Priemerné náklady na poistenie vodného skútra (a ak ho potrebujete)

Akonáhle si zaobstaráte vodný skúter, mali by ste si ho poistiť ešte predtým, ako ho vytiahnete na vodu. Možno sa pýtate, koľko bude stáť poistenie vášho vodného skútra, takže tu je priemerná suma.

Priemerné náklady na typický plán poistenia pre vodné skútre na jeden rok môžu stáť kdekoľvek od 150 do 500 USD. Podľa národnej vlády USA nie je povinné mať poistenie vodného skútra, ale dôrazne sa odporúča a vyžadujú sa v niektorých štátoch.

Poistenie vodného skútra môže znieť ako vaše pálenie peňazí navyše, ale môže byť skutočne užitočné. Je skvelé mať pokoj, pokiaľ ide o drahé hračky a poistenie vodných skútrov sa vo všeobecnosti oplatí.

Faktory, ktoré ovplyvňujú náklady na poistenie

Tu je zoznam všetkých faktorov, od ktorých závisí cena poistenia:

 • Rok, značka a model PWC
 • Konská sila
 • Typ motora
 • Maximálna prevádzková rýchlosť
 • Hodnota vášho vodného skútra
 • Akékoľvek úpravy vykonané v PWC
 • Kurzy bezpečnosti na lodiach, ktoré ste absolvovali
 • Váš rekord v jazde
 • Dĺžka plavidla
 • Hmotnosť plavidla
 • Kapacita sedadiel
 • Či už máte príves alebo nie
 • Tvoj vek
 • Kde máte vodný skúter
 • Či platíte ročne alebo mesačne

Rovnako ako poistenie auta, cena poistenia PWC závisí od dlhého zoznamu vecí. Vždy je dobré mať čistý jazdný záznam a absolvovať kurzy bezpečnosti, ktoré zodpovedajú dnešným pravidlám, aby ste získali najlepšiu cenu.

Vaše sadzby poistenia vodných skútrov budú závisieť od typu krytia, ktorý si vyberiete. Napríklad, ak chcete svoje PWC kryť len v prípade, že dôjde k jeho poškodeniu alebo spôsobíte zranenie inej osobe, môžete získať minimálnu výšku krytia.

Ak chcete aj úplné pokrytie nákladov na výmenu vášho vodného skútra, budete musieť zaplatiť viac. Musíte sa rozhodnúť, čo chcete zakryť.

Prečo by ste mali investovať do poistenia vodných skútrov

Predtým, než sa pustím do podrobností o tom, prečo je dobré investovať do poistenia, chcem začať tým, že poistenie vám môže z dlhodobého hľadiska ušetriť státisíce dolárov.

Ak poistenie nemáte, môžete byť žalovaný za škodu na majetku alebo za ublíženie na zdraví, ktoré spôsobíte. Keď ste na vode, mohli by ste poškodiť iné plavidlo alebo zraniť inú osobu. Ak sa tak stane a vy nebudete poistení, budete dlhovať státisícové škody.

Ak sa vám niekedy poškodí vodný skúter, nebudete chcieť škodu zaplatiť. Napríklad, ak sa vy a jeden ďalší cestujúci stanete účastníkmi nehody a vaše PWC je zničené, môžete vo svojej poisťovni požiadať o náhradu nákladov na zdravotnú starostlivosť a výmenu vodného skútra.

Keď zaplatíte odpočítateľnú položku, suma peňazí, ktorú dostanete, závisí od vašich lekárskych účtov a výšky škody, na ktorú ste krytí.

V opačnom prípade, keď spôsobíte nehodu, môže druhá strana podať žiadosť o náhradu škody vo vašej poisťovni. Vaše poistenie by uhradilo druhej osobe alebo osobám náklady na fyzické ublíženie na zdraví a škody na majetku. Existuje možnosť, že by vám mohla zaplatiť aj právne náklady, ak vás postavia pred súd.

  CFMoto Side-by-Sides: Sú kvalitné?

Opäť majte na pamäti, že množstvo dostupného krytia závisí od množstva krytia, ktoré si zakúpite. Podľa môjho názoru, čím viac krytia si zakúpite, tým lepšie, pretože nehody PWC sa stávajú každý deň. Na konci dňa je lepšie mať viac krytia ako menej.

Čo kryje poistenie PWC?

V závislosti od podrobností poistnej zmluvy, ktorú si zakúpite, poistenie PWC pokrýva:

 • Fyzické poškodenie vášho vodného skútra
 • Škody na majetku, ktoré spôsobíte (niečí prístav, loď, plavidlo atď.)
 • Zranenie alebo smrť, za ktoré ste zodpovední
 • Vaše zranenia spôsobené nehodou nepoisteného vodáka
 • Zodpovednosť za vodné športy pre wakeboardistu/lyžiara/atď. ktoré ťaháte
 • Lekárske platby
 • Odstraňovanie vrakov alebo odťahovanie
 • Pokrytie osobného majetku
 • Poistenie príslušenstva pre zásoby a osobné veci na palube
 • Pokrytie prívesom PWC

Vo väčšine prípadov môžete svoju poistnú zmluvu prispôsobiť zvýšením rozsahu krytia alebo pridaním ďalších potvrdení.

Ak sa na vode niečo pokazí, môžete si byť istí, že vaše poistenie PWC vám bude stáť chrbtom. Od umiestnenia vodného skútra na príves až po jeho použitie vo vode, poistenie PWC pokryje všetky nehody, ktoré môžu nastať.

Keď sa pozriete na celkový obraz, zaplatiť niekoľko stoviek dolárov ročne nie je veľký problém v porovnaní s tým, že keď sa stane nehoda, musíte zaplatiť tisíce dolárov až do výšky celoživotných úspor.

Váš vodný skúter nie je len hračka, ktorú dostanete v McDonald’s Happy Meal. Je to veľká investícia, ktorá vám môže poskytnúť nekonečnú zábavu, ak sa o ňu budete starať. Súčasťou starostlivosti oň je kúpa poistenia pre prípad, že by sa s ním niečo pokazilo.

Dôležitejšia ako samotný vodný skúter je vaša bezpečnosť a bezpečnosť tých ľudí, ktorí sú s vami na vode. Ak by ste mali nehodu, chceli by ste vedieť, že môžete dostať všetku potrebnú starostlivosť bez obáv z bankrotu.

Je povinné mať poistenie PWC?

Či je potrebné mať poistenie pre váš vodný skúter, závisí od požiadaviek vášho štátu. Mnohé štáty vyžadujú poistenie zodpovednosti za škodu, aby pokryli vašu právnu zodpovednosť v prípade, že niekoho alebo niečo zraníte. Vo všeobecnosti sa poistenie plavby a poistenie plavidiel nevyžaduje, ale dôrazne sa odporúča.

Najlepšie je skontrolovať si zákony o požiadavkách na poistenie PWC tam, kde žijete, aby ste si boli istí, že tieto zákony dodržiavate.

Utah a Arkansas majú niektoré zákony spojené s poistením zodpovednosti za škodu pri prevádzkovaní PWC. Ak sa chcete dozvedieť viac o obmedzeniach, môžete si prečítať tento článok tu.

Ak ste financovali nákup svojho vodného skútra, váš veriteľ vás s najväčšou pravdepodobnosťou prinúti kúpiť si komplexné poistenie PWC. Ďalším prípadom, keď si budete musieť kúpiť poistenie, je, ak zakotvíte vodný skúter v prístave.

Skôr ako si vodný skúter požičiate, uistite sa, že majiteľ požičovne má vodné skútre poistené, aby v prípade, že by sa niečo stalo, bolo kryté. V Spojených štátoch sa vyžaduje, aby všetky požičovne PWC boli poistené na maximálnu možnú mieru zodpovednosti.

  Fungujú rybárske bobbery pre pstruhy?

Ak chcete zistiť, aké sú špecifické požiadavky vo vašom štáte, mali by ste so svojimi otázkami kontaktovať miestneho nezávislého agenta. Podľa môjho názoru by ste mali mať poistenie PWC vždy bez ohľadu na požiadavku vášho štátu. Nehody sa s väčšou pravdepodobnosťou stanú a vy chcete chrániť seba aj tých, ktorí sú na vode s vami.

Koľko poistenia PWC skutočne potrebujem?

Výška poistného krytia, ktorú potrebujete, závisí od vášho vodného skútra. Záleží na konských silách a ďalších vychytávkach, ktoré má váš vodný skúter.

Ak si chcete vybrať, koľko krytia PWC kúpiť, zvážte tieto pokyny:

 • Zvážte nákup maximálneho krytia zodpovednosti (napríklad 500 000 USD)
 • Zaplaťte za najvyššiu sumu krytia zdravotných platieb (zvyčajne je to okolo 10 000 USD)
 • Kúpte si „pokrytie náhradných nákladov“ pre váš vodný skúter v prípade, že dôjde k nehode
 • Zvážte nákup krytia pre váš osobný majetok na palube (zvyčajne okolo 5 000 USD)
 • Porozprávajte sa s agentom o primeranom rozsahu komplexného krytia, krytia proti vandalizmu, krytia úniku paliva, krytia odťahovania a vrakov a cestnej pomoci

Čo poistenie pre vodné skútre nekryje?

Existuje niekoľko prípadov, kedy vás poisťovne PWC nepokryjú:

 • Vodný skúter, ktorý bol upravený na zvýšenie rýchlosti a/alebo výkonu
 • Keď prevádzkujete vodný skúter po zotmení (od súmraku do úsvitu)
 • Prevádzkovanie vodného skútra, keď nemáte platný vodácky bezpečnostný preukaz

Budete chcieť, aby ste sa uistili, že čítate medzi riadkami vo svojej poistnej zmluve, aby ste vedeli, čo môžete urobiť, aby ste boli poistení, a čo nie. Niektoré zásady sa vzťahujú na tých, ktorí sa k vám pridajú na vodnom skútri, ale niektoré nie. Nezabudnite vziať tieto otázky so sebou svojmu agentovi, aby ste si boli vedomí.

Akého poskytovateľa poistenia vodných skútrov by som mal použiť?

To závisí od toho, kto je vaším súčasným poskytovateľom poistenia. Je to šikovný nápad nakupovať a nájsť skvelé ponuky od iných poskytovateľov, pretože vám to pomôže skombinovať vaše ďalšie pravidlá. Opäť je tu veľa faktorov, ktoré ovplyvnia, koľko bude poistenie stáť. Vždy nakupujte a zistite, kto vám môže poskytnúť najlepšie ceny.

Pokiaľ ide o poskytovateľov poistenia PWC, existuje veľa možností. Než sa rozhodnete, ktorý z nich použiť, mali by ste požiadať o cenové ponuky s informáciami o vašich vodných skútroch. Niektorí poskytovatelia vám poskytnú zľavu, ak ste absolvovali online kurz bezpečnosti na vodných skútroch a zložili ste skúšku.

Najlepší spôsob, ako získať najlepšiu ponuku, je overiť si to u viacerých poisťovacích agentov/agentúr.

Mali by ste tiež pamätať na to, ako radi obsluhujete svoj vodný skúter; ak radi jazdíte super rýchlo a robíte bláznivé kúsky, budete si musieť kúpiť ďalšie poistenie. Ak však máte malé deti a vodný skúter beriete len na pomalé jazdy, možno nebudete musieť kupovať maximálnu zodpovednosť.

Kedy je najlepší čas na kúpu poistenia PWC?

Na rozdiel od vodáckeho priemyslu, poisťovníctvo nepresadzuje nižšie ceny počas mimosezónneho obdobia. To znamená, že kedykoľvek je skvelý čas na kúpu poistenia pre váš vodný skúter. Nakupovanie je tá najchytrejší vec, ktorú môžete urobiť, aby ste našli najlepšie ceny.

  Najlepší rybársky vlasec pre muškárenie 

Najlepší čas na uzavretie poistenia je skôr, ako sa vám stane nehoda. Naozaj je lepšie byť v bezpečí, ako ľutovať.

Čo je to poistenie zodpovednosti za zastrešenie?

Zastrešujúce poistenie zodpovednosti za škodu predstavuje dodatočné krytie zodpovednosti za telesné zranenia, škody, právne poplatky atď., ktoré presahujú limity vášho poistenia zodpovednosti PWC.

Existujú prípady, keď vodič, ktorý sa previnil, môže byť žalovaný a braný na zodpovednosť aj po vyčerpaní poistného krytia. V tomto prípade môže súd zabaviť váš majetok na zaplatenie priznanej náhrady škody vrátane vášho budúceho zárobku.

Vtedy prichádza na scénu zastrešujúca politika. Táto politika chráni váš majetok pred nadmernými nákladmi, škodami a právnymi poplatkami. Zastrešujúca politika zvyšuje náklady nad rámec toho, čo pokryje bežné poistenie PWC.

Niektorí ľudia by chceli mať ďalšiu úroveň zabezpečenia pre prípad, že by boli žalovaní za škody na majetku alebo zranenia iných ľudí. Poistné za zastrešujúce poistenie môže byť lacnejšie, ak si poistku zakúpite od toho istého poisťovateľa, u ktorého ste si kúpili poistenie PWC.

Ako vám môže pomôcť nezávislý poisťovací agent

V dôveryhodnej sieti výberu sa môžete porozprávať s nezávislým poisťovacím agentom, ktorý vám pomôže získať cenovú ponuku na novú poistku, obnovenie alebo dodatočnú či zastrešujúcu poistku. Ponúknu vám poistenie PWC, odborné poradenstvo a personalizované služby. Môžu vám poskytnúť pokrytie od najlepších poisťovateľov vodných skútrov.

Nezávislý agent môže dokonca nakupovať za najlepšie ceny vo vašom mene. Ísť do tento web nájsť toho správneho agenta pre vás.

Poistenie je veľká voľba a nemusíte si ho robiť sami. Je lepšie mať pomoc od tých, ktorí vedia, čo robia a majú skúsenosti s poistením. Miestny agent bude poznať požiadavky na poistenie vo vašom štáte a môže odpovedať na všetky vaše otázky.

Najdôležitejšia vec, ktorú môže agent urobiť, je pomôcť vám nájsť najdostupnejšie sadzby poistenia PWC.

Ak ste si ešte nekúpili vodný skúter, odporučil by som porozprávať sa s agentom a povedať mu, aký je váš rozpočet, aby vám mohol pomôcť nájsť vodný skúter, ktorý si môžete dovoliť poistiť. Môže byť ťažké vedieť, koľko vás bude stáť vodný skúter na konci dňa, ale agent vám môže pomôcť zistiť odhadované náklady. V tom je zahrnutá cena vodného skútra spolu s jeho poistením.

Je lepšie vedieť, do čoho idete, skôr ako sa sami rozhodnete. Predtým, ako sa rozhodnete, či si kúpite poistenie na vodný skúter alebo nie, zvážil by som výhody a nevýhody poistenia. Áno, budete musieť zaplatiť niekoľko stoviek dolárov ročne, ale rovnako ako máte poistenie domácnosti a poistenie auta, váš vodný skúter má pre vás veľkú hodnotu.