Prečo je Americká Samoa známa ako „Futbalový ostrov“?

Americká Samoa, nachádzajúca sa v južnom Pacifiku, zhruba na polceste medzi Havajom a Novým Zélandom, je od roku 1900 územím Spojených štátov amerických. Jedným z najväčších tvrdení o sláve súostrovia je, že produkuje viac hráčov NFL na obyvateľa ako kdekoľvek inde v krajine. svete, čím si vyslúžil prezývku „Futbalový ostrov“. Aj keď je celková populácia územia nižšia ako 56 000, v roku 2015 bolo na súpiskách NFL 2015 Amerických Samoanov. Od roku 2015 hralo univerzitný futbal NCAA Division 1 ďalších 200 športovcov Americkej Samoy. V skutočnosti je u Samojčana 56-krát väčšia pravdepodobnosť, že bude hrať profesionálny futbal ako u nesamojského Američana.

Extra body o Samoe:

Keď sa pozriete na ostrovy Polynézie ako celok, vrátane Havaja, Samoy, Tongy, Veľkonočného ostrova a Nového Zélandu, v Národnej futbalovej lige je viac ako 70 ľudí polynézskeho pôvodu.
Samojská kultúra kladie dôraz na sebadisciplínu, rešpekt a spiritualitu. Športovci sú zvyčajne pokorní a zdvorilí (vlastnosti oceňované trénermi) a hráči bývajú veľkí, silní a rýchli. Americká Samoa má tiež najvyššiu mieru vojenskej služby zo všetkých Spojených štátov.
Lov tuniakov, ich spracovanie a konzervovanie sú chrbtovou kosťou ekonomiky Americkej Samoy, ako aj rastúceho odvetvia cestovného ruchu. Je kontroverzné, že väčšina Amerických Samoanov sú občanmi USA, ale nie sú občanmi USA.

  Čo je čínske švihadlo?