto vás môže dostať do nezávideniahodnej pozície. Ak sa vám viac páči myšlienka používania krmiva pre iných ľudí ako návnady pre ryby, tu je niekoľko ďalších možností v rovnakom duchu ako krmivo pre psov.

Mačacie jedlo

Možno máte radšej mačky pred psami. Aj keď by ste svoju mačku nikdy nezobrali na rybársky čln, môžete si uloviť časť ich jedla ako návnadu. Krmivo pre mačky by ste použili v podstate rovnakým spôsobom ako krmivo pre psov, pripravovali by ste z neho cesto alebo mokré krmivo ponorili do pančuchových nohavíc a malého kameňa.

Pickerel, mizerný a žiabrovky sa zahryznú do krmiva pre mačky!

Kuracia pečeň

Dobre, tak technicky, kuracia pečeň je jedlo ľudí, ale nie je to práve najvyhľadávanejšia časť kuraťa. Ak vydržíte textúru kuracej pečene, mohli by ste na svoje problémy uloviť viac sladkovodných pruhovaných okúňov a sumcov. Túto časť kurčaťa si ochotne pochutnávajú aj pásavky, modráky a pstruhy.

Špaky

Hovorili sme o tom v nedávnom príspevku, ale áno, ohorky cigariet sú životaschopnou možnosťou návnady na ryby. Nie sme si istí, prečo to funguje, ale funguje to. Ako sme už naznačili, nemusíte fajčiť cigarety, aby ste našli ohorky. Ostatné môžete vždy zoškrabať zo zeme, ak sú v dostatočne dobrom stave.

Mydlo

Rovnako zvláštne ako používanie ohorkov cigariet ako návnady na ryby je mydlo. Posledná možnosť je medzi rybármi oveľa obľúbenejšia, a teda prijateľnejšia. Keď hovoríme mydlo, máme na mysli tvrdé mydlo, nie mäkké tekuté mydlo.

Najviac ryby prilákajú mydlá bez chémie a vône. Mydlo Ivory je jednou takou značkou, ktorú rybári odporúčajú, ale malo by fungovať aj množstvo iných značiek. Lúh v mydle sumcom veľmi vonia, akokoľvek zvláštne to znie.

Záverečné myšlienky

Aj keď to nie je najpodivnejšia voľba návnady na ryby, krmivo pre psov je určite tam. Mokré aj suché krmivo pre psov dokáže uloviť viac rýb, najmä kaprov, sumcov a modrín. Teraz, keď poznáte tento malý rybársky trik, budete mať oveľa viac zábavy, keď pôjdete nabudúce na ryby!