Priemerné náklady na zmršťovanie basového člna na zimu

Pravdepodobne ste už počuli, že na zimu musíte svoju loď zmrštiť. To je veľká pravda, pretože to predĺži životnosť vašej lode. Môžete sa však tiež čudovať, ako presne vás tento proces bude stáť. Tu rozoberiem, čo presne vás bude stáť zabalenie vášho basového člna.

Rozsah, ktorý môžete očakávať, že cena pristane v alebo okolo, je 10 až 30 dolárov za štvorcový meter. Je ťažké nájsť jasné priemerné náklady na zabalenie lode do zmršťovacej fólie kvôli mnohým okolnostiam, ktoré ovplyvňujú cenu, ako je umiestnenie a veľkosť lode.

Aké konkrétne okolnosti teda môžu ovplyvniť cenu, ktorú musíte tak výrazne zaplatiť? Rozobral som to a niekoľko ďalších otázok o tejto dohode o zmršťovacej fólii. Ak ste zvedaví, čo presne vás bude stáť váš basový čln, čítajte ďalej!

Príklady cien

Existuje veľa možností, ako zabaliť čln do zmršťovacej fólie. Existuje veľa rôznych spoločností a možností, čo môže byť trochu ohromujúce. Tu som zhromaždil výber a množstvo rôznych príkladov týchto možností, ktoré vám pomôžu zúžiť vyhľadávanie.

Napríklad niektoré z možností, ktoré existujú pre zmršťovaciu fóliu lode, sú nasledovné.

 • Lodenice
 • Malé podniky
 • Mobilné zmršťovacie fólie
 • DIY

Pretože existuje toľko možností, znamená to, že existuje aj viac podvodov. Pri hľadaní toho, s kým ísť do zmršťovacej fólie, je kľúčové, aby ste si skontrolovali jeho poverenia a poistenie. Ak šarlatán balí vašu loď, existuje veľa vecí, ktoré sa môžu pokaziť, najmä keď používajú takú horúcu pištoľ.

Na jeden príklad cien, ktoré si účtuje mobilná zmršťovacia fólia, sa môžeme pozrieť Dyck’s Mobile Shrink Wrap. Je to skvelý malý podnik, ktorý má primeranú cenu. Ponúkajú oba obaly na suchu, keď je loď už mimo vody, ale ponúkajú aj vyzdvihnutie lode z vody, ak nemáte ako, ale to samozrejme zvyšuje cenu.

Boat Wrap pod 27 stôp 14 USD/stopu
Lodný obal viac ako 27 stôp 16 dolárov/stopu
  Krb vs kachle na drevo pre chatu

Tieto ceny platia pre lode, ktoré sú na suchu. Pri lodiach od 18 do 27 stôp sa za vytiahnutie lode účtuje dodatočný poplatok 120 dolárov. Pokiaľ ide o lode väčšie ako 27 stôp, dodatočné náklady sú 140 USD.

Pri zmršťovacej fólii existuje šanca, že sa vo vnútri zmršťovacej fólie zachytí vlhkosť, preto sa ľuďom odporúča, aby do zmršťovacej fólie vložili takéto vetracie otvory. Mobilná zmršťovacia fólia Dyck stojí navyše za tieto pridané funkcie do zmršťovacej fólie, ako väčšina.

Dvere na zips 40,00 dolárov
Solárny ventil 30,00 dolárov
Vetrom poháňaný ventil 10,00 USD
Rozbaliť loď 2 USD/lineárna stopa
Spray na ochranu proti plesniam (pod 27 stôp) 50,00 dolárov

Zatiaľ čo jedna mobilná zmršťovacia fólia uviedla, že ľuďom účtujú náklady na cestu na miesto. Ak nájdete taký, ktorý je blízko vás, ich ceny sú slušné a vyhnete sa cestovným nákladom.

Ďalšou mobilnou spoločnosťou, ktorá balí člny do zmršťovacích fólií, je Mobilná námorná služba. Poskytujú vám rôzne ceny priamo na svojich webových stránkach, čo skutočne pomáha pri porovnávaní rôznych spoločností a pri hľadaní tej správnej pre vás.

lode pod 20 stôp 10 $/ft + čas cesty
člny 20 až 26 stôp $ 11 – $ 12 v závislosti od rámovania a podpory
+ Čas cesty
lode nad 26 stôp čas a materiály + čas cesty (prekonajú
akákoľvek nižšia cena)
odstránenie obalu a
recyklovať do 30 stôp
60 dolárov + čas cesty

Veci, ktoré ovplyvnia cenu

Ako už bolo uvedené, existuje niekoľko vecí, ktoré môžu výrazne ovplyvniť cenu, ktorú nakoniec zaplatíte za zabalenie člna. Prekvapivo sa tieto veci môžu zdať také malé a nezmyselné, ale každý profesionál v oblasti zmršťovacej fólie má špecifický cieľ robiť veci tak, aby sa robili tak, ako chce. Jedna spoločnosť si účtuje 5 dolárov navyše, ak je trup natretý. Nemysleli by ste si, že je to problém, ale pri zmršťovacej fólii sa všetko stáva problémom.

  Je lov delfínov legálny?

Scott’s Boat Service tiež uvádza, že nezmršťujú lode, ktoré by mohli mať nejaké ďalšie problémy. Ich stránka uvádza nasledovné.

„Scott’s Boat Service nezmršťuje lode uložené vo vode ani plachetnice so stupňovitými sťažňami.“

Existuje aj veľa bežných každodenných vecí, ktoré môžu ovplyvniť cenu. Jedným z nich je umiestnenie vás aj osoby ochotnej zmršťovať vašu loď. Niektorí ľudia dokonca lietajú alebo vyháňajú auto pre osobu a jej zmršťovaciu fóliu. To, samozrejme, môže veľa pridať na cene.

Ako ste videli vyššie v príspevku, existuje veľa rôznych spoločností a podnikov, ktoré sa zmršťujú. Pre každú z týchto spoločností bude platiť iná základná cena, ako aj iné dodatočné poplatky a náklady. Aj keď je to nepríjemné, pretože na nájdenie najlepšej ponuky to vyžaduje veľa výskumu, dáva to zmysel, pretože existuje toľko rôznych výpočtov a okolností, ktoré je potrebné vziať do rovnice.

Ako už bolo vidieť, rôzne veľké lode majú rôzne ceny. Väčšie lode sú často o niečo drahšie len preto, že je ťažké manévrovať okolo lode. Je to tiež drahšie, pretože je potrebné viac materiálu a práca je ťažšia pre väčšiu loď. Veľkosť otočného čapu však nie je vždy 27 stôp, ako to bolo v prípade Dyck’s Mobile Shrink Wrap.

Rôzne lode majú rôzne tvary a veľkosti. Každá z týchto stredových konzol alebo plachiet alebo čo-to môže tiež ovplyvniť cenu. Našťastie pri basových člnoch nie je veľa vyčnievajúcich kúskov lode, ako sú trámy alebo t-topy, aby bola práca so zmršťovacou fóliou ťažšia. Jediná časť, ktorá by mohla spôsobiť problém, je vonkajší motor člna, ten však profesionáli zakrývajú.

Profesionál alebo DIY?

Existuje veľa možností na zabalenie lode do zmršťovacej fólie, ale dve hlavné možnosti sú profesionálne alebo DIY. Prekvapivo je to dosť kontroverzná téma.

  10 najlepších uhlíkových šípov na lov – Sprievodca kupujúcim

Ak idete profesionálnou cestou, je dôležité, aby pred výberom prebiehal rozsiahly výskum a porovnávanie cien. A hoci môže byť drahé pozrieť sa na ceny, ktoré tieto spoločnosti účtujú, môže byť stresujúce, je lepšie urobiť to, čo je pre loď lepšie. S takou horúcou pištoľou, ktorá utesní obal a nespočetným množstvom ďalších potenciálne nebezpečných nástrojov, je lepšie dať do práce profesionálov.

Zmršťovacia fólia vašej lode na vlastnú päsť môže byť mimoriadne náročná práve kvôli tomu, koľko úsilia, času, rúk a peňazí si to vyžaduje. Mnohí navrhujú nechať to na profesionálov, iní však tvrdia, že DIY je správna cesta. Ale pokiaľ nebudete mať veľa času na voľných rukách a celý ho nevenujete baleniu svojej lode do zmršťovacej fólie, bude to trochu brzda a zároveň aj finančné zemetrasenie.

Čo budete potrebovať na DIY

 • teplom zmršťovacia pištoľ
 • zmršťovacia fólia (Dr. Shrink má veľký výber a rozsah cien)
 • prieduchy
 • dvierka na zips
 • páskovanie
 • vertikálne podpery
 • zmršťovací nôž
 • páska
 • lepiaci sprej
 • ochranné rukavice

Teplom zmršťovacie pištole môžu byť astronomicky drahé, takže stoja dobrých 400 až 800 dolárov. Potom pridajte potrebné množstvo zmršťovacej fólie, ktoré by už mohlo zdvojnásobiť cenu. Nehovoriac o množstve ďalších potrebných zásob. Aj keď si môžete prenajať zmršťovaciu pištoľ od určitých spoločností, cena všetkého ostatného sa sčítava a jednoducho nemá zmysel brať drahšiu možnosť.

Odhliadnuc od finančného problému s DIY, existujú aj bezpečnostné problémy. Pre amatéra môže byť nebezpečné ovládať teplom zmršťovaciu pištoľ, pretože je taká horúca. To môže potenciálne spôsobiť poškodenie lode, používateľa alebo iných ľudí v okolí.

Urob si sám je zvyčajne dobrá voľba iba vtedy, ak je veľa akcionárov lode ochotných ísť do ceny a skutočne pomôcť s aktom zmršťovacej fólie, je lepšie zaplatiť niekomu inému, aby to urobil.