Prečo sú letecké prúdy také drahé?

Pozreli ste sa na RV, ale to je príliš veľké na to, čo potrebujete. Cestovné prívesy majú skôr veľkosť vozidla, o ktoré máte záujem, no nenašli ste také, ktoré by vás oslovilo. Teda okrem Airstreamu. Jediný problém je, že Airstreamy sú dosť drahé! prečo je to tak?

Airstreamy sú drahé kvôli hliníkovej konštrukcii použitej pri výrobe. Náklady na prácu tiež zvyšujú cenu Airsteamu, rovnako ako známosť značky a odlišný profil cestovného prívesu.

V dnešnom príspevku sa ponoríme do cien za nový verzus ojazdený Airstream a ďalej rozvedieme, prečo je jedno z týchto vozidiel také drahé. Máme dokonca niekoľko alternatív Airstream na zdieľanie, ktoré sú za rozumnejšiu cenu. Nebudete to chcieť zmeškať!

Dôvody, prečo sú Airstreams také drahé?

Dobre, takže je jasné, že tak či onak, ak pôjdete ojazdený alebo nový, Airstream bude drahý. prečo je to tak? Dovoľte nám to vysvetliť hlbším ponorením sa do bodov z úvodu.

Rozpoznanie mena

Airstream založil v 20. rokoch 20. storočia Wally Byam. Odvtedy sa Airstream stal americkou inštitúciou.

Popularita Airstreamu dosiahla kritické množstvo s rozvojom Airstream parkov v USA. Tieto kempingy a parky vlastnia milovníci Airstream, ktorí sa rozhodnú, že chcú lokalitu vlastniť alebo si prenajať. Keďže je to ich stránka, ich pravidlá, ak máte non-Airstream a pokúsite sa zostať, mohli by vás vyhodiť. Ostatní majitelia stránok sú trochu ústretovejší, ale záleží.

Mimochodom, títo fanúšikovia Airstream majú dokonca svoju vlastnú prezývku: Airstreamers. Ako by sme vám mali povedať, tí, ktorí milujú Airstream, sú viac než len fanúšikovia karavanov, ale sú nadšení pre svoje vozidlo a hrdí na to, že to môžu ukázať.

Vonkajší vzhľad

Ako uvádza Airstream na svojej webovej stránke, „aerodynamické hliníkové exteriéry otáčajú hlavy na diaľnici“. Airstream má skutočne odlišný profil, pretože má tvar klobásy alebo – trochu lichotivejšie – guľky. Airstream je v hornej časti zaoblený a po stranách a dole plochý. V kombinácii s hliníkovým exteriérom, ktorý môže byť vyleštený do bodu, keď je reflexný, máte skutočne pozoruhodné vozidlo.

Tvar Airstreamu sa vracia o generácie späť. Hawley Bowlus, dizajnér Airstreamu, vytvoril tento tvar niekedy v tridsiatych rokoch minulého storočia a odvtedy sa drží. Toto je určite jeden z tých prípadov, keď to nie je pokazené, neopravujte to.

Vysoko kvalitná konštrukcia

Pravdepodobne najväčší dôvod, prečo sú Airstreamy považované za také drahé, súvisí s kvalitou materiálov. Plášť Airstream je na mieste prinitovaný, takže hliník sa stáva samonosným. Airstream prirovnáva ich dizajn cestovného prívesu k trupu lietadla.

Hliník je často lacný, takže cenu Airstreamu nezvyšuje len materiál plášťa. Airstream je tiež navrhnutý zvonka tak, že je odolný voči prievanu a vetru, vrátane ochrany pred bočným vetrom spôsobeným premávkou počas jazdy. Airstream hovorí, že pri použití Airstream ako ťažného vozidla môžete získať až o 20 percent vyššiu spotrebu paliva v porovnaní s cestovným prívesom, ktorý má približne rovnakú veľkosť.

Gumová torzná náprava na ťahanie, ktorú Airstream nazýva „prémiová“, je schopná absorbovať vibrácie vozovky s vyššou rýchlosťou o 50 percent v porovnaní so štandardnými listovými pružinami cestovného prívesu. Ak často ťaháte, Airstream by mal poskytnúť viac pohodlia a stability.

  Kompletný sprievodca: Ako zlacniť strom

Vo vnútri Airstream sa nešetrí na žiadnych výdavkoch. S nákupom dostanete nábytok, ako aj USB porty, 110-voltové zásuvky, zábavný systém, klimatizáciu a spotrebiče. Podlaha Transcore vo vnútri je vyrobená z polypropylénu a kompozitu z recyklovaného skla. Podľa spoločnosti Airstream má podlaha Transcore skvelú retenciu skrutiek, pevnosť a robustný pocit. Je tiež vodeodolný.

Toto vybavenie, aspoň do určitej miery, je štandardom každého Airstreamu, a preto nemôžete uniknúť vysokým cenám.

Pôrod

Od odmerania kovového plášťa exteriéru Airstream až po jeho prinitovanie k rámu prívesu (čo si vyžaduje nity v tisíckach, ak nie viac), zostaviť Airstream nie je práve rýchle ani jednoduché. Ten čas, obetavosť a remeselná zručnosť v konečnom dôsledku stoja za to, ale nakoniec zaplatíte za prácu.

Koľko stojí nový Airstream? Čo s použitým?

Nie všetky Airstreamy sú rovnaké. Podľa Airstream USA pozrime sa bližšie na niektoré z rôznych modelov Airstream a porovnajme náklady na nový cestovný príves od tohto výrobcu oproti použitému.

Nové náklady na Airstream

Potrebujete tínedžerský prívesok alebo dostatočne dlhý na prepravu koňa? Airstream ich má. Tu je prehľad rôznych modelov cestovných prívesov Airstream a ich ceny, keď si ich kúpite nové.

 • Basecamp, 16 až 20 stôp pre štyroch cestujúcich: začína na 38 400 USD
 • Bambi, 16 až 22 stôp pre štyroch cestujúcich: začína na 49 900 USD
 • Caravel, 16 až 22 stôp pre štyroch cestujúcich: začína na 62 200 USD
 • Flying Cloud, 23 až 30 stôp pre osem cestujúcich: začína na 78 900 USD
 • Medzinárodné, 23 až 30 stôp pre šesť cestujúcich: začína na 91 900 USD
 • Globetrotter, 23 až 30 stôp pre šesť cestujúcich: začína na 96 400 USD
 • Klasický, 30 až 33 stôp dlhý pre piatich cestujúcich: začína na 157 400 dolároch

Náklady na použitý Airstream

Áno, Airstreams môže byť rýchlo drahý. Dokonca aj veľmi, veľmi malý Basecamp sa blíži k 40 000 $. Podľa tohto zoznamu na zdroji RV Lazydays RV, za menej ako to môžete dostať do rúk 2021 Forest River RV Rockwood Mini Lite 2205S, 2021 Winnebago Micro Minnie 1800BH alebo 2021 Forest River RV Wildwood FSX 178BHSK. Áno, to sú nové RV, ktoré stoja asi polovicu ceny Airstream Basecamp.

Možno vám používanie Airstreamu umožní získať lepšiu ponuku? Nie veľmi. Česali sme Obchodník s RV a našiel som niekoľko použitých Airstream inzerátov. Tu sú modely a ceny:

 • 2019 Airstream Classic 30RBT – 119 900 dolárov
 • 2019 Airstream Flying Cloud – 94 900 dolárov
 • 2012 Airstream Flying Cloud 27FB Queen – 59 500 dolárov
 • 2017 Airstream International Serenity 28RBQ – 79 500 dolárov
 • 2018 Airstream International Serenity 23FB – 74 841 dolárov

Áno, je to tak, dokonca aj takmer desaťročie starý Airstream je stále dosť drahý. Hoci cena ojazdeného Airstreamu, rovnako ako pri akomkoľvek obytnom aute alebo cestovnom prívese, závisí od uváženia predajcu, zdá sa, že staršie Airstreamy sa skôr zhodnocujú, než znehodnocujú.

  Najlepšie Baitcastingové navijaky

4 alternatívy prúdu vzduchu na zváženie

Ak máte rozpočet na cestovný príves, Airstream môže ľahko zatieniť váš rozpočet. Ceny Airstream sú na rovnakej úrovni ako RV triedy A, čo je medzi 50 000 a 100 000 USD. Ak by ste radšej mali cestovný príves, ktorý je cenovo dostupný ako cestovný príves, je to fér.

Tu sú 4 alternatívy Airstream, ktoré sa veľmi podobajú na skutočnú ponuku.

Trailery Timberleaf Teardrop

Ak máte radi tvar Airstream, ale môžete nechať kovový exteriér za sebou, Timberleaf je skvelá značka na zváženie. Ich kvapkovité prívesy majú viac-menej rovnaký odlišný tvar podobný klobáse ako Airstream.

Timberleaf tiež ručne vyrába všetky svoje prívesy od nuly, takže získate rovnaký druh remeselného spracovania a kvality, aký by ste očakávali od Airstream. Chýba vám vnútorné vybavenie, ale to vám dáva slobodu prispôsobiť si vnútro vášho Timberleaf tak, ako chcete.

Poštolka je 11 stôp, šesť palcov dlhá a suchá váži 860 libier. Pika je 11 stôp, 10 palcov dlhá a váži 1 025 libier v suchom stave. Tretí model prívesu Timberleaf, Classic, je 14 stôp dlhý a váži 1 400 libier v suchom stave.

Sme si istí, že vás zaujíma cena, však? Základná Kestrel začína na 7 800 dolároch, základná Pika na 13 200 dolároch a základná Classic na 21 500 dolároch.

Domáce prívesy

Ďalším výrobcom, ktorý vyrába cestovné prívesy v tomto tvare slzy, je Domáce prívesy. Ich udržateľné, remeselnícke prívesy sú lepšie pre planétu a komu sa to nepáči, že? Značku Homegrown Trailers založil Corey Weathers, ktorý je dnes generálnym riaditeľom spoločnosti, pričom Josh Moreman, Kirk Robinson, James Jenkins a Eric Gertsman vystupujú ako spoluzakladatelia.

Môžete si vybrať z dvoch modelov prívesov: Woodland alebo Timberline. Woodland je 6 stôp, 9 palcov vysoký, 7 stôp, 5 palcov široký a 19 stôp, 4 palce dlhý. Váži 2 700 až 2 850 libier v suchom stave. Timberline je 8 stôp, 11 palcov vysoký, 7 stôp, 11 palcov široký a 23 stôp dlhý. Suchý príves váži 4 259 až 4 750 libier.

Oba modely Homegrown Trailer môžu byť napájané solárnym panelom, takže môžete využívať obnoviteľnú energiu na napájanie vášho prívesu. Na oboch modeloch môžete získať až 800 wattov solárnej energie, čo nie je príliš ošúchané.

Pokiaľ ide o ceny, cena Woodland je len podľa cenovej ponuky, ale Timberline začína na 62 295 dolároch. Vzhľadom na to, že tento príves pojme päť ľudí, je to veľmi rozumná cena.

Šťastnejší táborník

Možno s ním budete spokojní aj vy Šťastnejší táborník, značka cestovných prívesov, ktorá vo svojich prívesoch používa systém Adaptiv. Pýtate sa, čo je adaptívny systém? Tento modulárny interiérový systém obsahuje kocky, ktoré môžete usporiadať a potom preorganizovať podľa toho, čo chcete v prívese robiť. Adaptívny systém môžete napríklad nastaviť jedným spôsobom na jedenie a potom iným spôsobom na spánok.

Modulárne komponenty zahrnuté vo vašom Happier Camper sú:

 • Blokovanie kocky a kovanie bočnej steny
 • Komponent krytu WC
 • Systém splachovacieho WC
 • Chladiaca kocka
 • Prípojky na sivú a čistú vodu
 • Kuchynská kocka
 • Výklopný a uzamykateľný predĺženie pracovnej dosky
 • Vonkajšia základňa stola na terasu
 • Podlahové panely
 • Vnorená stolová doska
 • Vankúše na slnečníky
 • Veká na pracovnú dosku
  Ako dlho vydržia pneumatiky RV?

Ak vás to zaujalo, Happier Camper má dva modely cestovných prívesov, HC1 a HCT. HC1 je 13 stôp dlhý a suchá hmotnosť 1 100 libier. Tento príves začína na 29 950 dolároch. HCT je dlhý 14 stôp so suchou hmotnosťou 1 800 libier. Cena tohto Happier Camper začína na 49 950 dolároch.

Bowlus Road Chief

Zachránili sme Bowlus Road Chief nakoniec, pretože je to tak blízko, ako sa môžete dostať k Airstreamu bez toho, aby ste vlastnili skutočný Airstream. História tejto značky siaha takmer 100 rokov do minulosti. Hawley Bowlus, ten istý muž, ktorý navrhol Airstream, vytvoril aj Road Chief.

Teraz, pravdaže, sú to drahšie cestovné prívesy, ale hej, stále sú solídnou alternatívou Airstream.

The Endless Highways Edition of the Road Chef je výkonný cestovný príves, ktorý je úplne luxusný. Spálňa je vybavená rozkladacou posteľou a získate tiež lítium-železofosfátový energetický systém, ktorý vám umožní využívať energiu až týždeň bez akéhokoľvek zdroja energie. Vonkajšie brnenie je reflexné pre vaše súkromie a je tu aj kúpeľňa! Tento Road Chief začína na 190 000 dolároch.

Edícia Endless Highways Performance Edition je dlhá 26 stôp a suchá váži 3 200 libier. Do tohto mohutného prívesu Road Chief sa zmestia štyria ľudia. Umožní vám cestovať bez zdroja energie a pritom získať šťavu pre všetku vašu elektroniku až na dva týždne. Súčasťou je aj vonkajšie kuchynské vybavenie, ako je zásuvka na propán a 110-voltová zásuvka. Tento model začína na 225 000 dolároch.

Záverečné myšlienky

Airstreams sú jedným z najvyhľadávanejších a najobľúbenejších cestovných prívesov vďaka ich dlhodobému dedičstvu, tvaru ochrannej známky a krásnemu hliníkovému exteriéru. Ak máte vo svojom rozpočte miesto na jeden, Airstream je príves, ktorý si užijete v nadchádzajúcich rokoch. Samozrejme, s toľkými ďalšími skvelými alternatívami je dobré vedieť, že máte možnosti!

Súvisiaci obsah

V momente, keď vyrazíte na cestu so svojím cestovným prívesom, nemáte vo vozidle žiadnu energiu. Koniec koncov, nie je to tak, že by ste sa mohli zapojiť do 120-voltovej zásuvky kempingu, keď ste na cestách. Ak je chladnička vášho prívesu plná dobrôt, ktoré nechcete, aby vypršala doba použiteľnosti, budete musieť chladničku udržať tak dlho, ako je to možné. Ako udržiavate chladničku vášho cestovného prívesu počas jazdy?

Moja žena a ja sme si kúpili náš prvý obytný príves v roku 2017 a mojej rodine to dalo úžasné spomienky. Moja rodina mi naznačila, že budem musieť kúpiť veľa vecí, ktoré neboli dodané s prívesom. Spočiatku som si myslel, že si budem musieť kúpiť niekoľko doplnkov, ale nemohol som uveriť dlhému zoznamu, ktorý som si po krátkom prieskume vymyslel. Pozrite si môj zoznam všetkého, čo potrebujete pre svoj prvý karavan.