Použité paramotory: Koľko stoja?

Pamätám si, ako som pozeral na trh s novými paramotormi a bol som odradený. „Stoli tak veľa,“ pomyslel som si. „Ako si to niekedy budem môcť dovoliť?“ Po prehĺbení som zistil, že kúpa použitého paramotora je cenovo dostupnejšia alternatíva. Dúfajme, že informácie, ktoré som objavil, vám pomôžu nájsť paramotor vašich snov a nájsť ho za historicky nízku cenu.

Použité paramotory stoja približne o 2 300 dolárov menej ako ich pôvodná nákupná cena. Toto je však rozsiahle zovšeobecnenie. Náklady na použitý paramotor môže ovplyvniť viacero vecí; Od toho, koľko má paramotor najazdených kilometrov, cez to, ako dlho bol model vyrobený, až po to, či si predajca myslí alebo nie, že môžu prebíjať.

Hľadáme použité paramotory na predaj

Možno ste na rovnakom hľadaní ako ja a hľadáte cenovo dostupný, bezpečný a spoľahlivý paramotor. Na začiatku to môže byť trochu mätúce, ale nájdenie a nákup použitých paramotorov, ak sa to urobí správne, môže byť lacný a jednoduchý spôsob, ako sa dostať k paramotorovému športu.

Vynikajúci spôsob, ako začať hľadať použitý paramotor, je hľadať ich na stránkach ako eBay. Na webových stránkach, kde môžu ľudia hodnotiť predajcu a jeho produkty, je menej pravdepodobné, že vás niekto podvedie, ak nakupujete od niekoho s dobrým hodnotením.

Je tiež dobré vedieť, čo chcete. Ak zúžite vyhľadávanie na presnú značku a model, budete mať pôvodnú cenu výrobcu a budete môcť pri hľadaní porovnať použité paramotory rovnakého modelu.

Keď nájdete použitý paramotor

Keď nájdete použitý paramotor, kontaktujte predajcu. Nepôsobte príliš zúfalo; môžu sa pokúsiť zvýšiť cenu. Radšej ich kontaktujte a opýtajte sa na paramotor. Položte im niektoré z nasledujúcich otázok:

 • Aký to má motor?
 • Ako sa motor zhoršil za ten čas, čo ho máte?
 • Koľko letových hodín má?
 • Ako dobre zvláda krídlo?
 • Vyskytli sa nejaké problémy s paramotorom, ktoré ste predtým nepopísali na svojom webe/reklame?
 • Aký je váš najlepší zážitok s týmto paramotorom?
 • Aký najhorší zážitok ste na tomto paramotore zažili?
  Boli snehové gule?

Pýtať sa na motor je životne dôležité, pretože motory sa časom zhoršujú. Ak poznáte typ motora, môžete o ňom urobiť prieskum. Pochopenie nedávnej miery zhoršenia vám môže pomôcť odhadnúť, ako dlho budete môcť používať uvedený paramotor.

Pýtanie sa na krídlo vám pomôže pochopiť, aký druh letov by ste mali očakávať, pretože predajca sa bude snažiť hovoriť o rôznych bodoch krídla, teda o „zvýrazneniach“ krídla, ak chcete. „Dobre lezie!“ a „Má úžasnú stabilitu“ sú určite zelené svetlá.

Pýtať sa na problémy, o ktorých pilot nehovoril, môže ísť jedným z dvoch spôsobov. Môžu byť riskantní alebo môžu byť otvorení voči akýmkoľvek problémom. Ak sa vám zdajú rezervované, pravdepodobne by ste si paramotor nemali zaobstarať, pretože vás niečo určite prekvapí. Ak sú otvorení v akýchkoľvek problémoch, potom sa sami rozhodnite, či ste stále ochotní to získať.

Ak predajca tvrdí, že neexistujú žiadne problémy, ktoré by nepokryl, a zdá sa, že sú čestní, je to skvelé! Cieľom tohto telefonátu je rozhodnúť, či sa do tohto paramotora oplatí investovať.

Opýtaním sa na najhoršie a najlepšie skúsenosti s paramotorom im poskytnete príležitosť porozprávať sa viac o svojich letových skúsenostiach s ním a vy sa rozhodnete, či je alebo nie je pre vás ten pravý.

Pozrime sa na niekoľko príkladov použitých paramotorov, pozrime sa na ceny ich výrobcu a náklady na použitý model, ktorý som pre každý našiel online.

Použitý Ninja Paramotor Flat Top

Ako relatívne populárny model je Flat Top Ninja neuveriteľne ľahko dostupný paramotor na predaj. Predáva sa výrobcom za 7 900 dolárov, ide o paramotor s relatívne štandardnou cenou av skutočnosti je o niekoľko stoviek dolárov lacnejší ako priemerná cena nových paramotorov.

  Výber správneho závesu na rozloženie hmotnosti pre váš cestovný príves

Flat Top Ninja, vysoko odporúčaný držiteľom viacerých svetových rekordov Dell Schanze, je jedným z najlepších paramotorov na svete. Je to štandard pre porovnanie iných paramotorov. S 4,7 galónom paliva, ktoré spaľuje tichom ninju, môžete od tohto paramotora očakávať úžasné veci.

Hľadanie použitého paramotora Flat Top by vám nemalo zabrať viac než len rýchle vyhľadávanie na Googli. Presne tak populárny je tento paramotor. Treba však tiež poznamenať, že Flat Top, výrobca Ninja, predáva aj použité modely.

Stačí zavolať do ich spoločnosti a oni vám môžu predať použitý paramotor ktoréhokoľvek zo svojich modelov, čím prekoná iné online ceny, ktoré ste možno našli.

V súčasnosti, v polovici roku 2020, si môžete kúpiť použitý Flat Top Ninja Paramotor za približne ~6 600 dolárov.

Použitý paramotor BlackHawk AirMax 220

BlackHawk AirMax 220 Paramotor je mimoriadne všestranný motor, ktorý bol navrhnutý ako stroj pre pilotov, ktorí chcú všetko. V závislosti od materiálu klietky, ktorý si vyberiete pri nákupe od výrobcu, môže AirMax 220 stáť až 7 295 dolárov.

AirMax 220 môže prejsť od spustenia nohou až po montáž na LowBoy II Quad v priebehu niekoľkých minút. S výkonom 30 HP (koní), ťahom 170 – 190 libier (77 – 86 kg) a bezproblémovým prechodom medzi štýlom lietania s nohami a štvorkolkou sa tento stroj stáva obľúbeným u mnohých zákazníkov BlackHawk po celom svete.

Hľadal som použitý BlackHawk AirMax 220 a našiel som jeden za 4 300 dolárov. Bol som však skeptický. Predajca bol nový a nemal žiadne hodnotenia. Pri investovaní do niečoho drahého je vždy dobré byť opatrný.

Použitý Demo Scout Carbon 185 Paramotor

Toto je ďalší paramotor, ktorý právom kladie bezpečnosť na prvé miesto, pričom niektoré inovatívne bezpečnostné konštrukcie sú:

 • Systém SafeStart
 • Integrovaný postroj pripravený na záchranu vody
 • Rezervný postroj pod sedadlom
 • a chrbtový štít z uhlíkových vlákien
  Môžem použiť šunku na návnadu na ryby?

Váži 53 libier a môže dosiahnuť výkon až 25 HP. Jeho palivová nádrž pojme až 3,17 galónu paliva a okrem Vittorazi Moster 185 je možné namontovať aj iné motory (ale len s ľavotočivými podperami). Keďže cena výrobcu je 8 540 USD, hodnota pripisovaná bezpečnosti je jasne viditeľná.

Súvisiace otázky

Koľko váži paramotor?

Väčšina paramotorov váži okolo 50 libier, s ľahšími modelmi okolo 40 libier, zatiaľ čo ťažšie modely vážia až 75 libier. Paramotory, ktoré sú ťažšie, majú zvyčajne vyššiu spotrebu paliva a väčší výkon ako ľahšie paramotory.

Môžete paramotor v noci?

Lietanie s paramotorom v noci je nezákonné. Parametre nočného času (definované FAA) sa pohybujú od 30 minút po západe slnka do 30 minút pred východom slnka.