Prečo je beh na spaľovanie tukov lepší ako chôdza

Bez ohľadu na vašu aktuálnu kondíciu strata telesného tuku zvyčajne výrazne zlepšuje vaše zdravie. Najlepšou metódou, ako efektívne schudnúť a zbaviť sa telesného tuku, je diskusia medzi odborníkmi a nadšencami fitness.

Beh je na spaľovanie tukov lepší ako chôdza, pretože:

 • spáli dvakrát toľko kalórií na rovnakú vzdialenosť
 • viac posilní vaše jadro, chrbát a nohy
 • posilní vaše srdce a dýchací systém
 • zrýchli váš metabolizmus

Ak ste už vášnivým chodcom alebo bežcom, existujú spôsoby, ako výrazne zlepšiť produktivitu vášho úsilia. Možno ste chodec a chcete, aby sa nástroje a sebadôvera zmenili na bežca. Ak bojujete s už existujúcimi obmedzeniami, ako je artritída alebo obezita, beh sa vám môže zdať ako nemožný výkon.

Prečo je prevádzka Superior Option?

Beh a chôdza sú obľúbené cvičenia. Keď sa pozriete na požiadavky týchto činností, je ľahké pochopiť prečo. Beh je cenovo dostupný. Všetko, čo potrebujete, sú dobré tenisky: žiadne členstvo v posilňovni a žiadne vybavenie. Na vedenie nepotrebujete partnera ani inštruktora.

Prechádzky sú jednoduchým spôsobom, ako začať svoju fitness cestu. Vybudujete si silu, vytrvalosť, zlepší sa vám činnosť srdca a pľúc. Pre optimálne spaľovanie tukov je však beh vynikajúcou voľbou.

Beh spáli takmer dvojnásobný počet kalórií ako chôdza na rovnakú vzdialenosť. Beh je lepší ako chôdza, pretože buduje viac svalov v celom tele, dáva vám silné jadro, chrbát a nohy. Pôsobí rýchlejšie a efektívnejšie ako chôdza a posilňuje vaše srdce a dýchací systém. Naštartuje tiež váš metabolizmus a udrží ho v rýchlosti ešte dlho po dokončení behu.

The mechanika pri chôdzi udržujte rovnakú váhu rozloženú na nohách a vaše telo nikdy neopustí zem. Keď bežíte, telo pracuje tvrdšie, každý krok ho dostane do vzduchu a potom nerovnomerne rozloží váhu pri dopade.

Beh zvyšuje srdcovú frekvenciu výrazne vyššie ako je normálna cieľová srdcová frekvencia pre spaľovanie tukov (40-60 percent maximálnej srdcovej frekvencie), ale na oplátku posilňuje vaše srdce aj svaly výrazne viac ako chôdza. To znamená, že váš metabolizmus prudko stúpa. Získané svaly udržia vaše telo v používaní tuku ako paliva počas dňa.

  Je rybolov drahý na začatie?

Ukázalo sa tiež, že beh zvyšuje hustotu kostí, čím sa zníži pravdepodobnosť ochorenia súvisiaceho s vekom kostí.

Ako dosiahnuť optimálne spaľovanie tukov počas behu

Ak už ste bežec, stále existujú spôsoby, ako zvýšiť tuk, ktorý pri cvičení spaľujete. Jednou z metód je pridať extra váhu svojmu telu. Vďaka tomu bude vaše telo pracovať tvrdšie, zvnútra aj zvonku. Prídavné závažia prichádzajú v niekoľkých rôznych formách.

 • Nositeľné závažia je spoločnosť, ktorá vyrába dobre vyrobené, pohodlné, vyvážené kompresné návleky na ruky aj nohy. Môžete ich nosiť počas celého dňa pri práci alebo počas cvičenia. Toto je ergonomicky najlepšia možnosť. Zostanú na svojom mieste a hmotnosť sa rozloží rovnomerne.
 • Záťažové vesty sú možnosťou pre tých, ktorí majú pocit, že v tréningu dosiahli plató. Jedna spoločnosť, weightvest.com, ponúka odolné, vysoko kvalitné vážené vesty. Veľká váha vesty spočíva na vašich pleciach, čo môže niekoho odradiť.
 • Závažia na členky a zápästia sú cenovo dostupnejšou možnosťou. Dajú sa nájsť u všetkých veľkých predajcov a majú k dispozícii viacero závaží. Sú to lacné, ale nie najlepšia voľba pre tých, ktorí majú bolesti členkov alebo zápästia.

Všetky tieto možnosti pridajú k vášmu kardiovaskulárnemu tréningu silový tréning. Táto ďalšia ťažkosť bude ďalej rozvíjať svaly a na oplátku spáliť viac kalórií a tuku.

Ďalšie spôsoby, ako znížiť percento telesného tuku

Diéta je väčšina toho, čo prispieva k vašej hmotnosti, percentu telesného tuku a celkovému zdraviu. Beh má vplyv na počet kalórií, ktoré môžete denne prijať ako energiu. Aby ste však stratili tuk, musíte konzumovať stravu bohatú na bielkoviny, vlákninu a nízky obsah rafinovaných sacharidov. Tu je niekoľko ďalších tipov, ktoré vám pomôžu na vašej ceste za zdravím:

 • Obmedzte rýchle občerstvenie, vylúčte kukuričný sirup a nekonzumujte sladené nápoje. Žiadne množstvo cvičenia nemôže nahradiť nezdravú stravu. Doprajte si viac spánku a užite multivitamín.
 • Dávajte si pozor na veľkosť porcií, väčšina z nás skonzumuje viac jedla, ako je potrebné na udržanie sa.
 • Zabaľte si zdravé maškrty. To vám pomôže vyhnúť sa nutkaniu robiť zlé výbery potravín.
 • Veďte si denník jedla a cvičenia.
 • Budujte podporu v rámci komunity. Založenie skupiny pre členov, ktorí budú spolu behať vo vašom okolí, je skvelý spôsob, ako vytvoriť spolupatričnosť a nájsť si nových priateľov.
  Majú vedľa seba čísla VIN?

Tu je viac informácií o spôsoboch, ako znížiť telesný tuk.

Význam spaľovania tukov

Podľa a štúdium na Harvardskej univerzite, nadmerný telesný tuk je hlavnou príčinou invalidity a smrti. Nadmerný telesný tuk zaťažuje srdce, čo môže viesť k vysokému krvnému tlaku, mŕtvici alebo infarktu. Nadmerný telesný tuk môže tiež viesť k ďalším zdravotným a emocionálnym problémom vrátane:

 • Chronická bolesť chrbta, kolien a chodidiel v dôsledku nadmernej hmotnosti zaťažujúcej chrbticu.
 • Zvýšené hladiny inzulínu vedú k cukrovke
 • Osteoartróza
 • Rakoviny
 • Mastná pečeň
 • Nespavosť, spánkové apnoe a dýchanie
 • Problémy s mobilitou
 • Depresia, úzkosť
 • Nízke sebavedomie
 • Pomalá rýchlosť metabolizmu

Tu je hlbší pohľad na účinky vysokého percenta telesného tuku.

Ako si vypočítať telesný tuk

Posuvné meradlá na kožu zostávajú najpraktickejšou a najbežnejšou metódou na meranie telesného tuku. Sú tiež cenovo najdostupnejšou presnou metódou. Nenechajte sa oklamať drahými a nepresnými metódami, ako je snímkovanie tela alebo hydrostatické váženie.

Najpresnejšie metódy sú drahé CT alebo MRI snímky, tie dokážu zmerať aj percentá vnútorného tuku. Bežne sa však neobjednávajú len na tento účel.

Ako sa stať bežcom

Väčšina ľudí si nie je istá svojou schopnosťou behať kvôli mnohým faktorom: ich aktuálnej kardiovaskulárnej úrovni, chronickej bolesti alebo trápnosti. Našťastie aj tí, ktorí sa cítia neschopní, môžu prejsť z chodca na bežca zavedením niekoľkých taktík a praktík.

Vyberte si svoj terén múdro. Dopad behu na betón je pre mnohých ľudí trpiacich bolesťami kĺbov príliš bolestivý. Vaše kĺby budú menej ovplyvnené behom na mäkšom povrchu, ako je napríklad beh na mulči, hline alebo tráve.

Existujú aj produkty, ktoré vám pomôžu. Ak trpíte bolesťami chrbta alebo kolien, riešením na zmiernenie tejto bolesti môže byť ortéza. Hoci neustále nosenie ortézy nie je dobré pre vaše telo, nosenie na umožnenie behu je praktickou možnosťou na vašej fitness ceste. Ak už máte srdcové abnormality, monitor srdcovej frekvencie vám môže pomôcť sledovať, ako tvrdo vaše srdce pracuje.

  Ako ďaleko môže letieť paramotor?

Ďalšie tipy pre nových bežcov:

 • Uistite sa, že hydratujete pitím veľkého množstva vody
 • Noste voľné oblečenie
 • Používajte opaľovací krém.
 • Vyhnite sa behu počas špičky, aby ste sa vyhli vyčerpaniu z premávky, pretože to zhorší problémy s pľúcami.
 • Začnite pomaly! Nepreťažujte sa. To spôsobí zranenie a odradí vás od pokračovania v zdravých návykoch. Naplánujte si pár dní odpočinku.
 • Kúpte si dobré bežecké topánky, kvalita vašej bežeckej obuvi je životne dôležitá pre úspech.

Záverečné myšlienky

Pred začatím akéhokoľvek nového fitness podniku sa určite poraďte so svojím rodinným lekárom a všetkými príslušnými odborníkmi.

Na záver, kardiovaskulárne cvičenie je nevyhnutné pre vaše zdravie. Chôdza a beh sú úžasné možnosti. Ak sa však chcete zamerať na optimalizáciu potenciálu spaľovania tukov, beh je tou najlepšou voľbou. Môžete to urobiť, šnurovať a vyraziť na chodníky.