Priemerné náklady na zipline

Prekvapili ste deti správou o prázdninách. Medzi letom a ubytovaním už za túto cestu platíte dosť veľa peňazí, takže hľadáte aktivity za nízke až stredné ceny, aby ste sa všetci zabavili. Ziplining je jedna z činností, ktorú by ste chceli robiť, ale koľko by ste mali očakávať, že zaplatíte za jazdu?

Priemerná cena zipline je 50 až 300 USD. Cena závisí od toho, kam idete zipsovať, dĺžky jazdy a veku vašej skupiny, pretože rezervácia dieťaťa bude stáť menej ako pre dospelého.

Sme si istí, že máte ďalšie otázky týkajúce sa cien zipline, a my sme tu, aby sme na ne odpovedali. V tomto sprievodcovi vám poskytneme viac ako tucet príkladov skutočných nákladov na zips, aby ste sa mohli rozhodnúť, kde sa tento zábavný šport s oblohou hodí do vášho dovolenkového rozpočtu!

Koľko stojí zipsovanie?

Čo sa týka aktivít, ktoré vyčaria úsmev celej rodine, ziplining je na prvom mieste. Deti vo veku sedem rokov sú často povolené na kurzoch so zipsom, hoci mnohé komerčné kurzy budú vyžadovať, aby s nimi jazdil dospelý v tomto veku.

Ak sa vaši tínedžeri alebo tínedžeri často bránia vašim pokusom posilniť rodinnú súdržnosť, poteší ich aj podšívka na zips. Je to vzrušujúci šport, no nie je taký vzrušujúci, aby ste sa báli o svoju bezpečnosť alebo bezpečnosť svojich detí. Navyše máte veľa príležitostí na fotografovanie a/alebo videá z vašich jázd na zipse, aby ste si mohli prežiť spomienky na ďalšie roky!

Najlepšie zo všetkého je, že podšívka na zips je často za primeranú cenu. V závislosti od toho, kam sa pozriete, si môžete rezervovať jazdu už za 50 dolárov, niekedy dokonca za 30 dolárov. Nie, ani to nie sú zľavnené ceny. Za to, čo platíte, môže celý zážitok zo zipline trvať hodinu, vrátane orientácie a školenia.

Drahšie jazdy na zipline sa pohybujú medzi 200 a 300 USD. Pri týchto vyšších sadzbách si zvyčajne zipsujete na veľmi známych miestach. Váš deň môže zahŕňať jazdu na zipse a potom prehliadku, aby ste za svoje peniaze dostali viac peňazí.

Priemerné náklady na linku zipsu (so 14 skutočnými príkladmi)

Namiesto toho, aby sme hovorili v hypotetickej rovine, sme si mysleli, že vám poskytneme komplexný zoznam toho, koľko stojí cesta zipsom po celých Spojených štátoch a mimo nich. Tieto ceny vám poskytnú lepšiu predstavu o tom, čo by ste mohli zaplatiť vo svojom domovskom štáte alebo kde dovolenkujete.

 • Wildplay, Jones Beach State Park, New York – 44,99 dolárov za jazdu na trojúrovňovej lanovke trvajúcej 90 až 120 minút
 • Grand Canyon West, Arizona – 45 dolárov za všeobecné vstupné, 39 dolárov za podšívku na zips
 • Flightline Safari, San Diego Zoo, Kalifornia – 308 dolárov pre skupinu štyroch; celý zážitok trvá hodinu vrátane tréningu
 • Lyžiarske stredisko Hidden Valley, Wildwood, Missouri – 80 dolárov za jazdu na zipse, ktorá trvá hodinu a pol až tri hodiny
 • Smoky Mountain Ziplines, Gatlinburg, Tennessee – 89,95 dolárov na osobu
 • SlotZilla, Fremont Hotel & Casino, Las Vegas, Nevada – 25 až 45 dolárov
 • Maui Jungle, Havaj – 139 dolárov
 • Vigilante Extreme Zipliner Experience, Branson, Missouri – 32,45 dolárov za jazdu na zipsovej linke pol míle
 • Ocoee Rafting, Ducktown, Tennessee – 54,99 USD na osobu za hodinovú prehliadku, 89,99 USD na osobu za dvojhodinovú prehliadku
 • Virginia Beach, Virginia – 60,52 dolárov za 90 minút
 • Koloa Zipline, Kauai, Havaj – 166 dolárov za tri hodiny
 • Vodný park Xplor, Cancún, Mexiko – 59 dolárov pre deti a 119 dolárov pre dospelých
 • Pumpkin Ridge Zip Tour, North Plains, Oregon – 65 dolárov pre deti, 75 dolárov pre dospelých a 65 dolárov pre seniorov
 • Spencer Valley Zip Lines, Redwood, New York – 30 dolárov za jednu jazdu na zipsovej linke a 50 dolárov za neobmedzené jazdy
Čítať  Aká veľká je 100 akrov pôdy? (S užitočnými vizuálnymi porovnaniami)

Faktory, ktoré ovplyvňujú náklady na zips

Ak sa čudujete, prečo niektoré spoločnosti zipsovej linky účtujú len 33 dolárov a iné viac ako 300 dolárov, závisí to od rôznych faktorov. Niektorých z nich sme sa dotkli v úvode, ale teraz si o nich povedzme podrobnejšie.

Poloha

Ak sa pozriete na ceny za zips niekde ako Ducktown, Tennessee verzus Cancun, všimnete si, že aktivita je v Mexiku podstatne drahšia. Dôvod? Ducktown, akokoľvek je pekný, je extrémne malé mesto s iba 475 obyvateľmi v roku 2010. Nie je to práve dovolenková destinácia.

Každý chce ísť do Cancúnu, takže spoločnosti zipline si môžu dovoliť účtovať viac. Toto je ponuka a dopyt v akcii.

Rezort vs. Park

Keď navštívite rezort alebo inú atrakciu, ako je zoologická záhrada alebo kasíno, mali by ste očakávať, že na týchto miestach zaplatíte viac za zips v porovnaní s parkom. Ak je to rezort, ktorý ponúka zipsové lemovanie, pravdepodobne už platíte za ubytovanie. V prípade zoologickej záhrady by ste museli zaplatiť všeobecný vstupný poplatok, aby ste sa dostali dovnútra, a potom minúť viac peňazí na zips.

Niektoré parky môžu mať aj vstupné, ale nie všetky. Zvyčajne platíte iba za skúsenosti so zipsom.

Vek jazdca

Deti sú vždy lacnejšie ako dospelí, či už v reštaurácii, kine alebo v zábavnom parku. Nie je tomu inak ani pri zapínaní na zips. Niektoré komerčné ihriská môžu účtovať všetkým jazdcom rovnakú cenu, ale mnohé ďalšie znížia 20 alebo 30 dolárov za detského jazdca.

Trvanie jazdy

Chceme zdôrazniť, že aj keď komerčná spoločnosť tvrdí, že vaša jazda na zipse trvá hodinu, samotná časť zipsovej podšívky netrvá celých 60 minút.

Musíte byť oboznámení s vybavením a dokonca vyškolení, ako ho používať. Medzi tým a dopravou na kurz a späť, ktorá môže byť započítaná do vášho času, je menej ako polovica vašej pridelenej hodiny na podšívku na zips. Existujú výnimky, ako napríklad Spencer Valley Zip Lines v New Yorku, ktorá tvrdí, že ponúka neobmedzené jazdy na zipsovej linke.

Čítať  Najlepšie kempingové stany pre 2-3 osoby

Ak platíte za trojhodinovú prehliadku so sprievodcom, získate viac času na zipline. Len vtedy dáva zmysel, že náklady na dlhšiu jazdu budú vyššie, ako keby ste si rezervovali hodinu zipsu.

Je lacnejšie platiť za komerčnú jazdu na zips alebo kúpiť súpravu na zips?

Hmmm. Znovu ste prezreli svoj rozpočet a hoci si môžete dovoliť zaplatiť 60 až 100 dolárov za zips, čokoľvek drahšie by bolo pre vás momentálne príliš nákladné. Možno by ste mali na dovolenke úplne vynechať podšívku na zips a po návrate kúpiť deťom súpravu na zips. Bolo by to lacnejšie?

Ani v najmenšom. O cene DIY súpravy zip line sme písali tu. Najnižšia cena, za ktorú nájdete ponúkanú súpravu, je okolo 100 dolárov. Tieto súpravy zipsov sú určené pre veľmi malých jazdcov, ako sú deti okolo päť alebo sedem rokov. Staršie deti, dospievajúci a dospelí môžu vážiť príliš veľa pre tieto lacné súpravy zipsov. Jazda by bola pre tieto vekové kategórie aj veľmi nudná.

Keď sa dostanete do vzrušujúcejších súprav zipsov, pozeráte sa na ceny okolo 600 alebo 700 dolárov, dokonca 1 000 dolárov. Dôvodom, prečo platíte toľko, je kvalita materiálov. Tieto súpravy zipsov budú obsahovať odolné vozíky (sedadlo na zips), zložitejšie systémy popruhov pre vašu bezpečnosť a napínače na prispôsobenie napätia kábla.

Okrem toho, že utratíte viac peňazí za amatérsku súpravu zipsu, musíte venovať veľa času aj jej zostaveniu. Nie, súprava zipsov sa nedodáva vopred zmontovaná.

Museli by ste na svojom dvore nájsť stromy, ktoré dokážu vydržať vhodné množstvo horizontálnej sily (zvyčajne okolo 3 000 libier) na podšívku na zips. Stromy by tiež museli mať správny priemer (najmenej 12 palcov).

Čítať  Dokážete zoskočiť padákom z teplovzdušného balóna? Čo sa vyžaduje?

Ak na svojom dvore nemáte žiadne stromy, alebo ak sú stromy príliš chudé alebo slabé na to, aby sa dali použiť ako stĺpik na zips, budete musieť pridať svoje vlastné podpery. To by znamenalo, že by ste si kúpili kovové alebo drevené stĺpiky, zatĺkli ich do zeme a potom zaliali betónom.

Ako sme si istí, viete si predstaviť z nášho popisu, inštalácia súpravy zips line nie je projekt, ktorý môžete dokončiť za popoludnie. Pravdepodobne by ste museli venovať aspoň víkend, aby ste všetko stihli.

Amatérske zipline tiež nie sú také bezpečné ako komerčné ziplines, pretože nie sú povinné kontrolovať štátne alebo miestne orgány. Chcete, aby sa vaša rodina bavila nadovšetko, ale musí to robiť bezpečne. Radšej minúť peniaze na komerčnú jazdu na zipsovej linke!

Záverečné myšlienky

Ziplining je lacnejšia činnosť, ako ste si možno mysleli, pričom najlacnejšie jazdy sú dostupné v niektorých častiach USA za približne 35 USD a nákladnejšie jazdy stoja 300 USD. Určite platíte menej, ako by ste si doma vytvorili vlastnú amatérsku súpravu zipsov, navyše komerčné zipsovanie je zvyčajne bezpečnejšie. Prečo dnes nedopriať svojej rodine jazdu na zipse?