Potrebujete prilbu na zips?

Prostredníctvom tohto blogu viete, že podšívka na zips môže byť bezpečná činnosť, ale veríte, že nikdy nemôžete byť príliš v bezpečí. To je dôvod, prečo plánujete nosiť prilbu na svoje nadchádzajúce dobrodružstvo so zipsovaním. Vaše deti sa však z toho snažia dostať. Bude spoločnosť ziplining vyžadovať, aby jazdci nosili prilbu, alebo je možné sa vzdať prilby?

Prilby zvyčajne nosia zips line jazdci všetkých vekových kategórií ako bezpečnostné opatrenie. Spoločnosť zips line by mala nariadiť, aby jazdci nosili prilbu a mala by vám poskytnúť prilbu, ktorú si môžete nasadiť.

V dnešnom príspevku si podrobne povieme o nosení prilby pri zipsovaní, vrátane toho, kedy je to potrebné, ak si potrebujete priniesť vlastnú, a ako si prilbu nasadiť, aby ste mohli s istotou zipsovať!

Mali by ste nosiť prilbu pri zipsovaní?

Potrebujete prilbu pri zipsovaní? Krátka odpoveď je áno, samozrejme, že áno.

Zipsovanie je bezpečná činnosť, nechápte nás zle. Už je to nejaký čas, čo sme diskutovali o bezpečnosti zipliningu, takže tu je rekapitulácia.

Z milióna ľudí, ktorí sa pripnú k zipsu a budú jazdiť, je miera zranení 11,64 z tohto milióna. V rokoch 1997 až 2012 si pri ziplinovaní ublížilo len 3 600 ľudí.

To robí aktivity, ako je parašutizmus, zapaľovanie ohňostrojov, horolezectvo, používanie predajného automatu a dokonca aj riadenie auta, vo svojej podstate nebezpečnejšie ako zipsovanie.

Hoci sprievodcovia zipsovej linky skontrolujú šnúru pred vašou jazdou, aby sa ubezpečili, že je v jej stave, aj tak sa radi pripravte na najhoršie scenáre. Koniec koncov, pri ziplinovaní ste zavesení stovky stôp vo vzduchu.

Ak by ste spadli, mohli by ste si zlomiť kosti, roztrhnúť si kožu a dokonca by ste mohli utrpieť smrteľné zranenia. Prilba pripevnená k noggin vás môže ochrániť pred traumatickými poraneniami mozgu.

Nezáleží na tom, koľko máte rokov; deti aj dospelí by mali pri podšívke na zips nosiť prilbu. Dospelí môžu slúžiť ako dobrý príklad pre deti, ktoré budú chcieť nosiť svoje prilby, pretože to robí mama alebo otec.

Požadujú od vás spoločnosti Zip Line, aby ste nosili prilbu?

Možno niekto vo vašej partii nemá rád prilby, takže by radšej žiadnu nenosil. Bude to spoločnosť zipline vyžadovať?

Áno, budú, alebo aspoň by mali. Niektoré spoločnosti zipline môžu uprednostňovať prilby viac pre deti, ale skutočne bezpečné skúsenosti so ziplinovaním budú vyžadovať, aby všetci jazdci nosili prilbu, mladí, starí alebo medzi nimi.

Ak vám spoločnosť zipline, s ktorou ste si naplánovali jazdu, povie, že prilby sú voliteľné, možno budete chcieť prehodnotiť svoje dobrodružstvo so zipsovaním. Riziko je príliš veľké.

Potrebujete si poskytnúť vlastnú prilbu alebo vám ju dá spoločnosť Zip Line?

Keď prídete na zip line a pripravíte sa, bude súčasťou vybavenia, ktoré dostanete, aj prilba?

Čítať  Ako zostať v teple pri batohu

To by malo byť!

O zipliningových dobrodružstvách sme toho v poslednej dobe napísali veľa, takže si možno spomeniete, ako tento proces prebieha, keď dorazíte (teda, aspoň vo všeobecnosti, keďže každá zipliningová spoločnosť je iná).

Po prevoze na miesto, kde sa zipsujete, dostanete svoje vybavenie. Toto vybavenie by malo obsahovať prilbu a tiež postroj.

Postroj nosíte na tele, takže vás personál môže ľahko pripnúť do karabíny, ktorá je pripevnená k zipsu. Ak sa od vás očakáva, že sa zastavíte sami pomocou rukavíc, mali by ste dostať aj pár rukavíc. Mnohé zipsové brzdy však už nevyžadujú manuálne zastavenie.

Posledným kusom výbavy, ktorý dostanete, je prilba, ktorú by ste si mali nasadiť skôr, ako si zazipsujete lano.

Ak máte spoľahlivú prilbu, ktorú používate na bicyklovanie, skateboarding a iné outdoorové aktivity, kde je ochrana hlavy prvoradá, môžete ju nechať doma. Pre spoločnosť zaoberajúcu sa zipsovaním je príliš veľká zodpovednosť, aby vám umožnila použiť náhodnú prilbu, takže namiesto toho noste ich.

Jedinou výnimkou z tohto pravidla by bola jazda na domácom zipliningovom kurze. Keďže toto nie je komerčná operácia, neexistujú žiadne štandardné protokoly pre jazdcov zipline, ani nie sú stanovené žiadne pravidlá.

Pravdepodobne neplatíte za jazdu na umelom zipline kurze, takže nie je dôvod predpokladať, že vám bude poskytnuté vybavenie vrátane prilby. Budete si chcieť priniesť vlastné.

Ako si vybrať správnu veľkosť prilby

Či už je to vaša vlastná prilba na umelo vyrobený zipline kurz alebo prilba, ktorú vám poskytne spoločnosť zipline, musí vám sedieť, inak vám neposkytne celú škálu ochrany, ktorú by prilba mala.

Ako si vybrať veľkosť prilby a upraviť ju? Tu sú kroky, ktoré treba dodržať.

Zmerajte si obvod hlavy

Prilby sa dodávajú vo veľkostiach od extra malých až po extra veľké. Niektoré sú dokonca univerzálne, ale tieto prilby budú mať rôzne úpravy, takže si ich môžete prispôsobiť.

Ak chcete zistiť, ktorá veľkosť prilby zodpovedá vašej noggin, musíte si zmerať obvod hlavy.

Toto pravdepodobne nie je niečo, čo môžete urobiť sami, takže pripravte ďalšiu osobu s flexibilnou krajčírskou páskou. Mali by vám pásku úplne omotať okolo hlavy a obopínať najväčšiu oblasť. Ak chcete trochu pomôcť, najväčšia časť vašej hlavy by mala byť asi palec nad obočím.

Nechajte svojho priateľa alebo člena rodiny zaznamenať obvod vašej hlavy.

Vyberte si veľkosť prilby podľa obvodu hlavy

Keď poznáte obvod svojej hlavy, všetko, čo musíte urobiť, je vziať toto číslo a priradiť ho k veľkosti prilby. Tu je užitočná tabuľka, ktorá vám v tom pomôže.

Čítať  Ako často by ste mali otáčať pneumatiky RV?
Obvod hlavy Veľkosť prilby
20 palcov alebo 51 centimetrov alebo menej Extra malý
20 palcov až 21,75 palca alebo 51 centimetrov až 55 centimetrov Malý
21,75 palca až 23,25 palca alebo 55 až 59 centimetrov Stredná
23,25 palcov až 24,75 palcov alebo 59 centimetrov až 63 centimetrov Veľký
24,75 palca alebo viac alebo 63 centimetrov alebo viac Extra veľké

Prispôsobte si prilbu

Ak si na hlavu nasadíte prilbu, ktorá je vo vašej veľkosti, no nesedí dokonale, neprepadajte panike. To nie vždy znamená, že musíte prilbu zväčšiť alebo zmenšiť, len si musíte prispôsobiť prilbu.

V prilbe by malo byť nastavovacie koliesko. Otáčaním kolesa môžete uvoľniť príliš tesnú prilbu alebo utiahnuť tú, ktorá sa vám vrtí na noggine.

Ak vaša prilba nemá nastavovacie koliesko, potom alternatívnou metódou nastavenia v rovnakom duchu sú penové vypchávky. Vďaka hrubším penovým vypchávkam bude vaša prilba pevnejšie, zatiaľ čo tenšie vypchávky uvoľnia prilbu.

Potom by ste mali prejsť k podbradnému remienku. Pod uchom k brade by mal byť tvar remienkov do V. Ak tento tvar nezískate, keď sú remienky pod bradou, potom musíte spony posunúť.

Ak chcete otestovať, či máte spony remienka pod bradou správne nastavené, nasaďte si prilbu a zaistite spony ako obvykle. Potom otvorte ústa čo najširšie, ako keby ste si chceli zívnuť. Ak necítite, že vám prilba tlačí na hlavu, potom by si mohla dovoliť byť pevnejšia.

Čo skontrolovať predtým, ako si nasadíte prilbu

Hoci môžete dôvodne predpokladať, že spoločnosť zipline skontroluje prilby, postroje a ďalšie vybavenie, ktoré nosíte pred začiatkom každej jazdy, stále nie je zlý nápad dať si prilbu raz cez seba.

Tu je to, čo by ste mali hľadať.

Veľkosť

Nie všetky prilby budú mať na sebe vytlačenú veľkosť, ale ak má vaša, chcete to vedieť. Ak je veľkosť vašej prilby stredná, ale prilba, ktorú ste dostali, je malá, môžete o tom informovať člena posádky v tíme spoločnosti zipline. Budú môcť rýchlo zmeniť vašu malú prilbu na takú, ktorá vám vyhovuje.

Ak prilba nemá štítok, zvyčajne zistíte, ako prilba sedí, len tak, že si ju nasadíte na hlavu. Aj keď sú prilby celkom nastaviteľné, môžete urobiť len toľko, aby ste prepínali s prispôsobením prilby, kým si uvedomíte, že tá vaša môže byť príliš malá.

Praskliny alebo iné známky poškodenia

Aký tvar má vonkajšok prilby? Keďže prilba patrí spoločnosti zip line a pravdepodobne bola v priebehu rokov veľmi používaná, je v poriadku, ak prilba vyzerá ošúchaná alebo trochu ošúchaná. Väčšina prilieb na zips je vyrobená z plastu alebo iného vonkajšieho materiálu s tvrdým obalom, takže drobné kozmetické poškodenia nie sú dôvodom na paniku.

Čítať  Prečo môj snežný skúter toľko fajčí?

To znamená, že ak je prilba niekde prasknutá, mali by ste sa porozprávať s členom posádky zipline a požiadať ho, aby vám prilbu okamžite vymenil. Člen posádky by sa mal tejto prilby zbaviť, pretože nie je bezpečné pre iného jazdca na zipsoch.

Prasknutá prilba nemôže robiť svoju prácu, a to chrániť váš noggin pred poškodením. Pri náraze by sa už aj tak narušený exteriér prilby mohol rozbiť a nezostala by vám nič iné ako penová vložka, ktorá vás ochráni. Ak idete na veľký pád, čo by sa mohlo stať pri zipsovaní, penová vložka nebude stačiť.

Chýbajúce spony

Má remienok pod bradou všetky spony? A čo akékoľvek iné spony alebo spony na zvyšku prilby? Ak tieto chýbajú, bude to brániť vašej možnosti nastaviť si prilbu tak, aby sedela, čo je problém.

Stav penovej vložky

Penová vložka, ktorej sme sa dotkli v odstavcoch vyššie, si tiež zaslúži vašu pozornosť predtým, ako si nasadíte prilbu a pôjdete na zips. Väčšina vložiek prilby je penový polystyrén, čo je druh tvrdeného odolného polystyrénu.

Penová vložka môže znížiť váš náraz, ak spadnete, takže je veľmi dôležitá. Ak z vložky chýbajú kúsky, musíte na to upozorniť posádku spoločnosti zips line, aby ste mohli získať lepšiu prilbu.

Môžete nosiť okuliare alebo klobúk s prilbou?

Väčšina ľudí, ktorí neradi nosia prilby, sa obáva, že prilba bude stiesňovať ich štýl. Určite vieme, odkiaľ pochádzajú! Mnohé zipline spoločnosti ponúkajú balíčky, v rámci ktorých vás ich fotografi nafotia viac ako 100, takže nechcete vyzerať ako blázon.

Môžete stále nosiť doplnky, ktoré vyjadrujú vašu osobnosť (a vďaka ktorým budete vyzerať cool) s prilbou? To závisí od toho, aké doplnky máte záujem nosiť.

Ak je to klobúk, potom nie, nemôžete ho nosiť s prilbou. Bejzbalová čiapka by zasahovala do prilby a zmenila by jej prispôsobenie. Bolo by vám to veľmi nepríjemné. Aj keby ste bankovku prevrátili smerom k zadnej časti hlavy, prilba by stále nebola o nič lepšia.

Pletená čiapka by mohla brániť správnemu uchyteniu prilby. Penová vložka prilby a pletený materiál by sa mohli navzájom posúvať.

Nie je však zlé nechať klobúk pri zipsovaní doma. Klobúk nie je najlepším doplnkom, keď budete vo vzduchu stovky stôp a budete cestovať rýchlosťou, ktorá niekedy presahuje 30 míľ za hodinu. Môžete ho stratiť a nebudete mať ako získať klobúk späť!

A čo okuliare, či už tie dioptrické alebo slnečné? Tie sa dobre nosia. Prilba udrží vaše okuliare bezpečnejšie, než by mohli byť samotné, takže sa nemusíte báť, že vám odletia z tváre.

Záverečné myšlienky

Prilba by mala byť požiadavkou pri podšívke zipsu, pretože prilba môže chrániť vašu hlavu pred vážnym poškodením v nepravdepodobnom prípade, že spadnete pri jazde na zips. Teraz, keď viete, ako si nasadiť prilbu a nastaviť ju, môžete zostať v bezpečí a zipsovať sa s istotou. Bavte sa!