Prečo mi pri turistike opúchajú ruky? [Explained]

Niekedy môže turistika spôsobiť, že sa vaše telo bude cítiť zvláštne. Môže to byť váha, ktorú nosíte na chrbte, nevhodná obuv alebo nepohodlné oblečenie, ktoré vás tak cíti. Ale niekedy sa vo vašom tele dejú veci, ktoré môžu spôsobiť tento pocit.

Priznám sa, že keď som začal s turistikou, videl som, ako mi opuchnú ruky. Ak ste zažili to isté, nebojte sa. V tomto zmysle nie ste sami! Ale keď som začal čítať a dozvedieť sa viac o príčinách opuchov, pochopil som, čo sa deje.

Dnes vám chcem povedať, prečo vám pri turistike opúchajú ruky a ako môžete opuchy zastaviť. Tieto veci by ste mali mať vždy na pamäti, preto vám odporúčam čítať s maximálnou pozornosťou!

Viac…

túra v prírode

Prečo mi opúchajú ruky, keď idem na túru? – Možné dôvody

Pri turistike nie je nezvyčajné trpieť opuchmi kĺbov. Niekedy sa to stane, pretože stúpate do vyšších nadmorských výšok. Inokedy môžu byť veci, ktoré ovplyvňujú tento opuch.

Toho sa nemusíte obávať, pretože opuch môžete zastaviť vykonaním niekoľkých jednoduchých vecí. Ale predtým, ako vám poviem všetko o tom, ako ovládať opuch, chcem vám povedať viac o veciach, ktoré ho spôsobujú. Tu sú niektoré z dôvodov, prečo môžete pociťovať opuch rúk:

Zhoršený prietok krvi

Najčastejšou príčinou opuchu rúk je zhoršený prietok krvi. Táto príčina sa objavuje, keď turista nesie na chrbte ťažký náklad alebo, skôr povedané, keď má ťažký batoh. Bežne sa stáva, že turista stiahne ramenné popruhy tak, že to poreže alebo zhorší prietok krvi do rúk.

Uvidíte, že vaše ruky opuchnú a stmavnú, ak to urobíte. Batoh vám môže spôsobiť aj boľavé svaly na chrbte či rukách. Cítiť bolesť v celej hornej časti tela môže byť dosť nepríjemné, preto by ste si mali vždy dávať pozor na popruhy batohu.

Nerovnováha sodíka

Nerovnováha sodíka je ďalšou vecou, ​​ktorá môže viesť k opuchom kĺbov. Ak ste na turistickom chodníku, musíte si dávať pozor na hladinu sodíka a príjem sodíka.

Čítať  Rôzne typy hojdacích sietí

Existuje niečo, čo sa nazýva hyponatrémia a tento stav sa vyskytuje u ľudí, ktorí nemajú dostatok sodíka v tele. To vedie k nerovnováhe sodíka a opuchu. To, čo zvyčajne spôsobuje túto nerovnováhu, je nízka hladina sodíka a príliš veľa vody v systéme.

Napriek tomu by ste mali vedieť, že tento stav nie je veľmi bežný. Ľudia, ktorí ju majú, majú zvyčajne iné základné ochorenie, ako sú problémy s pečeňou alebo obličkami, srdcové zlyhanie atď. Ak máte podozrenie, že máte hyponatriémiu, môže byť dobré vyhľadať lekársku pomoc.

Alergická reakcia

Alergická reakcia je ďalšia vec, ktorá môže spôsobiť opuch prstov, rúk a iných častí tela. Toto je jedna z najvážnejších vecí, pretože niektoré alergické reakcie si vyžadujú použitie konkrétneho lieku. Ak máte akúkoľvek alergickú reakciu, mali by ste vždy okamžite vyhľadať lekársku pomoc!

Niektorí ľudia ani nevedia, že majú špecifické alergie, kým nie je príliš neskoro. Na turistických chodníkoch sa niekedy môžete stretnúť s vecami ako jedovatý brečtan alebo sa môžete dostať do kontaktu s hmyzom.

Ak viete, že máte alergie a máte podozrenie, že by ste na túre mohli zareagovať, mali by ste si vziať potrebné lieky a injekcie. Mali by ste byť pripravení na najhoršie, pretože lekárska posádka vás na turistickom chodníku nemusí tak rýchlo alebo ľahko nájsť.

Zvýšená odstredivá sila

Ďalším dôvodom, prečo môžete pociťovať opuch rúk, je zvýšená odstredivá sila v prstoch a rukách. To znamená, že pri turistike možno príliš hýbete rukami. Tým spôsobujete zadržiavanie tekutín v rukách a prstoch. To môže viesť k opuchu.

Najväčší problém nastáva v obehovom systéme vášho tela. Telo môže medzi orgánmi vymieňať kyslík a oxid uhličitý, ale nedokáže odstrániť zvyšné tekutiny. Ak nebudete robiť svoje pohyby čo najpravidelnejšie, problém ešte zhoršíte.

Niektorí ľudia si nemyslia, že spôsob, akým pohybujú rukami, môže znamenať veľký rozdiel. Ale keď spojíte pohyb s vysokou nadmorskou výškou, tlakom a svalovými kontrakciami, vaše ruky môžu rýchlo opuchnúť.

turistika v lete

Ako zabránim opuchom rúk pri turistike? – Rýchle riešenia

Ako ste doteraz videli, opuch rúk môže spôsobiť niekoľko faktorov. To môže zmeniť váš výlet s batohom na absolútnu nočnú moru, najmä ak nepoznáte presnú príčinu opuchu. Možno si myslíte, že musíte prestať s turistikou, ale v skutočnosti musíte premýšľať o tom, ako zabrániť opuchu!

Čítať  Vesta alebo bunda na turistiku [What Is the Better Choice?]

Existuje niekoľko jednoduchých vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste zabránili opuchu. Ak všetko pôjde dobre, mali by ste cestu stráviť bez problémov s opuchom. Pozrime sa teda, čo robiť, aby ste zabránili opuchu rúk:

Upravte popruhy batohu

Riešenie je jednoduché, ak máte pocit, že váš opuch je spôsobený zhoršeným prietokom fúkania. Mali by ste skontrolovať popruhy batohu a zistiť, či nie sú príliš utiahnuté. Urobte ich dostatočne tesné, aby udržali batoh na chrbte, ale nie príliš tesné, aby zhoršovali prietok krvi.

Ak zistíte, že vás od opuchu bolia ruky a prsty, zvážte zastavenie, odloženie batohu na niekoľko minút a jemnú masáž rúk. Po nastavení popruhov a masáži rúk by sa mali vrátiť do normálu.

Je lepšie byť v bezpečí, ako ľutovať! Mnoho online sprievodcov vám môže pomôcť prispôsobiť popruhy k dokonalosti. Odporúčam vám, aby ste si ich prezreli a použili pred cestou na ďalšiu cestu.

Získajte elektrolytové nápoje

Nerovnováha elektrolytov je ľahko rozpoznateľná, pretože má vedľajšie účinky okrem opuchu. Ak pociťujete bolesti hlavy alebo začnete omdlievať, je to znamenie, že potrebujete vo svojom systéme viac sodíka. Potrebujete tiež dostatok vody, takže premýšľajte, či nie ste v tejto konkrétnej situácii nadmerne hydratovaní alebo dehydrovaní.

Aby ste si zaistili dostatok soli vo svojom tele, mali by ste počas túry jesť slané veci alebo piť elektrolytické nápoje. Okrem bežnej fľaše na vodu zvážte aj nákup športových nápojov alebo vody bohatej na elektrolyt. Možno to nie sú najzdravšie veci vôbec, ale zabránia opuchom.

Upozorňujem, že pri túrach si treba dávať pozor na množstvo tekutín, ktoré treba vypiť. Zadržiavanie vody môže tiež spôsobiť určité problémy, takže dávajte pozor na to, koľko vody pijete. Aj keď sú elektrolytová voda a nápoje skvelé, nechcete to preháňať.

Čítať  Ako skladovať kempingové propánové nádrže?

Cvičenie rúk

Cvičenie rúk môže byť skvelé, keď máte čo do činenia s opuchmi. Od chvíle, keď začnete turistiku, myslite na svoje paže a ruky. Ak cítite opuch alebo znecitlivenie, začnite nimi pohybovať.

Odporúčam vám zdvihnúť ruky k nebu a nechať ich tak minútu. To umožní, aby sa tekutiny pohybovali z rúk do zvyšku tela, a to pomôže znížiť opuch.

Ďalšia vec, ktorú môžete urobiť, je masírovať si ruky aj prsty. Najmä keď ste na dlhších túrach, môžete zabudnúť myslieť na pohyb paží, čo môže spôsobiť opuch rúk. Mali by ste robiť nejaké cvičenia, ako je otáčanie zápästia, pohyb rúk hore a dole a iné veci, vďaka ktorým sa cítite dobre.

Zapojte ruky

Na záver vám odporúčam, aby ste sa pokúsili dobre zapájať ruky. Nemusíte s nimi robiť nič zvláštne; udržujte ich v pohybe pravidelnými pohybmi a rovnomerným tempom.

Vždy sa dá zohnať palica alebo dve. Pomôžu vám počas túry, pričom vaše ruky budú stále zapojené. Pri turistike si budete môcť precvičiť ruky aj nohy. Akýkoľvek druh fyzickej aktivity je pre vás dobrý, ale toto je jeden z najlepších spôsobov, ako získať pekné vytvarované telo.

Môžete si tiež zaobstarať fitness tracker, dať si ho na ruku a nechať si merať kalórie a tep. Zamestná vás a v každom prípade vám prestane myslieť na opuch.

Zabaliť

Dúfam, že vás táto príručka naučila veľa o tom, prečo máte pri turistike opuchnuté prsty a ruky. Prešiel som niektoré z najbežnejších dôvodov a symptómov, ale možno zistíte, že iné príznaky spôsobujú váš opuch. Netreba podliehať panike – vždy existuje spôsob, ako veci zlepšiť!

Dajte mi vedieť v komentároch nižšie, ak ste niekedy mali opuch na rukách alebo prstoch počas turistiky alebo trekingu. Podeľte sa o svoje tipy, ako sa s týmito vecami vysporiadať a čo ste zistili, že funguje pre vaše telo. Rád by som si o tom všetko prečítal!