Prepravná kontajnerová kabína – je to dobrý nápad?

Svet domov a stavieb chatiek sa od čias pohraničia veľmi vyvinul. Bývalo to tak, že chatky boli zvyčajne zrubové stavby postavené pomocou jednoduchých nástrojov každodennými ľuďmi na hraniciach. Teraz môžu byť chatky čímkoľvek, od malého zrubového domu v lese až po extravagantný dovolenkový dom pri jazere.

V dnešnej dobe existuje veľa možností, ako si postaviť chatu. Zruby sú stále veľmi obľúbené a neustále sa zväčšujú a zdobia. Ale ľudia stavajú kabíny aj z množstva iných materiálov. Materiály na stavbu kabín sa značne rozšírili, od tradičných stavebných metód s použitím rámovej konštrukcie a drevených dosiek až po ekologické metódy využívajúce prírodné produkty vrátane nečistôt a trávy. Jednou zo zaujímavých metód konštrukcie kabín v posledných rokoch bolo použitie lodných kontajnerov na stavbu modulárnych kabín. Sú lodné kontajnery dobrými kajutami? Myslím, že áno, a tu je dôvod.

Zabezpečenie kabíny

Je ťažké ho postaviť z tvrdšieho materiálu ako z pevnej ocele.

Tieto nádoby sú vyrobené tak, aby vydržali poriadny výprask. Jediná cesta dovnútra alebo von z týchto prepravných kontajnerov je cez akékoľvek dvere alebo okná, ktoré do nich vložíte. Nemáte do činenia s tenkou preglejkou a sadrokartónom. Vaše steny sú vyrobené z ocele. Z tohto dôvodu je ich zabezpečenie jednoduché a lacné.

Ak chcete nejaké nápady na zabezpečenie kabíny, môžete si pozrieť môj článok tu.

Ekologická šetrnosť

Používanie prepravných kontajnerov ako stavebného materiálu je skutočne ekologické. V skutočnosti prieskum uskutočnený spoločnosťou containerhomeplans.org zistil, že šetrnosť k životnému prostrediu je druhým dôvodom, prečo ľudia používajú prepravné kontajnery na stavbu domov. Číslo 1 boli náklady, o ktorých si povieme o chvíľu.

Na svete je množstvo prepravných kontajnerov. V skutočnosti sa počet prepravných kontajnerov približuje 20 miliónov. A takmer 2/3 z nich sa nepoužívajú. To je veľa odpadu!

Bežný prepravný kontajner obsahuje takmer 4 tony ocele (približne 3500 kg), ktorá pôjde do odpadu, ak nebude recyklovaná alebo znovu použitá. Procesy recyklácie spotrebujú veľa energie, čo zvyčajne znamená spaľovanie paliva. Je to tiež naozaj drahé, a preto spoločnosti nechávajú tieto kontajnery len tak nečinne, namiesto toho, aby ich recyklovali. Najlepší spôsob, ako spracovať tieto prebytočné prepravné kontajnery, je znova ich použiť na niečo. No, budovanie kabín je skvelým využitím pre tieto prebytočné prepravné kontajnery.

  Akú váhu dokáže zdvihnúť teplovzdušný balón?

Celkové náklady

Stavba lodných kontajnerových kabín nie je vždy lacná, ale zvyčajne sú oveľa lacnejšie ako výstavba porovnateľnej kabíny inými prostriedkami.

Samotný prepravný kontajner vás bude stáť od 1 500 do 8 000 USD v závislosti od jeho stavu. Aj keď používate staviteľa na úpravu kontajnera a jeho premenu na kabínu pre vás, celkové náklady na peknú prepravnú kontajnerovú kabínu možno ľahko udržať pod 40 000 USD. Bolo by naozaj ťažké postaviť veľkú časť kabíny za 40 000 dolárov, pokiaľ to neurobíte sami s použitím materiálov z miesta chaty. A potom sa pozeráte na dlhú dobu výstavby.

A ak na stavbu chaty používate dodávateľov, náklady môžu byť značné, stačí ísť za staviteľom a ich vybavením na odľahlé miesto chaty, aby vykonal prácu. S prepravnou kontajnerovou kabínou to nemusíte robiť. Môžete im priviezť prepravný kontajner a potom ho len umiestniť na miesto v kabíne, keď je všetko hotové. Čo ma privádza k ďalšiemu bodu.

Off-site Construction

Jedným z naozaj elegantných aspektov konštrukcie lodných kontajnerov pre kabíny je, že väčšinu stavebných prác je možné vykonať mimo staveniska. Presun prepravného kontajnera nie je taký zložitý. Robíme to každý deň… Navyše, v určitom okamihu budete musieť použiť nákladné auto na doručenie prepravného kontajnera do vašej kabíny. Môžete tiež urobiť všetky svoje stavebné práce ako prvé, takže sa nemusíte starať o stavebné práce na mieste chaty.

Ďalšou skvelou vecou na prepravných kontajnerových kabínach je to, že sa dajú použiť na stavbu veľkých modulárnych kabín. Modulárnym mám na mysli, že môžete mať viacero kontajnerov postavených oddelene, zložíte ich na mieste a budú do seba pekne zapadať. Nemusíte sa teda obmedzovať na jednu nádobu. Svoju chatu si môžete postaviť v častiach, ktoré budú všetky spojené, keď ich doručíte na miesto chaty.

Rýchla doba výstavby

Pri prepravných kontajnerových kabínach je konštrukcia kabíny vopred zostavená. Množstvo stavebných prác spojených s premenou prepravného kontajnera na kabínu závisí výlučne od toho, čo chcete.

  Je batoh nebezpečný, so štatistikou bezpečnosti

Základnou potrebnou prácou sú veci ako vyrezanie dverí a okien do kontajnera. Bude potrebné zarámovať dvere a okná. Okrem toho si ho môžete prispôsobiť, ako len chcete. Jednoducho nebudete musieť čakať na dlhé obdobia budovania skutočnej konštrukcie ako na chate.

Ďalšou vecou, ​​ktorá urýchľuje čas výstavby, je to, že môžete naliať základy, zatiaľ čo staviate zvyšok kabíny. Ak staviate mimo staveniska, nemusíte pred začatím akejkoľvek ďalšej práce čakať na výkop, naliatie a ošetrenie základu. Počas prípravy staveniska a zakladania si môžete nechať kompletne postaviť svoju kabínu.

To všetko výrazne urýchľuje proces výstavby.

To znamená, že ak chcete urobiť veľa vonkajších úprav, aby vaša kabína prepravného kontajnera vyzerala ako niečo iné ako prepravný kontajner, túto prácu bude potrebné vykonať na mieste a po naliatí základov a umiestnení kontajnera na miesto. . V porovnaní s časovým rámcom potrebným na stavbu kabíny však budete môcť začať používať kabínu prepravného kontajnera na pobyt v nej veľmi rýchlo.

Prakticky nezničiteľné

Ak chcete kabínu, ktorá vydrží dlhšie ako vy bez ton údržby a opráv, kabína s prepravným kontajnerom je skvelý spôsob, ako ísť.

Prepravné kontajnery sú vyrobené tak, aby odolali všetkým možným podmienkam. Ako štruktúra sú odolné voči zemetraseniu, ohňu, tornádu a hurikánu. A pokiaľ ide o životnosť, prepravné kontajnery môžu veľmi ľahko prežiť 50-ročnú životnosť, pre ktorú sú dnes napísané naše stavebné predpisy.

Niektorí ľudia dokonca používajú lodné kontajnery na podzemné bunkre. Nehovoríme tu o bunkroch a núdzovej pripravenosti. Dobrý nápad však môže byť umiestnenie jedného kontajnera pod zem ako suterénu pre vašu prepravnú kontajnerovú kabínu. Poskytne vám veľmi dobre chránené miesto, kam ísť v prípade nepriaznivého počasia alebo iných nepriaznivých podmienok.

Nízke náklady a používanie

S určitou izoláciou a dobrými oknami vám váš prepravný kontajner môže skutočne ušetriť peniaze za energie. Ak používate dobrú, vysoko kvalitnú izoláciu pre vašu prepravnú kontajnerovú kabínu, mali by ste byť schopní ju udržiavať pri konštantnej teplote pomerne ľahko kvôli jej veľkosti a usporiadaniu. To znamená, že nebudete musieť veľa vykurovať a chladiť, čo sú jedny z najväčších spotrebiteľov energie.

  Môžete použiť obe strany pozemnej hokejky?

To isté by ste mohli urobiť v ktorejkoľvek inej kabíne, ale náklady by boli oveľa vyššie. Izolácia väčšej kabíny alebo domu pomocou vysokokvalitnej izolácie je drahá a ak máte vysoké stropy, získate veľké otvorené priestory, ktoré zvyšujú vaše náklady na vykurovanie a chladenie. To je dôvod, prečo môžete veľmi jednoducho minimalizovať spotrebu energie bez tony stavebných nákladov s prepravnými kontajnerovými kabínami.

Niekoľko vecí, ktoré treba mať na pamäti

Stavebné predpisy a povolenia

Vaša prepravná kontajnerová kabína bude podliehať rovnakému stavebnému povoleniu ako ktorákoľvek iná kabína vo vašej oblasti. Takže predtým, ako začnete kupovať akýkoľvek materiál pre vašu prepravnú kontajnerovú kabínu, uistite sa, že ste sa obrátili na svoju okresnú kanceláriu. Sú to tie, ktoré vám môžu dať súhlas na stavbu kabíny z prepravných kontajnerov. Vo väčšine prípadov prepravné kontajnery prekračujú požiadavky miestnych stavebných predpisov. Ale možno o tom budete musieť presvedčiť svoj kraj. Našťastie začína byť precedens pre stavbu lodných kontajnerov. V prípade potreby môžete určite získať niekoľko skvelých príkladov.

Dodanie prepravného kontajnera na miesto vašej kabíny

Predtým, ako začnete plánovať výstavbu prepravnej kontajnerovej kabíny vo svojom vlastníctve, uistite sa, že ju skutočne môžete dostať na svoje miesto. Dostať tam prepravný kontajner je niečo málo. Konkrétne, náves bude musieť byť schopný dopraviť kontajner na miesto. Ak cesty vedúce k vášmu pozemku nie sú vhodné pre tento typ nákladného auta, možno sa vám nepodarí dostať sa do chatky na váš pozemok. Podobne, ak sa vaša chata nachádza uprostred 20-akrového lesa bez dobrého prístupu z cesty, bude ťažké doručiť vašu prepravnú kontajnerovú kabínu.

Využite dodávateľa so skúsenosťami

Stavba kabíny z prepravného kontajnera má niekoľko odlišných úvah ako stavba pomocou tradičných metód. Ak ho nájdete, je najlepšie použiť dodávateľa, ktorý má skúsenosti s výstavbou kontajnerových domov. Ak vo svojej oblasti nemôžete nájsť žiadny, uistite sa, že máte istotu v schopnosti vášho dodávateľa pracovať s oceľou, ako aj s inými tradičnejšími stavebnými materiálmi.

Zdroje

http://homes.nine.com.au/2017/03/15/15/33/woman-built-home-shipping-container-quit-job-at-bunnings

https://www.containerhomeplans.org/2015/04/what-i-wish-id-known-before-building-my-shipping-container-home

https://www.containerhomeplans.org/2015/10/pros-and-cons-of-building-a-shipping-container-home