Prečo môj snežný skúter stále zaplavuje?

Celý týždeň ste čakali na jazdu na snežnom skútri, a keď príde deň, sane sa nespustia. Je bez plynu? Nie, práve si naplnil nádrž minule. Nie ste si istí, čo sa potom môže stať. Jednou z možností je, že ste zaplavili motor, najmä ak ste už tento problém mali. Čo spôsobuje opakované záplavy snežných skútrov?

Váš snežný skúter sa môže stále zaplavovať, ak pri štartovaní motor príliš naplníte alebo priškrtíte. V iných prípadoch to môže byť problém s chybnými časťami, ako sú vstupná ihla alebo sedlá plavákového ventilu.

V dnešnom príspevku sa budeme hlbšie zaoberať príčinami zaplavenia vášho snežného skútra, budeme diskutovať o tom, čo sa stane, keď zaplavíte motor, ako aj o tom, ako problém posúdiť a vyriešiť. Nebudete to chcieť zmeškať!

Čo to znamená, keď motor snežného skútra aj tak zaplaví?

Po prvé, keď zaplavíte snežný skúter, čo sa skutočne deje?

Váš motor snežného skútra, rovnako ako mnoho spaľovacích motorov, potrebuje privádzať palivo a vzduch v určitom pomere, zvyčajne 12:1. V tomto prípade 12 je množstvo vzduchu a 1 je množstvo paliva. Dodržiavanie tohto pomeru optimalizuje výkon vašich saní, takže vaše dni na snežných skútroch budú lepšie.

Čo keby ste však pridali príliš málo vzduchu alebo príliš veľa paliva do motora vášho snežného skútra, čím by ste zničili pomer? Všetko palivo do saní má horný limit výbušnosti, známy aj ako limit horľavosti. Ide jednoducho o to, koľko kyslíka a horľavých materiálov v palive spáli, ak je koncentrácia paliva v rámci tohto limitu.

Keď palivo vášho snežného skútra teraz prekročí hornú hranicu výbušnosti, zahltili ste motor. Zmes vzduchu a paliva je príliš bohatá a neumožňuje vznietenie. Buď sa váš snežný skúter nenaštartuje vôbec, alebo sa naštartuje, ale začne sa vám z času na čas zastavovať, čo je ešte viac rušivé.

Prečo váš snežný skúter neustále zaplavuje?

Ak vám raz zaplaví snežný skúter, je to dosť desivý jav. V ďalšej časti si povieme o znakoch, ktoré naznačujú záplavu saní, no nie sú pekné. Pokiaľ neidentifikujete a neodstránite príčinu zaplavenia vašich saní, je veľmi ľahké, že sa problém bude neustále objavovať. Možno nie vždy, keď jazdíte na snežnom skútri, ale častejšie sa vám zatopí motor.

Tu je dôvod.

Prílišné udusenie motora

Tlmivka vašej sánky je neoddeliteľnou súčasťou štartovania, ale existuje niečo ako preháňanie. Aby ste svoj snežný skúter správne zapli, musíte aktivovať parkovaciu brzdu, začať pridávať plyn a potom sa pomaly otáčať niekoľko minút, aby sa motor zahrial.

Ak vaše sane používajú elektrický štart, mali by ste vložiť kľúč do zapaľovania, zapnúť ho a pustiť sýtič, keď počujete naštartovanie motora. Potom, keď bude mať váš motor pár minút na zahriatie, vypnite sýtič.

  Čo je to Baitcasting Rod?

Niektorí sánkari zapínajú snežné skútre a jazdia na nich, kým je motor studený. Toto neodporúčame, pretože to zaťažuje motor. To znamená, že budete musieť naplniť alebo sýtiť motor viac, ako by ste to urobili s teplým saňovým motorom. V opačnom prípade však obmedzte prílišné dusenie.

Pamätajte, že váš sýtič vytvára správny pomer vzduchu a paliva tým, že obmedzuje množstvo vzduchu, ktoré sa dostane do karburátora. Tým sa dostane viac paliva. Keď motor predusíte, obmedzíte množstvo vzduchu do takej miery, že je veľmi možné zahltenie motora. Našťastie, keď si uvedomíte, čo robíte, toto správanie sa dá ľahko napraviť.

Používanie nesprávneho typu paliva

Chcete tiež skontrolovať, či palivo pre váš snežný skúter spĺňa príslušné požiadavky na pomer vzduchu a paliva potrebné pre vaše sane. Ako sme práve spomenuli, vždy môžete sýtiť motor, aby ste dosiahli tento pomer, ale nesprávny typ paliva spôsobí problémy nielen pri štartovaní, ale aj pri pokuse o jazdu na saniach.

Držanie starých dielov

Niektoré časti vašej sane sa môžu pokaziť, čo by mohlo spôsobiť zaplavenie motora. Jedným z nich je vstupná ihla a druhým sedlo plavákového ventilu.

Vstupná ihla pod karburátorom je pripevnená k plavákovej tyči a spája karburátor s palivovým potrubím. Ak je vaša vstupná ihla špinavá, môžete ju namazať a vyčistiť nejakým WD-40 alebo podobným prípravkom. Ak to nefunguje a váš motor je stále zaplavený, mali by ste veľmi zvážiť výmenu vstupnej ihly.

To nie je super lacné, pretože jedna ihla stojí asi 40 dolárov, ak idete cez výrobcu snežných skútrov. Za taký malý kúsok kovu je cena pomerne vysoká, ale aj tak nechcete svoju vstupnú ihlu tlačiť príliš ďaleko za jej vrchol.

Ďalším komponentom, ktorý môže prispieť k zaplaveniu vášho snežného skútra, je vaše sedlo plavákového ventilu, ktoré je ďalšou súčasťou vášho plavákového ventilu. Plavákový ventil je komponent, ktorý reguluje množstvo paliva, ktoré karburátor dostane. V plavákovom ventile sa nachádza plavák, ihla a sedlo, čo je špecializovaný otvor.

Keď sa váš sacharid zaplaví palivom, čo sa môže stať, a palivo sedí a sedí, váš plavákový ventil môže ísť dole kopcom. Prekvapivo asi zaplatíte menej za úplne nový plavákový ventil ako za vstupnú ihlu. Priemerná cena plavákového ventilu sa pohybuje medzi 20 a 40 USD.

Ako zistíte, že váš motor snežného skútra je zaplavený? (Ako to opraviť)

Ak sa vaše sane hýbu, ako zistíte, či ide o problém so zaplavením motora snežného skútra alebo niečo iné? Dávajte si pozor na nasledujúce príznaky.

  Posilňovač riadenia na UTV: Stojí to za dodatočné náklady?

Váš motor je mimoriadne hlučný

Žiadny motor snežného skútra nie je bezhlučný, najmä pri štartovaní, ale ten váš vydáva zvláštne zvuky, ktoré ste ešte nikdy nepočuli. Napríklad počujete zvuk takmer ako kľuka, najmä keď zapnete snežný skúter. Môže to byť jediný hluk alebo ho môžu sprevádzať iné znepokojujúce zvuky.

Tak či onak, kakofóniou hluku je motor vášho snežného skútra, ktorý reaguje na nevhodný pomer vzduchu a paliva v saniach.

Motor sa naštartuje, ale nezostane zapnutý

Ak ste na svojom snežnom skútri zvyknutí, prvých pár minút po spustení môže byť obzvlášť náročných. Ako sme už hovorili predtým, vaša sánka sa zapne, ale o pár minút neskôr vám sekne. Mohli by ste ho znova udusiť, aby sa sánky rozbehli, čo len zhorší už tak zlý problém.

Ak by váš deň prebiehal takto, keď sa vám motor zastaví, ešte viac ho pridusíte a motor zase zhasne, na snežnom skútri sa ďaleko nedostanete, pretože motor značne zahltíte.

Motor vôbec neštartuje

V niektorých prípadoch veci nikdy nedosiahnu tak ďaleko, pretože nemôžete ani zapnúť snežný skúter. Príliš veľa opakovaných prípadov vyššie uvedeného správania môže zahltiť motor tak výrazne, že nemôže bežať.

Cítite plyn

Posledným príznakom, na ktorý si treba dávať pozor na zatopený motor snežného skútra, je zápach plynu. Najmä pri prvom zapnutí sánok je normálne cítiť nejaký plyn, ale ak je zápach ohromujúci, nie je to dobré. Ďalším znakom, ktorý naznačuje zahltenie motora, je, ak je zápach plynu výraznejší okolo výfuku vašej sane ako inde na vozidle.

Ako riešiť problémy so záplavou snežných skútrov

Ste si celkom istí, že váš motor snežného skútra opäť zaplavil, ale čo s tým môžete robiť? Vyskúšajte nasledujúce opatrenia na riešenie problémov, aby vaše sánky opäť bežali zdravo.

počkaj

Vaša prvá metóda v skutočnosti vôbec nie je metódou, keďže chvíľu nerobíte nič. Áno, myslíme to vážne. Zastavte na kraj cesty, vypnite snežný skúter a počkajte 20 minút. Môžete sa ísť zohriať dovnútra, urobiť si prestávku v kúpeľni alebo si dať niečo na jedenie.

Kým vyjdete von, prebytočný plyn vo vašom motore by sa mal stihnúť odpariť. Vaše zapaľovacie sviečky, ktoré boli nasýtené plynom, by už tiež mali byť vysušené. To znamená, že ak ste vážne zaplavili motor, čakanie na chvíľu nemusí fungovať, takže na to pamätajte.

  Najlepšie obaly na basové člny dostupné na Amazone

Za predpokladu, že nejde o závažný problém, po približne 20 minútach (ak si myslíte, že to pomôže, môžete vždy počkať dlhšie), znova zapnite motor snežného skútra. Vyhnite sa aj nasávaniu motora. Reštartovanie a vypnutie mohli problém vyriešiť, ale ak nie, máte veľa ďalších možností.

Odstráňte extra plyn

Nie všetok plyn sa nevyhnutne vyparí, takže ho možno budete chcieť odstrániť ručne. Odporúčame vypnúť sýtič a motor a nechať motor vychladnúť. Potom vyberte zapaľovacie sviečky, podľa potreby ich osušte a vyčistite.

Skontrolujte svoju kľukovú skriňu, ktorá môže byť tiež nasýtená plynom, a hľadajte vypúšťacie zátky. Ich otvorením môžete vypustiť prebytočný plyn. Tiež si chcete vyčistiť sacharidy.

Dusiť s mierou

Naučením sa správneho spôsobu a správnych časov sýtenia motora môžete zabrániť budúcim prípadom zaplavenia vášho snežného skútra. Oplatí sa to urobiť, pretože si môžete ušetriť veľa práce, o ktorej sme hovorili v tejto príručke!

Vymeňte plavákový ventil

Na výmenu častí plavákového ventilu, vrátane sedla a vstupnej ihly, budete potrebovať 5/8-palcový kľúč. Nasaďte ho na nastavovaciu maticu a začnite uvoľňovať skrutky pomocou plochého skrutkovača. Otočte skrutkovačom proti smeru hodinových ručičiek, aby ste uvoľnili skrutku. Nemusí to úplne vyjsť, pokiaľ si to neželáte. Opakujte to pre všetky skrutky v súprave, kým nie sú dostatočne uvoľnené, aby sa s nimi dalo pracovať.

Potom pomocou nastavovacej matice navlečte ihlu a maticu otáčajte proti smeru hodinových ručičiek. Toto by malo vytiahnuť sedlo aj ihlu nahor a von z plavákovej misky. Opäť tu nečakajte úplné odstránenie, pretože sedlo a ihla sa zdvihnú asi o 3/8 palca, pretože O-krúžok udrží všetko relatívne na svojom mieste.

Ak je to potrebné, na úplné odstránenie musíte uvoľniť závity. Potom by ste mali byť schopní zdvihnúť sedadlo a ihlu z plavákovej misky. Pridajte svoje nové diely a postupujte podľa vyššie uvedených krokov späť, aby bolo všetko zaskrutkované na miesto tak, ako má byť.

Navštívte opravára

Ak vyššie uvedené opatrenia nezastavili váš problém so zaplavením snežného skútra, potom nie je nikdy na škodu vidieť svojho obľúbeného mechanika saní.

Záverečné myšlienky

Časté zaplavovanie snežného skútra znamená posielanie príliš veľkého množstva paliva do motora, čo ničí potrebný pomer vzduchu a paliva, ktorý váš snežný skúter potrebuje pre špičkový výkon. Prílišným pridusením motora by ste ho mohli zatopiť, ako je to v prípade starých častí plavákového ventilu.

Teraz, keď viete, ako opraviť zaplavený snežný skúter, nemali by ste mať tieto problémy v budúcnosti. Veľa šťastia!