Pristávate vo vode pri parasailingu?

Už dlho vás priateľ alebo člen rodiny požiadal, aby ste s nimi išli na parasailing. Po vykonaní prieskumu, možno prostredníctvom tohto blogu, si myslíte, že ste pripravení súhlasiť. Stále vás však zaujíma jedna vec. Keď vaša parasail jazda končí, pristávate blízko vody?

Nie, pri parasailingu nespadnete do vody. Namiesto toho vás kapitán lode zavedie buď na plošinu na ich lodi alebo do prístavu. Ak by ste sa chceli počas parasailingu namočiť, je to možnosť, ale môžete sa rozhodnúť zostať v suchu.

V tomto článku sa budeme ďalej rozprávať o možnostiach pristátia pri parasailingu, ako aj o tom, aké mokré by ste mali očakávať. Keď skončíte s čítaním, budete pripravení naplánovať si prvú jazdu parasail!

Pristanete po parasailovej jazde do vody?

V tomto príspevku sme podrobne vysvetlili proces pristátia parasail. Kapitán parasail – ktorý riadi loď a je zodpovedný za vašu bezpečnosť pri parasailingu – je ten, kto vás navedie na miesto pristátia.

Pred začiatkom parasail jazdy vám povedia, aké sú vaše možnosti pristátia. Ak to kapitán parasail nenaznačí, potom je vašou úlohou to spomenúť.

Akonáhle ste niekoľko sto stôp vo vzduchu, čo budete pri parasailingu, nemôžete hovoriť s kapitánom. Môžete gestikulovať pomocou ručných signálov, ale neexistuje žiadny ručný signál pre „kde pristávame?“ Pred jazdou si musíte byť istí.

Majte však na pamäti, že žiadne miesto pristátia nie je vytesané do kameňa. Meniace sa podmienky môžu spôsobiť, že kapitán parasail bude musieť urobiť rýchle rozhodnutie o tom, kde pristanete.

Hoci parasailingové spoločnosti nepustia jazdcov na oblohu, ak existuje riziko nepriaznivého počasia, niekedy sa môžu privaliť neočakávané búrky. V takýchto prípadoch môže byť vaše miesto pristátia iné.

To znamená, že pri väčšine dobrodružstiev v parasailingu pristanete na jednom z dvoch miest. Prvý je v prístave najbližšie k vodnej ploche, nad ktorou sa preháňate, ako je napríklad oceán. Ak ste vyštartovali z doku, je dosť vysoká šanca, že sa tam vrátite, keď jazda skončí.

Čítať  Aká je životnosť snežného skútra?

Ďalším miestom pristátia je čln kapitána parasail. Loď bude mať plošinu, na ktorú môžete vystúpiť po skončení parasailingovej jazdy. Potom vás privedú späť na breh a môžete sa vrátiť k svojmu autu.

V závislosti od veľkosti vašej skupiny je pravdepodobnejšie, že pristanete na prístavisku alebo na plošine lode alebo naopak. Pre malé skupiny jedného až dvoch parasailers vás môže kapitán parasail ubytovať na plošine lode, takže tam pravdepodobne pristanete.

Väčšie skupiny troch a viac pre parasailing budú musieť ísť na prístavisko. Na plošine lode jednoducho nie je dostatok miesta pre každého.

Musíte sa pri parasailingu namočiť?

Parasailing je ideálna plážová aktivita. Rovnako ako niektoré iné plážové aktivity, ako je výroba hradov z piesku alebo hranie plážového volejbalu, nemusíte sa namočiť, ak nechcete.

Áno, aj keď lietate nad vodou vo svojej parasail, stále môžete zostať v suchu. Ste 500 stôp hore, takže to nie je tak, že do vás narazí vlna. Musela by to byť obrovská prílivová vlna, taká, ktorá sa zvyčajne vyskytuje iba počas cunami.

Počas pristávania, ak vás kapitán parasail vedie smerom k plošine lode, môžete dostať trochu oceánskej sprchy kvôli vašej blízkosti k vode. To sa môže stať aj vtedy, keď vstúpite do doku alebo z neho vystúpite. V opačnom prípade budete dosť suchý.

Pre niektorých parasailers je to hudba pre vaše uši. Iní však môžu byť sklamaní. No netráp sa. Ak by ste sa počas svojho parasailingového dobrodružstva radšej nechali ošpliechať, určite dajte vedieť kapitánovi parasail.

Zvyčajne vás radi ponoria do vody, čo znamená, že vám navlhnú nohy a/alebo niektoré nohy. Nikdy nie ste ponorení, ale striekajúca voda okolo vás pri ponorení bude určite osviežujúca!

Mali by ste nosiť plavky pri parasailingu?

Je dobré vedieť, že pri parasailingu veľmi nezmoknete, pokiaľ nechcete, no stále si nie ste istí, či si pre istotu obliecť plavky.

Môžete, ak chcete, ale nie je to povinné. Keďže parasailing môže trvať hodinu alebo dve z vášho plážového dňa, zvyčajne vám zostáva veľa času. Mnoho parasailers sa rozhodne relaxovať a hrať sa na pláži po zvyšok dňa, takže budú nosiť plavky.

Čítať  5 najlepších kuší do 400 dolárov a náš obľúbený výber

Ak by ste po jazde na parasail chceli ísť radšej rovno domov, potom môžete vynechať plavky. Dokonca aj keď ste sa rozhodli ponoriť sa do vody počas parasail jazdy a mali ste na sebe oblečenie, nepremoknete.

Čo si obliecť pri parasailingu

Ak si vyberiete plavky na parasail jazdu, môžete ich nosiť ako vonkajšiu vrstvu alebo ako prikrývku. Ženy si možno budú chcieť obliecť cez bikiny jednodielne plavky, pretože ako súčasť vašej parasailingovej výbavy je veľa remienkov, popruhov a spôn, ktoré sa na holú pokožku nemusia cítiť veľmi pohodlne.

Ak nosíte oblečenie s plavkami alebo bez nich, najlepšie sú materiály odvádzajúce vlhkosť. Týmto spôsobom, ak sa trochu postriekate, vaše oblečenie začne okamžite schnúť. Ak nemôžete nájsť žiadne oblečenie odvádzajúce vlhkosť, potom sa prinajmenšom vyhnite bavlne.

Bavlna zadržiava vlhkosť, takže vaše oblečenie zostane dlhšie vlhké. To môže veľmi rýchlo spomaliť váš zábavný deň!

Pokiaľ ide o výber obuvi, odporúčame vám zavolať vašej spoločnosti parasail a požiadať ju o jej pravidlá. Niektoré parasail spoločnosti vám umožňujú úplne sa vzdať topánok. Iní môžu povoliť topánky s otvorenou špičkou a iní budú chcieť mať zakryté prsty na nohách.

Čo nenosiť pri parasailingu

Váš šatník pri parasailingu je dokorán, no stále existujú niektoré druhy odevov, ktorým by ste sa mali vyhnúť, aby ste si zaistili optimálne pohodlie. Vrecovité oblečenie nie je možné, pretože vaše oblečenie sa môže zachytiť do praciek alebo popruhov parasailingovej súpravy.

Ak môžete pri parasailingu nosiť topánky s otvorenou špičkou, vynechajte žabky, prosím. Odletia z vašich nôh do oceánu, kde prispejú k znečisteniu (a navyše budete bez topánok). Sandále s remienkami sú oveľa lepšou voľbou.

Ako sa pripraviť na parasail pristátie

To, čo ide hore, musí klesnúť, a to vás zahŕňa do vašej parasail. Po tom, ako si 30 alebo 40 minút (možno dlhšie) užívate čas na oblohe, je čas zariadiť sa na pristátie. Podľa nášho príspevku o pristávaní na parasail, s ktorým sme vás už skôr spojili, tu je návod, ako prebieha pristávanie.

Čítať  Je parasailing zábava? Čo si priniesť, aby to bolo lepšie

Postupné znižovanie nadmorskej výšky

Keď kapitán parasail spustí proces pristátia, nie je to náhla vec. Potom sa nebudete musieť obávať pocitu, že vás vytrhnú zo vzduchu, pretože by to nebol dobrý pocit.

K strate nadmorskej výšky dochádza skôr pomaly, dosť na to, aby si to mnohí parasaileri ani nevšimnú. Aby vás priviedol na zem, kapitán parasail aktivuje ich hydraulický navijak. Navijak začne ťahať lano parasail, ku ktorému ste pripojení.

Čakanie na pristátie

Ako sa k vám oceán približuje a približuje, budete vedieť, že sa chystáte pristáť. Toto je moment, kedy môže v srdciach mnohých parasailerov zasiahnuť panika, najmä tých neskúsených.

Naše odporúčanie? Užite si túto chvíľu tak, ako ste si, dúfajme, užili všetko ostatné až doteraz! Vaša parasail jazda sa blíži ku koncu.

Uskutočnenie pristátia

Niektorí parasaileri si myslia, že si musia dať nohy od seba a potom sa dostať do skrčenej polohy, aby zvládli pristátie, ale to jednoducho nie je pravda. Nenavrhujeme žiadnu špeciálnu techniku ​​na pristátie.

Keď pred sebou uvidíte prístavisko alebo plošinu lode, vytiahnite jednu nohu a vykročte na pevnú zem. Prineste druhú nohu na plošinu a voila, pristáli ste.

Ukončenie

Odtiaľ vám parasailingová posádka pomôže vyzliecť vaše vybavenie. Potom môžete odísť alebo si po zvyšok dňa robiť, čo chcete!

Záverečné myšlienky

Nie, pri parasailingu nepristávate vo vode, ale na plošine lode alebo blízkom prístavisku. Počas jazdy sa môžete ponoriť do vody, ale o svojich preferenciách budete musieť povedať kapitánovi parasail predtým, ako vzlietnete. V opačnom prípade nedôjde k namáčaniu.

Dúfame, že informácie v tomto článku vás inšpirujú k vyskúšaniu parasailingu!