Prečo sú lety teplovzdušným balónom také drahé?

Lety teplovzdušným balónom sú úžasné. Bohužiaľ, ako veľa úžasných vecí, sú tiež veľmi drahé. Prečo je toto? Kto je na vine? kapitalizmus? Firemná chamtivosť?

Lety teplovzdušným balónom sú drahé kvôli obrovským nákladom, ktoré vznikajú pri prevádzke spoločnosti na let balónom. K týmto nákladom prispievajú náklady na samotné teplovzdušné balóny, palivo, údržbu a dopravu. Spoločnosti s teplovzdušným balónom tiež zvýšia alebo znížia svoje ceny na základe cien konkurencie.

Nižšie preskúmame niektoré z mnohých dôvodov, prečo táto úžasná aktivita stojí tak veľa. Možno vás prekvapí, že let teplovzdušným balónom môže stáť oveľa, oveľa viac!

Náklady na vlastníctvo balóna

Teplovzdušné balóny sú drahé. Nie drahé ako nový Xbox, drahé ako nové auto. Ak si chcete kúpiť nový teplovzdušný balón, ľahko miniete 20 000 až 40 000 dolárov.

Ak hľadáte teplovzdušný balón, ktorý unesie 12 až 16 ľudí, pripravte sa minúť viac ako 80 000 dolárov. Náhodou sú to rovnaké náklady ako a Tesla X.

Balóny, údržba, palivo a ďalšie!

Takže pre firmu, ktorá získa flotilu štyroch alebo šiestich balónov (to je na menšej strane), sa pozeráte na náklady presahujúce 200 000 dolárov. To len preto, aby boli balóny na prvom mieste.

Potom musíte vziať do úvahy náklady na údržbu, palivo a dopravu. Každý z nich bude predstavovať opakujúce sa náklady, pokiaľ bude spoločnosť vlastniť a používať balón.

Údržba je najnáročnejšia cena. Existujú ročné kontroly, pri ktorých musí byť balón v špičkovom stave, ale kedykoľvek sa môže niečo zlomiť.

Napríklad tvrdé pristátie by mohlo poškodiť kôš. Obálka sa môže roztrhnúť. Horák sa môže pokaziť a treba ho vymeniť. Ak chcete byť finančne zodpovedný, má zmysel mať dostatok peňazí, aby ste boli pripravení na neočakávané.

Palivo je v skutočnosti relatívne lacné. Alebo by som mal povedať, že palivo je pomerne lacné. V porovnaní s ostatnými nákladmi je palivo skutočne tou najmenšou starosťou.

Je to niečo ako vlastniť auto. Samotné auto je najdrahšie, potom poistenie auta, potom náhodné zvuky, ktoré treba opraviť, a potom náklady na benzín (ak nejdeme do vojny s Iránom).

  Ako fungujú parasails?

Samozrejme, sú tu aj náklady na prepravu balóna z miesta na miesto. Navyše budete musieť mať kde držať balóny. To je viac peňazí.

Takže z toho plynie ponaučenie, že balóny sú drahé. Čím viac ich vlastníte a čím častejšie s nimi lietate, tým sú drahšie.

Náklady na vlastníctvo firmy

Vlastniť firmu je prekvapivo drahé. Ak mi neveríte, stačí sa pozrieť hore Papierová spoločnosť Michaela Scotta. Ak mi stále neveríte, skúste si založiť vlastnú spoločnosť.

Dobre, teraz, keď ste sa z toho vrátili, povedzme si náklady na vlastníctvo firmy. Pokiaľ ide o vlastníctvo spoločnosti na let teplovzdušným balónom, nie je tam príliš veľa jedinečných nákladov.

Väčšina spoločností bude mať nasledujúce náklady. Čo skutočne robí spoločnosť s teplovzdušnými balónmi tak drahou, je to, že tieto náklady sú spojené s vlastníctvom a údržbou flotily teplovzdušných balónov.

Ako už bolo povedané, nemôžete ignorovať náklady samotného podnikania. Poďme sa na to pozrieť zblízka!

zamestnancov

Upozornenie spojlera: zamestnanci stoja peniaze. Ak ste si mysleli, že to bolo šokujúce, pripútajte sa k tomuto odhaleniu: podniky potrebujú zamestnancov, aby fungovali.

Ak ste po prečítaní vyššie uvedeného odseku neprešli do šoku, zvážte, ako rýchlo sa dokážu narátať platiaci zamestnanci. Najprv potrebujete pilotov.

Nie je tam veľa pilotov, takže im budete musieť dať dobrú ponuku. Za normálnych okolností to však nie je ich jediný zdroj príjmu, takže platenie pilotov nezruinuje.

Potom budete potrebovať členov posádky. Títo ľudia prepravujú pasažierov a samotný balón, riadia stíhacie vozidlo a pomáhajú pri nastavovaní a ukladaní balóna.

Opäť to nie je príliš drahé, ale možno budete potrebovať pár z nich.

Potom možno budete potrebovať kancelára. Toto je osoba zodpovedná za plánovanie, platby a mzdy. Čím viac podnikania máte, tým viac kancelárskych ľudí budete potrebovať.

Potom sa musíte rozhodnúť, či platíte od hodiny, vyplácate mzdu a či budete alebo nebudete ponúkať benefity pre svojich stálejších zamestnancov.

Zrazu sa pozeráte na poriadny kus zmeny pre svojich zamestnancov!

marketing

Mať balón a zamestnancov nie je dobré, ak ľudia nevedia, že existujete. Ako niekto, kto strávil veľa hodín skúmaním spoločností, ktoré lietajú teplovzdušným balónom, mi dovoľte povedať, že na marketingu záleží.

  Ako používať tip-Up na rybolov na ľade (úplná príručka pre začiatočníkov)

Ak sa vaša webová stránka nezobrazí na prvej stránke Google, keď niekto hľadá „teplovzdušné balóny v mojej blízkosti“, máte problém. Takže budete potrebovať marketingový rozpočet.

Samozrejme, existujú aj iné spôsoby marketingu. Sila ústneho podania je stále aktuálna. Môžete uverejňovať reklamy vo svojich miestnych novinách, spolupracovať s miestnymi firmami alebo si založiť kanál YouTube.

Veľa vášho úspechu bude spočívať vo vašej lokalite. Nájdite niekde, kde je vysoká populácia alebo veľa turistov!

Na konci dňa musia ľudia vedieť, že existujete. Okrem toho musia byť nadšení z toho, že sa dostanú do teplovzdušného balóna. Ak nie sú, potom si mŕtvy vo vode.

V každom prípade je realita taká, že spoločnosť zaoberajúca sa lietaním teplovzdušným balónom potrebuje marketing a marketing stojí peniaze.

„Prvou požiadavkou podnikania v oblasti prepravy je dobrá zásoba potenciálnych pasažierov buď tým, že blízko je veľká populácia, alebo tým, že sa nachádzate v oblasti, ktorú turisti pravidelne navštevujú.“

“Biznis s lietaním balónom”

Extra služby

Keď sa spoločnosť na lietanie teplovzdušným balónom zväčšuje, začnú ponúkať ďalšie služby. Toto je celkom štandardná vec, ale znamená to, že je potrebné si uvedomiť, že existuje viac nákladov.

Tradičné je napríklad piť šampanské alebo šumivý cider na konci letu teplovzdušným balónom. Jedna fľaša z každého na let sa začne časom pridávať.

Ďalšou bežnou službou je poskytovanie občerstvenia na raňajky. Veľa letov sa uskutočňuje ráno, takže nie je nezvyčajné ponúkať bagety, pomarančový džús alebo niečo podobné.

Potom je tu preprava cestujúcich. Či už to znamená odviesť cestujúcich na miesto vzletu, odviesť ich späť do auta alebo oboje, ide o doplnkovú službu, ktorá bude stáť peniaze.

Niektoré spoločnosti ponúkajú aj voliteľné poplatky. Fotografovanie na palube môže byť napríklad ponúkané za 15 dolárov na osobu. Alebo možno môžete ponúknuť špeciálne, romantické bannery.

Existujú dokonca aj spoločnosti, ktoré ponúkajú kompletné svadobné, narodeninové alebo výročné balíčky. Pripravenosť ponúkať tieto služby bude mať počiatočné náklady.

  A Paddle Down Juniper Run Ocala, Florida

Som si istý, že existuje množstvo ďalších služieb, ktoré by sme mohli ponúknuť. Rovnako ako tie, ktoré sme spomenuli, všetky stoja peniaze.

Ostatné náklady

Toto je skutočne široké pole pre akékoľvek podnikanie. Môžu existovať všetky druhy vecí, na ktoré by firma mohla míňať svoje peniaze. Mnohé z týchto nákladov však súvisia s expanziou.

Možno je spoločnosť dostatočne veľká na to, aby potrebovala kanceláriu. Potom budú náklady na hľadanie kancelárskych priestorov. Navyše sú tu náklady na všetky súvisiace kancelárske potreby vrátane telefónov, počítačov a internetu.

Bolo by nad mieru rozumné mať nejaké poistenie. Je veľmi nepravdepodobné, že by sa niekomu pri lietaní teplovzdušným balónom ublížilo, ale z času na čas sa to stane.

Ak sa niečo pokazí, niekto sa zraní a vy nemáte žiadne poistenie, ste potopení.

Väčšie spoločnosti môžu inzerovať na festivaloch teplovzdušných balónov alebo miestnych podujatiach. To všetko bude stáť peniaze (hoci je to dôležitá investícia pre každú spoločnosť, ktorá chce rásť).

V zásade je podnikanie zriedka lineárne alebo statické. Ako sa menia trhy, menia sa aj náklady.

Vytváranie zisku

Ak vezmeme do úvahy všetky tieto veci, je skutočne úžasné, že lety teplovzdušným balónom sú také lacné, ako sú. Nie som účtovník, ale povedal by som, že ceny môžu byť oveľa vyššie!

Je dôležité, aby tieto podniky dosahovali zisk. Ak to neurobia, potom by neexistovali žiadne spoločnosti, ktoré lietajú teplovzdušným balónom. Každý z nás by musel minúť desaťtisíce dolárov, aby mohol vlastniť vlastný teplovzdušný balón.

Navyše, ak patríte medzi nadšencov teplovzdušných balónov, potom je fajn vložiť peniaze do činnosti, ktorá vás baví a ktorú chcete podporovať.

Takže otázka by možno nemala znieť „prečo sú lety teplovzdušným balónom také drahé“? Možno by to malo byť „ako sú lety teplovzdušným balónom také lacné“?

V každom prípade som si istý, že sme všetci radi, že tieto spoločnosti existujú a ponúkajú služby, ktoré robia. Umožňujú nám všetkým bezpečne si užívať našu vášeň pre let balónom!