Prečo môj sporák Coleman nesvieti?

Z vlastnej skúsenosti viem, že variče Coleman sú to najlepšie, do čoho môžete investovať, ak chodíte často kempovať. Kachle nie sú také ťažké, ale sú ľahko použiteľné a cenovo dostupné. Sú tiež dosť dlhotrvajúce, takže ich budete môcť používať roky, kým ich vymeníte.

Nanešťastie pre niektorých ľudí môže kachle Coleman po určitom čase začať nesprávne fungovať. Problémy môžu nastať v dôsledku nefunkčných regulátorov, tesnení, horákov alebo častého čistenia kachlí. Môžete sa pokúsiť vyčistiť kachle alebo vymeniť diely, o ktorých si myslíte, že sú chybné, ale ak kachle dobehli, budete sa musieť uchýliť k získaniu nového.

V dnešnom sprievodcovi vám poviem všetko o dôvodoch, prečo váš sporák Coleman nemusí svietiť tak, ako keď bol úplne nový. Pred opravou kachlí sa uistite, že sa budete držať a dozviete sa viac o tejto téme. Som pripravený, keď si ty!

Viac…

vonkajšie kempovanie v lese

Sporák Coleman sa nerozsvieti – možné dôvody

Prenosné variče Coleman sú vhodné na kempovanie počas celého roka. Či už plánujete kempovať na jeden deň alebo na celý týždeň, mať takýto sporák môže znamenať rozdiel. Vložte kempingový plyn alebo palivovú nádrž, zapnite varič a uvarte si akékoľvek jedlo, ktoré máte radi!

Ale v určitom okamihu môžete čeliť problémom so sporákom Coleman. Možno neviete, ako ho udržiavať, alebo ste ho použili nesprávne. To môže viesť k tomu, že kachle nefungujú správne a nerozsvietia sa. Ak ste sa ocitli v takejto situácii, môžu za to, že sa sporák nezapáli, štyri veci. Tu je to, čomu musíte venovať najväčšiu pozornosť:

Dôvod 1 – Nefunkčné regulátory alebo tesnenia

Každý sporák Coleman je dodávaný s regulátormi, pomocou ktorých môžete nastaviť teplotu. Ak dôjde k poruche tohto regulátora, kachle už nemusia chcieť pracovať. Aj keď sa vám ho podarí zapáliť, môže horieť príliš horúco alebo nedostatočne. V každom prípade musíte byť v bezpečí a pred ďalším použitím kachle opraviť.

Čítať  Prečo mi pri turistike opúchajú ruky? [Explained]

Náhradný regulátor dostanete vo väčšine obchodov alebo na internete. Mnoho obchodov s vybavením predáva takéto regulátory za pomerne nízke ceny. Po získaní dielu sa môžete naučiť, ako ho nainštalovať, aby ste mohli kachle znova používať.

Ak to nie je regulátor, ktorý potrebuje výmenu, môžu to byť tesnenia. Mali by ste skontrolovať každý z nich a zistiť, či nie sú príliš tesné alebo nie dostatočne tesné, aby cez ne mohol prúdiť vzduch alebo plyn. Ako môžete hádať, každé nefunkčné tesnenie bude potrebné vymeniť. Jednoduchá výmena môže vyriešiť váš problém a kachle budú fungovať tak, ako predtým.

Kedykoľvek chcete skontrolovať stav niektorej časti kachlí, mali by ste kachle vypnúť, nechať vychladnúť a potom vykonať kontrolu. V opačnom prípade môžete spôsobiť bezpečnostné riziko, ak nie ste v bezpečí.

Dôvod 2 – Nefunkčné horáky

Ak máte podozrenie, že vaše horáky nefungujú, môžete ich jednoducho skontrolovať. Môžete napríklad zapnúť sporák a nechať ho rozsvietiť. Problém môže nastať, ak zistíte, že sa horák nezohrieva alebo nevykazuje žiadny plameň.

Môžete urobiť prieskum a nájsť možné dôvody, prečo váš horák nefunguje správne. Môže to byť niečo také jednoduché, ako porucha propánovej nádrže, ale problém môže byť aj so samotným horákom. V takom prípade budete musieť získať náhradný diel a nainštalovať ho na sporák.

Pri vkladaní náhradného dielu sa uistite, že sporák nie je zapnutý. Buďte opatrní a postupujte podľa pokynov spoločnosti. Ak váhate, či to urobiť sami, požiadajte odborníka, aby vám pomohol. Je lepšie nechať kachle úplne rozpadnúť.

Výmena horákov však nie je taká náročná, takže to možno zvládnete aj samostatne. Po výmene horáka skontrolujte, či kachle fungujú. Ak áno, môžete ho pokojne použiť pri ďalšom kempovaní!

Čítať  Ako spať vonku bez stanu? [For Beginners]

Dôvod 3 – Nahromadené nečistoty alebo nečistoty

Sú na vašom sporáku viditeľné nečistoty? Zabudli ste odstrániť nečistoty po poslednom použití? Možno ste už na to prišli – všetka tá špina a úlomky ležiace na vašom sporáku môžu spôsobiť jeho poruchu. Nejde o samotné nečistoty, ale o to, že nahromadená špina môže upchať kachle a spôsobiť, že nebudú fungovať.

Ak si urobíte prieskum, zistíte, že pre tento typ sporáka sa odporúča pravidelné čistenie. Či už sporák používate doma alebo počas kempingových výletov, musíte ho po každom použití vyčistiť. Takto zaistíte, že bude v pôvodnom stave, keď ho budete nabudúce potrebovať.

Ak sú na vašom sporáku nejaké nečistoty, použite na ich odstránenie silný roztok. Možno budete musieť proces čistenia niekoľkokrát zopakovať, kým ho privediete späť k svojej bývalej sláve, ale nakoniec sa tam dostanete. Môžete použiť akékoľvek riešenie, ale nezabudnite si nasadiť rukavice, ak obsahuje agresívne chemikálie!

Dôvod 4 – Kachle dobehli

Možno ste na zapálenie sporáka Coleman vyskúšali všetko a zdá sa, že nič nefunguje. Ak neviete, ako ďalej, možno bude najlepšie poradiť sa s odborníkom. Môžu vám pomôcť tým, že ho ďalej opravia alebo vám povedia, v čom je problém.

Niekedy sa veci môžu rozbehnúť. Ak sporák používate už roky, je pravdepodobné, že sa dostal na koniec svojej cesty. V tom prípade vám nezostáva nič iné, len ho vyhodiť alebo použiť na náhradné diely. Nie je však dôvod na obavy – vždy môžete získať nový sporák!

Pozrite si webovú stránku spoločnosti Coleman a prejdite si nové, moderné kachle, ktoré predávajú. Všetky sú skvelé, s mnohými funkciami a za dostupné ceny, no ich používanie je tiež jednoduché. Nepochybujem o tom, že nájdete takú, ktorú budete milovať. Investujte do nej a potom si ju vezmite so sebou, kamkoľvek pôjdete. Rozhodnutie neprídete ľutovať!

Čítať  Z čoho sú stany vyrobené? [Tent Materials Compared]

Zabaliť

To je všetko, čo potrebujete vedieť o sporákoch Coleman a čo im môže brániť v tom, aby sa zapálili. Opäť upozorňujem, že o sporák sa musíte správne starať, ak chcete, aby fungoval. To zahŕňa údržbu regulátorov, tesnení a horákov a čistenie kachlí po každom použití.

Dajte mi vedieť v komentároch nižšie, či vás tento návod zaujal a či vám pomohol vysporiadať sa s vaším nefunkčným sporákom. Rád by som o tom počul všetko, takže sa so mnou neváhajte podeliť o svoj príbeh!