Prečo z môjho ATV Carb uniká plyn?

Keď z karburátora alebo kabíny štvorkolky uniká plyn, môže vás hodiť za slučku. Prečo sa to deje a ako to napraviť?

Z vášho ATV karburátora môže unikať plyn z týchto dôvodov:

  • Nesprávna výška plaváka
  • Poškodené tesnenie karburátora
  • Staré tesnenie O-krúžku ihlového ventilu alebo mosadzná armatúra
  • Špinavý plyn
  • Zaseknutý karbohydrátový plavák
  • Odvzdušňovací ventil nádrže je zablokovaný

V tomto článku si prejdeme každý z týchto dôvodov úniku sacharidov ATV, aby sme vylúčili vinníka. Keď skončíte s čítaním, budete vedieť, ako diagnostikovať váš problém, aby váš ATV karbón mohol bežať bez problémov po niekoľkých malých opravách!

6 dôvodov, prečo z vášho ATV Carb uniká plyn + ako ich opraviť

Nesprávna výška plaváka

Prvým dôvodom, prečo z karburátora ATV môže uniknúť plyn, je, že plavák karburátora nie je v správnej výške.

Predtým, než sa dostaneme do akej výšky by mal byť sacharidový plavák, dovoľte nám v krátkosti vysvetliť, čo je to karbohydrátový plavák pre nezasvätených.

Sacharidový plavák je kovový alebo plastový penový komponent s ihlou. Plavák je umiestnený buď vo vnútri misky alebo plavákovej kŕmnej komory, kde pláva v palive. Je inštalovaný na strane karburátora.

Ihla v karburátorovom plaváku určuje, koľko paliva dostane plaváková komora.

Keď je výška plaváka nesprávne nastavená, nielenže môže zo sacharidu začať unikať plyn, ale plytváte tým, čo je vo vašej štvorkolke. To je potom dosť drahý problém, ktorý sa oplatí okamžite vyriešiť.

Ako skontrolujete výšku plaváka? Najprv sa dostanete k vypúšťaciemu ventilu ATV. Hľadáte oblasť, kde sa odtokové potrubie a plaváková misa rozchádzajú.

Vezmite gumenú hadičku a položte ju vedľa plavákovej misky. Potom zmerajte, aká je vzdialenosť medzi aktuálnou hladinou paliva a prírubou plavákovej nádoby zhora.

Návod na obsluhu vašej ATV vám povie, aká by mala byť správna výška plaváka. Zarovnajte plavák tak, aby bol vodorovný.

Ak je totiž miska čo i len v miernom uhle, palivo, ktoré nalejete do svojej štvorkolky, by mohlo skončiť v prepadovom potrubí sacharidov.

Tesnenie nádoby na cukor je poškodené

Ak je plavák vášho štvorkolky v správnej výške, potom ďalšou oblasťou, ktorú treba riešiť, je tesnenie karburátora.

Toto tesnenie ide medzi nádobu na uhľohydrát a puzdro na uhľohydrát. Čím dlhšie máte svoju štvorkolku, tým je väčšia šanca, že tesnenie bude v zlom stave, pretože opotrebovanie môže spôsobiť jeho degradáciu.

Príliš častý prístup k nádobe na uhľohydráty je ďalším spôsobom opotrebovania tesnenia.

Najprv by ste museli rozobrať karburátor štvorkolky, aby ste sa dostali k tesneniu karburátora. Keď ho vyberiete, môžete ho bližšie posúdiť.

Ak chcete odmontovať karburátor ATV, musíte vypnúť palivový ventil. Môžete tiež použiť svorku na nastavenie palivového potrubia do vypnutej polohy.

Čítať  Pristávate vo vode pri parasailingu?

Potom odstráňte plastové kryty, skrinku vzduchového filtra a vzduchový filter, pretože všetky blokujú karburátor.

Ak má vaša štvorkolka dvojtaktný motor, ktorý využíva systém automatického mazania, budete musieť najskôr odpojiť dvojtaktné vstrekovacie potrubie a potom svorku, ktorá drží karburátor pripevnený ku gumenému saciemu potrubiu.

Pri iných typoch motorov môžete tento krok preskočiť.

Nakoniec by ste mali uvoľniť všetky skrutky, ktoré udržujú sýtič karburátora neporušený, a potom je karburátor voľný. Teraz sa môžete pozrieť na tesnenie.

Oprava tesnenia v skutočnosti neprichádza do úvahy, takže nebudete mať inú možnosť, ako ho vymeniť. Dobrou správou je, že tesnenie nie je veľmi drahé.

Pri inštalácii nového tesnenia sa neponáhľajte. Komponenty, ktoré obklopujú tesnenie karburátora, sú krehké. Ak narazíte alebo poškodíte tieto časti, budete musieť minúť oveľa viac peňazí, aby ste dostali svoju ATV do prevádzkyschopného stavu.

Je potrebné vymeniť O-krúžok ihlového ventilu alebo mosadznú armatúru

Váš ATV karburátor má tiež ihlový ventil, ktorý určuje, koľko plynu alebo tekutiny karburátor dostane.

Ihlový ventil je zvyčajne utesnený na O-krúžku, takže ho nemusíte udržiavať, aj keď svoju štvorkolku vlastníte a používate dlhé roky.

Samotný O-krúžok je medzi sedlom a ovládacími závitmi. Má veľmi tesne priliehať k valcu. To obmedzuje znečistenie nite a udržuje ihlový ventil na nižšom vnútornom objeme.

Budete musieť vybrať karburátor ATV, aby ste sa bližšie pozreli na O-krúžok ihlového ventilu. Môže sa stať, že prsteň časom vyschol, čo sa môže stať.

Možno nie je ihlový ventil utesnený, keď je mosadzná armatúra bezpečne uzavretá.

Môžete určiť, či je problém jedným z týchto dvoch problémov, s trochou riešenia problémov.

Najprv sa chcete uistiť, že plavákový ventil je nastavený v správnej polohe a že je tiež čistý.

Potom môžete znova pripojiť palivové potrubie vašej ATV. Nastavte palivový ventil do zapnutej polohy. Ak vidíte, že cez plavákový ventil štvorkolky prúdi plyn, aj keď to nie je veľa plynu, tak všetko zatiaľ funguje ako má.

Trochu nadvihnite plavák a počkajte, kým sa nezastaví prúd plynu. Mal by sa zastaviť, ale nemusí, aj keď je plavákový ventil zatvorený. To vám hovorí, že ide o problém s O-krúžkom.

Teraz, keď máte podozrenie, že O-krúžok by mohol byť vaším vinníkom, zložte jeho dosku a priskrutkujte. Tým sa oddelí mosadzná armatúra od zvyšku O-krúžku.

Na úplné odstránenie mosadznej armatúry budete pravdepodobne potrebovať ihlové kliešte.

O-krúžok by mal vyčnievať z priemeru mosadznej armatúry. Prsteň by mal mať tiež určitý stupeň flexibility. Ak ani jedno nie je pravda, potom je čas vymeniť starý O-krúžok za nový.

Čítať  Náklady na loď Skeeter Bass: Aká je cena každého modelu?

Nezabudnite zmerať prierez a vnútorný priemer O-krúžku, aby ste sa uistili, že dostanete ten, ktorý má správnu veľkosť.

Budete potrebovať posuvné meradlá na prispôsobenie vhodnej veľkosti O-krúžku aktuálnemu. Pomocou strmeňa vypočítajte priemer mosadznej armatúry pozdĺž drážky, kde prechádza O-krúžok. To je vnútorný priemer.

Vonkajší priemer je zvyčajne väčší ako vnútorný priemer. Ak je aspoň o dva milimetre väčší, potom by mal byť nový O-krúžok o jeden milimeter väčší ako vnútorný priemer, aby sa zabezpečilo, že krúžok vytvorí správne tesnenie.

Keď umiestnite nový O-krúžok, použitie silikónového maziva alebo iného maziva to značne uľahčí.

Používate špinavý plyn

Ako vždy hovoríme v týchto článkoch na riešenie problémov, niekedy problém nie je taký zložitý ako meranie prierezu a vnútorného priemeru O-krúžku.

Zamyslite sa na chvíľu nad typom plynu, ktorým ste naposledy naplnili svoju štvorkolku. Je plyn čerstvý? je to čisté?

Ak si nie ste celkom istí, alebo ste odpovedali nie, mohli ste svoj problém vyriešiť sami. Špinavý plyn v nádrži nie je dobrý.

Aj keď má vaša štvorkolka palivový filter, tento filter nedokáže zachytiť všetko, najmä veľmi malé častice. Tieto častice zostávajú vo vnútornom systéme vašej štvorkolky a postupne narúšajú plynové potrubia.

Keď sa vnútorná stena plynového potrubia rozpadne, častice gumy sa odlupujú. Tieto častice sú tiež malé, takže sa môžu dostať cez palivové filtre.

Častice sa nakoniec nahromadia vo ventile ATV a prinútia ho do otvorenej polohy. Keďže ventil je vždy otvorený, nádoba sa naplní a následne preplní palivom.

Prebytočné palivo kvapká do karburátora.

Ak chcete zistiť, či je to váš problém, otvorte štvorkolku a pozrite sa na plynové potrubia.

Linky, ktoré sú staršie ako desať rokov, by nemali zostať vo vašom vozidle, pretože sa skôr či neskôr pokazia, ak sa tak ešte nestalo.

Keď už ste pri tom, môžete tiež vymeniť plynový filter. Splnilo to viac ako svoju prácu a už nie je dostatočne čisté, aby efektívne zachytilo väčšinu častíc.

Sacharidový plavák sa zasekol

Ak sa stále snažíte prísť na to, čo môže byť s vaším ATV karburátorom zlé, možno je čas vrátiť sa k plaváku.

Plavák, ako viete, má ihlu, ktorá meria hladinu paliva. No, v prípadoch, keď sú hladiny paliva príliš nízke, plavák začne klesať. Tým sa vyvíja tlak na ihlový ventil alebo plavákový ventil.

Odtiaľ by sa do misky na uhľohydráty dostalo viac paliva, aby sa zabezpečilo, že nebude dlho prázdna.

Čítať  Najlepšie detské rybárske palice vo Walmarte (ktoré sa budú ľahko používať!)

Akonáhle palivo stúpne do určitého bodu, ventil sa uzavrie a množstvo paliva v karburátore by sa malo regulovať.

Čo by sa teda stalo, keby sa palivový ventil nemohol zavrieť? No, palivo stále prichádza a prichádza. Nakoniec je nádoba na uhľohydráty zahltená všetkým palivom, takže vychádza z prepadového potrubia karburátora.

Ak často kladiete svoju štvorkolku na valníky alebo ju parkujete v prudkom stúpaní, môže to stačiť na zaseknutie plavákového ventilu karburátora. Niekedy za to môže jednoduché opotrebovanie.

Aj v iných prípadoch zazimovanie štvorkolky s prázdnou nádržou na palivo spôsobí, že sa plaváky zaseknú pri ďalšom tankovaní vozidla. V budúcnosti začnite používať stabilizátor paliva, aby ste tomu zabránili.

Ak chcete odlepiť plavákový ventil karburátora, vezmite štvorkolku a zaparkujte ju na rovnom, rovnom povrchu. Vstúpte do misky na uhľohydráty a jemne na ňu poklepte. Môžete tiež odraziť svoju štvorkolku, ale nie príliš tvrdo.

Tieto pohyby by mohli stačiť na uvoľnenie zaseknutého plaváka.

Ak nie, použite čistič sacharidov. Starý plyn mohol spôsobiť, že sa karburátor pokazil, a preto sa plavákový ventil lepí.

Nie je zlý nápad rozobrať celý karburátor a použiť okrem čističa sacharidov aj trochu stlačeného vzduchu a kefu, aby ste dostali karburátor do špičky.

Vetranie nádrže je zablokované

Nakoniec môže byť uzáver plynu vo vetracom otvore palivovej nádrže zablokovaný, čo spôsobuje únik plynu z karburátora ATV.

Palivová nádrž vo vašej štvorkolke je vybavená odvzdušňovacím otvorom. Úlohou odvzdušňovacieho otvoru je prepustiť vzduch, najmä keď sa hladina paliva vyčerpá. Keď sa palivová nádrž zahreje, vetracie otvory môžu zabrániť jej prehriatiu.

Otvory palivovej nádrže môžu byť súčasťou plynového uzáveru. Ak je to prípad vašej štvorkolky, potom zablokovaný vetrací otvor umožní akumuláciu tlaku vzduchu v nádrži.

Tlak vzduchu môže byť taký obrovský, že posiela palivo do karburátora a von z prepadovej trubice.

Budete musieť zložiť plynový uzáver zo štvorkolky a nechať ju niekoľko minút odpočívať. Plyn môže okamžite prestať unikať, čo naznačuje, že problémom je vyššie uvedené nahromadenie tlaku.

Skúste vymeniť uzáver plynu len pre istotu.

Záverečné myšlienky

Ak z vášho ATV uniká plyn, budete sa oprávnene cítiť znepokojení. Určenie zdroja problému nie je vždy jednoduché, ale dúfame, že vám rady v tomto článku poskytnú miesto, kde začať.

Naše najlepšie odporúčanie? Najprv začnite s jednoduchšími a zrejmejšími opravami. Niekedy robia trik! Potom sa nemusíte hrabať v príliš veľa vnútorných súčiastkach štvorkolky, ani nemusíte míňať veľa peňazí.

Ak nie ste až taký DIY typ, vedzte, že nič z tohto odstraňovania problémov nemusíte robiť sami. Vždy môžete vziať svoju štvorkolku k mechanikovi a nechať ho urobiť