Prečo majú turistické topánky červené šnúrky? [5 Reasons Why]

Ak ste už nejaký čas na turistike, určite ste si všimli, že veľa ľudí nosí turistické topánky s červenými šnúrkami. Keď som to prvýkrát videl, stal som sa posadnutý zistením, prečo majú turistické topánky červené šnúrky. Je to náhoda, že spoločnosti vyrábajú červené šnúrky, alebo je za výberom farby nejaký základný význam?

Ukazuje sa, že existuje niekoľko dôvodov, prečo sa výrobcovia turistických topánok rozhodnú pre červenú farbu šnúrok. Mať červené šnúrky nie je v dnešnej dobe až také bežné, ale v minulosti ich mali takmer všetky turistické topánky. Pohľadom na topánky, ktoré mal obuté, sa dalo ľahko zistiť, či je niekto turista alebo nie.

Ak sa teda stále pýtate, prečo majú turistické topánky červené šnúrky, ste na správnom mieste, aby ste to zistili. Táto príručka obsahuje 5 najväčších dôvodov, prečo majú topánky červené šnúrky. Držte sa po zvyšok sprievodcu a presne zistíte, prečo je to tak!

Viac…

turistické topánky s červenými šnúrkami

Prečo majú turistické topánky šnúrky?

Turistické topánky majú šnúrky, vďaka čomu sú celkom pohodlné na vyzúvanie a obúvanie. Šnúrky vám umožňujú prispôsobiť topánku vašim nohám, vďaka čomu sa pekne obopnú okolo nohy a členku. To sa ukáže ako užitočné pri udržiavaní členku na mieste, pri jeho podpore a pri zabezpečení, že sa nemôže zraniť.

Sú však aj iné dôvody, prečo sú šnúrky skvelou voľbou do turistických topánok. Existujú napríklad turistické sandále, ktoré majú pásiky na suchý zips. Tieto popruhy sa veľmi ľahko používajú, ale môžu sa rýchlo opotrebovať. Ak dostanete čižmy so suchým zipsom namiesto šnúrok, budete musieť zabezpečiť, aby bol suchý zips vždy čistý.

Nie je to jednoduché, pretože na turistických chodníkoch je všade špina, blato a tráva. So šnúrkami ich môžete kedykoľvek vyzuť z topánky a vyprať v práčke alebo ručne. Nemôžem povedať to isté pre suchý zips alebo iné typy popruhov, pretože sú neodnímateľné.

Pohodlie je teda kľúčové, pokiaľ ide o turistické topánky a popruhy. V priebehu rokov sa čižmy značne zlepšili. Nové čižmy majú stále šnúrky ako pôvodné šnúrky, sú však odolnejšie a menej pravdepodobné, že sa zašpinia, pričom sú dostupné vo všetkých farbách.

Čítať  Ako skladovať vajcia na kempovanie? [Useful Tips]

Ak ste veľkým outdoorovým nadšencom, možno budete chcieť nasledovať tradíciu a zaobstarať si červené šnúrky. Často sú spájaní s kultúrou skinheadov, o ktorej nie je známe, že je pozitívna. V priebehu rokov však prijali aj iné významy. Ak sa chcete o týchto významoch dozvedieť viac, pozrite si sekciu nižšie!

5 dôvodov, prečo majú turistické topánky červené šnúrky

Turistické topánky s červenými šnúrkami môžu vyzerať úžasne! Obuv môžete vždy spárovať so zodpovedajúcim batohom a vyzerať ako skutočný turista. Len skutoční skúsení turisti poznajú význam červenej farby, ale môžete to vedieť aj vy, ak si prečítate túto príručku.

Po dôkladnom výskume som sa dozvedel 5 hlavných dôvodov, prečo majú turistické topánky červené šnúrky. Rád by som vám o tom povedal viac, takže poďme priamo do zoznamu a uvidíme, čo by ste mali vedieť o týchto šnúrkach do topánok:

Vyniknúť v prírode

Pri chôdzi v prírode musíte nájsť spôsob, ako vyniknúť. Veľa ľudí necháva vyniknúť tie neónové tielka, no vyniknúť môžete aj tým, že budete mať na topánkach červené šnúrky.

Toto bol jeden z nápadov výrobcov, keď začali vyrábať červené šnúrky do topánok. Na druhej strane niektoré turistické chodníky sú blízko poľovníckych oblastí. Ľudia teda chceli nájsť spôsob, ako vyniknúť bez toho, aby si poľovníci mysleli, že sú to zvieratá.

S týmto úmyslom začali vyrábať čipky, ktoré vyniknú alebo dokonca svietia v tme. Bol to skvelý spôsob, ako zostať chránený a zároveň mať možnosť objavovať prírodu. Odvtedy sa však veci zmenili a mnohí výrobcovia začali používať čipky rôznych farieb.

Ak sa vám nepáčia červené šnúrky, zaobstarajte si šnúrky aspoň v inej žiarivej farbe, s ktorou vyniknete v prírode.

Na odlíšenie od ostatných topánok

Ďalším dôvodom, prečo mnohí ľudia začali nosiť turistické topánky s červenými šnúrkami, bolo to, že pred desiatkami rokov to bol najlepší spôsob, ako rozoznať topánky. Pracovná obuv, bežná obuv a turistická obuv boli dosť podobné. Ľudia teda potrebovali spôsob, ako rozlíšiť topánky, a rozhodli sa to urobiť pomocou šnúrok.

Čítať  Ako urobiť skladaciu stoličku pohodlnejšou? [7 Tips]

Odvtedy nastala zmena a v dnešnej dobe sa turistická obuv veľmi líši od bežnej či pracovnej obuvi. Sú objemné, siahajú nad členky, majú zemité tóny a môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. Gumové podrážky sú hrubšie a pohodlnejšie, zatiaľ čo šnúrky sú odolné.

Pracovné topánky sú tiež objemné, ale podrážky nie sú také nápadné. Farby môžu byť rôzne a len zriedka siahajú nad členok. Pamätajte na to – mali by ste mať oddelené pracovné topánky a špecializované turistické topánky, ktoré vám poskytnú potrebnú ochranu a pohodlie. Jeden pár topánok by ste nemali používať na celú turistiku a prácu.

Skryť špinu a blato

Každý člen turistickej komunity vie, aké ľahké je počas turistiky zašpiniť si výstroj a turistickú obuv. Môže tam byť veľa špiny a blata, cez ktoré možno budete musieť prejsť. Keď vkročíte do hliny alebo blata, vaše topánky sa zašpinia a šnúrky zmenia farbu z červenej na hnedú.

Ale to je podstata – červená a hnedá sú tak blízko, že možno nebudete vedieť povedať, že šnúrky sú také špinavé. Turistické topánky s červeným šnurovaním teda nebudú vyzerať tak špinavo ako iné topánky. To bol ďalší nápad, ktorý mali výrobcovia pri výrobe týchto čipiek.

Ak máte čižmy s červenými šnúrkami, možno si ich budete môcť obuť aj niekoľkokrát bez toho, aby ste ich museli prať. Ak sa rozhodnete umývať topánky, uistite sa, že dodržiavate pokyny výrobcu. Budete tak mať istotu, že topánky pri čistení nepoškodíte.

Prať bez problémov

Či už idete na turistiku, kempovanie, poľovačku alebo robíte čokoľvek iné, v divočine si musíte zašpiniť topánky. Aj keď sa topánka alebo čižma dajú ľahko čistiť, nemôžem to isté povedať o väčšine šnúrok. Predstavte si pár bielych šnúrok so špinou – tá špina nikdy nevyjde úplne von!

Čítať  Ako nafúknuť nafukovaciu posteľ bez pumpy? [Most Effective Ways]

To je dôvod, prečo sa spoločnosti rozhodli ísť s červenými šnúrkami. Červené šnúrky nielen dobre skryjú nečistoty, ale sa aj celkom ľahko čistia. Na to, aby boli šnúrky čisté, bude stačiť dobrý peeling, aj keď to neplatí pre všetky červené šnúrky.

Kvalitné šnúrky od dobrých značiek budú vždy pevné, odolné a ľahko sa čistia. Preto je rozumné investovať do dobrých topánok s dobrými šnúrkami. Keďže v nich budete chodiť dlhé vzdialenosti, je lepšie zaobstarať si pár, ktorý sa vám bude páčiť, ako mať taký, z ktorého budete mať len bolesti hlavy a nôh.

Vyzerať ako skutočný turista

Turisti majú dlhoročnú tradíciu mať na topánkach červené šnúrky. Ich oblečenie môže byť rôzne, no čipky sú to, čo spája všetkých turistov. Ak chcete vyzerať ako skutočný turista, vždy to môžete urobiť jednoduchou výmenou šnúrok za červené.

Ako som spomínala vyššie, tieto čipky sú späté aj s populárnou kultúrou v 60. rokoch. To bola populárna subkultúra skinheadov, ktorá je napojená na neonacistov. Je pochopiteľné, že možno nebudete chcieť byť žiadnym spôsobom spojení s touto kultúrou.

Dobrá vec je, že táto kultúra už nie je populárna, ale turistika áno! Nebojte sa teda zohnať červené šnúrky a pohojdať ich na turistickom chodníku. Nepochybujem o tom, že na vás budú vyzerať úžasne.

Zabaliť

Turistické topánky môžu mať červené šnúrky, niekedy biele šnúrky, pričom niekedy môžu mať šnúrky vo všetkých farbách! Dlhoročnou tradíciou je mať na čižmách červené šnúrky, takže ak sa chcete držať tradície, pridajte si do čižiem nejaké červené šnúrky. Ako môžete vidieť z vyššie uvedených bodov, tieto šnúrky sú celkom pohodlné z niekoľkých dôvodov.

Vlastníte pár turistických topánok s červenými šnúrkami alebo poznáte niekoho, kto ich má? Rozmýšľali by ste niekedy nad tým, že by ste si šnúrky vymenili za červené alebo nie? Rád by som vedel, čo si o tom myslíte. Podeľte sa teda o svoje názory v komentároch nižšie!