Priemerné náklady na zazimovanie vodného skútra mechanikom

Aby sa vodný skúter udržal v čo najlepšom stave, je potrebné ho zazimovať. Ak tak neurobíte, môže dôjsť k veľkému poškodeniu v dôsledku zamrznutia vody vo vnútri. Možno sa pýtate, koľko bude stáť zazimovanie vodného skútra tam, kde žijete. Nižšie uvádzam priemernú cenu.

Priemerné náklady na zazimovanie vodného skútra od mechanika sú 600 – 800 USD. Ak chcete získať presnú cenu svojho osobného vodného skútra, zavolajte miestnemu predajcovi a oni vám budú vedieť povedať presnejšiu cenu.

Čo zahŕňa zazimovanie?

Zazimovanie vodného skútra je najdrahšia údržba, ktorú budete mať každý rok. Ak však vodný skúter nezazimujete, jeho obnova vás bude stáť ešte viac. Tu je zoznam toho, čo zahŕňa zazimovanie vodného skútra:

 • Vypúšťanie vody. Keď skončíte s letným používaním vodného skútra, váš mechanik úplne vypustí vodu z chladiaceho systému. Po vypustení vody tiež vypláchnu všetky nečistoty a špinu z chladiaceho systému
 • Vyčisti to. Keď je vyčistené vnútro, vyčistia vonkajšok. Na umytie trupu použijú jemné mydlo a potom vyčistia a navoskujú vonkajšok vášho vodného skútra, aby ho ochránili pred poškodením UV žiarením. Mechanici najčastejšie používajú vodný vlek, aby bolo čistenie jednoduché a efektívne
 • Vyplň to. Potom vám úplne naplnia benzínovú nádrž stabilizátorom, aby bola čistá. Nechajú bežať motor na maximálne 30 sekúnd, aby sa ubezpečili, že je stabilizátor zmiešaný s palivom.
 • Namažte. Je veľmi dôležité, aby každé tesnenie a kábel boli dobre namazané. Mechanik by sa mal uistiť, že si preštuduje príručku od vášho vodného skútra, aby použil odporúčané ochranné prostriedky
 • Naolejujte to. Potom postriekajú valce karburátora a zapaľovacích sviečok zahmlievacím olejom. Je dôležité, aby pokryli vnútorné strany PWC, aby sa zabránilo korózii
 • Vyberte batériu. Aby sa predišlo zníženiu životnosti vašej batérie, vyberú ju a požiadajú vás, aby ste ju pripojili k nabíjačke, aby ste ju cez prestávku trochu nabili.
  Perfektné miesta na sánkovanie v blízkosti Nashvillu

Toto je veľa krokov, ktoré musí urobiť jedna osoba, a preto to väčšina ľudí vezme do rúk mechanika, aby sa ubezpečil, že sa to urobí správne. Takmer všetko je potrebné vyčistiť a premazať, čo si vyžaduje veľa vybavenia. Bez všetkých týchto opatrení na zazimovanie by váš vodný skúter nebol pripravený na jazdu, keď sa sezóna začne.

Prečo je zazimovanie také drahé?

Aby som vám dal výdavky na pravú mieru, chcel som sa podeliť o šek, ktorý by ste museli vypísať, ak by ste si vodný skúter nezazimovali. Škoda, že váš vodný skúter nezazimuje, môže dosiahnuť až 5 000 dolárov! Ak vám cez zimu zamrzne voda vo vnútri motora, poškodí vám celý vodný skúter.

Takže hoci sa zazimovanie zdá drahé, je pre váš vodný skúter každý rok nevyhnutnosťou. Aj keď žijete v oblasti, kde sa v zimnom období príliš nechladí, stále musíte svoje PWC zazimovať.

Zazimovanie je drahé, pretože na vodnom skútri musíte použiť množstvo vybavenia a dokončenie zazimovania si vyžaduje veľa práce.

Časti vodných skútrov sú super drahé a na to, aby ste ich udržali v tvare špiny, musíte investovať do kvalitného motorového oleja. Možno si myslíte, že ste odborník a prácu zvládnete aj sami, no ak urobíte čo i len malú chybu, môže to skončiť obrovskou katastrofou.

Dokonca aj preplnenie motora olejom môže viesť k drahému neporiadku, ktorý musíte vyčistiť. Daj na moju radu, choď k mechanikovi, ak dobre nepoznáš svoj vodný skúter a ako ho treba zazimovať.

Vodný skúter je vysokovýkonný motorový čln, nie kosačka na trávu a musíte sa uistiť, že sa oň stará niekto, kto vie, čo robí, inak by mohol zomrieť.

  Ako dlho vydrží zložený luk?

Ako si sami zazimovať PWC

Ak máte skúsenosti s vodnými skútrami a ich zazimovaním, môžete ušetriť peniaze tým, že to urobíte sami!

 1. Umiestnite vodný skúter do vypúšťacej polohy. Uistite sa, že predná časť je vyššie ako zadná, aby ste ju mohli správne vypustiť. Opatrne ho umiestnite na príves.
 2. Zapnite vodný skúter a pohybujte plynom dopredu a dozadu v rýchlych krátkych dávkach. Aby ste predišli prehriatiu, neprekračujte tento proces dlhšie ako 30 sekúnd. Pokračujte, kým nevytečie všetka voda.
 3. Zmiešajte nemrznúcu zmes RV s vodou, aby ste zabránili zamrznutiu tekutín vo vnútri vodného skútra. Zmiešajte jeden galón (3,8 l) nemrznúcej zmesi RV s jedným galónom (3,8 l) vody v 5-galónovom vedre.
 4. Pripojte hadicu alebo vodné čerpadlo k výpustu splachovania s druhým koncom vo vode/nemrznúcej zmesi. Keď celá zmes prejde motorom, vypnite ho.
 5. Naplňte vedro teplou vodou a mydlom bezpečným do auta. Utrite celý exteriér a zamerajte sa na spodnú časť vodného skútra, kde sa zvyčajne tvoria hlien a riasy.
 6. Vodný skúter dobre opláchnite a potom nechajte vodný skúter úplne vyschnúť na vzduchu. Ak chcete, môžete tiež použiť nejaký vysoko lesklý vosk na leštenie a lesk.
 7. Pridajte fľašu stabilizátora paliva do plynovej nádrže podľa pokynov na štítku. Pomôže to zabrániť kontaminácii a usadzovaniu zvyškov.
 8. Doplňte svoju nádrž plynom PREMIUM. Predídete tak kondenzácii vo vnútri vašej plynovej nádrže.
 9. Nastriekajte mazivo ako WD40 na rotujúce časti vášho vodného skútra. Patria medzi ne dýza riadenia, spiatočka a brzdové mechanizmy a motor spolu s elektrickými komponentmi.
 10. Odpojte záporný pól batérie a potom odpojte kladný pól. Vyberte celú batériu a nabite ju, kým je vodný skúter uložený. Uistite sa, že sa batéria nabíja na mieste, kde teplota neklesne pod bod mrazu.
  Zoznam najlepších lukostreľníc v St. George, Utah

Kroky na včasné odzimovanie vášho PWC

Svoj vodný skúter by ste mali často kontrolovať, aby ste sa uistili, že funguje v poriadku. Tu je niekoľko krokov, ktoré môžete urobiť pred úplným zazimovaním vodného skútra:

 1. Skontrolujte batériu. Keďže priemerná životnosť batérie je 4 roky, je dobré batériu často kontrolovať a zistiť, či je stále dostatočne nabitá. Vyčistenie oblasti okolo batérie a dokonca aj vybratie drôtov z nabíjacieho stojana, aby sa odstránili nečistoty, je šikovný nápad.
 2. Otestujte elektroniku. Uistite sa, že všetky prepínače a gombíky fungujú. Tým sa zabezpečí, že batéria beží a funguje.
 3. Skontrolujte zapaľovacie sviečky. Je dobré inštalovať nové zapaľovacie sviečky na začiatku každej sezóny, ale je rozumné ich pre každý prípad často kontrolovať. Uistite sa, že máte vždy náhradnú súpravu.
 4. Sprísniť. Žiadny drôt, kábel alebo pás by nemal zostať bez povšimnutia. Ak sa vám zdá, že sa niekto nosí alebo je poškodený, vymeňte ho čo najskôr.
 5. Vyčistiť to. Po každom jednom výlete by ste mali vodný skúter vypustiť a opláchnuť. Slaná voda môže byť obzvlášť škodlivá pre váš motor, takže na jeho vyčistenie použite mydlo.