Potrebujete rukavice, keď si zapínate zips?

Náš príspevok o nosení prilby pri zipsovaní vás prinútil viac premýšľať o doplnkoch, ktoré by ste mali nosiť pri tejto zábavnej vzdušnej aktivite. Potrebujete napríklad pri zipsovaní nosiť rukavice alebo si môžete nechať ruky odkryté?

Nosenie rukavíc pri zipline je dobrý nápad vzhľadom na to, že mnohé kurzy zipline zahŕňajú vzrušujúce prvky na ceste k zipline, ako sú hojdačky a vratké mosty. Navyše, v chlade, pár rukavíc chráni vaše prsty pred nízkymi teplotami!

V tomto článku budeme hovoriť o rôznych scenároch, v ktorých je dobré nosiť rukavice pri zipsovaní. Dokonca vám odporučíme niekoľko párov zipsovacích rukavíc, takže určite pokračujte v čítaní!

Áno, pri zipsovaní by ste mali nosiť rukavice – tu je dôvod

Aj keď si na svoje dobrodružstvo so zipsom pribalíte naľahko, pár rukavíc nezaberie príliš veľa miesta vo vašom batohu alebo batohu. Tu sú tri dôvody z úvodu, prečo sa odporúča nosiť rukavice na zips.

Chráni vaše ruky pred tvrdými povrchmi

Ak ste si prečítali náš príspevok o dobrodružstvách v oblasti zipliningu v celej severnej Kalifornii, medzi týmito spoločnosťami na zips linke bola opakovaná téma lezenie a parkourové komponenty. Na ceste na vrchol trate zipline možno budete musieť prekonať prechody, ísť po drôte, navigovať po vratkej lávke alebo balansovať na slackline.

Nie je to exkluzívne ani pre zipline kurzy v NorCal. Ak robíte prieskum zipline spoločností po celej krajine, mnohé z nich obsahujú tieto parkourové prvky.

Dôvod? Dostanete ďalšiu fyzickú výzvu. Navyše tieto prvky zabraňujú tomu, aby sa jazdci na ceste na vrchol trate nudili, a predlžujú čas potrebný na dokončenie túry na zipline.

Pri manipulácii s lanami, drevenými prechodmi, drôtmi a podobne si môžete porezať ruky, ak si nedáte veľký pozor. Ak budete mať nasadené rukavice, vaša pokožka nebude zanesená úlomkami alebo poškriabaním tvrdými hranami.

Možno budete musieť použiť ruky ako brzdu

Ďalším praktickým dôvodom (slovná hračka) na nosenie rukavíc pri zipsovaní je brzdenie.

Toto je niečo, o čom sme na blogu diskutovali v minulosti, ale už je to nejaký čas, takže tu je rekapitulácia. Ziplines používajú jeden z dvoch štýlov bŕzd, aktívne alebo pasívne brzdy.

Pasívne brzdenie sa stalo bežnejším, takže spoločnosť zipline, cez ktorú si rezervujete, môže používať gravitačné brzdy, záchytné bloky, pružinové brzdy alebo bungee brzdy. Ak nie, použijú aktívne brzdy.

Ako už názov napovedá, aktívna brzda je taká, ktorú ovládate vy, jazdec na zips line. Ak musíte použiť aktívne brzdenie, musíte nosiť rukavice. prečo je to tak? Ak chcete spomaliť svoju dynamiku, keď sa dostanete na koniec dráhy zipsu, musíte sa chytiť za kábel zipsu.

Čítať  Je rybolov dobrý po daždi?

Pri tomto spôsobe dochádza k treniu, takže môžete kĺzať až na zastávku skôr, ako dosiahnete koniec trate. Posádka v spoločnosti zipline vás zaškolí, ako používať rukavicu na brzdenie a kedy chytiť šnúru.

Chráni vás v mrazoch

Chodili ste niekedy v zime na zips? Je to veľmi uskutočniteľné a niečo, čo by ste mali zažiť aspoň raz, ak dostanete príležitosť!

To znamená, že keďže zima často prináša mrazivé teploty, musíte sa chrániť.

Nosenie zimného oblečenia je neoddeliteľnou súčasťou zipsovania, a to vrátane rukavíc. Koniec koncov, povrchová teplota nie je rovnaká ako teplota, keď naberáte nadmorskú výšku. Keď vytvoríte väčšiu vzdialenosť medzi sebou a zemským povrchom, stratíte hmotu, čo znamená menší celkový obsah tepla.

Inými slovami, vyššie vo vzduchu je chladnejšie, čo si nepochybne všimnete, keď idete zipsovať. Nechcete, aby vám znecitliveli prsty, pretože si nebudete môcť robiť selfie s priateľmi ani fotografie z vášho úžasného miesta!

Na zipsovanie si musíte priniesť vlastné rukavice alebo sú k dispozícii?

Ako si spomeniete v našom článku o nosení prilby pri zipsovaní, z dôvodov zodpovednosti by ste si nemali nosiť vlastnú prilbu. Posádka spoločnosti zipline vás bude chcieť pre vašu bezpečnosť vybaviť vlastnými prilbami.

Je to to isté s rukavicami? Líši sa v závislosti od spoločnosti zipline!

Pred pandémiou COVID-19 bolo štandardom, že posádka zipsu vám podala pár rukavíc, keď vás umiestnili do postroja a prilby. Od pandémie sa niektoré zipline spoločnosti vrátili k tejto praxi.

Iní však z bezpečnostných dôvodov nechcú dať rukavice. Je to preto, že rukavice, ktoré nosíte, nie sú úplne nové a boli opätovne použité inými jazdcami na zipline pred vami (a budú ich používať aj iní po vás). Môžete vidieť, ako z hygienického hľadiska môže byť niektorým zipline spoločnostiam nepríjemné zdieľať komunitné rukavice.

Ak si nie ste istí, aké sú zásady vašej zipline spoločnosti, nemôžeme dostatočne zdôrazniť, že by ste im mali zavolať, poslať e-mail alebo správu na sociálnych sieťach a opýtať sa. Ak spoločnosť zipline momentálne neposkytuje rukavice jazdcom, potom môžu predávať rukavice na kurze zipline, ktorý si môžete kúpiť.

Čítať  8 vecí nebezpečnejších ako podšívka na zips

Aké rukavice potrebujete na zipsovanie? Mnoho spoločností so zipsom odporúča odolné ochranné rukavice s koženými dlaňami. Rukavice môžu byť aj celokožené. Koža bude schopná odolať nárazom tvrdých povrchov a zároveň zlepšiť vašu priľnavosť.

6 najlepších rukavíc na zips

Ak si môžete priniesť vlastné rukavice na zips a chcete, potom je táto sekcia určená práve vám. Našli sme 6 najlepších rukavíc na zips, ktoré rozšíria vaše skúsenosti a pomôžu vám odvrátiť bolesť a nepohodlie.

Crag rukavice Black Diamond

Black Diamond je popredné meno v oblasti horolezeckého vybavenia a ich vybavenia Crag rukavice dokázať prečo.

Dlaň zo syntetickej kože chráni najcitlivejšiu časť vašej ruky. Palec má rozkrok a ukazovák je zosilnený, aby rukavice mali dlhú životnosť. Zvyšok rukavíc je vyrobený z pružnej, priedušnej sieťoviny.

Manžeta používa suchý zips a zapínanie na suchý zips, takže sa nemusíte báť, že by vám rukavice odleteli v nevhodnom čase. Súčasťou balenia je aj navliekacie pútko na jednoduché nosenie rukavíc Crag na vašej osobe.

Black Diamond vylepšil konštrukciu prstov týchto rukavíc pre lepšiu flexibilitu. Polstrovanie na kĺboch ​​zabráni poškriabaniu tejto časti vašej ruky.

Rukavice Crag sú dostupné vo veľkostiach od extra malých po extra veľké. Môžete si vybrať z dvoch farieb, čiernej alebo astrálnej modrej.

Nárazové rukavice Mad Grip F50 Thunderdome

Ak chcete uchopenie, ktoré sa neuvoľní, vyskúšajte Nárazové rukavice Thunderdome od Mad Grip.

Mad Grip použil prirodzené záhyby pokožky prstov ľudských rúk ako inšpiráciu pre kontúrovanie rukavíc Mad Grip, ktoré nájdete na prednej aj zadnej strane týchto rukavíc.

Poťah z termoplastickej gumy je odolný a odolný, čo z neho robí skvelú alternatívu ku koži.

Mad Grip poskytuje v balení dve sady rukavíc. Môžete si vybrať z farieb ako celá čierna, čierna a sivá, neónovo oranžová alebo neónovo zelená. Dostupné veľkosti sú stredné, veľké, extra veľké a XXL.

Intra-FIT lezecké rukavice

The Intra-FIT lezecké rukavice sú vyrobené pre všetky druhy outdoorových aktivít, ktoré vyžadujú ochranu rúk, od horolezectva až po skalné lezenie, zlaňovanie a zipsovanie.

Rukavice Intra-FIT majú dlaň z kozej kože. Zvyšok rukavíc je vyrobený zo zmesi neoprénu, TPU a polyesteru.

Flísovú vložku oceníte najmä vtedy, ak sa v zime vydáte na zips. To znamená, že v teplejšom počasí možno budete chcieť nosiť iný pár zipsovacích rukavíc, aby sa vaše ruky neprehriali.

Neoprénové manžety na suchý zips majú závesnú priechodku pre priame spojenie popruhu s rukavicami. Pružný spandex na chrbte ruky zvyšuje flexibilitu a je tiež vodeodolný.

Čítať  Ako rýchlo môžu jazdiť snežné skútre?

Každý konček prsta s kožou je vystužený. Intra-FIT tiež navrhol strih rukavice s prirodzeným zakrivením, ktoré je anatomicky správne.

Rukavice Arc’teryx Alpha SL

SL in Rukavice Alpha SL od Arc’teryx znamená super svetlo, ktoré je priamo vo vašej uličke.

Tieto priliehavé unisex rukavice určené na horolezectvo a vysokohorské aktivity sú odolné voči vetru a mimoriadne obratné. Rukavice Alpha SL sú vyrobené z kože s technológiou N72s 3L GORE WINDSTOPPER a sú podšité polyesterovým rúnom pre teplo a pohodlie.

Na prispôsobenie uchytenia rukavíc okolo zápästia je jednoduchý a účinný systém nastavenia kladky.

Rukavice Arc’teryx Alpha SL sú dostupné vo veľkostiach od extra malých po extra veľké. Sú v jednej farbe, čiernej.

Protišmykové univerzálne rukavice Gorilla Grip

Žiadny šmyk tu! Protišmykové rukavice Gorilla Grip sú pokryté patentovaným polymérovým povlakom, ktorý zabraňuje skĺznutiu aj v olejových alebo mokrých podmienkach.

Tieto ľahké nylonové pracovné rukavice pevne padnú na ruky, no zostávajú priedušné. Vyberte si z rôznych veľkostí a dokonca sa zásobte viacerými baleniami!

Celoprstové polstrované rukavice Seibertron

Posledným párom rukavíc, ktoré odporúčame na zipsovanie, sú Celoprstové vystužené rukavice Seibertron.

Zosilnené dvojitým kevlarovým prešívaním a vláknami, ako aj SBR výplňou dlane, sú to jedny z pevných rukavíc. Polstrovanie okrem toho, že chráni vaše ruky, má tepelnú izoláciu, ako aj odolnosť voči vibráciám a oderom.

Zvyšok rukavíc je neoprénový, vrátane kĺbov.

Kĺby prstov majú medzery, ktoré umožňujú bezkonkurenčnú obratnosť aj pri ohýbaní prstov. Vystužené oblasti prstov sú vybavené špeciálnym materiálom, ktorý sa nekĺže a neobetuje ani odolnosť.

Každé zápästie má S-Flexible gumový otvor okrúhleho tvaru na pripevnenie D-krúžku. Otvor môžete využiť aj na zavesenie rukavíc, keď ich nepoužívate.

Celoprstové polstrované rukavice Seibertron sú dostupné vo veľkostiach od extra malých po XXL a sú dodávané v čiernej farbe s bielym prešívaním.

Záverečné myšlienky

Pri plánovaní dobrodružstva na zipline by ste mali plánovať nosiť rukavice. Udržia váš úchop stabilný a istý. Dobrý pár rukavíc vám tiež môže pomôcť zastaviť, ak váš zips používa aktívne brzdy a ochráni vaše ruky pred nízkymi teplotami.

Väčšina spoločností na zips vám poskytne nasadené kožené rukavice na nosenie, ale v prípade, že nie, vždy si môžete kúpiť svoje vlastné podľa zoznamu, ktorý sme vám poskytli!